Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

piszcie, piszcie. ja wlasnie szukam odpowiedniej karmy dla suki, 7 letniej ON, ktora ma problemy ze stawami i rozwazam m. in. Acane - bo w wersji dla duzych psow zawiera glukozamine i chondroityne.

a duzo dobrego na DGM o tej karmie napisano.

to jak to w koncu jest?

zawiera glukozamine i chondroityne. dlaczego na te składniki zwracasz szczgólna uwagę?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Asher - dlatego, że te składniki zapewniają ochronę stawów. Są one potrzebne starszym psom wszystkich ras, szczeniakom i młodym dorosłym psom ras dużych i olbrzymich oraz psom, których stawy są bardziej obciążone - np. trenującym agility.

A przy okazji co do głównego tematu - Emil zaczął właśnie czwarty worek Acany Adult Large Breed. Wcina z apetytem graniczącycm z żarłocznością, żadnych problemów trawiennych, kupki OK, sierść lśniąca. Żadnych zmian jakości karmy nie widzę.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Asher - dlatego, że te składniki zapewniają ochronę stawów. Są one potrzebne starszym psom wszystkich ras, szczeniakom i młodym dorosłym psom ras dużych i olbrzymich oraz psom, których stawy są bardziej obciążone - np. trenującym agility

dokladnie tak. Sabina jest owczarkiem niemieckim, ma 7 lat i na dodatek zwyrodnienie stawow... choroby nie da sie wyleczyc, mozna tylko spowolnic jej postep.

wiem, ze tak naprawde nie wiadomo czy glukozamina i chondroityna faktycznie pomagaja, jednak na pewno nie szkodza. wiec warto probowac...

na razie kupilam Royal, ale nie wiem, czy wytrzyma to moj portfel. troche sie jednak obawiam kupienia od razu 15 kg Acany, a w mniejszych workach wersji dla psow duzych nie ma :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może napiszę coś więcej-przedtem troszkę mi komp świrował :-?

Acanę psiaki jedzą od dłuższego czasu-każdy ma "za sobą" ok 4 worki po 20kg,więc to nie nowinki żywieniowe :wink:

Zaczęło się od tego,że suka-pożeracz wszystkiego i w każdych ilościach-odmówiła jedzenia granulek-tak po prostu.

Zaraz za nią poszedł pies-przyznam,że po powąchaniu Acany Premium de Lux poczułam swąd spalenizny i jakiś inny,dziwny zapaszek-na pewno nie pachniała tak,jak na początku :o

Psy nie chciały jeść i koniec.

U samca zauważyłam coś jakby-tak to nazywam-wyjałowienie organizmu.

Na początku pies wyglądał bardzo ładnie po Acanie-szczupły,sprężysty-teraz ta szczupłość zamieniła się w nieporządaną suchość-mam wrażenie,że przez czas,kiedy jadł Acanę nie dostawał odpowiedniej ilości wszystkich potrzebnych do życia składników.

Powolutku tracił werwę-jakby mu brakowało "zapędu" do życia.

Teraz po kilkudniowym żywieniu naturalną karmą widzę zmiany i różnicę-wraca dawna żywiołowośc psa-a przy okazji pies uzupełnia spore braki tłuszczykowe.

Bo pomimo podawania sporo " na górkę"-psisko w pewnym momencia zacząl szczupleć zbyt radykalnie-a podawanie ponad 1,5 porcji dziennej wysokoenergetycznego jedzonka uważałam za lekką przesadę-choćby ze względu na zdrowie.

Po za tym były problemy z prawidłowym trawieniem-zwracanie granulatu po 12 godzinach-nie strawionego- tylko zachowanego w całości-uważam za sporą porażkę.

Niepokojąca była też ostatnio ilość kup-powyżej 5 na dobę to sporo.

Teraz się dopiero reguluje-na mikęchu,ryżu i warzywach.

Wiem też,że to nie pierwszy pies który odmówił jedzenia Acany-wszystko to w zbliżonym czasie.

Link to comment
Share on other sites

dziwne...czemu w takim razie nikt inny nie pisal o takich problemach??

No wiesz-Dogomania nie jest pępkiem świata i nie wszyscy psiarze na niej piszą :wink:

Nie jestem przeciwna Acanie-spisuję tylko moje doświadczenia i spostrzeżenia dotyczące dwóch psów.

Trzecia-staruszka-ciągle je Acanę i wygląda OK.Nie wiem czy tak zostanie czy się zmieni-na razie wygląda bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam,że zwątpiłam trochę po tym,co napisała Sylwia...Mój pies jest od 3 miesięcy na Acanie(premium deluxe) i zauważyłam ogromne zmiany na lepsze w jego wyglądzie,a zarazem to jedyna karma,która tak mu smakuje...

Kończy mi się 15kg worek i za kilka dni chciałam kupić nowy,ale teraz już sama nie wiem,czy nie przejść na Royala.

A może ktoś jeszcze miał podobny problem,jak Sylwia?

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem przeciwna Acanie-spisuję tylko moje doświadczenia i spostrzeżenia dotyczące dwóch psów.

Trzecia-staruszka-ciągle je Acanę i wygląda OK.Nie wiem czy tak zostanie czy się zmieni-na razie wygląda bardzo dobrze.

Ludziska bez paniki!!! 8)

To, ze jednemu psu Sylwii acana nie służy nie znaczy, że ta karma jest zła. Nie ma karmy, która by pasowała wszystkim psom świata- wówczas mielibyśmy jednego, szczęśliwego monopolistę na rynku ;)

Naprawdę, uważam, że nie należy zmieniać karmy dlatego, że nie służy cudzemu psu. Patrzcie na swoje psiaki, czy im służy to co jedzą.

Link to comment
Share on other sites

Proszę ze mnie nie wyciągać "średniej niejadków":wink:

Psy,które odmówiły jedzenia Acany to psy o bardzo wrażliwym układzie pokarmowym,bardzo wybredne egzemplarze o specyficznych potrzebach żywieniowo/energetycznych-któtkowłose,umięśnione,bardzo ruchliwe-typy "pracujące".

Jeżeli do tej pory Acana służy i jest OK-znaczy to tyle,że karma jest odpowiednia dla danego psiaka.

Dla moich po prostu przestała być.

Link to comment
Share on other sites

ja nie wierze, ze Aza nagle by przestala jesc karme:) mi chodzi raczej o to, ze ona karme bedzie jesc nadal, a karma sie pogorszy w miedzy czasie - jakies zmiany na gorsze nastapia chyba dopiero po jakims czasie? Czyli przez jakis czas karma bedzie jej szkodzic;)

ale problem sie troche sam rozwiazal:) Narazie nie przechodze tylko na suche - zostajemy przy gotowanym (niestety mielonym, nie na czystym miesie), wiec acane nadal bede dawac rano tylko 1/3 dawki dziennej porcji:)

Link to comment
Share on other sites

Co do Acany to muszę przyznać,że się trochę zawiodłam... :-?

Skusiłam się ceną i składem bo mój porwór (bull) miał problemy ze stawami - jadł ją ładnie ale w połowie worka zaczął na potęgę gubić sierść (a nie był to sezon na linienie) i kupy były nieładne (lekka biegunka non stop). Koleżanka też się skusiła (ma ON-a) i to samo: gubienie na potęgę sierści, biegunka i na dodatek egzema na skórze ( jej pies tak reaguje na nietolerancję pokarmową).

Myślę więc, że wszystko zależy od psa nie ma tutaj regóły.

Link to comment
Share on other sites

Somie ciasteczka tez bardzo smakuja ale karmy niestety za dobrze nie toleruje - robi ogromniaste kupy i do tego czesciej niz zwykle a dzisiaj to sie nawet z tego zrobila biegunka i sucz nie wytrzymala do mojego powrotu do domu i zostawila niespodzianke w pokoju

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich,

UWAGA!! na

ACANĘ Puppy Large Breed oznakowaną:

BEST BEFORE 29 MAR 05

LOT# 42320 A 08 25

Mam sklep z art dla psów i mamy Acanę (od 3mcy)

Coś jest nie tak z karmą z tej partii- jest w innym kształcie, kolorze i ma inny zapach. Psy też mniej chętnie ją jedzą.

Czekam teraz na odpowiedz w tej sprawie od importera na Polskę.

Jak cos się dowiem to dam znać.

Innych problemów nie mieliśmy.

Serdeczne pozdrowienia i smacznego dla zwierzaków

Link to comment
Share on other sites

No a ja mam problem..w moim sklepie okazało się, ze Acany narazienie będzie, bo dustrybutor na Szczecin zrezygnoawał i nie wiedzą skąd ją wziac... :-? Napisałam więc a styronke i złożyłam zamówienie, ale nie dostałam od nich odpoweidzi...wiem, ze jutro Wigilia, ale chociaż potwierdzenie mogliby wysłac na maila...długo czekaliscie na potweirdzenia? Aha i ejszcze jedno chciałam zamówic Acana Adult Light ale w zamówieniu na liscie tego nie ma..czy po dopisaniu w komentarzu ze chodiz mi o ta karme dostane ta co tzeba? Jakis czas temu do nich pisałam i mi nie odpisali....A może ktoś ma namiary na szczecinskeigo, alebo z okolic dostawce?

Link to comment
Share on other sites

Od dwóch lat w swojej hodowli podaję Acanę i wszystko jest super , trochę mnie dziwi ta dyskusja o złej jakości de luxa ponieważ co miesią kupuję kilka worków tej karmy i nie widzę żadnej różnicy a psy mają chęć do życia i są pięknie umięśnione ,zdrowe.

Link to comment
Share on other sites

Lazy i co dostałaś potwierdzenie?

Wydaje mi się, ze najprościej to zadzwonić, my tak zawsze robimy i dostawe mamy następnego dnia na ustaloną godzine :P

Nie dostałam. Ale napisałam do nich zapytanie..i dopisali, że kare wysłali i dzis doszła (czyli tka jak mówili), tylko co do godziny się nei umawiałam, ale to następnym razem...

Link to comment
Share on other sites

Moje psy zjadly juz 4 worki Acany i tak: Dasza (kundel) calkowicie odmowila jedzenia- nawet polewanie rosolem czy mlekiem nie pomoglo, wypijala z gory a zarcie zostawalo :roll: Samoyedy sa wszystkozerne- przynajmniej moje i zawsze najpierw jedza- potem patrza co. King takze odmowil co mnie baardzo zaskoczylo :o Hoto natomiast urzadzil sobie wymiane wlosa ale tak intensywna, ze 6 workow z niego wyczesalam i miejscami przeswitywala mu skora. Zaden z moich samoyedow NIGDY nie linial w taki sposob :roll: :-?

Acane odstawilam, wrocilismy do Nutry...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...