Jump to content
Dogomania

CO JEST LISTEM a co PACZKĄ czyli jeśli nie wiemy to tracimy-pytania i odpowiedzi


basiapron

Recommended Posts

[quote name='gameta']podobno wciąż ekonomiczne są gołębie pocztowe, tylko nie wiem do jakiej wagi przenoszą ;)

A na poważnie - to skandal, że znowu ceny podnieśli. Teraz najbardziej się opłaca kurierem, jeśli ktoś pracuje w firmie, która ma dobrą umowę i może się podczepić ....[/QUOTE]

patrze jeszcze na inposta
ale kurna ja gdzies sie przejde i wysle a jak jest z odebraniem ?

ostatnio ksiazkę zamawialam przes taka usługę jak: "paczka w ruchu" i odbierałam w kiosku ruchu

Link to comment
Share on other sites

wszystkie przesyłki które teraz mi się szykuja (na razie) są poniżej 2 kg i na poczcie wychodzi poniżej 10 zł każda
ale następne już będa większe

więc już teraz szukam opcji tańszej od poczty

paczka w ruchu: reklamują się że za 8,49 zł (Dopuszczalne wymiary (maksymalne) paczki to 20 x 30 x 50 centrymetrów.)
link do paczki w ruchu: [url]http://paczkawruchu.pl/[/url]

może potem się zarejestruję i sprawdzę czy cena zalezy od wagi czy jak
jak kupowałam ksiązkę to było za free pewnie taka promocja była na nowy sposob dostawy

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o kurierów, to bez podpisanej umowy, dobre ceny ma kex w serwisie brokerskim furgonetka pl - do 30kg chyba 16zł.
Kex jako firma kurierska jest wolna i bywają problemy, ale są najtańsi.
Ogólnie bez umowy lepiej się opłaca szukać taniego brokera niż wysyłać bezpośrednio u firm kurierskich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Jeśli chodzi o kurierów, to bez podpisanej umowy, dobre ceny ma kex w serwisie brokerskim furgonetka pl - do 30kg chyba 16zł.
Kex jako firma kurierska jest wolna i bywają problemy, ale są najtańsi.
Ogólnie bez umowy lepiej się opłaca szukać taniego brokera niż wysyłać bezpośrednio u firm kurierskich.[/QUOTE]

K-ex to masakra jest bardzo odradzam,kupiłam na allegro strój kąpielowy wysyłka k-exem,7 dni leżał u nich,dostałam po 12 dniach jak z nad morza wróciłam,przesyłkę z firmy,w której pracuję odbierali 5 dni,a próba dodzwonienia sie graniczy z cudem,ten sam tekst przez godzinę"przepraszamy wszyscy nasi konsultanci są zajęci":angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja wszystko wysyłam PP.

Paczka pocztowa dochodzi błyskawicznie, do 5kg 13zł, do 10kg 18zł

Powyżej 10kg biorę "paczkę 48" - do 20kg 24zł, do 30kg 29zł.

 

Nie to, żebym dużo wysyłała, ale ostatnio potrzebowałam ciężką rzecz przesłać i nie w kartonie, bo nie miałam odpowiedniego, i tylko PP było bezproblemowe.

Link to comment
Share on other sites

K-ex to masakra jest bardzo odradzam,kupiłam na allegro strój kąpielowy wysyłka k-exem,7 dni leżał u nich,dostałam po 12 dniach jak z nad morza wróciłam,przesyłkę z firmy,w której pracuję odbierali 5 dni,a próba dodzwonienia sie graniczy z cudem,ten sam tekst przez godzinę"przepraszamy wszyscy nasi konsultanci są zajęci":angryy:

Mi dwie przesyłki nadane k-exem "tajemniczo" zniknęły.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Kochani nie wiem jak u Was, ale u mnie poczta wpadła na genialny pomysł, że paczki będzie doręczać firma zewnętrzna. Chaos totalny. I doręczenie nie polegało, że jak mnie nie ma to zostawia awizo i ja sobie grzecznie na drugi dzień idę sama odebrać paczkę. Polegało to na tym, że np.kocyki od giselle były już w czw w Toruniu..po czym nastąpiła trzykrotna (albo dwukrotna) próba doręczenia ich. Przypuszczam, że w podobnych godzinach..czyli wtedy kiedy jestem w pracy. Oczywiście awiza ani widu ani słychu. Dziś w końcu poszłam odebrać na pocztę. Przy okazji wzięłam numer do osoby, która nadzoruje tych "prywaciarzy". Podobno zrezygnowali z ich usług i ma wrócić mój pan paczkowy. Pal licho teraz, bo to kocyki były. Ale strach pomyśleć o spożywce (np.paczka na święta od Rodziców ;) ). 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

pamiętajcie tylko ze jak coś zginie z przesyłki wysłane listem to odszkodowanie poczta płaci tylko za zaginione dokumenty za rzeczy nie zwraca przepisy o wysiłkach dokładnie o tym mówią, natomiast jak coś zginie z paczki to można uzyskać od poczty odszkodowanie. Jest teraz tez taka opcja ze kupuje się na poczcie taka kopertę twardą za którą już łącznie z kosztami wysyłki płaci się 9.50 zł i jest to traktowane jako paczka tylko ma chyba format A4 ale jest sztywna i nic się nie niszczy a jak coś zginie to jest szansa na odszkodowanie

Link to comment
Share on other sites

pamiętajcie tylko ze jak coś zginie z przesyłki wysłane listem to odszkodowanie poczta płaci tylko za zaginione dokumenty za rzeczy nie zwraca przepisy o wysiłkach dokładnie o tym mówią, natomiast jak coś zginie z paczki to można uzyskać od poczty odszkodowanie. Jest teraz tez taka opcja ze kupuje się na poczcie taka kopertę twardą za którą już łącznie z kosztami wysyłki płaci się 9.50 zł i jest to traktowane jako paczka tylko ma chyba format A4 ale jest sztywna i nic się nie niszczy a jak coś zginie to jest szansa na odszkodowanie

A4 się nie mieści,ale paczka mini jest bardzo fajna tylko dość wąska grubsze rzeczy nie wejdą.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Właśnie trafiłam na informację, że od marca poczta polska podnosi ceny przesyłek :/

Ceny listów poleconych podobno się nie zmienią, ale paczki mocno pójdą w górę - ekonomiczna z 9,50 na 13 a priorytetowa z 11 na 14.

http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Poczta-Polska-podnosi-ceny-Od-marca-listy-i-paczki-beda-drozsze,wid,18174634,wiadomosc.html?ticaid=116857

Link to comment
Share on other sites

O 21.02.2016o14:47, Finlora napisał:

Właśnie trafiłam na informację, że od marca poczta polska podnosi ceny przesyłek :/

Ceny listów poleconych podobno się nie zmienią, ale paczki mocno pójdą w górę - ekonomiczna z 9,50 na 13 a priorytetowa z 11 na 14.

http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Poczta-Polska-podnosi-ceny-Od-marca-listy-i-paczki-beda-drozsze,wid,18174634,wiadomosc.html?ticaid=116857

Czyli  - jeśli będzie miał ktoś dostęp do nadania i odbioru - chyba Inpost nam taniej zostanie?

 

Link to comment
Share on other sites

O 25.02.2016o18:03, b-b napisał:

Czyli  - jeśli będzie miał ktoś dostęp do nadania i odbioru - chyba Inpost nam taniej zostanie?

 

Na to wygląda, bo tak naprawdę jeśli chciałoby się wysłać coś paczką priorytetową, zwłaszcza coś cięższego niż kilogram, to praktycznie w tej samej cenie jest kurier - masakra.

Ceny listów poleconych podobno zostają bez zmian - chociaż tyle dobrego. A co do reklamacji (jeśli przesyłka zaginie) to czytałam kiedyś, że jak się składa reklamację przez internet to nie trzeba dokładnie wpisywać co było w przesyłce. A nawet jeśli to zawsze można wpisać, że książki.

Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, Finlora napisał:

Na to wygląda, bo tak naprawdę jeśli chciałoby się wysłać coś paczką priorytetową, zwłaszcza coś cięższego niż kilogram, to praktycznie w tej samej cenie jest kurier - masakra.

Ceny listów poleconych podobno zostają bez zmian - chociaż tyle dobrego. A co do reklamacji (jeśli przesyłka zaginie) to czytałam kiedyś, że jak się składa reklamację przez internet to nie trzeba dokładnie wpisywać co było w przesyłce. A nawet jeśli to zawsze można wpisać, że książki.

Ja składałam na poczcie. Podałam ,że w przesyłce była książka.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, b-b napisał:

Ja składałam na poczcie. Podałam ,że w przesyłce była książka.

No to w porządku. Czytałam, że w przypadku zaginięcia przesyłki zawsze uwzględniają reklamację, bo chodzi o nienależyte wykonanie usługi. Tylko w przypadku uszkodzenia byłyby problem, ale myślę, że jeśli dobrze zabezpieczy się przesyłkę (nie mówię o ciężkich i szklanych przedmiotach, bo sama wolałabym wtedy paczkę) to nie tak łatwo ją uszkodzić.
Ja kiedyś kupowałam perfumy na allegro, przesyłka zaginęła, sprzedająca złożyła reklamację i bez problemu dostała odszkodowanie.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś wie, jak teraz w praktyce wygląda wysyłka mini-paczką? Nie chodzi mi o przepisy, tylko o praktykę. Poczta wymaga nie tylko maila i przygotowania paczki trzy dni wcześniej, ale jeszcze zapakowania w ich opakowania. Piszą, że opakowanie wchodzi w koszt usługi, ale jednocześnie odsyłają do sklepu internetowego z opakowaniami, a tam ceny takie, że chyba zwykła paczka tańsza i bez zawracania głowy.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, wawer napisał:

Czy ktoś wie, jak teraz w praktyce wygląda wysyłka mini-paczką? Nie chodzi mi o przepisy, tylko o praktykę. Poczta wymaga nie tylko maila i przygotowania paczki trzy dni wcześniej, ale jeszcze zapakowania w ich opakowania. Piszą, że opakowanie wchodzi w koszt usługi, ale jednocześnie odsyłają do sklepu internetowego z opakowaniami, a tam ceny takie, że chyba zwykła paczka tańsza i bez zawracania głowy.

idź na pocztę i kup mini paczkę,możesz ją nadać kiedy Ci się zachce

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ostatnio pani na poczcie mnie uświadomiła, że teraz (po zmianach w cenniku) kiedy paczka ma więcej niż 2 kilogramy lepiej jest ją wysłać poprzez opcją PACZKA48. Okazuje się ze zwykła paczka kosztuje 18 zł a paczka48 kosztuje 15,50, w przypadku przedziału 5-10kg też proporcja jest podobna. Jaka jest różnica między obiema paczkami? - poza tym, że jedna jest tańsza od drugiej, wypisuje się je na innych drukach ...i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...