Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest ursa81

A no jeszcze Brit mamy w zanadrzu :cool3: ale raczej Arion lub Brit to pomysł na krótką metę. Nie wiem co zastąpi Acanę. Pewnie pomimo podwyżki zostaniemy przy niej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']A no jeszcze Brit mamy w zanadrzu :cool3: ale raczej Arion lub Brit to pomysł na krótką metę. Nie wiem co zastąpi Acanę. Pewnie pomimo podwyżki zostaniemy przy niej.[/quote]

przeciez karm w podobnej cenie jest bardzo duzo, a nawet tanszych a niekoniecznie gorszych - popatrz na ceny w sklepach net, karmy leca z cen rowno;)chociazby purina pro plan, ale nie chce za duzo pisac nie na temat ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Agnes']przeciez karm w podobnej cenie jest bardzo duzo, a nawet tanszych a niekoniecznie gorszych - popatrz na ceny w sklepach net, karmy leca z cen rowno;)chociazby purina pro plan, ale nie chce za duzo pisac nie na temat ;)[/quote]

Pro Plan się nie sprawdził i uważam, że Acana jest lepsza. Testując inne karmy coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Acana to świetna karma :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też wracam do Acany. Tylko te nowe ceny mi się jakoś nie podobają. :crazyeye:
Na dodatek wszędzie są zbliżone, a w Krak-Vecie od karm nie naliczają rabatu. :placz: Ale mówi się trudno. Bo w podobnej cenie, ta karma nie ma dla mnie konkurencji. I choć 3-4 lata temu, przy pierwszym podejściu i innych psach, mi nie pasowała, tak teraz jestem jej fanką. Właśnie zamówiłam 76 kg. :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Pro Plan się nie sprawdził i uważam, że Acana jest lepsza. Testując inne karmy coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Acana to świetna karma :)[/quote]

toz ja nie mowie ze masz przechodzic na PPP, ale chodzilo o to, ze ceny leca i spokojnie mozna znalezc w tej cenie a nawet nizszej dobre karmy. Dla mnie cena Acany to lekkie przegiecie - chociazby z tego powodu, ze inne ceny leca w dol, a oni sobie podniesli:roll:

Link to comment
Share on other sites

moth 76 kg :o pięknie, to ja się gryzę czy kupić 2-3 worki na zapas...

ceny rosną, może będzie jak z innymi karmami, popularnymi- ceny hurtowe normalne a w sklepach duuuużo wyższe? sprawdzałam w jednej z warszawskich hurtowni- cena Salmon 15 kg bez upustów- wciąż 152 zł. Sklepy mają upusty więc kupują za niższą cenę- to skąd ceny tej karmy w okolicach 200 zł???? 50 (czy więcej) zł na worku to przegięcie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']ceny rosną, może będzie jak z innymi karmami, popularnymi- ceny hurtowe normalne a w sklepach duuuużo wyższe?[/quote]

tylko, ze niektore karmy nawet w hurtowni spadaja;)
a podobno dzieje sie tak, bo wchodzi coraz wiecej nowych karm - to fakt
ale tez uwazam, ze to przegiecie
tym bardziej, ze o ile pamietam Acana byla karma Premium...chyba ze "skoczyla" sobie na Super Premium ;) mowie tu tylko o kwalifikacji, zeby zaraz ktos mi nie pisal, ze jego pies super wyglada na Acanie i to czy P czy SP to niewazne ;)

Link to comment
Share on other sites

Ceny w tej konkretnej hurtowni obserwuję od kilku lat i nie zauważyłam jakichś drastycznych spadków cen karm. Zmieniają się najczęściej jak producent wprowadza nowy rodzaj/skład czy nowe opakowania/wielkość worka. Szczerze mówiąc analizując składy karm w tej chwili dostępnych na rynku, Acana w swoim przedziale cenowym, jak dla mnie, pozostaje najlepsza. Ma najwięcej dobrze opisanego mięsa w składzie i nie ma "zapchajdziur" w postaci np kukurydzy, która moim psom jest po prostu niepotrzebna, tylko zawala żołądek. Podoba mi się jeszcze skład Chicken Soup, ale to już inny rodzaj karmych, no i te wszystkie bezzbożowe, które są niestety dużo droższe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']moth 76 kg :o pięknie, to ja się gryzę czy kupić 2-3 worki na zapas...
[/quote]

To raptem 5 worków. :evil_lol: Kupuję od razu w pakietach 2x15 kg, bo to troszkę taniej wychodzi, niż jakbym kupowała pojedynczo. Mam 3 psy i każdy je inny rodzaj. :roll: Co prawda na obu seterach chcę wyprobować Sport, ale wzięłam też jeden worek Premium, żeby porównać, na którym suka nie przytyje a podoła moim wycieczkom rowerowym. :lol: Jak będzie musiała jeść Premium, to wtedy będę zamawiać po 90 kg (3x30). :diabloti:

Ale jakie znaczenie ma klasyfikacja nadana przez producenta, skoro nikt tego nie reguluje? RC to super premium, a patrząc na skład, to Premium często je przewyższa. :mad:

Co do cen w hurtowni, może jeszcze nie zmienili? Bo w sumie dziwne by było, że wszędzie cena znacznie wzrosła. Ja znalazłam kilka sklepów internetowych, w których są podane stare ceny. Ciekawe czy da się w takich kupić? :diabloti: Zwłaszcza, że przy karmie jest informacja, że dostępność 2-5 dni.

Link to comment
Share on other sites

czy klasyfikacja premium-super premium jest oparta w ogóle na jakichś konkretnych kryteriach? bo ja mam wrażenie, że to jedynie nazwa jaką nadaje swoim produktom producent w zależności od uznania

może faktycznie w tej hurtowni mają stare ceny rybnej (może jakieś zapasy?), bo premium adult podrożał (zdaje sie do 120 zł) już kilka tygodni temu, cen pozostałych karm przed zmianami nie pamiętam więc nie wiem czy sie zmieniły

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Co do cen w hurtowni, może jeszcze nie zmienili? Bo w sumie dziwne by było, że wszędzie cena znacznie wzrosła. Ja znalazłam kilka sklepów internetowych, w których są podane stare ceny. Ciekawe czy da się w takich kupić? :diabloti: Zwłaszcza, że przy karmie jest informacja, że dostępność 2-5 dni.[/quote]
Do niedawna też widziałam, że niektóre sklepy sprzedają po niższych cenach, pewnie zapasy. Nową dostawę dali po nowej cenie ;) Ale nie wiem skąd im bierze się cena 198zł za S&P :crazyeye: na Allegro dali taką..
Kiepsko miałam nadzieję, że Nero dłużej będzie jadł Acanę :shake: nie wiem czy nie wrócić może do gotowania, jak Diamond się nie sprawdzi..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']nie wiem czy nie wrócić może do gotowania, jak Diamond się nie sprawdzi..[/quote]

ja jak wrocilam do gotowania, to tak samo wracam do suchego:eviltong:niestety gotowane+jeszcze sucha i witaminy wychodzi sporo wiecej niz suche

em moze powinnam dodac zalezy jakie gotowane i jaka sucha karma ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Agnes']toz ja nie mowie ze masz przechodzic na PPP, ale chodzilo o to, ze ceny leca i spokojnie mozna znalezc w tej cenie a nawet nizszej dobre karmy. Dla mnie cena Acany to lekkie przegiecie - chociazby z tego powodu, ze inne ceny leca w dol, a oni sobie podniesli:roll:[/quote]

No i właśnie podejmujemy próbę znalezienia czegoś z tym, że przed Acaną przetestowaliśmy kilkanaście różnych marek karm dlatego wiem, że wcale nie będzie tak łatwo i podejrzewam, że będziemy skazani na Acanę. Tylko Acana ma taki specyficzny skład: białko jednego źródła i zero innych dodatków zwierzęcych, nawet tłuszczu drobiowego. Konia z rzędem temu co poda mi inną markę, która produkuje tego typu karmy :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']No i właśnie podejmujemy próbę znalezienia czegoś z tym, że przed Acaną przetestowaliśmy kilkanaście różnych marek karm dlatego wiem, że wcale nie będzie tak łatwo i podejrzewam, że będziemy skazani na Acanę. Tylko Acana ma taki specyficzny skład: białko jednego źródła i zero innych dodatków zwierzęcych, nawet tłuszczu drobiowego. Konia z rzędem temu co poda mi inną markę, która produkuje tego typu karmy :p[/quote]

wg skladu - Brit Lamb&Rice
sklad ma wrecz idealny
natomiast...
ale chwala tego brita rowniez, tylko ze ja sie ciagle boje go kupic;)

dostane konia?:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Brit l&r , całkiem sensowny .... ale wg mnie i wielu innych ma jedną wadę :diabloti:
zatruwanie środowiska naturalnego gazami przez psa ;)

poczytajcie o chicopee , dla mnie karma była świetna , długo psy na niej jechały .. potem były problemy z dystrybucją i trzeba było szukać czegoś innego ....
jest też wersja z rybą :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Agnes']wg skladu - Brit Lamb&Rice
sklad ma wrecz idealny
natomiast...
ale chwala tego brita rowniez, tylko ze ja sie ciagle boje go kupic;)

dostane konia?:eviltong:[/quote]


[B]Skład:
[/B]mięso jagnięce i produkty pochodzenia jagnięcego (min. 30 %), ryż, pulpa buraczana, [SIZE=3][B][COLOR=Red]tłuszcz drobiowy[/COLOR][/B][/SIZE], olej z łososia, minerały, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E.

Oj, z konia nici :lol:

Jak dobrze policzyć to mamy tu jagnięcinę, łososia i kurczaka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']wg skladu - Brit Lamb&Rice
sklad ma wrecz idealny
natomiast...
ale chwala tego brita rowniez, tylko ze ja sie ciagle boje go kupic;)

dostane konia?:eviltong:[/quote]
Brit ma tłuszcz drobiowy ;) Też pod tym względem patrzyłam na karmy - Acana była "najtańszą" karmą, w której jak jest napisana ryba, to jest ryba a nie coś dodatkowego. Z tego co patrzyłam z karm rybnych następna zaczynała się 190zł, reszta powyżej 200zł. Ale teraz Acana dogania te karmy :roll:
[QUOTE]poczytajcie o chicopee , dla mnie karma była świetna , długo psy na niej jechały .. potem były problemy z dystrybucją i trzeba było szukać czegoś innego ....
jest też wersja z rybą :smile:[/QUOTE]
Czytałam o Chicopee i brzmiało zachęcająco, będzie kolejną karmą jeśli DN się nie sprawdzi ;) na razie z psa się ulatniało przez kilka dni, ale kupa jakby mniejsza... Zobaczymy co będzie się działo z sierścią. Pochwalić ich też muszę, prosiłam o 1 próbkę, dostałam 28 :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='an1a'] Pochwalić ich też muszę, prosiłam o 1 próbkę, dostałam 28 :cool3:[/quote]

:-o Dawno to było? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81'][B]Skład:
[/B]mięso jagnięce i produkty pochodzenia jagnięcego (min. 30 %), ryż, pulpa buraczana, [SIZE=3][B][COLOR=Red]tłuszcz drobiowy[/COLOR][/B][/SIZE], olej z łososia, minerały, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E.[/quote]

kurczaki, a bylam pewna ze nie ma drobiu:eviltong: ech szkoda - kon by mi sie przydal:eviltong:

[B]
Vectra[/B] zerkne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Pochwalić ich też muszę, prosiłam o 1 próbkę, dostałam 28 :cool3:[/quote]

tez tak mialam! z eagle pack:eviltong:i to jeszcze pod dom mi przywiezli osobiscie:eviltong:

zaraz nas pogonia:roll::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Witam,
przenosze psa z karmy Purina na Acane. Powodem jest łupiez, którego nie moge sie pozbyć od ok. 2 lat, i niedawno podpowiedziano mi że jest to kwestia karmy.
Więc zmieniam na Acane-w tej chwili mam 15 kg worek Puriny Lamb & Rice i 1,5 kg Acany Lamb&Rice, i mieszam, powoli zwiększając dawke. No i zaczynają sie schody-pies zaczął mniej jeść, zostawia w misce czasami nawet połowe(je raz dziennie, może przestawić go na 2 razy?)-co jeszcze niepokojące tak bardzo nie jest-ciepło, może mu sie nie chce.
Tylko dodatkowo zauważyłam, że wyjątkowo jak na niego je dużo trawy, plus jeżeli idzie o wypróżnianie,(3 razy dziennie) to odchody są ciemniejsze, jakieś takie oleiste, mniejsze. Czy to jest jakiś stan przejściowy, czy może to normalne?
Może zmienić mu karme(bo sie do tego przekonałam) na jakąś inną, łagodniejszą, możecie coś polecić?

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej rozdzielić posiłek na 2 razy, nie obciąża się aż tak żołądka.
Przyswajanie karmy może trwać ok miesiąca.. Z własnego doświadczenia z Puriną DC mogę powiedzieć, że każda zmiana karmy, czy podanie czegoś innego niż Purina powodowała sensacje. Trzeba cierpliwie poczekać ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Dla mnie nie ma problemu, za to moi rodzice każdą zmiene przyjmują z niesamowita niechęcią i podejrzliwością, wiec jak im powiem że znowu wracamy na 2 posiłki, to będzie-"widzisz, same kłopoty z tym psem, znowu coś zmieniasz, trzeba było zostać przy starej karmie, a łupież sam przejdzie" :D :D :D
Gorzej będzie, jak ja gdzieś wyjade, a oni mi na złośc z powrotem kpią Purine :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...