Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Vectra nie starsz mnie.. co ja teraz psom kupie?? z acany kupowalam pojedyncze rozne karmy dla psow, wersje senior, light, small breed, sport... ale to byly pojedyncze worki i zazwyczaj male ejsli chdozi o 3 wymienione.. bo sport juz duzy.. mam proformance.. a tam nie ma az takeigo wyboru karm jaki bym chciala... orijena musze sobie odpuscic bo amm inne wydatki chcoiaz nieobowiazkowe ale tez zwiazane z psmai.. bo chce je odrobaczyc a do tego cos na pchly kupic.. ahh

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]marmara_19[/B] nie panikuj tylko kupuj dalej acane ;)
Ja ta karma karmilam na samym poczatku suke - bylo dobrze. Potem byl Eagle Pack - po pol roku zaczely sie cyrki z sierscia psa. Do tej pory suka miala problemy, lupiez, sucha skora i za chiny nie moglam tego zlikwidowac. Probowalam w tym czasie ariona, boscha, proformance - ale to wszystko tylko po jednym roku. Przez jakis czas byla eukanuba - najpierw zwykla, potem ta super najlepsza i droga na siersc - efekt? ZEROWY. Teraz wrocilam do acany, do tego biotyna i co? Lupiez znika w oczach! I nikt mnie nie przekona do karm z wyzszej polki...bo ja tej "polki" sprobowalam. Wrocilam do acany i poki co przy niej zostaje.
Moja kolezanka odchowala pieknego szczeniaka i zdrowego na acanie. Teraz drugi jej pies je acane - i wszystko jest super.

Link to comment
Share on other sites

Miło by było gdyby i mojej podpasowała :roll:
Na razie od kilku dni mieszam z RC i suka wcina aż jej się uszy trzęsą. Kupki normalne, zero gazów.

[quote name='Cambel&Megi']U nas Acana nie zdała egzaminu.....Już po kilku dniach łupież, coś się z oczu leje, kupy hmmm średnie :shake:[/QUOTE]

U nas wczoraj jakoś z oczu coś się lało i właśnie myślałam czy to nie od karmy, ale dziś już jest ok :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Vectra dokladnie mialem ten sam przypadek ze w obrebie jednej karmy u mnie to była Salmon z Acany, roznice w zapachu i wielkosci granulek roznily sie znacznie. I jeden worek pies wsuwał a innego nie chciał (zreszta opisałem to wyzej).

Wiec to mnie wlasnie zrazilo do Acany, karmy tylko li ze sredniej polki jakosciowej, nic wiecej.

Royal tez nie jest jakas super karma, ale jest karma jednak lepsza jakosciowo.
Ludzie zastanowcie sie czasem i nie porownujcie karm na podstawie tylko suchego opisu na opakowaniu. Czasem warto posluchac doswiadczen innych osob a nie w ciemno sie upierac ze jest to karma z wysokiej polki jakosciowej.
Gdyby tak bylo nie wymyslali by Orijena:)

Link to comment
Share on other sites

A ja widze bo gdzie sie konczy prog ulepszen.

Najpierw Acana miała byc naj naj teraz niby ma byc to Orijen, ile to jeszcze potrwa? Potem znow cos innego wymysla a Acana to juz pojdzie w zapomnienie kiedys niby taka dobra:)

Poza tym razi mnie ze w obrebie jednej karmy roznia sie poszczegolne partie o czym Vectra tez pisala.

Ja chce miec solidna karme niezmienna a nie jeden worek taki gdzie pies wsuwa a inny gdzie granulki sa calkiem inne.

Dla mnie ta firma stracila w moich oczach całkowicie po takim fakcie.

Dalej bede utrzymywal ze karma ta moze aspirowac jedynie do sredniej polki jakosciowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']A ja widze bo gdzie sie konczy prog ulepszen.

Najpierw Acana miała byc naj naj teraz niby ma byc to Orijen, ile to jeszcze potrwa? Potem znow cos innego wymysla a Acana to juz pojdzie w zapomnienie kiedys niby taka dobra:)[/quote]

a czy nie jest po prostu tak z Acana jest karma klasy Premium, natomiast Orijen Super premium? I jeszcze raz sie pytam - co w tym zlego.
A jak jest z purina? Mamy dog chow i proplan?

Link to comment
Share on other sites

[I][B]Słuchajcie...
Brutusowi zamówiłam jakiś czas temu Acanę sport...15kg...i jadł ją ładnie ale odkąd ją jadł to zaczęły łzawić mu oczy...dzisiaj poszlismy do weta i jest to grudkowe zapalaenie III powieki...wet zalecił zmianę karmy...a ja w czwartek zamówiłam kolejne 15 kg karmy ... jeśli nie dam rady odkręcić zamówienia to będę musiała sprzedać ta karmę...
chce ktoś?tzn pytam się wstępnie?zobacze jak wyjdzie u faceta u którego zamawiam karmę..[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Dlatego ze wbrew temu co pisze na workach Acana jest robiona ze skladnikow marnej jakosci.

P.S. Jasne Acana zaczela sie slabiej sprzedawac bo ludzie przejrzeli na oczy ze nie jest taka cacy to wymyslili co innego (Orijen).

Zaniedługo wymysla cos nowszego niby lepszego od Orijena, ciekawe tylko jak nazwa, Ultra Premium, Nad SUper Premium:D

Solidna firma ulepsza dana karme a nie stosuje chwytow reklamowych, w postaci nowej karmy ktora jest super a zastepuje ta ktora dotychczas miala byc taka super.

Zdecydowanie lepsze karmy od Acany w podobnej cenie lub niewiele wyzszej to Proformance i Pro Plan. Juz nie mowie o takich jak Bento Kronen, Nutro Choice, Nutra Gold.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes'][B]marmara_19[/B] nie panikuj tylko kupuj dalej acane ;)
Ja ta karma karmilam na samym poczatku suke - bylo dobrze. Potem byl Eagle Pack - po pol roku zaczely sie cyrki z sierscia psa. Do tej pory suka miala problemy, lupiez, sucha skora i za chiny nie moglam tego zlikwidowac. Probowalam w tym czasie ariona, boscha, proformance - ale to wszystko tylko po jednym roku. Przez jakis czas byla eukanuba - najpierw zwykla, potem ta super najlepsza i droga na siersc - efekt? ZEROWY. Teraz wrocilam do acany, do tego biotyna i co? Lupiez znika w oczach! I nikt mnie nie przekona do karm z wyzszej polki...bo ja tej "polki" sprobowalam. Wrocilam do acany i poki co przy niej zostaje.
Moja kolezanka odchowala pieknego szczeniaka i zdrowego na acanie. Teraz drugi jej pies je acane - i wszystko jest super.[/quote]
hehe ok przekonalas mnie;p bo w pon/wt msuze jzu cos zamowic;p tylko nie wiem czy sport czy cos z lososiem.. bo jak sport to i senior;/ ehhh

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']
Zdecydowanie lepsze karmy od Acany w podobnej cenie lub niewiele wyzszej to Proformance i Pro Plan.[/quote]

A jak się ma do tego fakt, że Pro Plan zawiera kukurydzę i znacznie mniej mięsa? Taki Athletic zawiera cos 17 czy 19% jagnięciny, a Acana Lamb 40%.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']hehe ok przekonalas mnie;p bo w pon/wt msuze jzu cos zamowic;p tylko nie wiem czy sport czy cos z lososiem.. bo jak sport to i senior;/ ehhh[/quote]
[I][B]Ty jak bęziesz chciałam zamówić sport to jak nie dam rady wysłac jej spowrotem do gościa od której ją kupiłam to mogę Ci odpsrzedać 15 kg :)[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']A tak sie ma chocby ze zawiera koło 20% miesa ale dobrej jakosci a nie 40% miesa marnej jakosci jak Acana. Finito z mojej strony bo i tak to nie ma sensu.[/quote]

bardzo sie ciesze z tego powodu - idz teraz do innych watkow przekonywac ze kolejne karmy sa marnej jakosci:roll:juz byla acana, arion...co teraz?

[quote name='leszekpw'] Tak tak Eagle Pack gorszy od Acany, alem sie usmial:) :D:-o:crazyeye::cool3::multi:[/quote]

:roll::roll::roll:

co do lzawienia po karmie - tez jestem ciekawa czemu tak sie dzieje. Tylko chodzi mi o hm lepsza odp od fachowca leszka

Link to comment
Share on other sites

Nie było mnie, miałam robotę i trudno cytować tak wiele postów ale w telegraficznym skrócie: :lol:

Na czym oparte jest twierdzenie, ze Acana zawiera mięso kiepskiej jakości? Z tego co wiem jest zupełnie odwrotnie - mięso jakościowo odpowiada normom dla ludzi, nie zawiera skłądnikó takich jak mielone kości, wełna z owiec czy sierść, kurczaki nie są mielone z piórami, łapami i dziobami ;) itd. Zaryzykuję twierdzenie, że prawdopodobnie ja kupuję i jadam mięso gorszej jakości - naszprycowane chemią i hormonami.

Jedno przyznaję - nie warto kupować Acany z ich firmowej strony. Sama doświadczyłam problemów. Ja kupuję w Grandecane. Zawsze jest identyczna.

Acana zawiera wiele składników, z którymi pies mógł się nigdy nie zetknąć. Nie wolno (zresztą praktycznie każdej nie wolno) podawać jej od razu całą miskę. Trzeba wprowadzać stopniowo. Jeśli pies w życiu nie jadł łososia, ziemniaków, pomidorów, borówek, nie pił zielonej herbaty... itd ;) to reakcja może być ostra. W zależności od wersji Acana zawiera wiele składników, które mogą stanowić źródło alergii. Dlatego wielu psom Acana nie pasuje. Moim pasuje. Idealnie.

Co do łzawiących oczu, problemów z gruczołami okołoodbytowymi i nadmiaru wydzieliny z uszu, problemy ze skórą - minęły przy Acanie. :roll:

Nie ma idealnej karmy dla wszystkich psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Jedno przyznaję - nie warto kupować Acany z ich firmowej strony. Sama doświadczyłam problemów. Ja kupuję w Grandecane. Zawsze jest identyczna.[/quote]

moze dlatego ja nie mialam problemu z roznymi granulkami - nie kupuje z ich strony, ale z innego powodu - maja drozej ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej teraz Lena je Nutre Nugets, ale jakos nam niepasuje, przy zakupie niewiedziałam ze ma tak małe kawałeczki, baardzo małe, często zdarza się, że Lena gdy je normalnie połyka karme, a pozniej wszystko wymiotuje.
Zastanawiam się nad zmianą na Acane, tylko niewiem czy na Sport, czy Lamb&Rice.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']
Poza tym razi mnie ze w obrebie jednej karmy roznia sie poszczegolne partie o czym Vectra tez pisala.

Ja chce miec solidna karme niezmienna a nie jeden worek taki gdzie pies wsuwa a inny gdzie granulki sa calkiem inne.
[/QUOTE]

Dziwne bo ja caly czas kupuje acane lamb&rice i zawsze mam takie same granulki i na prawde moge polecic ta karme. Po Orjenie tez zdarzaja sie reakcje alergiczne u psow ktore np po Acanie nie maja takich to wszystko zalezy tez od psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka']Hej teraz Lena je Nutre Nugets, ale jakos nam niepasuje, przy zakupie niewiedziałam ze ma tak małe kawałeczki, baardzo małe, często zdarza się, że Lena gdy je normalnie połyka karme, a pozniej wszystko wymiotuje.
Zastanawiam się nad zmianą na Acane, tylko niewiem czy na Sport, czy Lamb&Rice.[/quote]

Faktycznie, nie może być, żeby psiak połykał granule i wymiotował. Acana ma takie średnie granulki w wersji sport i lamb. Nie są one bardzo duże ale nie wiem jakie ma Nutra.

Trzeba się dobrze zastanowić bo sport zawiera dużo mięska drobiowego i tłuszczu, a lamb jest raczej umiarkowany kalorycznie. Wyznacznikiem będzie tu aktywność psa i kwestia tolerancji kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

Kupuję Acanę od prawie roku i do tej pory nie trafiłam na "lewy" worek, z wszystkich karm które podawałam z tej jestem nadal najbardziej zadowolona- tak ze składu jak i "efektów".

Miałam z kolei złe doświadczenia z Bento, kiedy po kolejnym worku psy dostały łojotoku, drapały się i miały łupież oraz inne atrakcje... worek świeży, kupiony jak poprzednie w hurtowni... długo trwało zanim doprowadziłam psy do dobrego stanu- własnie na Acanie. Przy proformance wprowadziły zgodnie strajk głodowy (próbowały wybierać kulki Nutry z pomiędzy kulek Proformance).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...