Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

[quote name='Melisa89']W tym temacie zrobił sie zwykły śmietnik... Więc powrócę do tematu...

Co do kopiowania, ja nie mam nic przeciwko, uważam że to wcale nie jest okaleczanie psa. Zabieg przeprowadza sie pod narkozą więc pies nic nie czuje, po wybudzeniu też nic nie czuje bo ma podane środki przeciwbólowe, uszy są teraz zszywane na okrętkę więc szwy nie przeszkadzają, po zabiegu wet przepisuje maść, która miejscowo znieczula i powoduje że ucho nie swędzi. Jedyne co może psu zaszkodzić to narkoza, ale to bardzo rzadko się zdarza.

Co do kastracji , hmm... jeszcze niedawno byłam do tego przekonana, ale teraz sama nie wiem.[/quote]
Melisa :) Obcięcie psu ucha to jest okaleczenie (dla tej oceny rodzaj szwów nie jest istotny).
Zabieg jest bolesny i stresujący ( dlatego jest wykonywany pod narkozą). Operacja pod narkozą jest niebezpieczna, a gojenie blizn z ryzykiem infekcji.
Blizny uroku psu też nie dodają.
O tym, że to jest niezgodne z prawem było już? A o tym, że często już niezgodne z wzorcem?
Sterylizacja - tylko w celu koniecznego ograniczenia populacji :)
I oczywiście nie pisałam o zabiegach ratujących zdrowie i życie - bo te są dopuszczalne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='onek'] a gojenie blizn z ryzykiem infekcji.
Blizny uroku psu też nie dodają.[/quote]
bym powiedziała-jak dbasz tak masz!
Mój Maluch ogonek ma ciachnięty,ale blizn jakoś nie widzę...Zupełnie jakby się urodził z takim! :razz:

[quote] często już niezgodne z wzorcem?
[/quote]
póki co w wyżełkach nie! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']czepiasz się, zobacz co o tym sądzą specjaliści...
[URL]http://www.planetazwierzat.pl/viewtopic.php?p=1359&highlight=#1359[/URL]
:evil_lol:[/quote]

TuathaDea, myślałam ze ten wątek wyjaśniłam Ci w październiku 2007 roku. Ale widać albo kłopoty z pamięcią albo z intelektem.
No to wrócmy jeszcze raz do Twojego postu z 27.10.07 nr 3579 z topicu kopiowanie.
I mojej dopowiedzi, na to samo i dlaczego tak odpowiedziałam.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=8298296&postcount=3583[/URL]

Przy okazji tu było szerzej o tym dlaczego tak odpowiadałam a nie inaczej
[URL]http://www.planetazwierzat.pl/viewtopic.php?t=467&sid=9bb14c51751805ab06e886731d25fb95[/URL]

Jezeli czegoś nie zrozumiałes w pażdzierniku 2007 roku kiedy tak to się zachłystnąłeś tym wynaleziskiem z 2005 że zapomniałeś przeczytać i zrozumieć do końca jaka tresc ono niesie.
To może teraz powiesz, czego nie zrozumiałeś, abyś za rok znowu nie wracał do tego samego, bo dalej czegoś nie zrozumiałes.

No i jeszcze zacytuje moją wypowiedz z 2005 roku to co jak widzę dalej nie rozumiesz mimo iz już pół roku temu to wałkowaliśmy. :p
[quote]I na koniec jestem przeciwna kopiowaniu uszu i ogona ale poprzez uswiadamianie i trafianie do ludzi innymi sposobami niż przyjete przez to stowarzyszenie[/quote]

Naprawdę już jaśniej nie można. I naprawdę nie rozumiem co dla Ciebie po pół roku prób zrozumienia tego tekstu, jest niejasne :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']czepiasz się, zobacz co o tym sądzą specjaliści...
[URL]http://www.planetazwierzat.pl/viewtopic.php?p=1359&highlight=#1359[/URL]
:evil_lol:[/quote]

[quote name='LALUNA']TuathaDea, myślałam ze ten wątek wyjaśniłam Ci w październiku 2007 roku. Ale widać albo kłopoty z pamięcią albo z intelektem.
...
Jezeli czegoś nie zrozumiałes w pażdzierniku 2007 roku kiedy tak to się zachłystnąłeś tym wynaleziskiem z 2005 że zapomniałeś przeczytać i zrozumieć do końca jaka tresc ono niesie.
To może teraz powiesz, czego nie zrozumiałeś, abyś za rok znowu nie wracał do tego samego, bo dalej czegoś nie zrozumiałes...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Dyspozycyjnym prowokatorom z kiepską pamięcią, na usługach ministerialnych posiadaczy... paprotek - mówimy:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Cześć jak Czesław :evil_lol: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=SeaGreen]Off usunięty przez moderatora[/COLOR][/B]

ad rem-kopiowac-czy nie


na wystawie psow rasowych w Miskolcu 2008 przewazajaca wiekszosc wygranych w rasach :
sznaucer mini p/s
sznaucer mini sz/sr
sznaucer olbrzym czarny
doberman
i wiele innych -to mlode psy kopiowane-odpowiedz narzuca sie wiec sama........-kopiowac!!!!!!!!!!!

Opole 2008
mini cz/sr- BOb-kopiowane
mini biale- BOB kopiowane
mini p/s BOB-kopiowane
sznaucer sredni p/s BOB-kopiowane
doberman BOB -kopiowane
czarny ruski BOB-kopiowane
rottweiler BOB-kopiowane
owczarek srodkowoazjatycki BOB-kopiowane
innych nie widzialam-mowie o tych -ktore z obcietymi czesciami ciala stawily sie na wyborze BOG II.........

tydzien temu w Inowroclawiu
Bog II-kopiowany doberman
BOG II-2 miejsce-kopiowany sznaucer mini


BOG I-kopiowany bouvier.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']
ad rem-kopiowac-czy nie


na wystawie psow rasowych w Miskolcu 2008 przewazajaca wiekszosc wygranych w rasach :
sznaucer mini p/s
sznaucer mini sz/sr
sznaucer olbrzym czarny
doberman
i wiele innych -to mlode psy kopiowane-odpowiedz narzuca sie wiec sama........-kopiowac!!!!!!!!!!!
[/quote]

Żeby wygrywać na wystawach? :roll:
Tak, genialny powód żeby urżnąć psu jakąś część ciała:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']ad rem-kopiowac-czy nie
na wystawie psow rasowych w Miskolcu 2008 przewazajaca wiekszosc wygranych w rasach :
sznaucer mini p/s
sznaucer mini sz/sr
sznaucer olbrzym czarny
doberman
i wiele innych -to mlode psy kopiowane-odpowiedz narzuca sie wiec sama........-kopiowac!!!!!!!!!!!

Opole 2008
mini cz/sr- BOb-kopiowane
mini biale- BOB kopiowane
mini p/s BOB-kopiowane
sznaucer sredni p/s BOB-kopiowane
doberman BOB -kopiowane
czarny ruski BOB-kopiowane
rottweiler BOB-kopiowane
owczarek srodkowoazjatycki BOB-kopiowane
innych nie widzialam-mowie o tych -ktore z obcietymi czesciami ciala stawily sie na wyborze BOG II.........

tydzien temu w Inowroclawiu
Bog II-kopiowany doberman
BOG II-2 miejsce-kopiowany sznaucer mini
BOG I-kopiowany bouvier.......[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Co tam wystawy! Co tam kopiowanie psów![/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Posiadam dokument z kwietnia tego roku, podpisany przez „drugą najważniejszą szyszkę” w MRiRW (i nie jest to "paprotka" :razz:), w którym napisano tak:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]”Zwracam uwagę, że... niektóre [COLOR=red][B]zabiegi chirurgiczne[/B] [/COLOR][B][COLOR=red]takie jak np. ... kastracja kotów[/COLOR] [/B]wykonywana[B] [COLOR=red]w celu uniknięcia znakowania przez nie terytorium[/COLOR][/B][COLOR=red]...,[/COLOR] nie mogą być traktowane jako zabiegi lekarsko weterynaryjne..., a jedynie wynikające z... [COLOR=red][B]technologii produkcji[/B]”.[/COLOR][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=4][B][COLOR=red]Biada kotom... :shake:![/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=1]/sorry, to się „wytnie” :evil_lol:/[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Ja powoli rozglądam się za hodowlą dla siebie, w rasach kopiowanych. Skreślam hodowle tnące teraz psy - im więcej osób tak zrobi tym mniej hodowli będzie kopiować popyt-podaż.
Dodam że psiak będzie r=r i pewnie się powystawiamy dla mojej frajdy. :evil_lol:[/quote]

I to jest piękne. A takich ludzi będzie coraz więcej: wystawców, sportowców, zwykłych ludzi szukajacych psów towarzyszy.
A na koniec, doczekamy sie czasów gdy hodowcy, którzy teraz kopiują, coby zyskać klienta będą się zaklinać ze oni nigdy nie kopiowali :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]na wystawie psow rasowych w Miskolcu 2008 przewazajaca wiekszosc wygranych w rasach :
sznaucer mini p/s
sznaucer mini sz/sr
sznaucer olbrzym czarny
doberman
i wiele innych -to mlode psy kopiowane-odpowiedz narzuca sie wiec sama........-kopiowac!!!!!!!!!!!

Opole 2008
mini cz/sr- BOb-kopiowane
mini biale- BOB kopiowane
mini p/s BOB-kopiowane
sznaucer sredni p/s BOB-kopiowane
doberman BOB -kopiowane
czarny ruski BOB-kopiowane
rottweiler BOB-kopiowane
owczarek srodkowoazjatycki BOB-kopiowane
innych nie widzialam-mowie o tych -ktore z obcietymi czesciami ciala stawily sie na wyborze BOG II.........

tydzien temu w Inowroclawiu
Bog II-kopiowany doberman
BOG II-2 miejsce-kopiowany sznaucer mini


BOG I-kopiowany bouvier.......[/quote]
[b]MANIA niekopiowania zaczęła się![/b]:multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Ja powoli rozglądam się za hodowlą dla siebie, w rasach kopiowanych. Skreślam hodowle tnące teraz psy - im więcej osób tak zrobi tym mniej hodowli będzie kopiować popyt-podaż.
Dodam że psiak będzie r=r i pewnie się powystawiamy dla mojej frajdy. :evil_lol:[/quote]


to, moim zdaniem, zdrowe podejście. Dzięki temu masz szanse wybrać szczenię z idealnym uchem. Często poprzez kopiowanie maskuje się wady ucha czy ogona u psów. Szczenięta po takich rodzicach czy przodkach-przejmują wady.Hodowla dażąca do doskonałości-eliminuje wady(poprzez nierozmnażanie zwierząt z częścią ciała uznaną za wadliwą), a nie je maskuje.

Link to comment
Share on other sites

Ta lista nagrodzonych na wystawie oznacza tylko tyle, że jest wciąż wiele ładnych kopiowanych psów. Ten sam ładny pies, który z obcietym ogonem stanął na lokacie, znalazłby się tam również w całości.
No niestety problem leży w tym, że można w Polsce wystawiać kopiowane zwierzęta mimo ewidentnego zakazu ich okaleczania . Ale jeśli ktoś będzie miał ambicje pokazywania swojego psa w innych krajach, to zmieni zdanie. Zobaczcie ten post [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=10022600&postcount=127[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S']Ta lista nagrodzonych na wystawie oznacza tylko tyle, że jest wciąż wiele ładnych kopiowanych psów. Ten sam ładny pies, który z obcietym ogonem stanął na lokacie, znalazłby się tam również w całości.
No niestety problem leży w tym, że można w Polsce wystawiać kopiowane zwierzęta mimo ewidentnego zakazu ich okaleczania . Ale jeśli ktoś będzie miał ambicje pokazywania swojego psa w innych krajach, to zmieni zdanie. Zobaczcie ten post [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=10022600&postcount=127[/URL][/quote]

to fakt. tylko bezwzględny ban na kopiowane psy wprowadzi porzadek na wystawach i ożywi prawny zakaz o kopiowaniu-które zostało uznane za znęcanie się nad zwierzęciem. na razie to martwy zakaz-w każdym mieście jest ktoś, kto przeprowadzi zabieg kopiowania-za, teraz, odpowiednio wyzsze pieniądze.

mogę sie zgodzić z Twoim zdanien, że czasem pies i przed kopiowaniem i ten sam po kopiowaniu wygrywa wystawy...najczęściej jednak jest, że często właśnie kopiowanie sprawia, ze pies ma jakiekolwiek szanse na wystawie.
Znam hodowle ast, które hodują naturalne psy-i wygrywają. Znam jednak gros takich, które tną byle szybciej-zanim ktokolwiek zaśmieje się widząc oklapłe, stojące lub za duże ucho...

Link to comment
Share on other sites

Hoduję owczarki kaukaskie, psom pracującym tej rasy "obcinano" uszy przy samej głowie by ułatwić im walkę z wilkami (ucho jest bardzo ukrwione) i tradycja ta przetrwała do dziś.
Ja szczeniaczkom, które urodziły się u mnie świadomie nie kopiowałam uszów. Obecnie małe maja po 10 miesięcy i w trakcie wystaw często słyszę opinię: pies wygrałby gdyby nie miał uszów.... Główna wada tego psa to niekopiowane uszy... Psiaki dostają oceny doskonałe, ale trudno wystawia się psa gdy sędzią na dzień dobry pyta: dlaczego tak piękny pies ma uszy, przecież one go szpecą...
Jak długo będzie kopiować się uszy? - tak długo dopóki Związek Kynologiczny nie powie STOP wystawianiu psów z kopiowanymi uszami i ogonami. A oni tego jak na razie nie planują...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Ten facet wszystko wie:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://ulubiency.wp.pl/kat,1012943,title,Ciecie-uszu-u-dobermana,wid,9818316,wiadomosc.html"][SIZE=1][COLOR=#800080]http://ulubiency.wp.pl/kat,1012943,title,Ciecie-uszu-u-dobermana,wid,9818316,wiadomosc.html[/COLOR][/SIZE][/URL][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]A tutejsze wety? Wstyd moi państwo![/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.youtube.com/watch?v=f3ei60GDzuA"][SIZE=1][COLOR=#800080]http://www.youtube.com/watch?v=f3ei60GDzuA[/COLOR][/SIZE][/URL][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Ja powoli rozglądam się za hodowlą dla siebie, w rasach kopiowanych. Skreślam hodowle tnące teraz psy - im więcej osób tak zrobi tym mniej hodowli będzie kopiować popyt-podaż.
Dodam że psiak będzie r=r i pewnie się powystawiamy dla mojej frajdy. :evil_lol:[/quote]

I słusznie:loveu: Ja też bym już nie kupiła od kopiującego hodowcy, a nawet gdybym chciała, to jakoś tak się składa, że tacy fajnych psów raczej nie miewają:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']I słusznie:loveu: Ja też bym już nie kupiła od kopiującego hodowcy, a nawet gdybym chciała, to jakoś tak się składa, że tacy fajnych psów raczej nie miewają:razz:[/quote]

[quote name='Szamanka'][COLOR=darkgreen][B]Ja nie mam zamiaru wdawać się w tę jałową dyskusję.[/B][/COLOR]
[B][COLOR=darkgreen]Przywołuję was do porządku.:cool1: [/COLOR][/B][/quote]
[quote name='MARS']Dobry mod to mod bezstronny. Szamanka - BRAWO:klacz:[/quote]
[B]Melisa89,[/B] widzisz, trolla "do budy" wysłała też swego czasu [B]PATI[/B], pomimo że jest przeciw kopiowaniu, ale cóż... dogomania schodzi nomen omen na psy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...