Jump to content
Dogomania

Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??


KolorowaKredka

Recommended Posts

[quote name='michal_sm']W innych państwach tworzy się nowe rasy np w Rosji np łajka jakucka i rosyjska kasztanka zapewne i inne.Te psy też nie mają p;ochodzenia tak jak go nie miały rosyjskie toyki ale tam hodowców pragnących tworzyć rasę nikt nie wyzywa od pseuduchów głodzących i wyzyskujących psy.[/QUOTE]

I znów powtórka z rozrywki, piszesz o rzeczach, których nierozumiesz. Jakie tworzenie nowej rasy ? Łajka jakucka to rasa pierwotna, wykorzystywa przez ludność okolic Kołymy od wieków. Ponieważ populacja tych psów stale się zmniejszała i groziło ich skundlenie przez dolewki innych ras, rosyjscy kynolodzy podjęli starania objęcia rasy ochroną poprzez organizację planowych hodowli, wyodrębniono więc z psów na tym terenie te, które były najbardziej zblizone do typu pierwotnego i przyjęto wzorzec. Od 2005 roku jest to rasa narodowa uznawana w Rosji, z prowadzoną ksiegą wstępną, prawdopodobnie w 2015 r. zostanie oficjalnie uznana przez FCI.
Rosyjskie toyki nie miały pochodzenia ? Ależ sięga ono jeszcze czasów przedrewolucyjnych, a regularna hodowla, po odpowiedniej selekcji "praprzodków rasy" pod kątem efektownej urody i małych rozmiarów rozpoczęła się w latach 50. W obu przypadkach ludzie zajmujacy się tymi rasami mieli i mają dogłębną więdze kynologiczną. Tak więc zastanów się nad tym, o czym piszesz i pokaż mi polskie hodowle np: DON-ków, wypuszczające od 20-30 lat psy o super eksterierze i użytkowości. Bo ja jakoś na zawodach tych psów się dopatrzyć nie mogę, może super hodowcy sprzedają je nabywcom jako 2 w 1 razem z czapką niewidką ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='michal_sm']Szkoda,że obywatelstwo można jednak choć nie tak łatwo dostać natomiast pies o cechach fizycznych i psychicznych danej rasy nigdy przenigdy już nie będzie psem rasowym..[/QUOTE]


jupi!!!!! Nic dodać, nic ująć!!!!
warto było te dwie noce poświęcić!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl ja']I znów powtórka z rozrywki, piszesz o rzeczach, których nierozumiesz. Jakie tworzenie nowej rasy ? Łajka jakucka to rasa pierwotna, wykorzystywa przez ludność okolic Kołymy od wieków. Ponieważ populacja tych psów stale się zmniejszała i groziło ich skundlenie przez dolewki innych ras, rosyjscy kynolodzy podjęli starania objęcia rasy ochroną poprzez organizację planowych hodowli, wyodrębniono więc z psów na tym terenie te, które były najbardziej zblizone do typu pierwotnego i przyjęto wzorzec. Od 2005 roku jest to rasa narodowa uznawana w Rosji, z prowadzoną ksiegą wstępną, prawdopodobnie w 2015 r. zostanie oficjalnie uznana przez FCI.
Rosyjskie toyki nie miały pochodzenia ? Ależ sięga ono jeszcze czasów przedrewolucyjnych, a regularna hodowla, po odpowiedniej selekcji "praprzodków rasy" pod kątem efektownej urody i małych rozmiarów rozpoczęła się w latach 50. W obu przypadkach ludzie zajmujacy się tymi rasami mieli i mają dogłębną więdze kynologiczną. Tak więc zastanów się nad tym, o czym piszesz i pokaż mi polskie hodowle np: DON-ków, wypuszczające od 20-30 lat psy o super eksterierze i użytkowości. Bo ja jakoś na zawodach tych psów się dopatrzyć nie mogę, może super hodowcy sprzedają je nabywcom jako 2 w 1 razem z czapką niewidką ?[/QUOTE]

Brezyl proszę, tyle razy mówiłaś mi żebym się nie wypowiadał jak nie wiem. A teraz ty nic nie wiesz i robisz kipisz. Tu jest zdjęcie 1 zebrania założycieli ZONDU z1990 r. czyli mają już 20 lat.
[url]http://www.zond.pl/index2.html[/url]
Zakładając, że wcześniej też hodowali to myślę, że tradycja będzie długa. A jak zauważylem wcześniej popularność donów w Polsce zaczęła się od "Przygód psa Cywlia" i już w tym starym serialu widać pierwszą hodowlę donków, do tego użytkowych, bo w filmie grały psy wykorzystywane przez policję (przynajmniej tak wynika z napisów końcowych).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KolorowaKredka']Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem jesli jego rodzice sa rodowodowi ?[/QUOTE]

Dla zwykłego posiadacza psa, czyli takiego do kochania chyba nie jest istotne, z rodowodem czy bez...............to rzecz gustu i snobizmu.............natomiast jeśli to jest pies aby robić z nim karierę zawodową, do szkoleń na wystawy i wiele innych form użytkowych to należy szukać z rodowodem i wybierać w miare dobre skojarzenia, wtedy ma się pewność sukcesu ze swoim podopiecznym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rubinek']Dla zwykłego posiadacza psa, czyli takiego do kochania chyba nie jest istotne, z rodowodem czy bez...............[B]to rzecz gustu i snobizmu[/B][/QUOTE]

nie, nie tylko
także tego czy poza własnym psem i własną (dyskusyjną zresztą) korzyścią finansową widzi się cos jeszcze i czy jest się tylko wielbicielem WŁASNEGO czy też miłosnikiem i przyjacielem psów w ogóle.
[B]Kupowanie z pseudohodowli to popieranie/nakręcanie koszmarnego dla zwierząt procederu[/B] - i proszę , nie mów że jeden piesek wiecej , jeden mniej nie zrobi różnicy.
Zrobi róznicę i to OGROMNĄ jeśli tak myslących ( myslących?) będą tysiące
Dlatego przemyśl jeszcze raz to co napisałaś i zdecyduj po czyjej jesteś stronie
i może to nasunie Ci pewne refleksje:
[url]http://wiadomosci.onet.pl/2681,2139042,handlowal_psami__odpowie_za_znecanie_sie,wydarzenie_lokalne.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, tylko albo aż tyle można wywnioskować i głupot się dowiedzieć, mi sie wydaje że to jest forum dla miłośników psów,dla osób którekochają zwierzęta i chcą dla nich jak najlepiej , więc zastanawiam się skąd biorą się osoby o tak innych przekonaniach? o tak durnych przekonaniach ? dokładnie jakbym słyszała mojego wójka cyt. "po co kupować psa za 2 tys. , ja zrobiłem dobry interes, kupiłem yorka za 300 zeta", no tak tylko że tem "york" ma teraz ponad 10 kilo , 28 cm. w kłebie i jest długości jamnika- tak tak to jest york "rasowy" tylko bez papierów, wcale nie ma różnicy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Gabryjella jedyne wnioski na temat hodowli można wyciągnąć po sprawdzeniu jej. Niestety kupowanie pieska nie jest tak proste jak kupienie cukierka, wymaga sporo wysiłku chyba, że komuś obojętne jest jaki piesek będzie.[/QUOTE]

dokładnie,"chyba że jest to komuś obojetne", wtedy raczej bierze szczeniaka ze schroniska, ale wydaje mi się ze osoba która chce kupić psa typu york , maltanczyk itd. itp. biorąc go z pseudo ma nadzieje że ten pies będzieakurat tak własnie wyglądał i raczej niejest mu obojetne co z niego wyrośnie, a kupując za 500 zł, nie ma takiej pewności jak kupno psa z papierami

Link to comment
Share on other sites

Mogę dodać, że w necie znalazłem kilka ogłoszeń z pieskami za 4000 zł. bez rodowodu i ludzie to kupują... chociaż hodowla nic tak naprawdę nie oferuję poza dobrym lansowaniem się. Z drugiej strony czasami można kupić tanio bardzo dobre pieski bez rodowodów FCI (jest to aluzja głównie do onków, na innych jeszcze się nie znam), z hodowli "policyjnych", lub innych które wykorzystują te psy do pracy i też będzie to bardzo dobry wybór. Co więcej, wielu specjalistów uważa takie psy za lepsze niż wystawowe onki z ZKWP (źródło owczarek.pl). Dlatego zanim się oceni każdą hodowlę trzeba dokładnie sprawdzić, a najlepiej jak dostaniemy polecenie od osoby, która się zna na pieskach...

Link to comment
Share on other sites

Zmuś ludzi by nie kupowali tanio.Zmuś wszystkich którzy kupili psa z metryką do robienia hodowlanek(bo nagle bez tej hodowlanki stwierdzą,że jednak chcą szczeniaczka po swojej suni i wypuszczają w świat pełnowartościowe jak najbardziej rasowe szczeniaki o dającym się potwierdzić pochodzeniu ,które już są ponoć kundlami)Niech mi ktoś wytłumaczy czemuZK nie chce choćby sprawdzić czy to jedynie pety czy jednak cenny materiał genetyczny.A co do tworzenia nowych(odtwarzania starych ras)to i w Polsce są prześliczne kundelki hodowane nawet celowo przez pasjonatów nigdzie nie zrzeszonych od dawien ,dawna(Dlaczego widuję tyle kolorowych ratlerków od ponad 40 lat?)Nigdy w żadnym ze wzorców ta maść u tej rasy nie była uznawana.A chihuahua w Polsce popularne są raczej od niedawna tak więc być może teraz ich krew jest dolewana ale kiedyś raczej nie była.Rosyjska kasztanka to zwykły rosyjski kundel to samo tyczy niemieckiej rasy (nazwa mi umknęła),a wywodzi się z mieszanki kundla z foksterierem.Czeski ratler to też zbieranina ratlerkopodobnych kundelków to samo tyczy toyów rosyjskich (tak takie kundelki biegały być może już przed rewolucją po terenach Rosji ,Czech,Polski )ale Rosjanie mieli odwagę i chęć by tą rasę ujednolicić i wprowadzić do FCI.Miodne biewiery to też albo celowa mieszanka albo tzw pet nie przydatny dla ZK.Zresztą nikt nigdy nie poskarży się na pseudo jak ma z tam tąd dobrego,ładnego,zdrowego psa poleci znajomym i sam znów kupi kolejnego w ten sam sposób.Tu trafiają tacy którzy kupili akurat chorowitego lub mocno odbiegającego od wzorca lub chcieli się pochwalić swoim nowym nabytkiem ,że cudo kupili i tak naprawdę dopiero tu się dowiadują co to rodowów jedni biorą to serio inni i tak oleją tym bardziej ,że panują tu stereotypy typu z pseudo zawsze chory,brzydki,głupi z rodowodem zawsze mądry ,ładny,zdrowy ,a ze schroniska najlepszy mimo,że zajszczy mieszkanie,pogryzie dziecko i zdemoluje dom(oczywiście,że tak nie zawsze jest bo i te psy potrafią być wspaniałe)ale taki ktoś jak trafi na takiego nieokrzesanego psa z adopcji i go oddaje trafia nie gdzie indziej jak na czarne kwiatki.Dlatego i tu na dogo należy dążyć do tego by pisać prawdę ,a nie posługiwać się stereotypami.A ludzi idźcie przekonywać ,że jak ich nie stać na psa z rodowodem niech biorą kundla choć oni chcą coś co jednak jest podobne do danej rasy.Kto zabrania edukacji nikt ,a i tak niewielu da się przekonać.

Link to comment
Share on other sites

Zacznijmy od dego że jak kogoś niejest stać na psa z rodowodem i kupuje sobie podróbkę to nie będzie go stać na utrzymanie go, tak to prawda, ja mam psa rasy West Highland White Terrier, "podróbki" śmigają na allegro nawet za 500 zł, tylko taki kupujący potem ma problem bo jego trzeba trymować minimum co 3 miesiące, w zależności od miejsca zamieszkania jest to koszt od 120-250 zł,...., takiemu co zaoszczędził na kupnie psa za 500 zł będzie szkoda wydać tyle na psa co 3 miechy więc pujdzie i go da wygolić , co źle wpływa na zdrowie skóry psa jak i równieżna jego wygląd, specjalistyczne szczotki i grzebienie to koszt minimum 30 zł, za sztukę, szampon -kolejne 30-40 zł -bo musi byś do sierści szorstkiej i białej, nie pisze tu już o specajalnej karmie dla, gdyż te psy często są alergikami (biała maść), więc niemogą jeść byle czego.... więc tu pojawia się pytanie, czy taki skąpiec będzie tyle kasy wydawał na pieska? odpowiedz jest - NIE!!!!!!! U mnie na ulicy są jeszcze 4 westy, wszystkie bez rod. tylko jeden z nich jest trymowany i babka o niego dba

Link to comment
Share on other sites

Piszesz o westach bo ty takiego psa masz ale np ratlerek wcale nie musi być trymowany. zresztą jak ktoś chce to sam jest w stanie ten zabieg wykonać .Jednorazowy zakup narzędzi do pielęgnacji to koszt nie znów tak ogromny ,a alergie często tzn gdzie to stwierdzono bo w pseudo to raczej tego nikt nie bada i alergie się zdarzają co wcale nie znaczy ,że każdy west ją ma.I jak myślisz jak ktoś kupi tylko dlatego,że mu się podoba i byleby tanio nawet z metryką to będzie wydawał aż tyle na dalszą pielęgnacje.Znam ludzi,którzy mają kundelki z targowisk kupione za 30 ,100 zł i dbają o nie jakby były championami znam i takich którzy kupili psy z metrykami i całymi dniami psy są zostawiane same sobie od dzwona dłuższy spacer ,a jedzą resztki z obiadu.Że ktoś chce kupić taniej nie znaczy,że ma zamiar oszczędzać na zdrowiu zwierzaka bo być może założył,że za zaoszczędzone pieniądze kupi szczotki ,legowisko i szampon.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Piszesz o westach bo ty takiego psa masz ale np ratlerek wcale nie musi być trymowany. zresztą jak ktoś chce to sam jest w stanie ten zabieg wykonać .Jednorazowy zakup narzędzi do pielęgnacji to koszt nie znów tak ogromny ,a alergie często tzn gdzie to stwierdzono bo w pseudo to raczej tego nikt nie bada i alergie się zdarzają co wcale nie znaczy ,że każdy west ją ma.I jak myślisz jak ktoś kupi tylko dlatego,że mu się podoba i byleby tanio nawet z metryką to będzie wydawał aż tyle na dalszą pielęgnacje.Znam ludzi,którzy mają kundelki z targowisk kupione za 30 ,100 zł i dbają o nie jakby były championami znam i takich którzy kupili psy z metrykami i całymi dniami psy są zostawiane same sobie od dzwona dłuższy spacer ,a jedzą resztki z obiadu.Że ktoś chce kupić taniej nie znaczy,że ma zamiar oszczędzać na zdrowiu zwierzaka bo być [B]może założył,że za zaoszczędzone pieniądze kupi szczotki ,legowisko i szampon.[/B][/QUOTE]

A jak pies zachoruje, to weźmie kredyt albo zacznie kraść?

Link to comment
Share on other sites

A jak stracisz pracę ,a było Cię stać na psa z rodowodem to co.Człowiek nie ma wielkiego wpływu na to czy urodzi się ładny czy brzydki,mądry czy głupi ,zaradny czy nie zaradny.Czasem nie ma wpływu na to ,że dziś go stać na wiele jutro na nic.Oszczędni ludzie raczej mają na to odłożone na tzw czarną godzinę.Jak ktoś ciężko będzie odkładał na psa z metryką (bo tak się tu doradza) i pies też będzie miał problemy to znaczy ,że wcale go nie było stać bo teraz ma iść kraść lub brać kredyt.TO PO CO TE "mądre rady"?>A jak weźmie ze schroniska bo go nie stać to też nie będzie leczył.Naprawdę zastanów się nad tokiem swojego myślenia.

Link to comment
Share on other sites

ahh widze że niepotrzebie się produkowałam .... tak samo jak z krową, tydo niej gadasz , a ona i tak tylko MUUU MUUU, ciąge jedno i to samo.... nic nie trafia.
Słuchaj może Ty jesteś jenym z tych wspaniałech pseudo i bronisz tu swojego portfela? Boja innego wytłumaczenia nie znajduje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Piszesz o westach bo ty takiego psa masz ale np ratlerek wcale nie musi być trymowany. zresztą jak ktoś chce to sam jest w stanie ten zabieg wykonać .[B] Jednorazowy zakup narzędzi do pielęgnacji to koszt nie znów tak ogromny[/B] ,.[/QUOTE]

Znowu piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia ... Dobry trymer kosztuje ok 150-200 złotych za SZTUKĘ. A potrzebne sa minimum 2, porządna maszynka minimum 500 zł, nozyczki minimum 100, grzebień i szczotka ok. 60 zł.

Podstawowy / minimalny zestaw kosztuje więc ok 1000 złotych - są to 2 westy podróbki" :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

ahh widze że niepotrzebie się produkowałam .... tak samo jak z krową, ty do niej gadasz , a ona i tak tylko MUUU MUUU, ciąge jedno i to samo.... nic nie trafia.
Słuchaj może Ty jesteś jenym z tych wspaniałech pseudo i bronisz tu swojego portfela? Boja innego wytłumaczenia nie znajduje...

Link to comment
Share on other sites

A jak stracisz pracę ,a było Cię stać na psa z rodowodem to co.Człowiek nie ma wielkiego wpływu na to czy urodzi się ładny czy brzydki,mądry czy głupi ,zaradny czy nie zaradny.Czasem nie ma wpływu na to ,że dziś go stać na wiele jutro na nic.Oszczędni ludzie raczej mają na to odłożone na tzw czarną godzinę.Jak ktoś ciężko będzie odkładał na psa z metryką (bo tak się tu doradza) i pies też będzie miał problemy to znaczy ,że wcale go nie było stać bo teraz ma iść kraść lub brać kredyt.TO PO CO TE "mądre rady"?>A jak weźmie ze schroniska bo go nie stać to też nie będzie leczył.Naprawdę zastanów się nad tokiem swojego myślenia.

Link to comment
Share on other sites

A jak stracisz pracę ,a było Cię stać na psa z rodowodem to co.Człowiek nie ma wielkiego wpływu na to czy urodzi się ładny czy brzydki,mądry czy głupi ,zaradny czy nie zaradny.Czasem nie ma wpływu na to ,że dziś go stać na wiele jutro na nic.Oszczędni ludzie raczej mają na to odłożone na tzw czarną godzinę.Jak ktoś ciężko będzie odkładał na psa z metryką (bo tak się tu doradza) i pies też będzie miał problemy to znaczy ,że wcale go nie było stać bo teraz ma iść kraść lub brać kredyt.TO PO CO TE "mądre rady"?>A jak weźmie ze schroniska bo go nie stać to też nie będzie leczył.Naprawdę zastanów się nad tokiem swojego myślenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']A jak pies zachoruje, to weźmie kredyt albo zacznie kraść?[/QUOTE]
odda do schroniska i kupi nowego pieska na bazarze ... :)
ile chorych psów trafia na ulicę ? do schronisk ? Zosiu Ciebie nie muszę pytać ...

z własnego "podwórka" szłam z moim psem , on nie za mocno kocha obce psy ... leci do nas wesoły onkowaty szczylek - proszę pana by go zabrał , bo moj pies mu może łebek kropnąć , a ja nie będę płacić za jego leczenie przez głupotę właściciela ... pan mi na to , jak zabije to nic .. tam skąd brał szczeniaka jeszcze kilka mają do wydania , po 50 zeta :) to się weźmie nowego ...
PS ten pan ma nowego pieska , bo i kolor inszy i pieskowi jajka znikneły , zrobił się suczką .... nie wiem co stało się z poprzednim .. może coś go kropnęło ? może zachorował ? ale było tanio , to co tam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']A jak pies zachoruje, to weźmie kredyt albo zacznie kraść?[/QUOTE]
odda do schroniska i kupi nowego pieska na bazarze ... :)
ile chorych psów trafia na ulicę ? do schronisk ? Zosiu Ciebie nie muszę pytać ...

z własnego "podwórka" szłam z moim psem , on nie za mocno kocha obce psy ... leci do nas wesoły onkowaty szczylek - proszę pana by go zabrał , bo moj pies mu może łebek kropnąć , a ja nie będę płacić za jego leczenie przez głupotę właściciela ... pan mi na to , jak zabije to nic .. tam skąd brał szczeniaka jeszcze kilka mają do wydania , po 50 zeta :) to się weźmie nowego ...
PS ten pan ma nowego pieska , bo i kolor inszy i pieskowi jajka znikneły , zrobił się suczką .... nie wiem co stało się z poprzednim .. może coś go kropnęło ? może zachorował ? ale było tanio , to co tam

Link to comment
Share on other sites

A jak stracisz pracę ,a było Cię stać na psa z rodowodem to co.Człowiek nie ma wielkiego wpływu na to czy urodzi się ładny czy brzydki,mądry czy głupi ,zaradny czy nie zaradny.Czasem nie ma wpływu na to ,że dziś go stać na wiele jutro na nic.Oszczędni ludzie raczej mają na to odłożone na tzw czarną godzinę.Jak ktoś ciężko będzie odkładał na psa z metryką (bo tak się tu doradza) i pies też będzie miał problemy to znaczy ,że wcale go nie było stać bo teraz ma iść kraść lub brać kredyt.TO PO CO TE "mądre rady"?>A jak weźmie ze schroniska bo go nie stać to też nie będzie leczył.Naprawdę zastanów się nad tokiem swojego myślenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...