Jump to content
Dogomania

CO JEST LISTEM a co PACZKĄ czyli jeśli nie wiemy to tracimy-pytania i odpowiedzi


basiapron

Recommended Posts

bardzo dobrze, teraz trzeba kłamać że były druki lub dokumenty inaczej nie rozpatrzą w ogóle deklaracji bo od tego roku już tylko to może być w listach poleconych. dodatkowo koszt trzeba okreslić na coś koło 120 zł chyba, jeżeli znikło - znaczy, że nie dowiedzą się co było w środku :) Tak samo jak ja w folii listy pol. wysyłałam to mi pani powiedziala, że mogą być problemy z reklamacją , ale... przecież gdyby zginęło to nikt by nie wiedział, że to w folii było :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GatoNegro22']Ale chyba nie otworzą? Pocieszam się, że jak będzie rozerwane opakowanie mogę powiedzieć, że dokumenty zaginęły a przedmioty ( w tym przypadku solniczka i pieprzniczka) były tylko dodatkiem ;) :D[/QUOTE]


jak się odnajdzie, to przecież chyba odeślą do nadawcy :) A jeśli byłoby otwarte, to zawsze można stwierdzić, że tam były dokumenty i skoro otwarte znaczy, że ktoś podmienił. Zresztą, jak już na PP coś zginie, to zazwyczaj skradzione :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

widzieliście że jest coś takiego jak Paczka MINI?
do 2 kg za 7,50 zł
tylko nie wiem czy koniecznie trzeba mieć ichnie opakowanie
ale po mojemu wychodzi, że kupujemy ichnie opakowanie właśnie za 7,50 zł i już nic za znaczek nie dopłacamy bo opakowanie jest tak jakby juz zaaznaczkowane

tu jest o paczce: [url]http://www.poczta-polska.pl/paczka-mini/[/url]
a tutaj o opakowaniu: [url]http://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/850,1,1000001944,46,46,368[/url]
[I]"Opakowanie kartonowe wykonane z materiałów ekologicznych o wymiarach 25.0 cm x 36.0 x 5.0 cm."[/I]
całkiem całkiem to opakowanie na wielkość

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stepelkaa']nie wiedziałam, że takie coś istnieje ;) ale szczerze mówiąc wolę wysłać listem, bo rzecz takich wymiarów mogę ;) I już nawet się wykłócić o to :D[/QUOTE]

aż zerknełm do cennika poczty polskiej
list polecony w przedziale 1-2 kg gabaryt A kosztuje [B]8,50 zl[/B] (wymiary max: 2x32,5x23,0cm)
gabaryt B kosztuje :[B] 9,50 zł [/B](wymiary jeśli jakikolwiek wymiar przekracza te z gabarytu A: 2x32,5x23,0cm a ponadto suma wszystkich jest mniejsza niż 90 cm i największy nie przekracza 60 cm)
a tutaj jest do 2 kg za [B]7,50 zł [/B](wymiary 25.0 cm x 36.0 x 5.0 cm.)

wychodzi więc że rozmiar jest większy niż gabarytu A a tańszy o złotówkę
czy warto sobie zawracać tym głowe - to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć
ja pewnie przy okazji jakiegoś bazarku spróbuję

paczka w tym przedziale to koszt [B]11 zł [/B]
przy liscie poniżej 1 kg taniej wychodzi zwykły polecony
czasami na tym watku pojawiała się inf o e-przesyłce (wymiary max: 60x50x30 cm) - do 1 kg kosztuje [B]7 zł[/B] do 2 kg kosztuje [B]8,50 zł[/B]

więc jeśli coś mieści siw w wymiarach Paczki MINI i waży pomiędzy 1-2 kg to zdecydowanie jest to najtańsza opcja wysyłki

przy e-przesyłce i Paczce MINI trzeba tylko sprawdzić placówki pocztowe obsługujące ten rodziaj przesyłek - pewnie większośc no ale trzeba sprawdzić :)

Edited by 3 x
Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']aż zerknełm do cennika poczty polskiej
list polecony w przedziale 1-2 kg gabaryt A kosztuje [B]8,50 zl[/B] (wymiary max: 2x32,5x23,0cm)
gabaryt B kosztuje :[B] 9,50 zł [/B](wymiary jeśli jakikolwiek wymiar przekracza te z gabarytu A: 2x32,5x23,0cm a ponadto suma wszystkich jest mniejsza niż 90 cm i największy nie przekracza 60 cm)
a tutaj jest do 2 kg za [B]7,50 zł [/B](wymiary 25.0 cm x 36.0 x 5.0 cm.)

wychodzi więc że rozmiar jest większy niż gabarytu A a tańszy o złotówkę
czy warto sobie zawracać tym głowe - to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć
ja pewnie przy okazji jakiegoś bazarku spróbuję

paczka w tym przedziale to koszt [B]11 zł [/B]
przy liscie poniżej 1 kg taniej wychodzi zwykły polecony
czasami na tym watku pojawiała się inf o e-przesyłce (wymiary max: 60x50x30 cm) - do 1 kg kosztuje [B]7 zł[/B] do 2 kg kosztuje [B]8,50 zł[/B]

więc jeśli coś mieści siw w wymiarach Paczki MINI i waży pomiędzy 1-2 kg to zdecydowanie jest to najtańsza opcja wysyłki

przy e-przesyłce i Paczce MINI trzeba tylko sprawdzić placówki pocztowe obsługujące ten rodziaj przesyłek - pewnie większośc no ale trzeba sprawdzić :)[/QUOTE]


przy ciężkich listach faktycznie bardziej się opłaca. Jakoś tak sobie pomyślałam o tych lekkich za które płacę 6-7 zł i stwierdziłam, że wolę listem. Ale przy ciężkich faktycznie faktycznie :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]UWAGA[/B][/COLOR][/SIZE] - właśnie odkryłam że Poczta Polska zrobiła "niespodziankę" i od 1.02 znacznie podnosi koszty przesyłek poleconych zwłaszcza w gabarycie 'B"

nowe ceny ( w nawiasach stare)

50-350g gabaryt "a" [B]4.20[/B] zł ( 3.80) gabaryt "b" [B]7.50[/B] zł (5.95)

350 - 1000 g gabaryt "a" 5.90 zł ( 5.90) gabaryt "b" [B]8.30 [/B]zł (6.95)

1000-2000 g gabaryt "a" 8.50 zł ( 8.50) gabaryt "b" 9.50 zł (9.50)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks'][SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]UWAGA[/B][/COLOR][/SIZE] - właśnie odkryłam że Poczta Polska zrobiła "niespodziankę" i od 1.02 znacznie podnosi koszty przesyłek poleconych zwłaszcza w gabarycie 'B"

nowe ceny ( w nawiasach stare)

50-350g gabaryt "a" [B]4.20[/B] zł ( 3.80) gabaryt "b" [B]7.50[/B] zł (5.95)

350 - 1000 g gabaryt "a" 5.90 zł ( 5.90) gabaryt "b" [B]8.30 [/B]zł (6.95)

1000-2000 g gabaryt "a" 8.50 zł ( 8.50) gabaryt "b" 9.50 zł (9.50)[/QUOTE]

a niech ich......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks'][SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]UWAGA[/B][/COLOR][/SIZE] - właśnie odkryłam że Poczta Polska zrobiła "niespodziankę" i od 1.02 znacznie podnosi koszty przesyłek poleconych zwłaszcza w gabarycie 'B"

nowe ceny ( w nawiasach stare)

50-350g gabaryt "a" [B]4.20[/B] zł ( 3.80) gabaryt "b" [B]7.50[/B] zł (5.95)

350 - 1000 g gabaryt "a" 5.90 zł ( 5.90) gabaryt "b" [B]8.30 [/B]zł (6.95)

1000-2000 g gabaryt "a" 8.50 zł ( 8.50) gabaryt "b" 9.50 zł (9.50)[/QUOTE]
Już tak ujaili nas kiedy polikwidowali mniejsze gramaturowo przesyłki a teraz jeszcze znowu taka podwyżka:(
By ich pogięło!!!


Czy ktoś może korzysta z mini paczki?
Wiem ,że kupuje się w poczcie opakowanie - 7,50zł, które podobno wcale nie jest za duże :/
I trzeba się gdzieś rejestrować, żeby je wysyłać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Już tak ujaili nas kiedy polikwidowali mniejsze gramaturowo przesyłki a teraz jeszcze znowu taka podwyżka:(
By ich pogięło!!!


Czy ktoś może korzysta z mini paczki?
Wiem ,że kupuje się w poczcie opakowanie - 7,50zł, które podobno wcale nie jest za duże :/
I trzeba się gdzieś rejestrować, żeby je wysyłać[/QUOTE]

Mini paczka to chyba chodzi o przesyłke za pobraniem ? Teraz przesyłki za pobraniem nazywają sie paczka24 i paczka48. oczywiscie 48 tansza bo to tak jakby ekonomiczna, a 24h to tak jakby priorytet, ta 48h to koszt o ile pamietam 14zł do 5kg.

Link to comment
Share on other sites

z tą paczką mini to jak na razie spory eksperyment i trochę "lewą ręką do prawej kieszeni"

juz pomijam korowody z wysyłką ( 2x wyprawa na poczte bo po opakowanie i to na dodatek dość "plaskate" więc nie do wszystkiego) , dane wrażliwe ( tel, mail adresata) które nie kazdy ma ochote ujawniać, to jeszcze ryzyko że przesyłka "wyparuje"

poczekamy, zobaczymy , na razie ta oszczędność 0.8-2.0 zł mnie nie przekonuje

[url]http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,14992120,Paczka_mini_Poczty_Polskiej_to_bubel__Latwo_ja_zgubic___.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']z tą paczką mini to jak na razie spory eksperyment i trochę "lewą ręką do prawej kieszeni"

juz pomijam korowody z wysyłką ( 2x wyprawa na poczte bo po opakowanie i to na dodatek dość "plaskate" więc nie do wszystkiego) , dane wrażliwe ( tel, mail adresata) które nie kazdy ma ochote ujawniać, to jeszcze ryzyko że przesyłka "wyparuje"

poczekamy, zobaczymy , na razie ta oszczędność 0.8-2.0 zł mnie nie przekonuje

[URL]http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,14992120,Paczka_mini_Poczty_Polskiej_to_bubel__Latwo_ja_zgubic___.html[/URL][/QUOTE]
Dziękuję za wyjaśnienie. Poczytałam. Myślałam, że to będzie tańczą alternatywą na drożejące listy a tu nic z tego. Bo nie dość, że opakowanie maławe to jeszcze problem z ewentualnym nadaniem i informacją co się z przesypką dzieje.
Przydałaby się konkurencja dla PP dochodząca wszędzie.
Marzenie :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks'][SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]UWAGA[/B][/COLOR][/SIZE] - właśnie odkryłam że Poczta Polska zrobiła "niespodziankę" i od 1.02 znacznie podnosi koszty przesyłek poleconych zwłaszcza w gabarycie 'B"

nowe ceny ( w nawiasach stare)

50-350g gabaryt "a" [B]4.20[/B] zł ( 3.80) gabaryt "b" [B]7.50[/B] zł (5.95)

350 - 1000 g gabaryt "a" 5.90 zł ( 5.90) gabaryt "b" [B]8.30 [/B]zł (6.95)

1000-2000 g gabaryt "a" 8.50 zł ( 8.50) gabaryt "b" 9.50 zł (9.50)[/QUOTE]

Ważna wiadomość i smutna. Bo w zasadzie najczęściej wysyłam z bazarków poleconym ekonomicznym w gabarycie B do 1kg.
A Paczka MINI nie zmienia ceny? W pliku ze strony PP o zmianach cennika od lutego nie znalazłam informacji o tej usłudze. Wiecie coś może?

edit:

Już wiem, Paczka MINI od lutego 8,50zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Ta e-przesyłka to forma listu/paczki do 1 kg?
Tylko samemu ją trzeba odebrać na poczcie?[/QUOTE]

nie tylko do 1 kg , wieksze wagi tez tyle ze wiadomo - drozej

tak, samemu trzeba a oni tylko powiadamiaja sms albo mailem

czasami jak coś kupuję w necie to własnie dostaję sms o tresci mniej wiecej takiej: Dzisiaj nastapi próba doreczenia przesyłki o numerze takim. jak sie nie uda to trzeba sie po nia pofatygowac na poczte.
nie zawsz edostaje takie sms ale co którąś wysyłkę dostaję i zawsze sie zastanaiwam czy to ta e-przesyłka czy coś innego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']czasami jak coś kupuję w necie to własnie dostaję sms o tresci mniej wiecej takiej: Dzisiaj nastapi próba doreczenia przesyłki o numerze takim. jak sie nie uda to trzeba sie po nia pofatygowac na poczte.
nie zawsz edostaje takie sms ale co którąś wysyłkę dostaję i zawsze sie zastanaiwam czy to ta e-przesyłka czy coś innego[/QUOTE]
Z tym powiadomieniem na sms, to tak to działa przy "paczce biznesowej" (wysyłanej przez przedsiębiorcę z zarejestrowaną dział. gosp.). Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby taką informację otrzymać smsem w przypadku wysyłki z bazarku z dogo i zwykłego listu/paczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']Teraz przesyłki za pobraniem nazywają sie paczka24 i paczka48. oczywiscie 48 tansza bo to tak jakby ekonomiczna, a 24h to tak jakby priorytet, ta 48h to koszt o ile pamietam 14zł do 5kg.[/QUOTE]
Te paczki 24/48 nie są obligatoryjnie za pobraniem, to normalne paczki, tylko mają różne opcje dodatkowe. Odbiór w punkcie zmniejsza koszt.
[url]http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka48.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']jakos nie umiem znaleźć na poczcie nowego cennika[/QUOTE]

Nowy cennik.
[url]https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2014/01/14-004_UZ_za%C5%82-2_publik.pdf[/url]

Jakąś okrężną drogą to znalazłam, bo na stronie PP nie potrafiłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='3 x']ktoś wie czym teraz najbardziej opłaca się wysyłac?
patrzę że minipaczka już podrożała - od wczoraj - 9,50 zł
eprzesyłki wogóle nie widzę

idę popatrzec na inposta ;)[/QUOTE]

podobno wciąż ekonomiczne są gołębie pocztowe, tylko nie wiem do jakiej wagi przenoszą ;)

A na poważnie - to skandal, że znowu ceny podnieśli. Teraz najbardziej się opłaca kurierem, jeśli ktoś pracuje w firmie, która ma dobrą umowę i może się podczepić ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...