Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

[quote name='sleepingbyday']no, ciekawe, czy wynegocjucjemy zniżke do 5 000 zł :-)?

ada - większość małych organizacji nie robi dużych rzeczy. duże organizacje robią większość. to "prawo przyrody" w każdej branży.[/QUOTE]
Jakie znasz wieksze org. bo ja tylko TOZ i OTOZ, pozostale te ktora ja znam osobiscie to 2 do kilku osob i nawet im w glowie pomyslec o rozwiazywaniu problemu ogolnopolskiego gdyz sa bardzo zajete zbieractwem i na nic innego nie pozostaje im juz czasu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']nie przesadzać z sensem ;-)?


wiesz, celów myślę, ze jest kilka. poza tymi "kuluarowymi", o których było powyżej, to np.

-ada jeje pisała, jakie ma (słuszne) wąty do organizacji. przedstawienie jej podejścia, ale dokładnie, ze statystykami i czym się da (i tu też działa żywe słowo) by mieć podstawy do pokazania tego stanowiska za uzasadnione.
-niemniej jednak w realu, jaki mamy, gaszenie pożarów to jednak większa część zajęć fundacji. nic dziwnego- wiele z nich to małe grupy, a ponieważ nie są zgrane ogólnokrajowo, nie mają siły pzrebicia.
-mi się marzy porządny lobbing. ile to kosztuje? jeśli chcemy działąć strategicznie, to na to tzreba kasy. wiemy, ze jej nie mamy, ale czy ją w ogóle policzyliśmy? nie, bo nie wiemy, ile tak naprawdę nas jest i ile z nas zainwestuje w coś takiego...ile to będzie np. 5% od 1%, zrzucone na jeden cel, który ma procentować zmniejszoną bezdomnością dzięki głosowaniu w sejmie po naszej myśli?
lobbing się przydaje. patrz myśliwi. i żarówki energooszczędne :-/
-już sam taki zlot, nawet coroczny, albvo co dwa lata, jest wielką siłą lobbistyczną i pokazującą nas w świecie. teraz widać w mediach jandę, muchę, vivę, toz. to są znane grupy prozwierzęce, i nasza ich ocena nie ma znaczenia - kowalski je wszystkie traktuje równo. więc skoro medialnie janda jest tym od zwierzaków, to ludzie jemu będą wierzyć nie wgłebiając się w temat. a taka koalicja, która się gdzieś zbierze i pokaże to wszytski, może zacząć odciągać wzrok mediów od jandów tego świata...
i myśle, że jeszcze wiele rzeczy by się znalazło.

widzę, że ada jeszcze coś dopisała. ada, ale nie spotkasz sie i nie podyskutujesz z organizacjami sensownymi, bo przyjadą jakieś wg ciebie niesensowne? przecież to bez sensu - na złośc babci dziadek się powiesił.[/QUOTE]

Nie przesadziłaś z tym pisaniem z sensem, bo moim zdaniem nie we wszystkich Twoich tezach on jest, choć głupot też nie pisałaś :lol:. Przesada dotyczyła moim zdaniem wiary w to, że jeśli niektórzy interlokutorzy z dogomanii pogadają w realu to się pogodzą lub zgodzą w poglądach. To jest przesada lub zbyt wielka wiara w słowo mówione.

Na serio to, o ile spotkania czy huczne, medialne ewenty maja sens w korporacjach czy dużych firmach o tyle spotkanie nas - czyli kogo ? , sensu, uważam, na razie nie ma. Dlatego pytam o cel. Gdyby uznać, czy uzgodnić jakiś zestaw 'przykazań', wspólną deklarację, napiszę ideową (zaraz ci co im się w komunie nie udało będą jojczyć) to wtedy można by spisać listę wspólnych celów. To byłby pra początek. Potem trzeba by podjąć negocjacje z potencjalnymi chętnymi i zgromadzić środki na realizacje. Jeśli miałoby by być medialnie to jeszcze więcej środków. Zaraz będzie przeliczanie na ilość sterylek albo kg karmy.
W takiej biedzie jaką mamy, w takiej nieuczciwej konkurencji do 1% jaka jest trzeba dużej kasy aby się przebić - kto ja wyłoży ? Wtręt - Janda, za mało wiemy jaką kasą oni dysponują, aby to powtórzyć, ale możemy wymyślić wskaźnik przeliczeniowy np. waga kasy/waga akcji wykonanych lub intensywność sterylek/waga kasy, albo jeszcze inaczej - koniec wtrętu.

Czyli uważam, że obecnie należy pomyśleć o pogłębianiu wiedzy, standaryzowaniu naszych - czyli kogo ? zachowań, pokazywaniu interwencji w całości wraz z papierologią i dokumentacją. Po rozejściu się 'wiedzy' i ustaleniu metod i środków, poszerzeniu bazy aktywnych 'pisarzy', na podstawie zakładam odniesionych pozytywnych sukcesów, nabierzemy siły i wiatru, a i potrzeby do spotkania się. Na razie efekt będzie taki sam jak z koalicją - niektórzy jeszcze nie weszli, a już wyszli i takie tam podsrywki.
To musi być precyzyjnie przemyślane, bo takich co nie chcą z powodów, o których nie chcę tu pisać jest sporo i to silnych. Chętnie nas ośmieszą i położą na tacy.
Sytuacja na 'spsiałym' rynku mnie nauczyła, że niestety często jest tak, iż 'gwiazdowanie' jest stawiane wyżej od realnej pomocy w pieskim i nie tylko życiu.

Twoja propozycja celów jest do przegadania. Ja mam inne ale w niczym to nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']No to mamy już inżyniera diagnostę na wypadek gdyby ktoś zaniemógł psychicznie podczas spotkania.:razz:
[/QUOTE]
Wyobraź sobie nawet dra, .... byle Ci pomógł. Uderz w stół ......, a niektórzy udają, że to nie do nich :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A ja juz odpowiedzialam Ci na PW, i to bylo wszysko co mialam do przekazania. Zenobiusz niech zacznie cos robic a nie tylko krytykowac, bo ja do tej pory to nic innego z jej wpisow nie wyczytalam. Krytyka i rada a gdzie czyny?[/QUOTE]
Ależ zenobisz cos robi! Własnie uratowała suczkę, którą uratował ratownik PACZEK i pieknie go wysadziła z siodła:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/207117-Maleńka-śliczna-Pola-w-DT-czeka-na-badania-sterylkę-i-wspaniały-DS[/URL]
Nawet wymusiła na autorce tematu zmianę tytułu i pierwszego postu. I nawet udało jej sie ponizyc kilka znanych na dogomanii osób. Musiały sie wyspowiadać :-)

Link to comment
Share on other sites

To może trochę pozytywów?
Wraca sprawa psa z Lipnicy Małej.
Prokuratura chce więcej:
[URL]http://kryminalnamalopolska.pl/lipnica-zmiana-wyrokow-za-bestialskie-zabojstwo-psa,artykul.html?material_id=4ddf5e1416f1da8747000000[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']To może trochę pozytywów?
Wraca sprawa psa z Lipnicy Małej.
Prokuratura chce więcej:
[URL]http://kryminalnamalopolska.pl/lipnica-zmiana-wyrokow-za-bestialskie-zabojstwo-psa,artykul.html?material_id=4ddf5e1416f1da8747000000[/URL][/QUOTE]
Bulwersujace jest dla mnie ze apelacji nie zlozyl TOZ, po co wogole zakladaja sprawy skoro nie potrafia ich doprowadzic do konca. Mlode org. stazem widza problem i zadaja sobie trud zeby walczyc z patologia, do ktorej doprowadzila najstarsza org. w Polsce. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Bulwersujace jest dla mnie ze apelacji nie zlozyl TOZ, po co wogole zakladaja sprawy skoro nie potrafia ich doprowadzic do konca. Mlode org. stazem widza problem i zadaja sobie trud zeby walczyc z patologia, do ktorej doprowadzila najstarsza org. w Polsce. :angryy:[/QUOTE]
Masz rację !!! małe kunktatorskie dupki żołędne. Strusie pokraczne przestraszyły się 'sławy', a zwierzaki, jak zwykle, na końcu kolejki. Odpowiedzą, że nic nie wiedzą o apelacji - może i tak, powietrze już nich zeszło - mają już sukcesa, byli w tivi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Bulwersujace jest dla mnie ze apelacji nie zlozyl TOZ, po co wogole zakladaja sprawy skoro nie potrafia ich doprowadzic do konca. Mlode org. stazem widza problem i zadaja sobie trud zeby walczyc z patologia, do ktorej doprowadzila najstarsza org. w Polsce. :angryy:[/QUOTE]

[quote name='Pies Wolny']Masz rację !!! małe kunktatorskie dupki żołędne. Strusie pokraczne przestraszyły się 'sławy', a zwierzaki, jak zwykle, na końcu kolejki. Odpowiedzą, że nic nie wiedzą o apelacji - może i tak, powietrze już nich zeszło - mają już sukcesa, byli w tivi.[/QUOTE]
Ciekawa byłabym waszych min gdyby okazało się, że to chodzi o KTOZ. :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Ależ zenobisz cos robi! Własnie uratowała suczkę, którą uratował ratownik PACZEK i pieknie go wysadziła z siodła:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/207117-Maleńka-śliczna-Pola-w-DT-czeka-na-badania-sterylkę-i-wspaniały-DS[/URL]
Nawet wymusiła na autorce tematu zmianę tytułu i pierwszego postu. I nawet udało jej sie ponizyc kilka znanych na dogomanii osób. Musiały sie wyspowiadać :-)[/QUOTE]

krótko i niezwykle trafnie!!!!!

pozdrawiam wszystkich serdecznie !
"dekonspiruję" się - czytam ten wątek, nie pisałam, bo cóż dodać do tylu mądrych wypowiedzi....
z natury jestem łagodna bardzo, jedynie, kiedy "biją słabszych" nie potrafię stać spokojnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']krótko i niezwykle trafnie!!!!!

pozdrawiam wszystkich serdecznie !
"dekonspiruję" się - czytam ten wątek, nie pisałam, bo cóż dodać do tylu mądrych wypowiedzi....
z natury jestem łagodna bardzo, jedynie, kiedy "biją słabszych" nie potrafię stać spokojnie...[/QUOTE]
Co ma zwiazek historia Poli z tym watkiem pt"Mordowanie zwierzat w majestacie prawa"??HMMM
A co psa Zenobusz zmartretowal i naruszyl prawo o ochronie zwierzat? HMM

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Bulwersujace jest dla mnie ze apelacji nie zlozyl TOZ, po co wogole zakladaja sprawy skoro nie potrafia ich doprowadzic do konca. Mlode org. stazem widza problem i zadaja sobie trud zeby walczyc z patologia, do ktorej doprowadzila najstarsza org. w Polsce. :angryy:[/QUOTE]
Zgadzam się z w 100%!
[quote name='Syllepsis']Ciekawa byłabym waszych min gdyby okazało się, że to chodzi o KTOZ. :oops:[/QUOTE]
[quote name='Syllepsis']Dla sławnej D.D., gwiazdy krakowskiej palestry, ku przemyśleniom...
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=Rf0KS9zAlAE&feature=related[/URL][/QUOTE]
W artykule jest mowa o TOZie.
Sugerujesz, że chodzi o KTOZ? :-o
KTOZ, organizacja z takimi prawnikami ,,na zapleczu" miałby nie przystąpic do apelacji?
Przespac sprawe?
Nie chce mi się w to wierzyc...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Ciekawa byłabym waszych min gdyby okazało się, że to chodzi o KTOZ. :oops:[/QUOTE]
Mnie by to nie zdziwiło. Nie byłby to przecież pierwszy raz, kiedy KTOZ "zapomniał" odwołać się od wyroku sądu!

[url]http://www.krakow.so.gov.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-389-61[/url]

A może gwiazda krakowskiej palestry nie uważała na zajęciach, gdy przerabiali temat "Wnoszenie apelacji"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Mnie by to nie zdziwiło. Nie byłby to przecież pierwszy raz, kiedy KTOZ "zapomniał" odwołać się od wyroku sądu!

[URL]http://www.krakow.so.gov.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-389-61[/URL]

A może gwiazda krakowskiej palestry nie uważała na zajęciach, gdy przerabiali temat "Wnoszenie apelacji"?[/QUOTE]

Psie Wolny!
Ja z tekstu wklejonego przez Saetę zrozumiałam,ze chodzi o sprawę smalcu psiego i umorzenia sprawy przez Sąd,a Ty przytaczasz inną sprawę:razz: I to zakończoną wyrokiem!
To już nie rozumiem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Psie Wolny!
Ja z tekstu wklejonego przez Saetę zrozumiałam,ze chodzi o sprawę smalcu psiego i umorzenia sprawy przez Sąd,a Ty przytaczasz inną sprawę:razz: I to zakończoną wyrokiem!
To już nie rozumiem?[/QUOTE]
W sprawie psiego smalcu, wiem z sprawdzonego zrodla, KTOZ zlozyl apelacje, i tez byl wyrok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']W sprawie psiego smalcu, wiem z sprawdzonego zrodla, KTOZ zlozyl apelacje, i tez byl wyrok.[/QUOTE]
Albo Twoje źródło nie orientuje się w sprawie albo celowo wprowadza Cię w błąd.
KTOZ [B]nie[/B] złożył apelacji. Wniósł subsydiarny akt oskarżenia, a to nie to samo. Następnie, po umorzeniu postępowania przez przez SR w Krakowie w dn. 25.09.2009, KTOZ "zapomniał" złożyć odwołanie w wymaganym terminie. Obudzili się z ręką w nocniku i podjęli działania dopiero jak się o KTOZ-owej niefrasobliwości głośno zrobiło. Wtedy zaczęli się dobijać w sądzie o przywrócenie terminu. Viva próbowała ratować sytuację. Ale już było pozamiatane :angryy:

Tutaj znajdziesz wiarygodne streszczenie kolejności zdarzeń:
[url]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/5FF3A942[/url]

A może Twoje nieocenione źródło podaje, jaki był [B]prawomocny[/B] wyrok?

Link to comment
Share on other sites

Zaczyna mnie to z lekka drażnić.

[B]Epe[/B] - bieżąca sprawa to sprawa chwastów z Lipnicy - nie wiem, kto tam był posiłkowym i nie uczestniczy obecnie w apelacji. [B]Saeta[/B] odpowiedziała na prowokację bez celu w wydaniu [B]Syllepisis[/B], więc moja reakcja jest jasna - sprawdzić nie bulwersować się. Nie poddawać w dyskusję porażonych głupotą tekstów. Przestańcie odpowiadać na chore podsrywki bez dowodu.

[B]Ada[/B] - W sprawie smalcu Saeta ma absolutną rację - terminy zawite do apelacji przewalono i nieważne dlaczego - takie są fakty. Nie ma sensu zatem mówić o apelacji skoro jej nie było. KTOZ załatwił to inaczej i cześć. To, że wyrok żenada jak stąd do Bombaju to inna sprawa , ale to nie jest wina KTOZ-u.

Jest oczywiste, że aż szkoda pisać, że w tej sprawie pierwsze skrzypce powinna grać organizacja pro- , apelacja samej prokuratury w tej sprawie jest zawstydzeniem org. pro- biorącej w tym udział. [B]Apelacja prokuratury jest miłym zaskoczeniem, a apelacja org. pro- jest jej obowiązkiem ![/B] Była petycja, pół Polski się darło - a teraz jak się okaże , że org. pro- śpi albo 'miarkuje' i poszła na samoukaranie - dobrowolne uzgodnione poddanie się karze przez chwasta - to skandal będzie jeszcze większy.
Żadna org. pro nie powinna się z zasady swego istnienia nigdy godzić na jakieś prawne zmiękczanie wyroku dla gnoi różnej maści. To jest judaszowanie i zamiana bólu na grosiki. Nawet jak wyrok nie zapadnie taki jaki co najmniej się oczekuje trzeba walczyć do usrania, bo po są te organizacje. I nie będę podejmował żadnej dyskusji w tej sprawie - zdania nie zmienię.

Powtórzę to jeszcze raz jaśniej - nie wiem kto brał , kto nie brał w tej sprawie udziału. Brak tej apelacji ze strony org. pro- jest bardzo ciężkim zaniedbaniem i tym gorzej dla tej org.

[B]Saeta[/B] - proszę Ciebie jeśli możesz to sprawdź to.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']ale o czym my mówimy? że politycy sa do bani?

to powiedzcie, jak widzicie realność takiego ogólnego zlotu wszystkich fundacji zwierzlubnych? ustalamy termin za pół roku, wynajmujemy salę i robimy. ileś razy rzucano taki pomysł, sama pamiętam, jakjna niego wpadłam i zdziwiłam się, że nie słyszałam o czymś takim. a jak o ten temat zahaczam, to i... nie da się, bo ten sie nie lubi, tamten sie nie lubi.

a ja mówię - zaproszenia do wszystkich zarejestrowanych, koniec kropka, nie ma filtra. półroczny termin to sporo. wynajęcie sali nie musi być super drogie, a jeszcze zrzute mozna zrobić na pokrycie kosztów sali. organizacyjnie pikus. kto nie przyjedzie, to trudno.

i co, robimy/ dlaczego mam przekonanie, ze nic z tego nie wyjdzie?[/QUOTE]

Jest konkretna i gotowa propozycja na już. Znajdzie się ktoś chętny?
[URL]http://www.czarnaowca.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=62&Itemid=95[/URL]

[quote name='Agata Balu']Syllepsis jak zwykle wyciąga, ze swoich konfabulacji, daleko idace wnioski :-) Cóź głowa nie od parady![/QUOTE]
Bardzo proszę Moda aby nie wycinał tych durnych oszczerstw. Niech każdy widzi co Agata balu ma w głowie. Ja się nie obrażam. [FONT=Wingdings]:klacz:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Zaczyna mnie to z lekka drażnić.



[/QUOTE]

Ja tak mam na amerykańskich filmach. Horrorach klasy B... ;)
Przepis na sukces niby prosty ale często widz zamiast się bac zaczyna spac.
Potrzebny jest pomysł na potwora. Potem wystarczy tylko powolne, ale bez przesady, tempo rozwijania akcji z ciągle rosnącym napięciem. Może jakieś tajemnice, zagadki, coś czego widz/czytelnik nie wie od razu. I rzecz kluczowa: dobranie opisu tak, by na początku zdradzał jak najmniej.
[quote name='Saeta']Mnie by to nie zdziwiło. Nie byłby to przecież pierwszy raz, kiedy KTOZ "zapomniał" odwołać się od wyroku sądu!
[URL]http://www.krakow.so.gov.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-389-61[/URL]
[/QUOTE]
Październik....
[quote name='Saeta']
Tutaj znajdziesz wiarygodne streszczenie kolejności zdarzeń:
[URL]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/5FF3A942[/URL]
[/QUOTE]
Listopad...

Do końca jeszcze kawałek.
Obudźcie mnie proszę wczesną wiosną. :razz:

[I]Palec mnie świerzbi co dowodzi, że jakiś potwór tu nadchodzi.[/I] Makuszyński.
Nowy potwór. Ja otworzyłam drzwi od szafy:
[quote name='Karmi']To może trochę pozytywów?
Wraca sprawa psa z Lipnicy Małej.
Prokuratura chce więcej:
[URL]http://kryminalnamalopolska.pl/lipnica-zmiana-wyrokow-za-bestialskie-zabojstwo-psa,artykul.html?material_id=4ddf5e1416f1da8747000000[/URL][/QUOTE]
Pozwolę sobie więc kontynuowac.
[URL]http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,9680851,Powtorka_procesu_o_bestialskie_zabicie_psa.html[/URL]
Istotną rzeczą są daty. Obie informacje pochodzą z tego samego dnia.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://kryminalnamalopolska.pl/lipnica-zmiana-wyrokow-za-bestialskie-zabojstwo-psa,artykul.html?material_id=4ddf5e1416f1da8747000000[/URL]
[URL]http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,9680851,Powtorka_procesu_o_bestialskie_zabicie_psa.html[/URL]

Czyli mamy dwie wersje wydarzeń, obie opublikowane w tym samym dniu:

- wersja rzecznika Sądu Okręgowego w Nowym Sączu:
[I]"[B]Na apelację nie zdecydował się jedynie oskarżyciel posiłkowy[/B], czyli Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami"[/I]

- wersja inspektora KTOZ, pani mecenas Doroty Dąbrowskiej i oskarżyciela posiłkowego w jednej osobie:
[I]"Zgadzamy się z wnioskiem prokuratury w Nowym Targu i [B]dołączamy do apelacji[/B] - [U]zapowiada[/U] Dorota Dąbrowska, reprezentująca Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, oskarżyciel posiłkowy w sprawie."[/I]

Dla mnie bardziej przekonująca jest wersja biura prasowego SO w Nowym Sączu.

Zakładając jednak, że pani mecenas faktycznie nie uważała na zajęciach z apelacji, można byłoby przyjąć, że miała szczere chęci "dołączyć do apelacji" (zgodnie z tym co [U]zapowiadała[/U] w cytowanej przez gazetę.pl wypowiedzi), ale nie wiedziała jak to zrobić, a zdobycie stosownej wiedzy zajęło jej tyle czasu, że kolejny termin zawity przepadł!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...