Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TuathaDea, jak zwykle kulą w płot:evil_lol: dwa czy trzy lata szukałam kopiowanego szczeniaka, twierdząc, że koondla z ogonem w życiu mieć nie będziemy, nawet rok temu na ten temat dyskutowaliśmy na dogo:eviltong: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=6269240&postcount=310[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']TuathaDea, jak zwykle kulą w płot:evil_lol: dwa czy trzy lata szukałam kopiowanego szczeniaka, twierdząc, że koondla z ogonem w życiu mieć nie będziemy, nawet rok temu na ten temat dyskutowaliśmy na dogo:eviltong: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=6269240&postcount=310[/URL][/quote]
Najbardziej fanatyczni są ponoć neofici :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Najbardziej fanatyczni są ponoć neofici :evil_lol:[/quote]

No i mam problem:evil_lol: usunąć to, bo nie na temat, czy zostawić, bo w sumie fajnie, jak adwersarz coś o sobie napisze:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']No i mam problem:evil_lol: usunąć to, bo nie na temat, czy zostawić, bo w sumie fajnie, jak adwersarz coś o sobie napisze:eviltong:[/quote]

[quote name='niceravik']Zostaw, plissssssss :multi:[/quote]
No to już nie masz problemu. Czy jesteś córko zadowolona?

[quote name='Busson (Rady dla Służących - Posłuszeństwo powinno być wesołe)']Gdy cię państwo zawołają, choćby to było w nocy, przybiegnij z uśmiechniętą twarzą, mówiąc: otóż jestem do usług[/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Jasiek']Carowa błagam Cię na wszystkie świętosci ,bo mnie wpędzisz do grobu.Nie mogę już wytrzymać ze śmiechu:roflt::roflt::roflt::roflt::roflt:

[URL]http://www.czarnyterier.eu/viewtopic.php?t=351&start=45[/URL][/quote]

CO CIE TAK BAWI Van Jasiu M?
Chyba to ,ze [B]prosze kilka razy[/B] hodowce Czarnych Terierow
"MAGICZNA -CZERN " [URL="http://www.magiczna-czern.bloog.pl"][COLOR=#006699]www.magiczna-czern.bloog.pl[/COLOR][/URL]
O podanie danych weterynarza do ktorego to ogony poszla ciac swoim szczeniakom.
I CO ? CISZA :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR'][B]prosze kilka razy[/B] hodowce Czarnych Terierow
"MAGICZNA -CZERN " [URL="http://www.magiczna-czern.bloog.pl"][COLOR=#006699]www.magiczna-czern.bloog.pl[/COLOR][/URL]
O podanie danych weterynarza do ktorego to ogony poszla ciac swoim szczeniakom.
I CO ? CISZA :crazyeye:[/quote]

A spodziewałaś się, że ktoś Ci poda takie dane na tacy?
Postaraj się samodzielnie o ich zdobycie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory']A spodziewałaś się, że ktoś Ci poda takie dane na tacy?
Postaraj się samodzielnie o ich zdobycie :lol:[/quote]

A dlaczego nie? Skoro podobno cięcie jest legalne to w czym problem? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory']No widzisz i tu jest maleńki problemik. Cięcie przez wetów zabronione a na wystawach mile lub mniej mile ale zawsze widziane :lol:[/quote]

Problem polega właśnie na preferencjach. Preferencjach właściciela nie jakiegoś sędziego. To, ze cięty pies jest milej widziany na wystawach to dla mnie żaden powód.

Link to comment
Share on other sites

[B]WIELKIE GRATULACJE DLA VAN JASIA :lol:[/B]
wspolwlasciciela DARGAS Drugelis ,
ktory w Bratysławie zdobyl - CAC, CACIB [B]z nominacją na Crufts'a,[/B]

[IMG]http://img254.imageshack.us/img254/7074/katowice20080329wystawarw7.jpg[/IMG]
[SIZE=2][SIZE=1]zdjecie wstawione za zgoda wlasciciela.[/SIZE][/SIZE]


[SIZE=1][SIZE=3][B]NIE WIEDZIALAM [/B][/SIZE][/SIZE]
[B][SIZE=1][SIZE=3]ZE NA CRUFTS JEST TEZ OSOBNA WYSTAWA PARALYMPICS [/SIZE][/SIZE][/B][SIZE=1][SIZE=3]:crazyeye:[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Dziękuję ale nie mi one się należą a szkoda bo pies piekny:megagrin:[/B][B] :megagrin::megagrin::roflt::roflt::roflt:.Carowa poziom inteligencji u ciebie to masakra:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B]
[B] Dzisiaj w porannej prasie piszą ze twoi rodacy spędzili w jedno miejsce czterysta kangurow i je wytłukli bo było to taniej jak je przewięść w inne miejsce.Zajmij się może swoim ogrodkiem .[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek'][B]Dziękuję ale nie mi one się należą a szkoda bo pies piekny[/quote][/B]

[B]Musisz sobie w brode pluc ha ha ha , taka wystawa kolo nosa przeszla .[/B]

[B][quote]Dzisiaj w porannej prasie piszą ze twoi rodacy spędzili w jedno miejsce czterysta kangurow i je wytłukli bo było to taniej jak je przewięść w inne miejsce.Zajmij się może swoim ogrodkiem .[/B][/quote]

Znam ta "masakre " , bardziej humanitarnie nie mogli podejsc do tej sprawy .
Poczytaj dokladnie bo tylko obrazki potrafisz ogladac.

"Przeniesienie kangurów jest w opinii niektórych naukowców zadaniem trudnym, niebezpiecznym i okrutnym wobec zwierząt, a ponadto nie ma żadnej gwarancji, że przeżyją na terenach zamieszkanych przez inne populacje. Spośród ponad 60 gatunków kangurów najliczniejsze w Australii są właśnie kangury szare i rude, których jest ponad 50 mln. Niszczą one środowisko innych endemicznych gatunków zagrożonych wyginięciem, takich jak jaszczurki i owady, co skłoniło władze do podjęcia decyzji o ograniczeniu ich populacji."

TU MOWIMY O ODRABANYCH OGONACH i o skutkach tego rabania.!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']a jakie są te skutki "odrąbywania" ogonów??? :roll: :lol::lol::lol:[/quote]
Nominacja na [B]Crufts'a ? ;)
[IMG]http://forum.polter.pl/images/avatars/2edbb11329afee5a69f04fd3631fe8f4.jpg[/IMG]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Na wstępie napiszę, że mój pies jest rasy (z resztą nie uznanej przez FCI), której [B]można[/B] kopiować i ogon i uszy, ale on akurat cały ;)
Powiem też, że następny piesek (rasy już uznanej) będzie niekopiowany, bo ja chciałabym wystawiać, a za granicą to różnie bywa.
Dla mnie boksie, rottki, asty wyglądają super jak są ogonkowe i kłapciaste. Ale już np. dobki (ogoniaste), CC lub CAO :crazyeye:To moje zdanie.

Ja nie mam nic przeciwko kopiowaniu. Wręcz przeciwnie. I rzeczywiście wydaje mi się, że przeciwnicy kopiowania powinni spojrzeć bardziej krytycznie na inne zabiegi wykonywane na zwierzętach. Rozumiem sterylki i kastracje u zwierząt bezdomnych (dla ograniczenia populacji) lub dla [B]ratowania[/B] zdrowia i życia, ale od tak zapobiegawczo? Przecież każdy odpowiedzialny właściciel jest w stanie upilnować swoją sunię, czy nie tak? A początek ropomacicza można zauważyć. Może przecież być tak, że sunia wogóle nie zachoruje. Inna sprawa jeśli po każdej cieczce występuje ciąża urojona- wtedy jest duże prawdopodobieństwo nowotworów sutków- sytuację ratuje sterylka. Ale pozbawiać psa hormonów (zaburzać gospodarkę hormonalną), bo brudzi i ma się stado wielbicieli podczas spacerów? Komu to ułatwia życie? A czemu kastrować psa? On nie ma cieczek i ropomacicze też mu raczej nie grozi.
Tak na prawdę naszym psom grozi wiele innych chorób, ale przecież nikt nie wytnie psu płuc czy żałądka zapobiegając chorobom :cool3: OK przesadziłam, ale można to porównać.

A co do ogona i jego bardzo ważnej funkcji... Co w takim razie mają zrobić psy, które [B]rodzą[/B] się bez ogonów (PONy, pembroke'i). W Waszym mniemaniu są upośledzone? Może zabronić hodowli tych ras? W takim razie pójdzmy dalej. Moim skromnym zdaniem psy o długim tułowiu i krótkich nóżkach są zdecydowanie bardziej "upośledzone" i mniej sprawne niż psy kopiowane. Nie wspominając już o chorobach, na które naraża je ich budowa. Więc skoro cierpią może nie hodować już jamniorków, corgi, bassetów itd. A rasy z dużą głową lub skróconym pyskiem? Przegżanie, ciągłe cesarki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']Na wstępie napiszę, że mój pies jest rasy (z resztą nie uznanej przez FCI), której [B]można[/B] kopiować i ogon i uszy, ale on akurat cały ;)
Powiem też, że następny piesek (rasy już uznanej) będzie niekopiowany, bo ja chciałabym wystawiać, a za granicą to różnie bywa.
Dla mnie boksie, rottki, asty wyglądają super jak są ogonkowe i kłapciaste. Ale już np. dobki (ogoniaste), CC lub CAO :crazyeye:To moje zdanie.

[U][B][COLOR=Red] Ja nie mam nic przeciwko kopiowaniu. Wręcz przeciwnie[/COLOR][/B][/U]. I rzeczywiście wydaje mi się, że przeciwnicy kopiowania powinni spojrzeć bardziej krytycznie na inne zabiegi wykonywane na zwierzętach. Rozumiem sterylki i kastracje u zwierząt bezdomnych (dla ograniczenia populacji) lub dla [B]ratowania[/B] zdrowia i życia, ale od tak zapobiegawczo? Przecież każdy odpowiedzialny właściciel jest w stanie upilnować swoją sunię, czy nie tak? A początek ropomacicza można zauważyć. Może przecież być tak, że sunia wogóle nie zachoruje. Inna sprawa jeśli po każdej cieczce występuje ciąża urojona- wtedy jest duże prawdopodobieństwo nowotworów sutków- sytuację ratuje sterylka. Ale pozbawiać psa hormonów (zaburzać gospodarkę hormonalną), bo brudzi i ma się stado wielbicieli podczas spacerów? Komu to ułatwia życie? A czemu kastrować psa? On nie ma cieczek i ropomacicze też mu raczej nie grozi.
Tak na prawdę naszym psom grozi wiele innych chorób, ale przecież nikt nie wytnie psu płuc czy żałądka zapobiegając chorobom :cool3: OK przesadziłam, ale można to porównać.

A co do ogona i jego bardzo ważnej funkcji... Co w takim razie mają zrobić psy, które [B]rodzą[/B] się bez ogonów (PONy, pembroke'i). W Waszym mniemaniu są upośledzone? Może zabronić hodowli tych ras? W takim razie pójdzmy dalej. Moim skromnym zdaniem psy o długim tułowiu i krótkich nóżkach są zdecydowanie bardziej "upośledzone" i mniej sprawne niż psy kopiowane. Nie wspominając już o chorobach, na które naraża je ich budowa. Więc skoro cierpią może nie hodować już jamniorków, corgi, bassetów itd. A rasy z dużą głową lub skróconym pyskiem? Przegżanie, ciągłe cesarki...[/quote] +a prawo???????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...