Jump to content
Dogomania

STERYLIZACJA ZAMIAST EUTANAZJI!!!Film Roberta Valentine "W nadziei..."


lewkonia

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lewkonia,ale dogomaniacy to chyba wiedza,przynajmniej powinni :)

ale wiemy,ze najbardziej trzeba uswiadamiac takie rzeczy przecietnemu kowalskiemu,ktory przychodzi do schroniska i prosi o pieska,ale samczyka,bo "suczka,to musi miec raz młode i co potem".

Mamy juz drukarza,ktory po kosztach wydrukuje ulotki.Chcialabym cos,co w obrazowy i prosty sposob zaprezentuje ludziom istote bezdomnosci psow i kotow-skad sie one biora w schroniskach.I co ludzie moga zrobic,zeby zwierzat w schroniskach nie było.

Chcialabym,zeby pani x,ktora kupi od nas szczeniaka,nie przynosila nam po trzech latach dziesieciu szczeniat od swojej suczki.Niby jest w zobowiazaniu tekst o nierozmnazaniu,ale jak widac-nieskuteczny.

Taka ulotka bylaby wreczana przy zakupie psa ze schroniska.Razem z ksiazeczka zdrowia.
teraz mam prosbe-o tekst albo moze ktos z Was ma dostep do ulotki,na ktorej moglabym sie oprzec?

dzieki.

Link to comment
Share on other sites

a możę cos z tych stron sie przyda

[URL="http://arka.strefa.pl/nie%20_rozmnazaj1.html"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://arka.strefa.pl/nie%20_rozmnazaj1.html[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[URL="http://arka.strefa.pl/nie%20_rozmnazaj2.html"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://arka.strefa.pl/nie%20_rozmnazaj2.html[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[URL="http://www.canis.org.pl/porady/sterylizacja.htm"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]http://www.canis.org.pl/porady/sterylizacja.htm[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]a oto i tekst ze strony Arki[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][COLOR=#cc3300][B][FONT=Arial]W trosce o czworonożnego przyjaciela[/FONT][/B][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][B][FONT=Arial][COLOR=#cc3300]Odrzuć [/COLOR][/FONT][/B][COLOR=#003366][FONT=Arial]mity[/FONT][/COLOR][B][FONT=Arial][COLOR=#cc3300] - poznaj [/COLOR][/FONT][/B][B][COLOR=#00cc00][FONT=Arial]fakty[/FONT][/COLOR][/B][FONT=Arial][/FONT][/SIZE]
[FONT=Arial][COLOR=#003366]Mit - każda suka czy kotka musi choć raz urodzić młode.
[/COLOR][/FONT][B][COLOR=#00cc00][FONT=Arial]Fakt - młode wcale nie są jej potrzebne dla zdrowia i szczęścia. [/FONT][/COLOR][/B][FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=#003366]Mit - kastracja jest niebezpieczna i powoduje choroby.
[/COLOR][/FONT][B][COLOR=#00cc00][FONT=Arial]Fakt - kastracja jest zabiegiem prostym i chroni przed wieloma śmiertelnymi chorobami.[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#00cc00][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=#003366]Mit - szczenięta czy kocięta łatwo znajdują domy.
[/COLOR][/FONT][B][COLOR=#00cc00][FONT=Arial]Fakt - tysiące niechcianych zwierząt corocznie jest porzucanych, uśmiercanych.[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#00cc00][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][FONT=Arial][/FONT]
[COLOR=#cc3300][FONT=Arial]Tysiące zwierząt niechcianych, nowonarodzonych, corocznie poddawanych jest eutanazji, wyrzucanych w workach, kartonach do śmietników, w lesie, czy też humanitarnie przynoszone są do schronisk.[/FONT][/COLOR][FONT=Arial][/FONT]
[B][COLOR=#00cc00][FONT=Arial]Prawda jest taka, że zwierząt[/FONT][/COLOR][/B][B][FONT=Arial][COLOR=#003366] [/COLOR][/FONT][/B][B][COLOR=#00cc00][FONT=Arial]rodzi się kilkakrotnie więcej niż jest osób chętnych na nie, kto zaopiekuje się nimi? Już od momentu urodzenia, skazane są na przedwczesna śmierć, chrońmy je przed takim losem. Przyjście na świat potomstwa, po naszym pupilu, nie zdejmuje z nas odpowiedzialności moralnej za ich los jak i za los kolejnego potomstwa, po ich potomstwie - czy potrafimy wziąć na siebie tak daleko idącą odpowiedzialność?[/FONT][/COLOR][/B][FONT=Arial][/FONT]
[B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial]Wybierz humanitarne rozwiązanie - kastracje swojego czworonożnego przyjaciela.[/FONT][/COLOR][/B][FONT=Arial][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Kasia prodex,dzieki Ci wielkie,teksty sa swietne i przejrzyste,teraz tylko pytanie do ARKI,czy bede mogla wykorzystac.

kiedys widzialam taka ulotke pokazujaca,jak z pary kotow po kilku latach robi sie setka,moze ktos wie,gdzie ja mozna zobaczyc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Kasia prodex,dzieki Ci wielkie,teksty sa swietne i przejrzyste,teraz tylko pytanie do ARKI,czy bede mogla wykorzystac.

kiedys widzialam taka ulotke pokazujaca,jak z pary kotow po kilku latach robi sie setka,moze ktos wie,gdzie ja mozna zobaczyc?[/quote]

napisz do Arki. Taki dobry cel więc nie przypuszczam aby sie nie zgodziła;)
A tych kotow to nie widziałam ale przecie mozna samemu zrobić;)

Link to comment
Share on other sites

tak pomyślałam aby to była taka ogólna ulotka. Bo w waszym schronie to sie nie usypia ale co się dzieje w innych (pałki , prąd).Mozna by było taka ulotke "zatrudnić" do uswiadamiania wszystkich ludzi nie tylko tych którzy zabieraja psiaka ze schronu.Ja z chęcia bym u siebie niektórym do skrzynek wsadziła.Niech sobie poczytaja może nie bedzie tyle kociaków.
Co ty na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asik89']tylko dlaczego ten temat nie jest przyklejony?[/quote]
[B]Chyba dlatego, że dla dogomaniaków sterylizacja jest czymś oczywistym.[/B]
Pozostają jeszcze ci...inni, którzy rozmnażają. Jako argumentu używają nieśmiertelnej bzdury, że suczka choć raz powinna mieć młode.

A przecież zwierzę nie może (z oczywistych względów) zaspokoić swojego popędu seksualnego i niewykastrowane dopiero cierpi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Podnoszę..Obejrzałam do końca...Tyle cierpienia, tyle rozpaczy...Bardzo smutne...
Mam pięć suczek - tylko jedna jest bez sterylki ale jak ją podkuruję to też pójdzie pod nóż...Czy możecie sobie wyobrazić, że ta suczka pokryta została jak miała pół roku ...Nie bedę pisać w jakim była stanie. Najgorsze że miała niedowład tylnych nóg i była prwaie co roku odsprzedwana do dalszej hodowli?Teraz jest u mnie- szczęśliwa i bezpieczna(jestem jej siódmym właścicielem)
Jestem członkiem ZK mam nawet zarejestrowaną hodowlę...Miałam raz szczeniaki i już więcej mieć nie będę...To nie dla mnie...
Najgorsze, że starzy hodowcy namawiali mnie usilnie do pokrycia wtedy jeszcze jedynej mojej suczki...Ludzie z latami doświadczenia pletli mi głupoty o tym właśnie, że suczka dla zdrowia powinna mieć choć raz szczeniaki...Dziś doskonale wiem, że to kompletna bzdura ale uważam, że to, czy ktoś jest świeży na Dogo czy nie, nie przesądza o tym czy jest uświadomiony w tej kwestii czy nie...I żeby nie było, że się nie edukowałam a i owszem...Siedem lat temu kiedy zaczynałam swoja przygodę z rasowymi psami w fachowej literaturze też o tym czytałam że jednak powinno się dopuszczać..
Mało tego, do dziś są tacy weci którzy mówią to samo...Kryć dla zdrowia..
Cieszę się,że jest taki wątek..To kubeł zimnej wody dla nas wszystkich a szczególnie dla tych co nie zastanawiają się nad dalszym losem wyprodukowanych przez siebie szczeniąt...Mówię tu o wszystkich - tak o hodowcach i o tych pseudo...

Link to comment
Share on other sites

Angielską wersję obejrzały do dzisiaj - 265.352 osoby
następna jest polska wersja - 98.200:multi: :multi: :multi:
potem francuska - 25.268
niemiecka - 19.146
włoska - 12.288
hiszpańska - 7360
chińska - 2604
rosyjska - 2441
koreańska - 2196
szwedzka - 1906
____________________

Kochani! Nie wszystkie wersje językowe powstały w tym samym czasie, ale powodzenie polskiej wersji tego filmu cieszy.:multi: :multi: :multi:

Cieszy mnie również powstanie wersji chińskiej i koreańskiej - bo tam prawa zwierząt w ogóle nie istnieją. Cóż zrobić ze społeczeństwem, w którym psy są jedzone????

Link to comment
Share on other sites

Przypominam, że z witryny radomskiego schroniska można pobrać film w postaci prezentacji którą można nagrać na płytę i przekazywać osobom które POWINNY się zainteresować tematem :diabloti:

link do podstrony:
[url]http://www.schronisko.radom.pl/?p=productsList&iCategory=38[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja też uważam, że ten temat jest "sednem" i puentą całej dogomanii-[B]sterylizacja zamiast eutanazji i winien byc przyklejony !!![/B]
[CENTER][SIZE=4][COLOR=black] [/COLOR][/SIZE][URL="http://www.brightlion.com/InHope_pl.aspx"][SIZE=4][COLOR=black]http://www.brightlion.com/InHope_pl.aspx[/COLOR][/SIZE][/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...