Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

jesli taka ustawa przejdzie to ja sie normalnie wyrzekam obywatelstwa,no to przeciez niemozliwe! wczoraj rozmawialam z pewnym chlopkiem malorolnym ktory twierdzi,ze dobrze, zabijac psy bezdomne,bo to zagrozenie, to jak tak sie na to patrzy to ja zwracam sie z prosba mordowania ludzi bezdomnych i narkomanow na ulicach, a takze niektorych dresiarzy itp. no ludzie, i ten chlopek sam jeszcze przyznal ze by to robil (powiedzial to MI, czubkowi na punkcie psow,no nie trafil dobrze). takie przypadki ludzi pokazuja jak takie prawo bedzie naginane. dzis nie czytalam o ustawie,nie jestem na biezaco i wiem czy cos sie zmienilo, ale wczorajsza rozmowa mnie tak poruszyla,ze musialam sie podzielic. yh.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Taką odpowiedź, w identycznym brzmieniu, otrzymuje każdy, kto napisał do posłanki Muchy. Nie ma znaczenia, co napisał - odpowiedź jest identyczna.[/QUOTE]
a ja z 3 adresów wysłałam zapytania - i nic..echoo...zero odp...podałam wszystkie dane pytającego...
[quote name='agata-air']Jest to nowy projekt. Skonsultujemy go z prawnikami, na pewno idea słuszna.
Na pierwszy spotkaniu dąrzyliśmy do wprowadzenia tego typu rozwiązań bezdomności. Trzeba zaznaczyć ze chip "w hurcie" kosztuje ok 7-8 pln. Mamy urzędową cenę szczepienia na wściekliznę (maks. 15pln, Dz.U. 2005 nr 99 poz. 828) ...czemu więc nie miałoby być ustawowego cennika chipowania? W ten sposób łatwo rozwiązać finanse. Obowiązkowa rejestracja zwierząt domowych znacznie ograniczy bezdomność. Ogromny wpływ miałoby to na zmniejszenie znęcania się nad zwierzętami domowymi. To najlepsze rozwiązanie złej sytuacji zwierząt jakie znam (+podatek od zwierząt niesterylizowanych ale to chyba na razie utopia)[/QUOTE]
podoba mi się ta utopia :/
[I]w latach 70-tych - Szwecja sterlizowała osoby niepelnosprawne fizycznie/umysłowo...Więc o czym my mamy tutaj mówic...ogólna znieczulica jeśli chodzi o problematyczne tematy...
znakowanie psów - EWIDENCJA - i jak taki pies znakowany umrze to najlepiej jakby miał wypisywany AKT zgonu - aby go z rejestru - wypisać...[/I]

[quote name='__Lara']Psy - problem niemedialny, to trzeba się ich niemedialnie pozbyć....[/QUOTE]
za późno - takich jak MY - w sklai kraju, to garstka!!!chociaż..po Fejsbukowym koncie troche zmieniam zdanie...
Ale - na moje oko - to z tym porblemem należało by wyjsc na ulice..aby ludzie o tym MÓWILI!!!JAK O DYMINACH!!!!

[B]malibo57 - prosiłaś o banerek...
informje, zzeby nie było potem pretensji - zdjecia zapożyczone z sieci...[/B]
[URL]http://i1134.photobucket.com/albums/m610/anita_powiat/ustawa2.jpg[/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/188739-Mordowanie-zwierzat-w-majestacie-prawa-czy-to-mozliwe"][IMG]http://i1134.photobucket.com/albums/m610/anita_powiat/ustawa2.jpg[/IMG][/URL]

100/492 pxl

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/188739-Mordowanie-zwierzat-w-majestacie-prawa-czy-to-mozliwe"][IMG]http://i1134.photobucket.com/albums/m610/anita_powiat/ustawa3.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot'][B]Dlaczego nie wprowadzi się obowiązku sterylizacji/kastracji?
Przecież to samorządom będzie się opłacać. Za kilka lat nie trzeba by dotować schronisk, hycli.[/B]
Czemu nie myślimy perspektywicznie?

Gdzie ja mogę cały projekt tej ustawy przeczytać?[/QUOTE]

są gminy co płącą za sterlizacje i kastracje..maja programy przeciwdziałąnia bezdomnosci...i wiesz co..nie mają bezdomniaków...
aha - a wszystkie psy gospodarskei - sa ewidencjonowane i szczepione na wcieklizne za free...wedy chłop nie ukrywa psa!!!!jak wprowadza chipowanie - to powiem co to za gmina!!!!!!
dla mnie to szok

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']są gminy co płącą za sterlizacje i kastracje..maja programy przeciwdziałąnia bezdomnosci...i wiesz co..nie mają bezdomniaków...
aha - a wszystkie psy gospodarskei - sa ewidencjonowane i szczepione na wcieklizne za free...wedy chłop nie ukrywa psa!!!!jak wprowadza chipowanie - to powiem co to za gmina!!!!!!
dla mnie to szok[/QUOTE]
a nie mogłabyś mi takiego programu wysłać na maila, albo link w Internecie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']Dlaczego nie wprowadzi się obowiązku sterylizacji/kastracji?
Przecież to samorządom będzie się opłacać. Za kilka lat nie trzeba by dotować schronisk, hycli.
Czemu nie myślimy perspektywicznie?
Gdzie ja mogę cały projekt tej ustawy przeczytać?[/QUOTE]

Na pierwszej stronie [URL]http://zespoldlazwierzat.pl/[/URL] jest pod tytułem "Projekt ustawy o oznakowaniu psów" i jest tam do tego projektu link. Nie pisz swojego poparcia (lub niepoparcia) w okienku dla korespondencji, bo nikt z posłów tego nie czyta. Pisz wprost do biura pasłanki Muchy. Link do jej e-maila jest w przycisku "skład"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Na pierwszej stronie [URL]http://zespoldlazwierzat.pl/[/URL] jest pod tytułem "Projekt ustawy o oznakowaniu psów" i jest tam do tego projektu link. Nie pisz swojego poparcia (lub niepoparcia) w okienku dla korespondencji, bo nikt z posłów tego nie czyta. Pisz wprost do biura pasłanki Muchy. Link do jej e-maila jest w przycisku "skład"[/QUOTE]
o widzisz. Dziękuję

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][B]Podaję link do petycji w sprawie Nowelizacji Ustawy o Ochronie Zwierząt. Proszę o podpisywanie, komentarze - wszystkich wolontariuszy proszę o podanie w komentarzu organizacji, której są wolontariuszem. Przedstawicieli organizacji również proszę o uwidocznienie tego w komentarzu. Ruszyło! Każdy głos się liczy - nie pozwólmy na eksterminację zwierząt. Dziękuję i pozdrawiam!

[url]http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6028[/url][/B][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Fragmenty z artykułu zamieszczonego powyżej:

- Wynika z tego, że do oceny stanu zdrowia zwierzęcia będą uprawnieni na przykład fizjoterapeuci lub masażyści - jako osoby uprawnione do wykonywania zabiegów medycznych, a także myśliwi, gdyż są uprawnieni do użycia broni palnej - mówi prezes KTOZ. - Czy to, że ktoś zna funkcjonowanie ludzkiego organizmu albo posiada broń uprawnia go do decydowania o życiu zwierzęcia? Stoi to zresztą w sprzeczności z ustawą o wykonywaniu zawodu lekarza weterynarii, w której wyraźnie stwierdza się, że środek uśmiercający może być podany wyłącznie przez weterynarza.


Andrzej Jaworski, kierownik krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt uważa, że dotychczas obowiązująca ustawa jest zupełnie dobra - problemem jest tylko brak wiedzy na jej temat oraz egzekwowania jej zapisów. Obawia się więc, że wprowadzenie nowelizacji wprowadzi więcej zamieszania niż pożytku. Prócz ustawowego zezwolenia na zabijanie zwierząt niepokoi go także inny zapis projektu, a mianowicie art. 11, ustęp 3, w którym zakazuje się odławiania zwierząt bezdomnych bez zapewnienia im miejsca w schronisku. - W tej sytuacji krakowska placówka nie mogłaby przyjąć żadnego psa ani kota - mówi Andrzej Jaworski. - Zbudowano ją dla 283 zwierząt, a obecnie mamy ich o wiele więcej. Dodatkowym absurdem jest dalszy ciąg tego zapisu, zezwalający na odłowienie zwierzęcia, które "stwarza poważne zagrożenie dla ludzi lub innych zwierząt". Wynika z tego, że uznany za agresywnego pies będzie miał większe szanse na ratunek niż zwierzę skatowane lub potrącone przez samochód.


Już kilka miesięcy temu projekt przygotowywanej nowelizacji wzbudził protesty organizacji prozwierzęcych. Ukazała się wówczas informacja, że posłanka Joanna Mucha opowiada się za pozostawieniem dotychczasowych przepisów dotyczących uśmiercania zwierząt. Jednak z projektu, który ma być przedmiotem prac Sejmu, nowy zapis - mocno oprotestowany przez tych, którzy się o nim dowiedzieli - nie został usunięty. Nie udało się nam porozmawiać z panią poseł, by wyjaśnić, dlaczego zmieniła zdanie. Na swoim blogu napisała, że dyskusja na temat kształtu nowelizacji jest otwarta, a projekt był konsultowany z organizacjami prozwierzęcymi, m.in. z KTOZ. - Od maja, kiedy w Warszawie skrytykowałam projekt, na żadne spotkania nie byłam zapraszana - mówi prezes Jadwiga Osuchowa. Dodaje, że kilka organizacji wystosowało pismo do marszałka Sejmu z prośbą o spotkanie w sprawie dalszych prac nad projektem ustawy. Teraz czekają na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Najwazniejszych zapisow na ktore czekamy od lat, takie ktore moga podjac walke z nadpopulacja, kastracja/sterylizacja ukrocic proceder pseudohodowli, zakazac trzymania psow na lancuchach [B]BRAK[/B] :-( To po co nam bubel ktory pozwoli na jeszcze, wieksze barbarzynstwo jakie mamy teraz:angryy:

Link to comment
Share on other sites

A może Muszej posełce o takie prawo chodzi : [URL]http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/amerykanie-przez-pomylke-uspili-psa-bohatera,1,3791489,wiadomosc.html[/URL] .
Pomyłka pomyłką, ale tez fakt faktem, że tam są możliwe dwa typy eutanazji : z wyboru - jako zakończenie uporczywej, bezskutecznej terapii i selekcyjna. W ten drugi wór można tak po prawdzie wszystko, bo to kategoria bardzo uznaniowa. Np. agresja, autyzm, ale tez waga i potencjał zagrożenia. Oj Mucho , Mucho - przyjdzie Gajowy z łapką i jak przy.... tak w wyborach nie będzie litości.

Link to comment
Share on other sites

Zaraz podpisuję petycję.

Asior, [B]czy Frotka wysłała swój komentarz do Pani Poseł Joanny Muchy ?

[SIZE=4]Komentarz Frotki przewyższa o całe lata świetlne ten gniot, który opracowali pożal się Boże "twórcy" nowelizacji.

Czy jest możliwe, aby wzorem tego, co pisała wcześniej Epe, Frotka czyli Pani Mecenas, a jednocześnie prawdziwy Przyjaciel Zwierząt, wzięła udział w pracach komisji sejmowej zajmującej się nowelizacją ustawy o ochronie zwierzat ?
Wówczas wszyscy bylibyśmy spokojni o los tej nowelizacji.
[/SIZE] [/B]
Miałam nie podawać treści e-maila, który otrzymałam z Biura Poselskiego Pani Poseł Joanny Muchy, ale sądzę, że nie ma co zważać na róże, gdy lasy płoną.

Oto treść maila z dnia 16 listopada 2010 r. nadesłanego do mnie przez Pana Mateusza Żukowskiego Sekretarza Pani Poseł Joanny Muchy:

[quote]Witam,

Dzisiaj usiedliśmy do sprawy nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Gdzieś się w tym wszystkim zagubiliśmy, posłanka napisała sprostowanie na stronie Zespołu. Jest też wrzucony tekst ustawy.

[URL]http://zespoldlazwierzat.pl/[/URL]

W skrócie sprawa wygląda w ten sposób, że prosimy o komentarze i stanowiska na mail, ja będę wszystko drukował posłance. Nie wiem czy jest to ta wersja, którą Pani widziała, w każdym razie prosimy o uwagi i komentarze.

Żadna z propozycji nie jest ostateczna. Wszystkie są do dyskusji. Posłanka faktycznie chce złożyć projekt w Sejmie, ale właśnie po to żeby rozpocząć procedurę pracy w Zespole i Komisjach i wypracować ostateczny kształt projektu.

W kolejnej aktualności znajduje się jeszcze bardziej wstępny projekt ustawy o znakowaniu psów, również czekamy na komentarze.

Dla pewności załączam oba pliki.

Pozdrawiam serdecznie,

Mateusz Żukowski
Biuro Poselskie Joanny Muchy
tel. +48 81 532 12 72
fax +48 81 532 12 72
kom. +48 505 871 813[/quote]Zatem włączajmy się czynnie do dyskusji i komentujmy pisząc masowo maile do Pani Poseł Joanny Muchy.
[SIZE=4][B]
Nowelizacja w zaproponowanym kształcie NIE MA PRAWA SIĘ DOKONAĆ ![/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...