Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no nareszcie coś konkretnego, chociaż na moim monitorze w tej formie się nie mieści...

Chociaż nie karmię żadną z tych karm - owszem, składników na stawy więcej w ChS oraz zróżnicowane źródła białka. Skład wydaje się ciekawszy, chociaż ja z kolei wolę wyższą kaloryczność (nawet ta w Acanie wydaje mi sie niska). Ceny nie znam, bo w naszej hurtowni nie mają tej karmy. Czy mają wersję z rybą? To już jest karma holistyczna- coraz więcej producentów karm wypuszcza wersje holistyczne swoich karm.

jak się ustosunkujesz do tych cen które podałam?

Ja bym prosiła o propozycję, ale karmy na bazie ryby- taką karmię. Karmy na bazie ryby o ciekawszym składzie na naszym rynku nie znalazłam. (no , ciekawa jest fish4dogs ale cena do niedawna była kosmiczna)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Jakim cudem ChS, który jest w cenie Acany, jest świetny, a Acana jest bee bo za tania? Wychodzi na to, że ChS też ma marne jakości składniki. :razz:[/quote]

hihihi uszczypliwa uwaga, ale trafna :evil_lol:

jak to wyglada "sklepwo"? Acana/ChS? pytam o ceny

w tym rankingu [URL]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showcat.php/cat/4[/URL] tak Acana jak i ChS mają po 4 gwiazdki na 6. Acana rybna (i kilka innych) 3.

Link to comment
Share on other sites

leszekpw, widzisz, Acana z kolei nie traci tylu (ogromnych) pieniędzy na promocje, stąd też przystępna cena ;)

w sprawie hurtowni- kupują mi karmy znajomi, są zarejestrowani na firmę. Są różne zasady w róznych hurtowniach, ale w tej teraz aby coś kupić musisz mieć działalność z wpisem związanym z zoologocznym- jak już się zarejestrujesz to możesz kupić nawet samo jedno pojedyncze psie ciacho, ilości nie są istotne. Moje na szczęście nie są alergikami, ale ta karma sprawdziła się najlepiej (wyraźnie) i już przy niej zostałam. Mięso też kupowałam od dostawcy- mrożone wołowe i droiowo-wołowe bardzo tanio ale po 50-100 kilo ;) organizowaliśmy się po kilka osób.

Link to comment
Share on other sites

No widzisz, wiec nie kazdy na dostęp do tak atrakcyjnych cen i musi kombinować a w przypadku jeszcze do tego alergii u psa pole manewru się zawęża jeśli chce się znależć coś sensownego i w miarę niedrogiego.

Jeśli by miał uczulenie tylko na kurczaka to pol biedy, ale niestety zestaw uczulenia siega kurczaka, kukurydzy i pszenicy, a kupić karmę bez tych skladników po atrakcyjnej cenie to jest sztuka.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']moth juz Ci wyjasniam dlaczego CHS ma taka cene:

dlatego ponieważ jest tylko jeden dystrybutor na Polskę, który sprzedaje karmy CHS i Diamond sciagajac je bezpośrednio od producenta, rezygnując z łańcucha pośredników, toteż ma to ogromny wpływ na cenę karmy.[/quote]

Dokładnie tak samo było z Acaną. A jakoś ciągle podważasz jej jakość opierając się właśnie na cenie, którą z kolei porównujesz do cen oficjalnych sklepowy.

[quote name='leszekpw']
Natomiast karm w wersji z jagnięciną czy rybą nie ma chyba u nas na rynku o wysokiej kalorycznosci dla psów pracujących.[/quote]

Jest Purina Pro Plan Large Breed Athletic 29% białka, 19% tłuszczu. Owszem zawiera kukurydzę, ale nie każdy pies jest uczulony.


[quote name='leszekpw']
Ja juz szukam od dlugiego czasu karmy w cenie do ok. 150 zł bez zawartosci kurczaka. Niestety nic sensownego nie ma. [/quote]

Ja kupiłam PPP LB Athletic 18 kg po 160 pln. Ale trzeba było wziąć trzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']moth no nie do konca masz racje, bo Acane mozna kupic w wielu miejscach [/quote]

A Ty nie czytasz wszystkich postów. Pisałam wczesniej, że Acana dopiero teraz wchodzi do sklepów i to głównie internetowych. Tylko w nielicznych stacjonarnych ją znajdziesz. Na początku byli tylko nieliczni przedstawiciele.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ze dokładnie czytam Twoje posty.

Nie pisz ze dopiero teraz wchodzi do sklepow, bo juz a poczatku zeszłego roku mozna było ja kupic w mnostwie sklepów internetowych i nie tylko a CHS nie kupisz nigdzie indziej poza jednym miejscem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']No nie biorąc pod uwagę takich hurtownii do jakiej masz dostęp, ale o takich cenach zakupu to większość możę tylko pomarzyc. Juz sie ustosunkowałem wczesniej co do cen:), że gdybym miał dostęp do takich cen to bez wachania kupowałbym Bento Maxi Lamb za 150 niecałe zł a nie za 175 zł i wiecej.
No ale coz tylko nieliczni wybrancy;) maja takie dojscia[/quote]A nie przesadzasz ty przypadkiem? Zaglądałeś ostatnio do Krakvetu? Tam Bento (dla dużych ras) z jagnięciną 15kg po upustach dla stałych klientów kupisz za 149,55 To taniej niż Acana (156,75 ze zniżką)

Link to comment
Share on other sites

Bez upustu dla stałych klientów, przeliczając worek promocyjny 18kg na 15kg wychodzi 157,42 za 15kg. To wcale nie tak drogo, można powiedzieć "około 150zł". Nie będąc stałym klientem kupisz worek 15kg (jeśli akurat będą mieć w ofercie worki 15kg a nie worki 15+3kg) za 165,62 (to cena ciągle zbliżona raczej do 150 niż do 200zł). Zatem uważam, że akurat ceny Acany i Bento są porównywalne (przynajmniej jeśli chodzi o L&R)

Link to comment
Share on other sites

To juz ostatni temat o innej karmie niz Acana bo MOD sie wkurzy:)

Nie masz racji. teraz jest akurat taka promocja ze daja dodatkowo 3 kg gratis.
Ale wczesniej wcale 15 kg nie kosztowało tyle ile piszesz bo kosztowało w dalszym ciagu koło 180 zł, a to przeliczajac minus 5 % wcale nie daje kwoty 149 zł.

Link to comment
Share on other sites

Ożesz ty.... Modzie...!!!
Usunęli mój post, a przecież pojawiło się w nim kilka razy słowo Acana ;)
No dobra, wracając do tematu głównego - faktycznie upustów cenowy w Acanie jak na lekarstwo. Trzeba się mocno nakombinować, by znaleźć coś gdzieś taniej, nie mając jednocześnie dostępu do hurtowni.
Byliśmy dzisiaj u weta, zważyć psisko. Wygląda dobrze. Nawet za dobrze. Przytyło mi, zaokrągliło się. Musimy zrzucić jakieś 2,5-3kg. Akurat mam w kuble L&R i zastanawiam się o ile mu zmniejszyć dawki dzienne (zjada 40dag) i czy wogóle mu zmniejszyć, czy może tylko zwięszyć mu dawkę ruchu. Wolałabym to drugie, bo jakoś mi to bardziej prozdrowotne się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']Vectra, czy weterynarz coś mówił, dlaczego, na co konkretnie tak zareagowała??[/QUOTE]
No właśnie niestety sam nie wiedział i był w szoku , że taka reakcja .... jakiś składnik ? no nie mam pojęcia i wet też .. i to nie było zaraz po zmianie karmy tylko po dwóch tygodniach po podawaniu .. na pewno nic innego nie zjadła .... pisałam chyba,że po jakimś czasie dałam jej znowu trochę Acany na próbę ;) i zakończyło się bólem brzucha i wzdęciem ... już nie takim kosmicznym ,a jednak .... podobnie było po czerwonej NN .. czyli coś te dwie karmy mają czego Lal nie toleruje ... ale co nie mam pojęcia ... po innych karmach tego nie było ..
Bardzo to było dla mnie dziwne , bo Lalka jest psem który nigdy nie miał problemu z przewodem pokarmowym , może jeść dosłownie wszystko ;) Gdyby dobek , to ok , on ma wiecznie jazdy ... trudno mu dobrać karmę by pasowała i nie było rewolucji ...

Link to comment
Share on other sites

Vectra - a może twoja sunia napiła się jakiegoś świństwa. Z kałuży na przykład. Albo może były jakieś opryski w olicy, deszcz spadł, i to świństwo dostało się do okolicznej wody. Może to razem z karmą dało taki paskudny efekt. Najważniejsze jednak, że wszystko dobrze się skończyło. Ja na twoim miejscu, mając cień podejrzenia, że karma ma tak zły wpływ na mojego psa, też bym zmieniła.

Link to comment
Share on other sites

My około 10 dni jedziemy na Acanie Senior. Suka je ją jeszcze z małą domieszką RC, ale max za 2 dni się skończy. Jak na razie wszystko jest ok, je chętnie, ani śladu gazów czy problemów z kupą (nie są większe niż zwykle) - z kolei przy zmianie z Eukanaby na RC były niezłe fajerwerki (gazy plus zielona kupa przez prawie 2 tygodnie).
Co z sierścią to jeszcze trudno powiedzieć, ale idealna nie będzie, bo mamy problemy z tarczycą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']
Nie pisz ze dopiero teraz wchodzi do sklepow, bo juz a poczatku zeszłego roku mozna było ja kupic w mnostwie sklepów internetowych[/quote]

No właśnie [U]internetowych[/U]. Sklep internetowy rzadko ma wszystko na stanie. Mają coś w ofercie a jak są chętni to ściągają od dystrybutora. Albo drugi przypadek to sami są dystrybutorami. Pytanie też co nazywasz sklepem internetowym. Nawet w Krak-vecie nie zawsze mają Acanę na stanie, nie mówiąc o innych wyrobach. [szlag mnie z nimi trafia]
Znam 3 przypadki sklepów stacjonarnych, które miały w swej ofercie Acanę, z czego dwa z tych sklepów zrezygnowały.

[quote name='leszekpw'] a CHS nie kupisz nigdzie indziej poza jednym miejscem.[/quote]

Identycznie było z Acaną, gdy weszła na Polski rynek.

I w koło macieju piszę, że Acana tak samo zaczynała, a teraz jest w sklepach internetowych, a Ty się upierasz, że nie mam racji, bo teraz jest inaczej i jest w internetowych. I kto tu dokładnie czyta?

[quote name='Tilia'] niestety Acana nie dba o swoich klientów[/quote]

Wręcz przeciwnie, dba! Bo płacisz zawsze tylko za karmę, a nie dodatki i gratisy. Cena Acany nie jest wysoka. Ja wiem, że na nas działa slowo "promocja", "gratis", "przecena". Tylko nigdy tak naprwdę nie wiemy ile towar jest wart. A w przypadku Acany cena jest niezmienna. Nikt nie robi nas w balona.

Link to comment
Share on other sites

Piszemy o tym co jest teraz porownujac to do cen.

Zarzuciles ze CHS ma kiepskie skladniki ze wzgledu na cene wiec odpowiadam. Jest jeden dystrybutor bezposrednio od producenta co wplywa na niska cene ze wzgledu na brak posrednikow.

Gdyby Acana dzis byłą sprzedawana od jednego dystrybutora tylko na całą Polske jej cena kształtowałaby sie nie 150 pare zł za large breed tylko co najwyzej 130 zł.

Wiec nie porownuj skladnikow obu karm na podstawie ceny.

Mnie obchodzi to co jest teraz.

Idac twoim tropem jesli CHS bedzie kiedys sprzedawana z tylu zrodeł jak teraz Acana to juz nie bedzie kosztowac 159 zł lecz duzo wiecej, dlategoteż twoj argument w postaci kiepskich skladnikow w CHS nie ma zadnych podstaw.

Jeszcze raz Ci tluke do glowy.
Gdyby Acana była sprzedawana dzis tylko przez jednego dystrybutora bezposrednio od producenta jej cena bylaby nizsza.
I analogicznie gdyby CHS sprzedawało tyle zrodeł co dzis Acane, to cena bylaby wyzsza.

Wiec nie mozesz porownywac ze sa tej samej jakosci dlatego tylko, że cena jest przyblizona.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...