Jump to content
Dogomania

CO JEST LISTEM a co PACZKĄ czyli jeśli nie wiemy to tracimy-pytania i odpowiedzi


basiapron

Recommended Posts

[quote name='agucha007']właśnie wróciłam z poczty, bałam się jak cholera.
Miałam do wyslania paczkę i e-przesyłkę - to bez problemu
Miałam też 2 listy polecone. Spakowałam je do kartoników takich dośc płaskich niedużych... Pani w okienku powiedziała, że na przyszłość listy polecone powinny być w kopertach, w formie listu, a nie tak jak te w kartonikach bo to są wtedy paczuszki. Ja jej powiedziałam "aha, ok" i przyjęła je, z uśmiechem na twarzy. Myślę, że na początku będą upominać, ale za pół roku mogą się bardziej czepiać...[/QUOTE]
Nigdzie nie ma napisane, że list musi być w kopercie. Są podane tylko wymiary. Ja jeśli mam coś delikatnego, tłukącego to zawsze pakuję to w kartoniki i nie wkładam tego do koperty tylko owijam jak paczkę czarną folia. Muszę tylko na takie przesyłki nakleić białą kartkę żeby kobieta na poczcie miała gdzie przykleić znaczki i tyle. Nawet teraz po nowym roku nikt nie zwrócił mi uwagi, że nie mam listu w kopercie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Nigdzie nie ma napisane, że list musi być w kopercie. Są podane tylko wymiary. Ja jeśli mam coś delikatnego, tłukącego to zawsze pakuję to w kartoniki i nie wkładam tego do koperty tylko owijam jak paczkę czarną folia. Muszę tylko na takie przesyłki nakleić białą kartkę żeby kobieta na poczcie miała gdzie przykleić znaczki i tyle. Nawet teraz po nowym roku nikt nie zwrócił mi uwagi, że nie mam listu w kopercie :)[/QUOTE]
właśnie wiem, że nie pisze nic o kopercie ale nie chciałam się z nią tam kłócić, bo ludzie w kolejce za mną już i tak marudzili że tyle paczek wyciągam :evil_lol:
a jak posłałam następnym razem coś w kopercie ale okleiłam ja taśmą bo nie chciałam żeby mi sie potargało to musiałam zaznaczyć na kopercie że "oklejone taśma przez nadawcę", zawsze tak robiłam i pierwszy raz się spotkałam z takim opisem... no ale cóż... każda babka w okienku zupełnie na coś innego zwraca uwagę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']
ja w kazdym razie będę omijać bazarki z wysyłka inną niz PP
Wole dołozyc te 2-3 zł a mieć przesyłke dostarczoną do domu przez listonosza który przychodzi o określonej godzinie . A w najgorszym razie ( gdy mnie nie zastanie) podejsc z awizem na pocztę kilka ulic dalej.
Jak bedę musiała latac po miescie i szukac punktów odbioru np inposta to nie tylko stracę czas ale i wydam na bilety tramwajowe to co zaoszczędziłam na przesyłce .
Ale jak mówię kazdy wybiera co mu odpowiada...[/QUOTE]

A ja będe proponować wysyłkę różnymi kanałami i bardzo bym chciała by inni też tak robili

Link to comment
Share on other sites

Weźcie pod uwage tez taki przypadek jak mój. Mam awizo do InPostu. Poprzedniego dnia też miałam. Odebrałam. Teraz jak sobie pomysle ze codziennie będę dostawać coś z InPostu i będę musiała grzać na trzecią ulice (totalnie i nijak po drodze) to wymiekam. Dodam, że ze względu na astmę miewam dni że naprawdę przejście 3 kroków jest dla mnie problemem, a już grzanie kilka przecznic dalej to kicha (dojazdu brak). Teoretycznie blisko a jednak daleko jak dla mnie. Zatem ja bardzo chętnie dopłacę do PP.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']A ja będe proponować wysyłkę różnymi kanałami i bardzo bym chciała by inni też tak robili[/QUOTE]
ja tez :)
najpierw sie trzba naszukac i posprawdzac ale czasami naprawdę wychodzi dużo taniej :)


[quote name='agucha007']właśnie wiem, że nie pisze nic o kopercie ale nie chciałam się z nią tam kłócić, bo ludzie w kolejce za mną już i tak marudzili że tyle paczek wyciągam :evil_lol:
a jak posłałam następnym razem coś w kopercie ale okleiłam ja taśmą bo nie chciałam żeby mi sie potargało to musiałam zaznaczyć na kopercie że "oklejone taśma przez nadawcę", zawsze tak robiłam i pierwszy raz się spotkałam z takim opisem... no ale cóż... każda babka w okienku zupełnie na coś innego zwraca uwagę.[/QUOTE]
jak mam koperty z odzysku to czesto zaklejam je taśmą bo albo sie juz nie kleją albo maja tdciete to coś do klejenia itp
i wtedy podpisuję (najczęściej nazwiskiem) na złączeniu taśmy i koperty (gorna czesc literek na tasmie jest a dolna na kopercie) żeby było wiadomo ze nikt sie nie dobierał do przesyłki w tzn miedzyczasie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b'] to zawsze pakuję to w kartoniki i nie wkładam tego do koperty tylko owijam jak paczkę czarną folia. [/QUOTE]
Bez problemu przyjmują Ci paczki owinięte czarnym stretchem? Raz chciałem tak wysłać to mi nie przyjęli, bo im się "musi ślizgać". Z kurierów tylko DPD przyjmuje paczki w stretchu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Bez problemu przyjmują Ci paczki owinięte czarnym stretchem? Raz chciałem tak wysłać to mi nie przyjęli, bo im się "musi ślizgać". Z kurierów tylko DPD przyjmuje paczki w stretchu[/QUOTE]
Za każdym razem tak wysyłam - na poczcie - i nigdy mi nie odmówiono przyjęcia tak owiniętej paczki:)
A ja dostałam z GPS i 7 paczki tak zawinięte:)

[quote name='MakeBelieve']U mnie na poczcie jak chciałam wysłać książkę owiniętą w szary papier poleconym to pani mi kategorycznie odmówiła i musiałam kupić kopertę ;/ tak samo w kopertach z odzysku nie mogę wysyłać ..[/QUOTE]
Nawet listy - kartoniki o mniejszych gabarytach - wysyłam owinięte w czarną folię tylko muszę na to przykleić białą kartkę aby na poczcie mogła przybić tam pieczątkę . Tak samo wysyłka w odzyskanych kopertach - przyklejam na całą stronę kartkę od drukarki - nie stanowi u mnie problemu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ekhmm
my się szczypiemy co i jak wysyłać
a tymczasem na warszawskiej pradze na poczcie zastałam dzisiaj taki widok

tak się zastanawiam ile pali, że bardziej opłacało się go wysłać niż nim jechac :evil_lol:

[IMG]http://imageshack.us/a/img441/2631/adsc01443.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img268/4572/adsc01444.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']:crazyeye: co to jest?[/QUOTE]

[quote name='_Aga_']Też się zastanawiałam :lol:[/QUOTE]

na początku myślalam, że to łódz wikingów
dopóki pan nie przynióśł drzwi do ... auta ;)

na pierwszym planie mamy zderzak (łódz wikingów)
na drugim, drzwi przednie - 2 szt
i jeszcze z tyłu (mało widoczne) było coś, ale już nie wiem co to było ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

babeczki w poczcie lubią robić "na wałka" jeśli chodzi o gabaryty ;-) ja już jestem obeznana bo wysyłam nie tylko z dogomanii, ale z allegro.pl, szafa.pl itp. ale jak poprosiłam mame o wysłanie listu bardzo płaskiego i wiedziałam, że zmiesci się w A za 3,80/90 jakoś tak, i dałam mamie 4zł, pani na poczcie wklepała gabaryt B za 5.95 dopiero gdy mama sie upomniała, że to A bo tak córka mówiła, pani sprawdziła i oooo fakt :crazyeye: zdziwienie, że się zmiesciło w A. No tak, lepiej zrobić na wałka, zawsze to 2zł :mad:
jak wysyłam cos czasem wielkości pudełka od butów, to zawsze mi mówi czy nie lepiej wysłać paczką, bo tak to będzie próba doręczenia,a jak listem to od razu awizowana. Fakt, jak chcę coś żeby było szybko to wyślę paczką, a jak nie, to listem...
Nie dajmy sie robić na wała,bo już i tak nas zrobili tym podwyższeniem kosztów wysyłki... Za małą bluzeczkę która waży 250g tylko, że ma gabaryt B 5,95. śmiech na saliii..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='stepelkaa']A czy można wysyłać listy o nieregularnym kształcie ? Przykładowo mam do wysłania jakąś zabawkę, pluszaka, muszę szukać pudełka, czy mogę owinąć folią i wysłać takie nieregularne ?[/QUOTE]

mozesz owinac folią (w worku śmieciowycm ;) )
tylko musisz miec miejsce na adres
chyba poczta poska dopuszcza wysyłanie paczek w folii
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/188807-CO-JEST-LISTEM-a-co-PACZKĄ-czyli-jeśli-nie-wiemy-to-tracimy-pytania-i-odpowiedzi/page12"]tutaj w poscie #289 - klik - wstawiłam zdjęcia jak pan wysyłał na poczcie drzwi od samochodu i zderzak[/URL]
mysle, ze maskotka bedzie miala bardziej regularne kształty ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stepelkaa']A czy można wysyłać listy o nieregularnym kształcie ? Przykładowo mam do wysłania jakąś zabawkę, pluszaka, muszę szukać pudełka, czy mogę owinąć folią i wysłać takie nieregularne ?[/QUOTE]

wtedy Ci pewnie powiedzą, że to jako paczka, bo jako list by musieli przyklejać znaczki a na śliskim (worek) nie da rady, przynajmniej mi tak mówią, a stepelkaa jesteś ode mnie z miasta więc wiem jak to jest u nas na poczcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']wtedy Ci pewnie powiedzą, że to jako paczka, bo jako list by musieli przyklejać znaczki a na śliskim (worek) nie da rady, przynajmniej mi tak mówią, a stepelkaa jesteś ode mnie z miasta więc wiem jak to jest u nas na poczcie.[/QUOTE]

a ni emożecie np po zapakowaniu takiej maskotki na "plecach" przykleić kartkę wiekosci koperty najmniejszej, zeby było gdzie napisac adres i przykleic znaczki ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...