Jump to content
Dogomania

Szydłowiec- potrzebna pomoc - co chwilę kolejne psy w potrzebie - najnowsze wieści w ostatnich postach


Recommended Posts

Witam,Betti siedziała w klatce w Szydłowcu ponad miesiąc,bardzo wylękniona i wycofana...Kiedy zobaczyłam jej wydarzenie na fb to wiedziałam że musze jej pomóc.... Wzięłam ją na DT ale wiedziałam że to może być trudne ponieważ jeden z moich psiaków też schroniskowy nie akceptuje nowych zwierzątek w domku, miałam jednak nadzieję że sunie zaakceptuje. Na wszelki wypadek zadzwoniłam do Makili z dogo czy będzie dla Betti miejsce kiedy u mnie będzie źle . Miejsce było cały czas zarezerwowane. Niestety malutka w piątek jedzie do Makili bo mój  psiak jej nie polubił a to ogromny psiak i za duże ryzyko pogryzienia:( bardzo żałuję że się nie udało !!!Sunia przyjechała prawie dwa tygodnie temu do mnie,z chorym uszkiem które wymagało leczenia antybiotykiem i maścią . Uszko wyleczone,sunia wczoraj wysterylizowana ,otwarła się na człowieka lubi być głaskana i przytulana,daje całuski,to już nie ten wystraszony psiak z ciasnej klatki,ale jeszcze potrzebuje czasu ...Jest delikatna i cichutka. Będziemy robić jej wydarzenie na dogo i podeślę link. Jestem odpowiedzialna za tą sunię nie dam jej już nigdy więcej skrzywdzić będę ją wspierać finansowo oraz szukać najlepszego domku na świecie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zerknęłam na FB. W Szydłowcu jak zwykle się dzieje... Widziałam, że psów multum, szczególnie szczeniaków... Niekończąca się historia... :( Wpłaciłam kilka złotych dla psiaków i zachęcam do tego pozostałych zaglądających. To, że tu na dogo nie ma wpisów nie znaczy, że nic się nie dzieje i że jest spokój. Wręcz przeciwnie, obawiam się, że dzieje się tyle, że Kamila nie ma nawet czasu, żeby tu zaglądnąć

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja znajoma jadąc busem z Kielc do Warszawy trzy dni temu, widziała na dworcu w Szydłowcu małą, jasną ,kudłatą suczkę. Teraz nie mogła jej zabrać, ale jak będzie wracać za kilka dni do Kielc, mogłaby wziąć sunię na dt .  

Czy ktoś z Szydłowca mógłby zobaczyć , czy ona jeszcze tam jest i przechować do tego czasu?

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma jadąc busem z Kielc do Warszawy trzy dni temu, widziała na dworcu w Szydłowcu małą, jasną ,kudłatą suczkę. Teraz nie mogła jej zabrać, ale jak będzie wracać za kilka dni do Kielc, mogłaby wziąć sunię na dt .  

Czy ktoś z Szydłowca mógłby zobaczyć , czy ona jeszcze tam jest i przechować do tego czasu?

Ciekawe, czy sie udało tej suni?.......

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem zarejestrowana na FB ale wątek Szydłowiaków jest ogólnie dostępny dlatego tam zaglądam. Poniżej kopiuję najnowsze wpisy z 5 grudnia (i załączam link dla tych, którzy będą chcieli zobaczyć zdjęcia psiaków, których przekopiowane wpisy dotyczą)

 

https://www.facebook.com/BezdomniakiSzydlowieckie?bookmark_t=page

 

jeden ze szczeniaków podrzuconych jako niespełna 3 tygodniowy wraz z siostrą przez jakiegoś imbecyla na działkę pod Szydłowcem.
ktos sobie sukę rozmnożył / niedopilnował i pozbył sie problemu - o takie to proste.
A w Gminie można sukę za darmo wysterylizować .

Tylko dzięki uporowi ludzi którym zostały podrzucone i szukali pomocy , jak początkowo zostali "olani" przez Wydział Komunalny dowiedzieliśmy sie o nich i można im było szukać pomocy.

Szczeniaki w Punkcie Punkt Przetrzymań Szydłowiec ~ psy z ulic naszego miasta , gdzie ostatecznie trafiły - w tym wieku i bez opieki - długo by nie pożyły ,

Na szczeście udało im sie pomóc dzieki Fundacja Serce dla Zwierząt, która wzięła je pod opiekę - obecnie od miesiąca są w domu tymczasowym w Warszawie .
Proszę Państwa, oto Miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Chętnie Państwu łapkę poda.
Nie chce podać?...
Bo to indywidualista jest

I takich ludzi chciałby zaadoptować. Z artystyczną duszą, dobrym sercem i przyzwoitym stanem konta na psie smakołyki. Że Miś bezczelny powiecie? Rzeczowy, uroczy i przekochany. Jak każdy facet zresztą. Ceni sobie wygodę, pełną miskę i ciepłe łapki do głaskania. Bywa porywczy, ale niegroźny. Sypia tylko po prawej stronie kanapy

Kandydatów do wnikliwej analizy przez Miśkowy wykrywacz empatii prosimy o kontakt: [email protected]

----------------------------------------------------------------

Miś ma już około ośmiu tygodni. Od ponad miesiąca mieszka w Domu Tymczasowym w Warszawie. Dwukrotnie był odrobaczany i dzielnie zniósł pierwszą szczepionkę Coraz lepiej idzie mu nauka siusiania na wyznaczone do tego miejsce. Uwielbia zabawy ze swoją siostrą, nie mniej podoba mu się gonitwa za kotami
Link to comment
Share on other sites

opuszczony w deklaracjach Max zabrany z Punktu w lutym 2013 roku ,
czyli już 22 miesiące bez domu . z ogłoszeń zero odzewu ..
a pies wspaniały , tylko mało adopcyjny ze względu na urodę ??
na żywo do polubienia od zaraz .. skrada serca

Deklaracje wykruszyły się , zostałam z psem sama ..

Max prosi w wsparcie w spłacie długu
i utrzymania na Ostoi lub zakup kojca

Link to comment
Share on other sites

na razie - >> podliczyłam zadłużenie Maxa w hotelach - stan na 3 listopad , odkąd opuścił hotel i przeniósł sie na Ostoję
DŁUG to NIESTETY - 2.175 zł

przypominam , że Max został już dawno bez wsparcia w utrzymaniu, deklaracje wykruszyły się ..

w lutym i marcu 2014 roku Maksowi zostało tylko 100 zł deklaracji od Mai /60 zł / i Krystyny /40 zł / , a koszt hotelu 450 / 465 zł
DŁUG MAXA - do marca 2014 r to 1255 zł , nastąpiła chwila krytyczna ..
Kolejne miesiące kwietnia do lipca to walka o to aby zdobyć fundusze na zabezpieczenie Maxa w hotelu - ledwo , ale udaje się , dzieki odzewowi na nasze prośby i wsparciu kolejnych osób, bazarków ,

Link to comment
Share on other sites

nastąpiła cisza o Maksie ... z mojej winy za co przepraszam wszystkich co interesują sie jego losem , ale czasami to już nie wiem czym sie zając w I kolejności , bo co chwila pojawiaja sie kolejne psy w potrzebie, kolejne sprawy trzeba ogarnąć .

Wiec na dzień dzisiejszy - 5.12 - sytuacja Maxa jest taka że od miesiąca przebywa już na Ostoi .
Dobrze sie zaklimatyzował , wypuszczany z kojca biega luzem po terenie z psami z którymi się toleruje.

Link to comment
Share on other sites

PODSUMOWANIE zbiórki w Lublinie :
Justyna i Grzegorz przywieżli podarowane rzeczy 29 listopada do Szydłowca .
Odzew z wydarzenia był mały , ale chociaż jedna osoba podarowała coś od siebie - P. Bożena Cz.

cytat od Justyny :

" .... Zawieźliśmy również rzeczy zbierane przeze mnie od jakiegoś czasu oraz podarowane przez moich znajomych i rodzinę. Dziękuję mojej ukochanej teściowej za kilka kołder, Małgosi T., Wioli W., Małgosi N., Ani Augustowskiej i Paniom z lubelskiej Izby Lekarskiej

oraz p. Bożenie Cz., która jako jedyna osoba 'z zewnątrz' przyłączyła się do zbiórki.

Były m.in. koce, kołdry, dywaniki, poszewki, polary, zabawki, jedzenie. Wszystkim psiakom rozdałam kurze łapki, żwacze i własnoręcznie zrobione szarpaki. ..."

Dziekujemy Justynie i Grzegorzowi za zorganizowanie zbiórki dla szydłowiaków bezdomniaków . i wszystkim co przyłączyli sie do niej.

Link to comment
Share on other sites

psiaki mają przyziemne potrzeby - bezpieczeństwo , opieka i PEŁNY BRZUCH
mikołajkowych i świątecznych apeli o pomoc psiakom wszędzie pełno .. cięzko się przebić , ale spróbować warto

dla szydłowiaków bardzo potrzebna obecnie karma - dla Suzi , Maxa, Blanki , które przebywają obecnie na Ostoi , a powietrzem nie żyją
te psy już prawie 2 lata szukają domów . .. uratowane , ale bez stałego wsparcia , z długami za poprzednie hotele

Potrzebne min. 3 mikołajowe worki z karmą
kto sprawi że Mikołaj zawita tez i do nich

kto może zakupić karmę dla nich - Brit Premium Adult M -
taka jak ta - http://zooart.com.pl/product-pol-6321-BRIT-Premium-Adult-M-Medium-15kg-5x-Kabanos-5x-Paszteciki.html

adres podam na PW
albo [email protected]

także każda wpłata na wagę złota

bezdomniakowe konto :

Fundacja „Ocalmy od Zapomnienia”
68 1160 2202 0000 0001 7724 6419 -
tytuł: DAROWIZNA na cele statutowe – karma
siedziba Fundacji:
ul. Jachowskiego 14 lok.14
26 500 Szydłowiec
IBAN : PL68 1160 2202 0000 0001 7724 6419
Kod BIC/SWIFT Banku Millennium:
BIGBPLPW

PayPal: [email protected] – karma

Link to comment
Share on other sites

to chyba najważniejsze w tej chwili  

 

44b2a7d94b2a6562med.jpg

 

30 listopada do Punktu zawiezione OSTATNIE kołdry , koce z darów z poprzedniego roku ..
w tym roku wsparcia BRAK 
a to dopiero początek zimy ... 

 

psy z Punktu Przetrzymań w Szydłowcu proszą o wsparcie w postaci słomy, kołder , kocy , narzut , polarów , 

KTO MOŻE zorganizować zbiórkę u siebie w mieście ? 
kto może wspomóc te psy ...

kamila 533 323 567
[email protected]

Link to comment
Share on other sites

PILNA POMOC

w punkcie od 17 grudnia jest suczka cocer spaniel błąkała się przy trasie E7 od ponad tygodnia , niedająca do siebie podejść - zapewne wyrzucona !!
wycieńczona , szkielet psa , po potrąceniu , obolała , kulejąca

znacie kogoś od spanieli da dogomanii dajcie znać proszę w takim stanie ona nie długo tam nie wytrzyma

zdjęcia i opisy na profilu Szydłowiaków na fb - nie trzeba być zalogowanym)
(nie mogę dodać zdjęć na dogomanię)

https://www.facebook.com/BezdomniakiSzydlowieckie?fref=ts

Link to comment
Share on other sites

Witajcie  ..

wiem że nie pojwiałam sie od dawna  ..  przepraszam  ,  ale nie da sie być  wszędzie  tak jak by sie chciało , 

 dziękuję za kibicowanie ,  pomaganie

 

 

 

życzę Wam spokojnych , mile spędzonych Świąt Bożego Narodzenia .

Dziękuję za mijający rok .
Za pomoc, współpracę , za całokształt.

 

na zdęciu częsc psiaków , którym udało mi sie pomóc  w tym roku   

 

udało im sie pomóc  dzieki  pomocy wielu zaangażowanych osób  ,  bez   wspólnego działania   nie udałoby sie  to  ..

to w 80 % psy z Punktu przetrzymań,   reszta  z ulic i lasów Szydłowca

 

 

Kola%C5%BCe.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...