Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

[quote name='turystka milena']Witam.
Jesteśmy dwiema przyjaciółkami. Razem studiujemy i razem pracujemy. Ja mam wyjątkowego pieska yorka, koleżanka śliczną suczkę tej samej rasy. Pieski bawiły się w moim ogródku i wtedy zrobiły się maluszki. Suczka lada dzień urodzi dzieci.
Mam otrzymać połowę dzieciaczków. Załóżmy , że na allegro w styczniu wystawię maleńką suczkę i maleńkiego pieska po 500 złotych. Czy popełnię przestępstwo w/g nowego prawa ?. Czy administracja Allegro usunie moje ogłoszenie ?. Proszę o rozpatrzenie mojej sytuacji, bo nie chcę naruszać prawa.[/QUOTE]
Kiedys to nie -dojrzale dziewczynki bawily sie lalkami teraz bawia sie zywymi istotami ,no sobie jeszcze zarobia na kosmetyki

Link to comment
Share on other sites

Do XXXX52 która napisała: Kiedys to nie -dojrzale dziewczynki bawily sie lalkami teraz bawia sie zywymi istotami ,no sobie jeszcze zarobia na kosmetyki.


Tak , kocham swego psa, pewnie poświęcam mu więcej uwagi niż ty XXXX52. Ja mam go jednego , ty pewnie kilka. Wolisz wykonywać to zawodowo, niż siedzieć na kasie w supermarkecie. Chodzisz całymi dniami zbierasz ich kupki i nie masz świeżego spojrzenia na powstałą sytuację. Przepraszam , ale mam swój wiek, wykształcenie i mimo niewielu lat doświadczenie zawodowe
Nikogo opisując moją sytuację nie obrażałam , a sama zostałam obrażona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Do XXXX52 która napisała: Kiedys to nie -dojrzale dziewczynki bawily sie lalkami teraz bawia sie zywymi istotami ,no sobie jeszcze zarobia na kosmetyki.


Tak , kocham swego psa, pewnie poświęcam mu więcej uwagi niż ty XXXX52. Ja mam go jednego , ty pewnie kilka. [B]Wolisz wykonywać to zawodowo[/B], niż siedzieć na kasie w supermarkecie. Chodzisz całymi dniami zbierasz ich kupki i nie masz świeżego spojrzenia na powstałą sytuację. Przepraszam , ale mam swój wiek, wykształcenie i mimo niewielu lat doświadczenie zawodowe
[B]Nikogo opisując moją sytuację nie obrażałam [/B], a sama zostałam obrażona.[/QUOTE]
Owszem obrażasz! Wszystkich tych, którzy ratują ze schronisk i z ulicy psy i koty, które znalazły się tam, bo osoby bezmyślne - takie jak ty - w wyniku niefrasobliwości lub z chęci zysku rozmnożyły domową sukę/kotkę. Przyznam, kiedy czytam takie infantylne wynurzenia jak twój post mam ochote wyjść na ulice z karabinem maszynowym.
I mylisz się - my niczego nie robimy "zawodowo". Robimy to z chęci pomocy dla słabszych i bardziej bezradnych - dla zwierząt. I mielibyśmy o wiele mniej roboty, gdyby takie osoby jak ty zechciały moment pomyśleć zanim dopuszczą do pojawienia się na świecie kolejnych szczeniąt/kociąt.
Proszę też - oszczędź nam tu banałów w stylu, że "masz już nowe domki dla wszystkich słodkich kluseczek". Bo jak sadzę nawet jeśli takowe się znajdą, będą to osoby tobie podobne i znów dojdzie do rozmnażania. I tak to leci. W postępie geometrycznym. Ech... Do kogo ja to piszę :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Owszem obrażasz! Wszystkich tych, którzy ratują ze schronisk i z ulicy psy i koty, które znalazły się tam, bo osoby bezmyślne - takie jak ty - w wyniku niefrasobliwości lub z chęci zysku rozmnożyły domową sukę/kotkę. Przyznam, kiedy czytam takie infantylne wynurzenia jak twój post mam ochote wyjść na ulice z karabinem maszynowym.
I mylisz się - my niczego nie robimy "zawodowo". Robimy to z chęci pomocy dla słabszych i bardziej bezradnych - dla zwierząt. I mielibyśmy o wiele mniej roboty, gdyby takie osoby jak ty zechciały moment pomyśleć zanim dopuszczą do pojawienia się na świecie kolejnych szczeniąt/kociąt.
Proszę też - oszczędź nam tu banałów w stylu, że "masz już nowe domki dla wszystkich słodkich kluseczek". Bo jak sadzę nawet jeśli takowe się znajdą, będą to osoby tobie podobne i znów dojdzie do rozmnażania. I tak to leci. W postępie geometrycznym. Ech... Do kogo ja to piszę :([/QUOTE]
Nic dodac nic ujac:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Przepraszam , ale wychodzę. Wolę na spacerze wdepnąć w psie g...o , niż spierać się z chorymi na punkcie psów osobami. Chora osoba nikomu nie pomoże, również psu , jej się tylko tak może wydawać, ona żyje w swoim świecie poza życiem , rzeczywistością. Gdzie ja zadałam pytanie , jesteście straszne.[/QUOTE]

Zanim napiszesz,ze ktos jest straszny,zadaj sobie trochę trudu i odwiedź schronisko...zobacz mnóstwo maleńkich szczeniaczków...przyszły na swiat przez głupotę ludzi...
I zadaj sobie pytanie: co dalej? może pojedyńcze znajdą domy.. część zachoruje i albo bedą leczone albo nie (nie ma pieniędzy)...wiekszości nikt nie bedzie chciał i pozostaną w schronisku....
I to zlezy w jakim schronisku..są takie,gdzie śmiertelność psów wynosi 40%...i rosnie...

Ty jesteś straszna ze swoją nieświadomością....
najlepiej byłoby,zebyście wspólnie z kolezanką zafundowały psicy sterylkę aborcyjną,a pieska wykastrowały..
Aha,poczytaj sobie wątek na forum pt- Psy w potrzebie....może Ci się troche rozjaśni

Link to comment
Share on other sites

turystka milena-ach czy to jest obraza?
jezeli dziwnym trafem niedopilnowaliscie (w co nie wierze)tych waszy psow ,to mozna w ciagu 48 godzin podac zaszczyk aborcyjny ktory sie powtarza po tygodniu.tez tak czynilam jak psy sachroniskowe na moich oczach sie pokrywaly.
Wiesz ja mialam cale zycie suczki i pieski z rodowadami wyobraz sobie tez byly zarejestrowane w ZK ,moglam je rozmnazac ,a moje psy nigdy nie rodzily chociaz ludzie chcieli albo na krycie mojego Max ,,albo Moja Rosi -sznaucerke ,mojej mamy Papilona.jak sie nie chce slicznych kuleczek to sie ich nie ma.!!!

Link to comment
Share on other sites

"W nowo wybranym Parlamencie nadal będzie Zespół Przyjaciół Zwierząt. Ma się zająć m.in. przepisami o czipach dla psów."

Tak zupełnie serio to przeczytałam Ustawę kolejny raz i coraz częściej zastanawiam się nad pewną usłyszaną ostatnio wypowiedzią Pana Posła Suskiego.
Pozwolę ją sobie zacytować:

"Mam gotowy projekt ustawy o czipowaniu i centralnym rejestrze psów. Poza tym trzeba poprawić jeszcze ustawę o ochronie zdrowia zwierząt – powiedział nam Paweł Suski. Zdaniem Marka Suskiego [B]trzeba też usunąć niedoskonałości uchwalonych w sierpniu przepisów o ochronie zwierząt,[/B] a także zająć się projektem obywatelskim w tej sprawie. Z kolei Joanna Mucha zapowiada: – [B]Będziemy kontynuować spotkania z policją i prokuratorami, by uświadamiać konieczność ścigania przypadków dręczenia zwierząt".[/B] (źródło: [URL]http://pies.pl/przyjaciele-psow-znow...mie_n2938.html[/URL] )

I zapytam wprost jak to poprawić, przecież ona dopiero została Uchwalona... Czyli (jeżeli się mylę proszę o poprawienie) choć ustawa w punkcie wyjścia nie była (mówiąc delikatnie) dobra, to została "przepchnięta"???

To mi niestety kolejny raz przypomina nasze podwórko w innej materii: autostrady - jeszcze nie zakończyła się ich budowa, a już trzeba je zamykać, żeby dokonać niezbędnych remontów.

Padło już tu określenie konia z rzędem temu, co...
A ja dam tego konia temu kto zdefiniuje "rażące zaniedbanie". I to nie jest żadna złośliwość - od lat pracuje w ubezpieczeniach i istnieje w nich określenie rażącego niedbalstwa. Wszyscy je używają, nikt jednak nie potrafi powiedzieć czym ono jest.
Poza tym co Sąd i co prawnik to lepsza interpretacja.

Zadałam tu już kilka pytań i chyba już tylko w sferze marzeń pozostanie oczekiwanie na odpowiedź kogoś, kto wie o tej ustawie wszystko, kto może nawet ją współtworzył.

eh.... rozmarzyłam się...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelin']Zanim napiszesz,ze ktos jest straszny,zadaj sobie trochę trudu i odwiedź schronisko...zobacz mnóstwo maleńkich szczeniaczków...przyszły na swiat przez głupotę ludzi...
I zadaj sobie pytanie: co dalej? może pojedyńcze znajdą domy.. część zachoruje i albo bedą leczone albo nie (nie ma pieniędzy)...wiekszości nikt nie bedzie chciał i pozostaną w schronisku....
I to zlezy w jakim schronisku..są takie,gdzie śmiertelność psów wynosi 40%...i rosnie...

[B]Ty jesteś straszna ze swoją nieświadomością....[/B]
najlepiej byłoby,zebyście wspólnie z kolezanką zafundowały psicy sterylkę aborcyjną,a pieska wykastrowały..
Aha,poczytaj sobie wątek na forum pt- Psy w potrzebie....może Ci się troche rozjaśni[/QUOTE]
Bardzo oryginalny sposób postępowania z nieuświadomymi - zamiast edukować, ukrzyżować! I jakże po chrześcijańsku... :evil_lol:

Mileno, tutaj nawet samo zadawanie trudnych pytań jest obrazą stałych bywalców. Tutaj się nie odpowiada, bo nie warto sobie strzępić języka dla nieświadomych. Wątpiący jest trollem i trzeba go popędzić. Nie ma to jak we własnym gronie. Obcy to tylko zamęt w prawomyślnych sercach i umysłach sieją...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Bardzo oryginalny sposób postępowania z nieuświadomymi - zamiast edukować, ukrzyżować! I jakże po chrześcijańsku... :evil_lol:

Mileno, tutaj nawet samo zadawanie trudnych pytań jest obrazą stałych bywalców. Tutaj się nie odpowiada, bo nie warto sobie strzępić języka dla nieświadomych. Wątpiący jest trollem i trzeba go popędzić. Nie ma to jak we własnym gronie. Obcy to tylko zamęt w prawomyślnych sercach i umysłach sieją...[/QUOTE]
Co wedlug Ciebie jest ukrzyzowaniem? Odpowiedzi ktore sa prawda? wolisz po chrzescijansku, falsz, zaklamanie i oblude?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Bardzo oryginalny sposób postępowania z nieuświadomymi - zamiast edukować, ukrzyżować! I jakże po chrześcijańsku... :evil_lol:

Mileno, tutaj nawet samo zadawanie trudnych pytań jest obrazą stałych bywalców. Tutaj się nie odpowiada, bo nie warto sobie strzępić języka dla nieświadomych. Wątpiący jest trollem i trzeba go popędzić. Nie ma to jak we własnym gronie. Obcy to tylko zamęt w prawomyślnych sercach i umysłach sieją...[/QUOTE]

Pixelku, przesadzasz...Każesz nam edukować w kwestii zapobiegania ciąży i o sposobach zabezpieczania się przed ciążą, gdy dzieci w drodze... - jak dla mnie to żart.

One decyzję podjęły dawno,teraz tylko gdzieś usłyszały, ze będzie to karalne.


[quote name='turystka milena']Witam.
Jesteśmy dwiema przyjaciółkami. Razem studiujemy i razem pracujemy. Ja mam wyjątkowego pieska yorka, koleżanka śliczną suczkę tej samej rasy. Pieski bawiły się w moim ogródku i wtedy zrobiły się maluszki. Suczka lada dzień urodzi dzieci.
Mam otrzymać połowę dzieciaczków. Załóżmy , że na allegro w styczniu wystawię maleńką suczkę i maleńkiego pieska po 500 złotych. Czy popełnię przestępstwo w/g nowego prawa ?. Czy administracja Allegro usunie moje ogłoszenie ?. Proszę o rozpatrzenie mojej sytuacji, bo nie chcę naruszać prawa.[/QUOTE]
[B]
Mileno, dokładnie tak będzie, złamiesz prawo!,[/B] próbując sprzedać szczeniaki.
Dodam od siebie, że dobrze, że to zmieniła ustawa, bo przyrost bezdomności psów jest porażający i; niestety między innymi dzięki temu, że ktoś wpada na pomysł zarobienia na szczeniaczkach (np 500zł) ślicznych i popularnych ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Pixelku, przesadzasz...Każesz nam edukować w kwestii zapobiegania ciąży i o sposobach zabezpieczania się przed ciążą, gdy dzieci w drodze... - jak dla mnie to żart.
One decyzję podjęły dawno,teraz tylko gdzieś usłyszały, ze będzie to karalne.[/quote]
Uważam, że lepiej edukować niż obrażać niewyedukowanych. Może nie podejmowały decyzji? Może nie miały okazji zostać uświadomione? Mało to ludzi w zabobony i mity wierzy? Dlaczego od razu zakładać, że panienki miały złe zamiary? Sąsiadka mojej matki, niby taka wykształcona i psy kocha, a ciągle matkę nachodzi, że chciałaby, żeby jej suczkę z onkiem mojej matki "dopuścić"! Potępiłyście dziewczynę w czambuch od razu. Na stos!

[quote name='a.piurek'][B]
Mileno, dokładnie tak będzie, złamiesz prawo!,[/B] próbując sprzedać szczeniaki.
Dodam od siebie, że dobrze, że to zmieniła ustawa, bo przyrost bezdomności psów jest porażający i; niestety między innymi dzięki temu, że ktoś wpada na pomysł zarobienia na szczeniaczkach (np 500zł) ślicznych i popularnych ras.[/QUOTE]
Nie jestem przekonany. Złamie prawo sprzedając na targowisku, etc. Jeżeli da ogłoszenie w necie albo gdzie indziej i sprzeda u siebie w domu, to nie złamie. Bo rozmnażanie psów w celach handlowych będzie zabronione, ale [B]ona rozmnożyła przed wejściem ustawy w życie[/B]! No i są jeszcze inne sposoby na ominięcie tego niefortunnego zapisu prawa. Ktoś tutaj już wcześniej pisał. Ale nie chcę podpowiadać, bo też mnie ukrzyżują... ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję PIXEL i A.PIUREK.
Szczeniaczki, jeśli poród i ich odchowanie przebiegnie pomyślnie zostaną wystawione na allegro w drugiej połowie stycznia.
Myślę , że taki tytuł ogłoszenia będzie dobry i nie będzie to ogłoszenie naruszało prawa:
Yorki - cudowne maleństwa przywiezione z zagranicy.

Myślę , że pieski przywiezione z zagranicy nie naruszają prawa polskiego. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Dziękuję PIXEL i A.PIUREK.
Szczeniaczki, jeśli poród i ich odchowanie przebiegnie pomyślnie zostaną wystawione na allegro w drugiej połowie stycznia.
Myślę , że taki tytuł ogłoszenia będzie dobry i nie będzie to ogłoszenie naruszało prawa:
Yorki - cudowne maleństwa przywiezione z zagranicy.

Myślę , że pieski przywiezione z zagranicy nie naruszają prawa polskiego. Pozdrawiam.[/QUOTE]
Jaka wyobraznia, gratuluje pomyslu. Nie zapominaj ze na cwaniakow tez sa prawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Jaka wyobraznia, gratuluje pomyslu. Nie zapominaj ze na cwaniakow tez sa prawa.[/QUOTE]

Turystka Milena, biedna dziewuszka, klon dotychczasowych trolli. Wpierw błaganie o radę, naiwność pensjonarki i nagle przemiana. Jak w kreskówce "Pomysłowy Dobromir". Olśnienie! Pensjonarka przepoczwarza się w bazarowego cwaniaka.

A jaka świadomość prawna. Otóż Mileno-pensjonarko-cwaniaczko - nie można sprzedać na Allegro, choćbyś psa przywiozła z Gwatemali. W Polsce nie możesz sprzedać i już. I zapewniam, że nie będziesz się musiała gimnastykować - jakoś przeczuwam, że Allegro nie pozwoli.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Dziękuję PIXEL i A.PIUREK.
Szczeniaczki, jeśli poród i ich odchowanie przebiegnie pomyślnie zostaną wystawione na allegro w drugiej połowie stycznia.
Myślę , że taki tytuł ogłoszenia będzie dobry i nie będzie to ogłoszenie naruszało prawa:
Yorki - cudowne maleństwa przywiezione z zagranicy.

Myślę , że pieski przywiezione z zagranicy nie naruszają prawa polskiego. Pozdrawiam.[/QUOTE]
A ja zacytuję, żeby nie znikło przypadkiem. Pixel - czuj się popędzony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Dziękuję PIXEL i A.PIUREK.
Szczeniaczki, jeśli poród i ich odchowanie przebiegnie pomyślnie zostaną wystawione na allegro w drugiej połowie stycznia.
[B]Myślę , że taki tytuł ogłoszenia będzie dobry i nie będzie to ogłoszenie naruszało prawa:
Yorki - cudowne maleństwa przywiezione z zagranicy.

[/B]Myślę , że pieski przywiezione z zagranicy nie naruszają prawa polskiego. Pozdrawiam.[/QUOTE]

hahaaaaaaaaaa. ta prowokacja uwlacza inteligencji czytajácych ten wátek. naprawdé jak juz sié podszywasz pod slodká idiotké, to nie z takimi tekstami akurat na tym wátku. Moze poradzé gdzie mozesz z tym isc - na wátki 15-latek, co bawiá siéw ratowanie zwierzaczków, hopkajá wáteczki i szukajá "kochajácych domków" :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Turystka Milena, biedna dziewuszka, klon dotychczasowych trolli. Wpierw błaganie o radę, naiwność pensjonarki i nagle przemiana. Jak w kreskówce "Pomysłowy Dobromir". Olśnienie! Pensjonarka przepoczwarza się w bazarowego cwaniaka.

[B]A jaka świadomość prawna.[/B] Otóż Mileno-pensjonarko-cwaniaczko - [B]nie można sprzedać na Allegro, choćbyś psa przywiozła z Gwatemali. [/B]W Polsce nie możesz sprzedać i już. I [B]zapewniam[/B], że nie będziesz się musiała gimnastykować - jakoś przeczuwam, że Allegro nie pozwoli.:diabloti:[/QUOTE]
Świadomość prawna Mileny jest zaiste imponująca. Mogłaby dawać korepetycje.
Może warto byłoby zaprosić Milenkę do prac nad kolejnymi usprawnieniami w systemie ochrony zwierząt w Polsce? Wszak wiadomo, że najlepsze zabezpieczenia przed hakerami tworzą zdolni hakerzy :evil_lol:

CzyTwoje powyższe zapewnienia opierają się na przesłankach równie wiarygodnych jak te, z których korzystałaś przy okazji zapewnień o definicji terminu "wprowadzanie do obrotu"...?
[quote name='pixel'][quote name='Kahoona']Kulturalnym odpowiadam - projekt ustawy o chipowaniu jest gotowy, natomiast informuję, że każda odsprzedaż jest wprowadzaniem do obrotu. W razie dalszych wątpliwości i niewiary w nic poza własna tezą, możecie zamówić opinię prawną, która to potwierdzi - koszt jakieś 2500 zł. Zapłacic i po wątpliwościach...[/quote]
Tylko głupek płaciłby za wiedzę, którą może mieć za darmochę. I to ze źródła najbardziej kompetentnego - orzecznictwa Sądu Najwyższego.
[URL="http://www.sn.pl/orzecznictwo/uzasadnienia/ik/I-KZP-0029_05.pdf"]http://www.sn.pl/orzecznictwo/uzasad...ZP-0029_05.pdf[/URL]
[URL="http://www.sn.pl/orzecznictwo/uzasadnienia/ik/I-KZP-0013_05.pdf"]http://www.sn.pl/orzecznictwo/uzasad...ZP-0013_05.pdf[/URL]

Rozumu nie idzie kupić za żadne pieniądze... Pozostaje wiara we własne tezy. I zaklinanie rzeczywistości. [/quote]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/188739-Mordowanie-zwierzat-w-majestacie-prawa-czy-to-mozliwe?p=17911425#post17911425[/URL] post#3020

[COLOR=black][B]Uwaga!!! Uwaga!!! Ogłaszam konkurs!!![/B][/COLOR]
[B]Który z przepisów znowelizowanej ustawy zabrania sprzedawać sprowadzone z Gwatemali pieski na Allegro?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Mam dla was dobra wiadomość - przygotowujemy kolejne nowelizacje. Tak jak przy tej, będziecie się musieli nakręcać we własnym gronie - czyli trzech osób. Bo ja tradycyjnie i uparcie będę proponować kontakt z posłami. Szykuje się przednia zabawa, a ile wrażeń na dogo....
Konkursy tez można ogłaszać - z grona trzech osób (choć podejrzewam, że to roztrojenie jaźni jednej pani) możecie wygrywać po kolei. Wszyscy będą zadowoleni. Ufundować nagrody?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']hahaaaaaaaaaa. ta prowokacja uwlacza inteligencji czytajácych ten wátek. naprawdé jak juz sié podszywasz pod slodká idiotké, to nie z takimi tekstami akurat na tym wátku. Moze poradzé gdzie mozesz z tym isc - na wátki 15-latek, co bawiá siéw ratowanie zwierzaczków, hopkajá wáteczki i szukajá "kochajácych domków" :P[/QUOTE]
Może nie do końca, bo ja to bym widział to inaczej, np. tzw niezła laska, sztuka w leginsach, z joreczkiem pod pachą na wieczornym spacerze, na dużym parkingu przy zjeździe, na drodze krajowej ....do wyboru.
A naprawdę to chyba, coś stare, brzydkie i tłusto-rozlazłe, co ma pretensje do wszystkich o to, że samotna i brzydka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Może nie do końca, bo ja to bym widział to inaczej, np. tzw niezła laska, sztuka w leginsach, z joreczkiem pod pachą na wieczornym spacerze, na dużym parkingu przy zjeździe, na drodze krajowej ....do wyboru.
A naprawdę to chyba, coś stare, brzydkie i tłusto-rozlazłe, co ma pretensje do wszystkich o to, że samotna i brzydka.[/QUOTE]

Postać niewątpliwie wirtualna studiująca hebanologię i pracująca w zawodzie, który studiuje :roflt:

Mówiąc poważnie - tak zwielokrotniona osobowość, jaką wiadoma osoba tu prezentuje jest być może objawem :stupid:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Mam dla was dobra wiadomość - przygotowujemy kolejne nowelizacje. Bo ja tradycyjnie i uparcie będę proponować kontakt z posłami. [/QUOTE]

To ja bardzo proszę o podanie mi gdzie w internecie będą ogłaszane kolejne wersje nowelizacji. Bardzo chętnie podejmę korespondencję z Posłami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...