Jump to content
Dogomania

CO JEST LISTEM a co PACZKĄ czyli jeśli nie wiemy to tracimy-pytania i odpowiedzi


basiapron

Recommended Posts

[quote name='3 x']a ni emożecie np po zapakowaniu takiej maskotki na "plecach" przykleić kartkę wiekosci koperty najmniejszej, zeby było gdzie napisac adres i przykleic znaczki ?[/QUOTE]

myślę, że by dało radę, zalezy jak duza jest ta maskotka, ja sie właśnie za bazarki nie biorę z żadnym szkłem, miśkami, lampkami etc. bo potem niemiłosierny problem z wysyłką, jak to zapakować itp :( ja tam mam pudełek po butach duużo więc dla mnie nie problem zapakować coś w nie. no ale jak się zmieści to przyklej połowę kartki z drukarki gdzieś w miarę płaskie miejsce i obklej taśmą boki. może da rade.ale nie gwarantuje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='megi345']myślę, że by dało radę, zalezy jak duza jest ta maskotka, ja sie właśnie za bazarki nie biorę z żadnym szkłem, miśkami, lampkami etc. bo potem niemiłosierny problem z wysyłką, jak to zapakować itp :( ja tam mam pudełek po butach duużo więc dla mnie nie problem zapakować coś w nie. no ale jak się zmieści to przyklej połowę kartki z drukarki gdzieś w miarę płaskie miejsce i obklej taśmą boki. może da rade.ale nie gwarantuje[/QUOTE]

walne miśkowi po obu stronach tekturki i przynajmniej z góry i dołu będzie regularny :)

dziś kończy mi się bazarek. na pocztę pójdę uzbrojona w regulamin PP mówiący o gabarytach, o tym, że wysyłam na własną odpowiedzialnosć wszystko co nie jest czasopismem lub drukiem. Będę się upierać, że mam czasopisma, wypychać gazetami owijać workami, nie wiem ! Ale się nie dam. a i tak mam stracha.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stepelkaa']walne miśkowi po obu stronach tekturki i przynajmniej z góry i dołu będzie regularny :)

dziś kończy mi się bazarek. na pocztę pójdę uzbrojona w regulamin PP mówiący o gabarytach, o tym, że wysyłam na własną odpowiedzialnosć wszystko co nie jest czasopismem lub drukiem. Będę się upierać, że mam czasopisma, wypychać gazetami owijać workami, nie wiem ! Ale się nie dam. a i tak mam stracha.[/QUOTE]

Jak pani na poczcie zdaje mi pytanie :"czy tu jest papier" mówię twardo TAK. Chociaż przez kopertę czuć, że są tam ciuchy ale nikt nie może mi sprawdzić ! :)
Twardym trzeba być na poczcie i tyle!:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Jak pani na poczcie zdaje mi pytanie :"czy tu jest papier" mówię twardo TAK. Chociaż przez kopertę czuć, że są tam ciuchy ale nikt nie może mi sprawdzić ! :)
Twardym trzeba być na poczcie i tyle!:D[/QUOTE]

Mnie Panie nigdy o nic nie pytają :) wysyłam i już :) jedyne czego nie rozumiem to koszty ;) na jednej poczcie płacę mniej na drugiej więcej w zależności od humoru Pani w okienku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa']Mnie Panie nigdy o nic nie pytają :) wysyłam i już :) jedyne czego nie rozumiem to koszty ;) na jednej poczcie płacę mniej na drugiej więcej w zależności od humoru Pani w okienku :)[/QUOTE]


jak to możliwe? nie da się tak.. pewnie albo gabaryt A, albo B, przecież ceny sie nie zmieniają :crazyeye:
chociaż czasem wysyłam jakąś lekką bluzeczke, i specjalnie ją rozkładam, żeby zmieściła się w A, to one twierdzą "oo na A za duże" no i zamiast 3,80 trzeba bulić 5.95zł :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']jak to możliwe? nie da się tak.. pewnie albo gabaryt A, albo B, przecież ceny sie nie zmieniają :crazyeye:
chociaż czasem wysyłam jakąś lekką bluzeczke, i specjalnie ją rozkładam, żeby zmieściła się w A, to one twierdzą "oo na A za duże" no i zamiast 3,80 trzeba bulić 5.95zł :mad:[/QUOTE]

Tak to możliwe że za malutką kopertę z parą kolczyków płacę 5 z 95 gr a na innej poczcie za dużą kopertę z bluzką płacę 3 zł 80 gr :) I nie pytaj mnie jak bo sama tego nie rozumiem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa']Tak to możliwe że za malutką kopertę z parą kolczyków płacę 5 z 95 gr a na innej poczcie za dużą kopertę z bluzką płacę 3 zł 80 gr :) I nie pytaj mnie jak bo sama tego nie rozumiem ;)[/QUOTE]


kłóć się! jeśli widzisz, że jest to malutkie i nie przekracza szerokości 3cm (cienkiej bluzeczki z krótkim rękawem położonej płasko) to się kłóć! ja sprzedaję na szafa.pl, allegro.pl, i jak idę z 5cioma paczkami to zawsze zlotówka w jedną i w drugą to coś zaoszczędzonego, oni na poczcie maja specjalną linijkę, w którą wkładają by sprawdzić czy się zmieści, to jest ich obowiązek, i myślę, że nie ma co im dawać zarobić aż takiej różnicy między 3.80 a 5.95zł.. do tego jeszcze koperta od 0.50gr do 2zł zarobku :shake:
ja jak widzę, że coś jest cienkie, płaskie i na pewno to gabaryt "A", to podaję najpierw te malutkie i mówię ''to chyba się zmieści w gabaryt A, proszę sprawdzić''.
Bo jak kiedyś wysłałam mamę na poczte do wysłania miała 2 pary majteczek i pani jej mówi - 5.95zł a ja mamie dałam 4zł do wysłania, i mówi moja mama do pani w okienku "córka mówiła, że to jest wysyłka A za 3.80zł" i wtedy babeczka sprawdziła i "oo faktycznie, 3.80zł proszę" ...


nie dajmy sie robić w bambuko :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stepelkaa']ja to pójdę z miarką i jakby co - zacznę im autentycznie mierzyć i udowadniać.[/QUOTE]

w gabaryt A mieści się jeśli chodzi o długość maksymalnie koperta bąbelkowa nr 16, czyli taka klasyczna koperta na bluzkę, lekką bluze itp.
stepelkaa proś zawsze o sprawdzenie czy zgadza sie gabaryt bo jak przyniesiesz im 10 paczek to będą z Ciebie sączyć ile sie da..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']w gabaryt A mieści się jeśli chodzi o długość maksymalnie koperta bąbelkowa nr 16, czyli taka klasyczna koperta na bluzkę, lekką bluze itp.
stepelkaa proś zawsze o sprawdzenie czy zgadza sie gabaryt bo jak przyniesiesz im 10 paczek to będą z Ciebie sączyć ile sie da..[/QUOTE]

ale grubość ma też znaczenie. Na poczcie mają specjalną "kształtkę" i najczęściej nie przechodzi przesyłka na grubość

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']w gabaryt A mieści się jeśli chodzi o długość maksymalnie koperta bąbelkowa nr 16, czyli taka klasyczna koperta na bluzkę, lekką bluze itp.
stepelkaa proś zawsze o sprawdzenie czy zgadza sie gabaryt bo jak przyniesiesz im 10 paczek to będą z Ciebie sączyć ile sie da..[/QUOTE]


mam do wysłania 16 listów plus jedną faktycznie paczkę. Z czego może 5 mieści się z gabarycie A. Reszta to wielkość pudełek po butach, i właśnie w tych pudełkach wysyłam "korespondencję" :D W poniedziałek dopiero ale już się boję tej poczty. Jednak skoro mieszczą sie wymiary w gabaryt B wg regulaminu, to nie mogą mi chyba tak zwyczajnie nie przyjąć, jesli pokażę im ten regulamin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stepelkaa']mam do wysłania 16 listów plus jedną faktycznie paczkę. Z czego może 5 mieści się z gabarycie A. Reszta to wielkość pudełek po butach, i właśnie w tych pudełkach wysyłam "korespondencję" :D W poniedziałek dopiero ale już się boję tej poczty. Jednak skoro mieszczą sie wymiary w gabaryt B wg regulaminu, to nie mogą mi chyba tak zwyczajnie nie przyjąć, jesli pokażę im ten regulamin.[/QUOTE]
Nie mogą nie przyjąć.
Twarda bądź, a nie mientka :D

Tylko o wadze pamiętaj - przesyłka chyba do 2 kg jest, potem paczka

Link to comment
Share on other sites

Dobra, wysłałam przesyłki. Udało się !!! Pani tylko powiedziała mi, że wrazie reklamacji mogą być problemy ( jednak nie sądzę, że to prawda) i jeden pan powiedział, że " ale to są paczki" a ja na to : " nie, to są listy, mieszczą się w wymiarach listu gabarytu b" I tyle :) Nawet nie musiałam się bardzo kłócić :)

Link to comment
Share on other sites

I bardzo dobrze, jeśli coś było faktycznie wielkości pudelka od butów, no to tu fakt- listonosz od razu awizuje taką przesyłkę jeśli nie jest potraktowana jako paczka. Ale to wiadomo, nie będzie się dopłacać z własnych pieniędzy, jeśli osoba kupująca przeznacza tyle na wysyłke, to takową trzeba wysłać. ;-)
[B]Stepelkaa[/B], Wysyłałaś na ul.Konstytucji na poczcie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']I bardzo dobrze, jeśli coś było faktycznie wielkości pudelka od butów, no to tu fakt- listonosz od razu awizuje taką przesyłkę jeśli nie jest potraktowana jako paczka. Ale to wiadomo, nie będzie się dopłacać z własnych pieniędzy, jeśli osoba kupująca przeznacza tyle na wysyłke, to takową trzeba wysłać. ;-)
[B]Stepelkaa[/B], Wysyłałaś na ul.Konstytucji na poczcie?[/QUOTE]

nie, pojechałam na tą główną :D nie wiem jaka to ulica ale tam obok SP nr 12 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='free']jeśli wysylam fanty w pudełku po butach,to może być jako list?dobrze zrozumiałam?czy musi być te pudełko zapakowane specjalnie?przepraszam za pyt,ale jestem laikiem i wł.robie bazarek,nie chcę by ktoś pomyślal,że naciągam na koszta...[/QUOTE]

ja wysyłam śmiało jako list pod warunkiem że nie przekracza 2 kg ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']jeśli wysylam fanty w pudełku po butach,to może być jako list?dobrze zrozumiałam?czy musi być te pudełko zapakowane specjalnie?przepraszam za pyt,ale jestem laikiem i wł.robie bazarek,nie chcę by ktoś pomyślal,że naciągam na koszta...[/QUOTE]

tak tak :) taką wielkość można listem, jeśli nie przekracza 2 kg. Tylko od razu trzeba mówić że to list gabarytu B. No i wydrukować sobie regulamin najlepiej gdyby ktoś czasem nie chciał wysłać. Mi pani na poczcie powiedziała jeszcze, że powinno być to zapakowane w papier ( bo ja miałam w folię ) Nie wiem czy to prawda, ale wskazówka może się przydać :)

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś składał reklamację w sprawie niedostarczenia poleconego? Czy została rozpatrzona pozytywnie i poczta zwróciła pieniądze?

Jeden fant z mojego bazarku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245917-%2A%2A%2ARozliczamy%21-Prosz%C4%99-o-potwierdzenia%21-dla-Szakry-wy%C5%BCe%C5%82k%C3%B3w-do08-08-2013?p=21265451#post21265451[/URL] nie dotarł i musiałam dziś złożyć reklamację. Skłamałam, że w paczuszce były dokumenty a było coś innego i zastanawiam się czy źle zrobiłam? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GatoNegro22']Czy ktoś składał reklamację w sprawie niedostarczenia poleconego? Czy została rozpatrzona pozytywnie i poczta zwróciła pieniądze?

Jeden fant z mojego bazarku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245917-***Rozliczamy!-Proszę-o-potwierdzenia!-dla-Szakry-wyżełków-do08-08-2013?p=21265451#post21265451[/URL] nie dotarł i musiałam dziś złożyć reklamację. Skłamałam, że w paczuszce były dokumenty a było coś innego i zastanawiam się czy źle zrobiłam? :roll:[/QUOTE]

Jak to praktycznie wygląda nie miałam okazji się przekonać ale na logikę jeśli znajdą to nie będą musieli płacić tylko oddadzą Tobie, a jeśli nie odnajdą to skąd mieliby wiedzieć czego nie odnaleźli? Niech sobie żyją w złudzeniu, że zgubili dokumenty i za nie zapłacili.:evil_lol:
Gorzej jak to coś odnajdzie się w kawałkach, wtedy mogą nie uznać reklamacji.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GatoNegro22']Czy ktoś składał reklamację w sprawie niedostarczenia poleconego? Czy została rozpatrzona pozytywnie i poczta zwróciła pieniądze?

Jeden fant z mojego bazarku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245917-%2A%2A%2ARozliczamy%21-Prosz%C4%99-o-potwierdzenia%21-dla-Szakry-wy%C5%BCe%C5%82k%C3%B3w-do08-08-2013?p=21265451#post21265451[/URL] nie dotarł i musiałam dziś złożyć reklamację. Skłamałam, że w paczuszce były dokumenty a było coś innego i zastanawiam się czy źle zrobiłam? :roll:[/QUOTE]

ja składałam jakis czas tmu (2 lata temu albo i lepiej) zagineła bransoletka - wiec wtedy zgodnie z prawdą napisalam, ze bransoletka o kwocie coś ok 100 zł (wszak cel szczytny)
po miesiacu dostałam info, że potrzebują więcej czasu na odszukanie przesyłki
po kolejnych chyba 2 tyg znalazlam awizo - jak sie okazało był to przekz pienięzny zwrot kasy z poczty - oddali zadeklarowany przeze mnie koszt bransoletki plus koszt wysyłki

szczerze to uważam, ze jak zaginęło to zwyczajnie zajumali i nie masz co liczyć na to że się cudownie odnajdzie
mam tylko nadzieję, że wpisałaś odpowiednio wysoką kwotę
z tego co kojarzę to poczta oddaje jakąś wielokrotność wartości znaczu na list polecony - chyba coś ok 120 zł

na pewno czeka Cię ok 1-2 m-ca oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji


a co wychodzi w "sledzeniu przesyłek"?

edit:
jeszcze może niech druga strona przejdzie sie albo przedzwoni u siebie na pocztę czy nie lezakuje u niej przesyłka
czasami złośliwi listonosze nie zostawiają nawet awizo
najczęsicej zaraz po tym jak sie na nich naskarży do kierownicwa :oops: - więc nie róbcie tak ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']


a co wychodzi w "sledzeniu przesyłek"?

edit:
jeszcze może niech druga strona przejdzie sie albo przedzwoni u siebie na pocztę czy nie lezakuje u niej przesyłka
czasami złośliwi listonosze nie zostawiają nawet awizo
najczęsicej zaraz po tym jak sie na nich naskarży do kierownicwa :oops: - więc nie róbcie tak ;)[/QUOTE]

W śledzeniu przesyłek pojawia się tylko fakt nadania. Zresztą to jest nr przesyłki: 00959007734608911591 gdyby kogoś interesowało.
Ale wątpię czy dotarła do miasta adresatki, bo gdy wpisuję nr innej doręczonej przesyłki pojawia się data doręczenia na pocztę adresata a dopiero potem awizo i odbiór.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GatoNegro22']W śledzeniu przesyłek pojawia się tylko fakt nadania. Zresztą to jest nr przesyłki: 00959007734608911591 gdyby kogoś interesowało.
Ale wątpię czy dotarła do miasta adresatki, bo gdy wpisuję nr innej doręczonej przesyłki pojawia się data doręczenia na pocztę adresata a dopiero potem awizo i odbiór.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)[/QUOTE]

zajumali i tyle

musisz czekać
te dwa tyg na poczcie to 14 dni roboczych zapewne
ale jak list polecony na ciebie czeka to też 14 dni tyle ze kalendarzowych ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...