Jump to content
Dogomania

Matka dobcio-onków MA WSPANIAŁY DOM!!!!


andzia69

Recommended Posts

Siedzę w domu, oglądam zdjęcia i czuję cholerny smutek. Za krótko Saruśka była z nami. Tyle jeszcze mieliśmy planów na wspólne wędrówki, wyjazdy...
Nie będzie śmiesznej sytuacji działkowej, która powtarzała się zawsze po przyjeździe. Gdy przyjeżdżaliśmy na działkę Saruśka leciała jak dzika do drzwi domku i od razu wpadała na zamknięte drzwi które są za kotarą. Gdy jesteśmy na działce drzwi są otwarte, ale jak przyjeżdżamy to można na nie niechcący wpaść, szczególnie gdy jest się wesołym psem. Takich małych wspomnień mam bardzo dużo, drobiazgi, a powodują od razu łzy, skurcz w gardle.
Najgorsze, że tak będzie przez długi czas. Poprzednią sunię, Norcię pożegnaliśmy 7 i pół roku temu, a dalej zdarza mi się uronić łzę:(
Paskudna sprawa, że psiaki są z nami tak krótko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Radek']Siedzę w domu, oglądam zdjęcia i czuję cholerny smutek. Za krótko Saruśka była z nami. Tyle jeszcze mieliśmy planów na wspólne wędrówki, wyjazdy...
Nie będzie śmiesznej sytuacji działkowej, która powtarzała się zawsze po przyjeździe. Gdy przyjeżdżaliśmy na działkę Saruśka leciała jak dzika do drzwi domku i od razu wpadała na zamknięte drzwi które są za kotarą. Gdy jesteśmy na działce drzwi są otwarte, ale jak przyjeżdżamy to można na nie niechcący wpaść, szczególnie gdy jest się wesołym psem. Takich małych wspomnień mam bardzo dużo, drobiazgi, a powodują od razu łzy, skurcz w gardle.
Najgorsze, że tak będzie przez długi czas. Poprzednią sunię, Norcię pożegnaliśmy 7 i pół roku temu, a dalej zdarza mi się uronić łzę:(
Paskudna sprawa, że psiaki są z nami tak krótko.[/QUOTE]

niestety Radku tak już jest
mocno przytulam calą Waszą rodzinę, wiem co czujecie :(

Link to comment
Share on other sites

Bardzo brakuje tych małych codziennych rytuałów, jak chociażby weekendowe budzenie żony. Małpiszonka można było napuścić na budzenie gestem, spojrzeniem. Często rozumiałem się z Saruśką bez słów. To była bardzo mądra i kochana psinka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']Tak, to chyba najlepsze lekarstwo, uratowanie następnej bidy, jak już będziecie gotowi....[/QUOTE]

Moja lepsza połowa wypatrzyła cztery łapy potrzebujące domu, i te łapy są już u nas. Nie jest mi lekko, bo wciąż w pamięci mam kochanego małpiszonka:-(
Nie wiem, czy kiedykolwiek mógłbym powiedzieć że jestem gotowy, do dziś mam w pamięci Norcię i tak samo Saruśka zostanie na zawsze w mojej pamięci, chociaż wiadomo że pokocham kolejne łapinki.
Na wątku Norci opisałem sytuację gdy na spacerze z Norcią spotkałem starszą panią która zachwyciła się Norcią i powiedziała że w czasie okupacji miała takiego psa... Minęło tyle lat, a ta pani wciąż pamiętała. Takie sytuacje zapadają w pamięć:shake:
Cały czas pamiętam psiaki, które pojawiły się w moim życiu i bardzo chciałbym móc je pogłaskać choć raz...
Jeszcze nie mogę napisać więcej o chorobie Saruśki, napiszę na pewno, proszę jedynie o cierpliwość.

Link to comment
Share on other sites

Erko, tak wygląda ta mała cholera;) Jest bardzo rozbrykana i wymaga dużo pracy żeby stała się zupełnie normalnym psiakiem.
Z Saruśką było trochę pracy związanej z jej lękami, a u małej jest nadmiar energii i brak wychowania. Na pewno będzie wymagać od nas więcej pracy niż kochany małpiszonek.

[IMG]http://img802.imageshack.us/img802/626/igv2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tak się jakoś złożyło, że żonę malutka złapała za serce i nie chciała puścić. Jest młodziutka, a na dodatek rozbrykana do niemożliwości;) Trudno mi się przyzwyczaić do małego psiaka, ONki są zrównoważone, cierpliwe, a mała cholera jest tego przeciwieństwem.
Brakuje mi małpiszonka, bardzo brakuje. Saruśka dała mi bardzo dużo, szkoda że za krótko:(
Mała jest bardzo absorbująca, co akurat teraz jest pozytywem bo pozwala nie myśleć cały czas o stracie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy dzielni. Czasem zdarza mi się ryczeć, trudno mi nie pamiętać małpiszonka.
Z wyglądu to mała jest ciekawa, bo faktycznie kolory łapinek jak z berneńczyka, za to mordka czarno-biało-łaciata na żywo przywodzi na myśl trochę bordera, tylko jest mniejsza i ma śmieszne uszyska:)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za offa, ale bardzo Was proszę o pomoc dla małej psiej babulinki Etiopii, która od wielu lat mieszka w orzechowskim schronisku. :modla: Sprawmy aby ona nie musiała umrzeć w schronie. :-( Szukamy dla niej przede wszystkim domu stałego. Sunia ma zarezerwowany domowy hotelik, ale brakuje deklaracji. :-( Bardzo prosimy o dobry dom dla Etiopii lub wsparcie na hotelik, każda, nawet najmniejsza kwota się liczy. Bardzo prosimy... :modla:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/249462-ETIOPIA-filigranowa-nieśmiała-psia-babunia-od-wielu-lat-czeka-w-schronie-na-dom"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/forum/thread...chronie-na-dom[/COLOR][/URL]-(

[IMG]http://imageshack.us/a/img51/8379/xhzb.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Każdy psiak zostaje w sercu, tylko dlaczego to tak boli:(
Mała ma na imię Gaja. Została wypatrzona na jednym z portali gdzie dobrzy ludzie poszukują domów, została znaleziona z obrożą, nikt jej nie szukał pomimo ogłoszeń. Jest z DT w Warszawie, tam była ok. 2 miesiące, Pani która się nią opiekowała miała nie tylko Gaję, właściwie to moja żona wypatrzyła stamtąd inną psinkę (też malutką), ale ta już miała dom, a Gaja wpadła żonie w oko z wzajemnością i tak trafiła do nas. Kawał z niej cholery na zewnątrz, a w domu prawie aniołek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...