Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Guest ursa81

[quote name='an1a']A co powiedzie o Lamb&Rice? Mój jest teraz na Salmon&Potato i co do stanu skóry jestem bardzo zadowolona, ale te bąki :shake: Zrozumiałabym że od czasu do czasu, ale z niego ulatuje nawet jak wchodzimy po schodach :eviltong: Jest na to jakaś rada - coś można dodatkowo podawać czy zostaje tylko zmiana na inną karmę?[/quote]

Powiem Ci, że mój jeden psiak troszkę pierdzi właśnie na L&R, a na S&P nie. U was odwrotnie. Wszystko zależy od psa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest ursa81

[quote name='an1a']Można coś na to poradzić żeby pies tak nie fermentował? :) Twój troszkę... a u mojego jak się zacznie ok 19-20 i nie wiem o której kończy bo jak idę spać wyganiam go z pokoju...[/quote]

W zoologikach mają preparaty w tabletkach ale ja bym raczej zmieniła karmę. Widocznie coś psu nie pasuje w tej karmie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']W zoologikach mają preparaty w tabletkach ale ja bym raczej zmieniła karmę. Widocznie coś psu nie pasuje w tej karmie.[/quote]
To może być też kwestia tego że to jego pierwsza karma po 6 miesiącach jedzenia gotowanego? Odzwyczaiłam się od tych bąków jak był na tamtym jedzeniu...

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='an1a']To może być też kwestia tego że to jego pierwsza karma po 6 miesiącach jedzenia gotowanego? Odzwyczaiłam się od tych bąków jak był na tamtym jedzeniu...[/quote]

A jak długo je już Acanę tym razem?

Link to comment
Share on other sites

Wcześniej nie jadł Acany, z Puriny Dog Chow przeszedł na Brita, później na domowe. To jest pierwszy worek i je karmę 8-9 dzień. Przy jego alergii będzie mi trudno przebierać w karmach, bo szczerze nie ma w czym (w rozsądnej cenie).

Link to comment
Share on other sites

Moj pies przez 3 tygodnie puszczal tak niemozliwe baki po Sporcie Acany:mad:, ze nikt po prostu nie byl w stanie tego wytrzymac. Jak nie uciekal pies, to uciekalismy my. Dwudziestego trzeciego czy dwudziestego czwartego dnia karmienia (dokladnie nie pamietam) - jak reka odjal:multi:. Wszystko nagle minelo. Baki skonczyly sie calkowicie. Nie rezygnowalem z tej karmy, bo pies doskonale ja przyswaja (bardzo male kupki) i super wyglada. Widocznie organizm psa musial miec czas na przestawienie sie i unormowanie funkcji trawienia.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie trzeba będzie jeszcze poczekać... Szkoda że za oknem tak zimno bo marzniemy jak wietrzymy pokój co 10 min :p Przy zmianie z domowego na Acanę nie miał żadnych rewelacji żołądkowych, kupki też małe, ładnie wygląda i najważniejsze że skóra na brzuchu wreszcie normalnego koloru, żadnej krostki, strupków itp. zarasta sierścią :multi:
Eh mam tylko nadzieję na szybkie ocieplenie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']I moje psy na acanie jak rekal odjal...cisza spokoj i normalny zapach :evil_lol:

pozdr.[/quote]
u mnie na razie zapach kapusty(?)... ale TZ mówi że to już lepsze niż gotowane śledzie :evil_lol: i da się szybciej wywietrzyć.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='an1a']Wcześniej nie jadł Acany, z Puriny Dog Chow przeszedł na Brita, później na domowe. To jest pierwszy worek i je karmę 8-9 dzień. Przy jego alergii będzie mi trudno przebierać w karmach, bo szczerze nie ma w czym (w rozsądnej cenie).[/quote]

A to się nie martw! To prawdopodobnie reakcja organizmu na zwiększoną dawkę białka i tłuszczu ale powinno minąć! Ja bym na razie nie zmieniała w takim wypadku.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

Podobno jakieś 10% niższe z tego co się dowiedziałam nieoficjalnie ;)

A jak długo się czeka na przyjęcie do klubu?
Jeśli dzisiaj wysłałam pocztą to zgłoszenie to kiedy mniej więcej będę mogła robić tańsze zakupy? :)

Link to comment
Share on other sites

Napisałam maila do Acany czy mogę wstąpić do klubu i przesłali mi także cennik. Porównałam go z cenami, które dostałam od Blairy na priva i chyba osoby, które nie posiadają hodowli mają inne ceny. Nie opłaca mi się wstępować do klubu, bo np. karma Extreme jest tańsza na allegro niż w klubie.

Link to comment
Share on other sites

ja podaję Acanę psu od 3 tygodni. i muszę przyznać, że mam bardzo mieszane uczucia.
pies ma straszne prolemy z załatwianiem, po domu chodzi i puszcza 'bąki'. coś takiego nie miało miejsca jak dostawał purine, która jak zobaczyłam raczej nie cieszy się pozytywną opinią.
i sama nie wiem, czy nie odstawić Acany.
a moze to tak na początku? może psiak potrzebuje czasu na przestawienie się na inną karmę?
bo sama nie wiem co robić- niby wszyscy zachwalają, a u mnie jakoś nie zdaje rezultatu :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój też na początku puszczał bąki, pies podobno potrzebuje ok miesiąca żeby przestawić się w 100% na nową karmę. U mnie śmierdząco było przez ok 2 tygodnie, ktoś wcześniej pisał że 21-24 dni. Musisz obserwować nie każdemu psu będzie odpowiadała karma :) Ja jestem z Acany zadowolona, bałam się o reakcje alergiczne ale wszystko jest ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grafitowa.']niby wszyscy zachwalają, a u mnie jakoś nie zdaje rezultatu :roll:[/quote]

nie wszyscy;) my nie...
a purina - zalezy ktora. Dog chow - faktycznie, kiepska karma, ale Pro Plan juz duzo lepsza
A karm zawsze jest jeszcze sporo do wyboru w podobnych cenach - zawsze mozna cos dobrac :)

Link to comment
Share on other sites

grafitowa, nie ma karmy idealnej dla wszystkich przecież
może ma bardziej wrażliwy żołądek i trzeba było go przestawiać stopniowo, dłużej? w każdym razie jeśli mu nie przejdzie, to zrezygnuj z Acany, szkoda psa, a wybór karm ogromny

Link to comment
Share on other sites

Oj, my chyba z Acany zrezygnujemy :-( bo nie działa, a w zasadzie działa na gorzej... Może to kwestia hormonów (zapewne), ale pies nie dość, że nie chudnie, to jest ospały, nie ma w nim życia, co mnie trochę martwi, bo muszę ją na spacerach holować... Buuuuu, chyba wrócimy albo do barfu, albo do Orijena/TOTW do czasu gdy zainwestuję w nową zamrażarkę... Na razie mam jeszcze 5 kilo Acany więc ją zjemy, ale szkoda, że nie zadziałało. Wszystko poza tą energią u psa jest ok, choć ostatnio popsuły się nam kupki trochę, takie są zielonawe, choć nie ma srrrraczuchny. Ale pies jest jak łajza i to mi nie leży. Wolę mieć radosnego grubasa niż taką łajzę. Ostatnio zaparła się na spacerze i nie chciała iść dalej... To było 2 kilometry od samochodu... Nawet gdybym chciała, to przecież jej nie doniosę... to malamut... 38 kilo... Więc chyba Orijen Senior (bo to tylko 50 kcal więcej na kilogramie od Acany light) albo może TOTW rybny, ten najmniej kaloryczny.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...