Jump to content
Dogomania

Kraków-17 dobkow i mix dobkow w wieku 2 msce do roku-na cito domy albo bedzie ich 100


karusiap

Recommended Posts

[quote name='karusiap']Poker a powiedz mi....zadam Ci pytanie,ktore zawsze mnie ktos zadaje, czy dalabys tam psa,ktorego masz pod opieka?tak obiektywnie...
ja mam juz jakies swoje zdanie,ale bardzo prosze o opinie.

a wogole to [B]serdecznie Ci Poker dziekuje[/B]:loveu::loveu::loveu:[/QUOTE]
nie da się wprost odpowiedzieć na to pytanie tak samo jak na pytanie co byś zrobił na moim miejscu , bo ja jestem na swoim miejscu.
Ja mam wysokie wymagania w stosunku do DS dla naszych tymczasów, ale one idą z domu , wypieszczone, odchuchane, a te szczeniole wymagają szybko DS , bo potem będzie ciężko nauczyć je miłości do człowieka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='karusiap']
Szukamy pilnie domow,ktore moglyby przetrzymac suki pare dni po sterylkach.KTOZ dal zgode trzeba by sie za to zabrac....
Powiedzcie mi jeszcze jak to ze sterylkami nieszczepionych suk....chyba sterylka to w tym wypadku priorytet,bo zanim to towarzystwo sie odrobaczy i zaszczepi to juz moga byc nowe male na swiecie;/Radzcie cos[/QUOTE]
cholera, w normalnym przypadku to można by je wysterylizować bez szczepienia, ale cholera tam są psy w ilości hurtowej :( któryś może coś przywlec i właśnie zaszkodzić psu po sterylce :(
Amigus jak będzie potrzebne karma to mów, załatwię z KTOZ-u

Link to comment
Share on other sites

powiedziałam kobiecie ,że będzie z nią w kontakcie osoba , z którą rozmawiała.Trzeba coś jej powiedzieć.
Naprawdę nie mogę jednoznacznie wydać opinii. Dotychczas mówiłam TAK albo NIE , a tu jest mi wyjątkowo trudno.
Może jednak dać im psa, najwyżej za 2 tygodnie zrobię wizytę poadopcyjną.gorzej jak będzie źle i trzeba będzie psa zabierać.Ale nieraz tak jest ,że dom wydaje się świetny ,a potem trzeba psa zabierać.

Myślę,że sterylka jest ważniejsza.

Link to comment
Share on other sites

alez z tej Mafi wilekolud:crazyeye: niedlugo moja Lolka przy niej to bedzie pchelka;)
a w szeleczkach panienka wyglada przeeecudnie:loveu:

chyba jednak z tymi domkami dla szczylkow nie jest tak kolorowo jak sie nam moglo wydawac...nie mowiac juz o sytuacji starszakow...echhh

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']
Amigus jak będzie potrzebne karma to mów, załatwię z KTOZ-u[/QUOTE]

Ja mam karmy pod dostatkiem, bo mi dostarczono wielki wór zaraz na samym początku. Ja nawet myślałam, że pewnie trzeba by się z którymś innym maluchem podzielić tą karmą, bo - jak pisałam - jeszcze od [B]silki [/B]dostalam dla Mafii jedzonko

Link to comment
Share on other sites

Ja wkrotce bede chciala kupic karme dla Gucia na DT.Jego Panstwo z DT maja juz i tak wydatkow a wydatkow w zwiazku z rana na glowce.
Niestety zdecydowalysmy psiaka do Wroclawia nie oddac.
Szukamy DT dla suk po sterylkach,bedziemy wozic na zabiegi jak tylko czas pozwoli.

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym zapytać osoby już doświadczone czy branie psiaka lub kota na 2 tygodnie na DT ma sens??? (cały ten czas poświęcony byłby dla zwierzaka) Chciałam również zapytac czy jesli jest możliwa czy moge ja być odpowiedzialna za psa mam 17 lat ale dowód juz posiadam :)??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paoiii']Chciałabym zapytać osoby już doświadczone czy branie psiaka lub kota na 2 tygodnie na DT ma sens??? (cały ten czas poświęcony byłby dla zwierzaka) Chciałam również zapytac czy jesli jest możliwa czy moge ja być odpowiedzialna za psa mam 17 lat ale dowód juz posiadam :)??[/QUOTE]

czy Ty jesteś tą Pauliną co chodzi na aukcje kocie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']Ja wkrotce bede chciala kupic karme dla Gucia na DT.Jego Panstwo z DT maja juz i tak wydatkow a wydatkow w zwiazku z rana na glowce.
Niestety zdecydowalysmy psiaka do Wroclawia nie oddac.
Szukamy DT dla suk po sterylkach,bedziemy wozic na zabiegi jak tylko czas pozwoli.[/QUOTE]

ja 10 czerwca biore kase to zamowie 15 kg ariona dla szczeniat duzych ras?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']ale poinformujesz kobietę?[/QUOTE]
oczywiscie, poinformuje.Nie twierdze,ze dom jest zly,Panstwo na pewno kochaja psy,ale uwazam ze nie jest to dobry moment na mlodego dobka.

Domki tymczasowe w tym momencie potrzebne nam sa do oporu,czyli znalezienia DS. Chyba,ze dla rocznej lub starszej suki po sterylce,wtedy 2 tyg byloby w sam raz.

Link to comment
Share on other sites

poprostu w wakacje będe na 99% wolna na 2 tyg bede miec puste duże mieszkanie dla siebie i duzo wolnego czasu dlatego własnie wpadł mi do głowy pomysł wzięcia zwierzaka na DT, chciałam sie dowiedziec cos wiecej jak to wygląda itd :)

Link to comment
Share on other sites

Ja się wtrącę, bo sama brałam psiaki na DT jak jeszcze byłam niepełnoletnia, może wtedy na dogo robiło się wszystko trochę mniej odpowiedzialnie, nikt mnie wtedy o wiek nie zapytał. Ale historie kończyły się szczęśliwie, na spotkania przedadopcyjne kilka razy poszłam sama, ale wiadomo że w tym zawsze może pomóc ktoś bardziej doświadczony... Jeżeli Paulina ma dowód, można spisać umowę na DT, jak mówi jest sama w domu, a gdyby nie była to wystarczy pogadać z rodzicami przy spisaniu umowy... Nie wiem czy to taki zły pomysł :) Widywałam już nawet 16 letnie dogomaniaczki, które rewelacyjnie pomagały

Myślę tu o tych sukach po sterylkach, bo rozumiem że szczeniakom potrzeba DT do znalezienia domu, a nie tylko na 2 tyg

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że tak nie do tematu ale na prawdę potrzeba pomocy.

[COLOR=Red][B]Suczka znaleziona pod starym kioskiem z dużym miotem! 5 z 10 szczeniąt jest martwych! Musimy im pomóc![/B]
[B]
[COLOR=Black]Dostałam dziś informację, że pod starym kioskiem ukrywa się mała suczka ze szczeniakami, z których pięć nie żyje. Uważam, że trzeba pieski stamtąd koniecznie zabrać bo maleństwa wszystkie zdechną, albo przez choroby, albo niedokarmienie. Nie dość, że przebywają cały czas obok zwłok swoich braciszków/siostrzyczek co może być dodatkowym źródłem chorób to są jeszcze narażone na lisy i psy z innych gospodarstw! Niedożywiona, mała sunia nie wykarmi tylu maluszków. Szczeniaczki są naprawdę maleńkie ponoć mają koło tygodnia! :( Ludzie suczkę dokarmiają. Wychodzi, zjada i wraca do dzieci. Sytuacja na prawdę nie ciekawa.

Niestety nie zajmę się sama 6 psami, chociażby dlatego, że mam swoje dwa zwierzaki. O DT też nie mogę myśleć bo rodzina nie byłaby chętna na tyle zwierzaków na raz i to natychmiast:( Chcemy wraz z koleżanką przywieźć te psiaki(są na wsi koło Nowego Brzeska) i mogę przetrzymać je u siebie na krótko[/COLOR][/B][/COLOR][COLOR=Red][B][COLOR=Black] TYLKO jeśli znajdzie się ktoś kto da im dom tymczasowy na kilka tygodni żeby psiaki wyrosły, nabrały sił i nadawały się do adopcji. Nie mam możliwości zostawić ich u siebie. Nie mogę też zostawić piesków na pastwę losu. Apeluję do was o pomoc bo bez niej nie wiele mogę. Może macie jakiś pomysł jak to rozegrać.

[/COLOR][U][COLOR=Black]Czy jest tutaj ktoś kto mógłby zaopiekować się suczką i szczeniakami na czas ich odchowania?[/COLOR][/U][/B][B][COLOR=Black] Kiedy się usamodzielnią zaczniemy szukać domów.
Może się też okazać, że maluchy będą potrzebowały leczenia, a nawet jeśli nie leczenia to podstawowej opieki weterynaryjnej a wiadomo, że to kosztuje. Nie będziemy w stanie wydolić opłat za 5 maluszków. :(

Jeśli nie dziś to koniecznie jutro trzeba tam pojechać. Proszę, błagam niech znajdzie się DT !! Przywieziemy, pomożemy w opiece na ile się da, byle tylko przeżyły!![/COLOR][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, tylko wydaje mi się, że skoro jest to mieszkanie rodziców, to oni muszą być zorientowani, że będzie tam przebywał jakiś pies. Bo przecież - tfu tfu tfu - pies może coś zniszczyć, podlać panele, czy coś w tym rodzaju

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']Ja się wtrącę, bo sama brałam psiaki na DT jak jeszcze byłam niepełnoletnia, może wtedy na dogo robiło się wszystko trochę mniej odpowiedzialnie, nikt mnie wtedy o wiek nie zapytał. Ale historie kończyły się szczęśliwie, na spotkania przedadopcyjne kilka razy poszłam sama, ale wiadomo że w tym zawsze może pomóc ktoś bardziej doświadczony... Jeżeli Paulina ma dowód, można spisać umowę na DT, jak mówi jest sama w domu, a gdyby nie była to wystarczy pogadać z rodzicami przy spisaniu umowy... Nie wiem czy to taki zły pomysł :) Widywałam już nawet 16 letnie dogomaniaczki, które rewelacyjnie pomagały

Myślę tu o tych sukach po sterylkach, bo rozumiem że szczeniakom potrzeba DT do znalezienia domu, a nie tylko na 2 tyg[/QUOTE]

Dziekuje za porparcie :), własnie chodziło mi o cos takiego.. Myślałam o sukach po sterylizacji czy jakis maluchach których non stop trzeba doglądać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMIGA']Zgadza się, tylko wydaje mi się, że skoro jest to mieszkanie rodziców, to oni muszą być zorientowani, że będzie tam przebywał jakiś pies. Bo przecież - tfu tfu tfu - pies może coś zniszczyć, podlać panele, czy coś w tym rodzaju[/QUOTE]

Wiem rodzice są tego świadomi, pozatym sama mam psa, ale skłąda sie ze oni razem z nim jadą na 2tyg na urlop więc będe sama. :) Bardzo chciałabym by ktoś mi doradził jakiego psa i np w jakiej sytuacji czy tak jak pare osob juz mowiło sunia po sterylce czy np własnie jakis maluch czy maluchy :)???

Link to comment
Share on other sites

Mysle,ze szczeniak moze nie pojsc w 2 tyg do nowego domku i co wtedy z nim....trzeba sprawe przemyslec;)moze tfu tfu zdarzy sie jakas nagla awaria.
Hell_angel,pisalas na watku krakowskim?masakra z tymczasami:(


Bylysmy dzis z Agata u dobkow.Zostalo 5 czteromiesiecznych, 1 pies i 4 suki!!
W najblizszych dniach jak tylko odbiore zgode z KTOZU sterylizujemy ruda dorosla suke,potem pare dni w hotelu i wraca. Innego wyjscia nie mamy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...