Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jasiek']Mars daj spokoj Marzenka konfabuluje.[/quote]
[quote name='Marzena S']????A na jakiej podstawie opierasz tę insynuację????[/quote]
Może na podstawie "spiskowej teorii dziejów"... :evil_lol:
[quote name='Marzena S']Są także i takie gabinety w Polsce, gdzie weterynarze widząc skopiowanego szczeniaka [COLOR=black][B]żądają[/B][/COLOR] danych hodowcy.
[/quote]
Rozumiem, że warunkują wykonanie swoich obowiązków podaniem tych danych?
[quote]Proszę o info na priv :lol: Doskonale potrafię te informację wykorzystać.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']TuathaDea :) masz wątpliwości czy wykorzystam? czy może, że wykorzystam doskonale:)[/quote]
To zależy jak traktujesz swoje powinności...

[B]Rady dla służących[/B], X.C.J. Busson, Kraków 1878, część III, rozdział LIV - [B]Posłuszeństwo powinno być dokładne i ogólne[/B]
[quote]
Zatem, córko, posłuszeństwo, do którego obowiązaną jesteś względem państwa, powinno się rozciągać na to wszystko, co jest przedmiotem ich rozkazów. Posłuszeństwo powinno być dokładne. Posłuszeństwo powinno być powszechne. Nie powinno się zachwiać ani na chwilę i objąć wszystko, co ci państwo mają prawo nakazać, bez żadnego wyjątku. Uważaj, proszę cię, różnicę, jaka zachodzi między dokładnością i powszechnością posłuszeństwa: dokładność odnosi się tylko do ducha i litery rozkazu ze wszystkiemi należącemi do tego okolicznościami; powszechność zaś do wszystkich rozkazów prawomocnych w ciągu całej twej służby. Bądź więc posłuszna we wszystkiem. Nie ma żadnego prawego wyjątku w regule posłuszeństwa.[/quote]

Tak mnie natchło po "wejściu" redachtórki... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

O koniach też nic nie było , raczej o psach :) okaleczonych psach :(
a wracjąc do intencji - pudło - TuathaDea - pudło

PS.
Może zapytaj Marsa, co może zrobić z wiedzą o wecie, który tnie uszy i ogony ze względów estetycznych przeciwnik kopiowania ....
Prawda, że doskonale wykorzystać ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Hmmm... koniom podcina się ogony:hmmmm:[/quote]
Tak-w Ameryce ze względów estetycznych podcina się jego nasadę ,żeby ogon unosił się wysoko.
Nie pamiętam tylko jakich to dotyczy ras ;)

Co do pytania w lecznicach o dane wetów,którzy cięli-spotkałam się z tym dwukrotnie.
Pierwszy raz w przypadku psa ciętego a drugi raz w przypadku kota z wyciętymi pazurami-oba zabiegi są prawnie niedopuszczalne.
Lekarz zdawał sobie sprawę,że odpowiedz nie padnie-a jednak zapytał-bez ceregieli,w obecności innych w poczekalni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']ze względów estetycznych podcina się jego nasadę ,żeby ogon unosił się wysoko.
Nie pamiętam tylko jakich to dotyczy ras ;)[/quote]
Jakich ras psów w "cywilizowanych krajach", gdzie kopiowanie jest zakazane? Popytaj wśród znajomych :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']
Co do pytania w lecznicach o dane wetów,którzy cięli-spotkałam się z tym dwukrotnie.
Pierwszy raz w przypadku psa ciętego a drugi raz w przypadku kota z wyciętymi pazurami-oba zabiegi są prawnie niedopuszczalne.
Lekarz zdawał sobie sprawę,że odpowiedz nie padnie-a jednak zapytał-bez ceregieli,w obecności innych w poczekalni.[/quote]
Pazury u kota - declawing, na szczęście u nas nie ma takiego zwyczaju. Zdarza się rzadko. Nasz wet spotkał się z takim przypadkiem u kota sprowadzonego ze Stanów. Też zapytał o weta , który to zrobił:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']dotyczy to ras zimnokrwistych ;)[/quote]
No właśnie nie do końca.
Konie o których czytałam to typowe show gorącokrwiste-zabieg jest wykonywany li po to,żeby pięknie się prezentowały. :lol:
Był to skomplikowany zabieg-ale że nie jestem tematem zainteresowana,więc nie drążyłam dalej i nie zbierałam informacji ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']No właśnie nie do końca.
Konie o których czytałam to typowe show gorącokrwiste-zabieg jest wykonywany li po to,żeby pięknie się prezentowały. :lol:
[/quote]
mowa w takim razie o konaich arabskich,ale to juz trochę bardziej skomplikowane "cięcie".Nie tnie sie całkowicie ogona,tylko podcina w jednym miejscu,tak aby nosiły go jeszcze wyżej.

[I]taki mały offtop ;)[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S'][B]TuathaDea[/B], tak niewiele o mnie wiesz. Masz jakieś powody, aby być dla mnie niemiłym? Sprawia Ci to przyjemność? Bo mnie przykrość.[/quote]
Nie dziw sie facetowi.
TuathaDea wtopił okrutnie z ogonami, na idola wziął sobie kolegę "paprotki", to się wścieka :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Nie dziw sie facetowi.
TuathaDea wtopił okrutnie z ogonami, na idola wziął sobie kolegę "paprotki", to się wścieka :evil_lol: .[/quote]
Niceravik ma rację, TuathaDea wtopił z technologią produkcji....
a niemiły jest tylko dla tych , którym produkcja psów ( inne zabiegi wykonywane na nich a związane z tą technologia produkcji) - jest obca :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S'][B]TuathaDea[/B], tak niewiele o mnie wiesz. Masz jakieś powody, aby być dla mnie niemiłym? Sprawia Ci to przyjemność? Bo mnie przykrość.[/quote]
Zasady zostały ustalone przez drugą stronę
[quote][COLOR=yellowgreen][B]żywych jeńców nie bierzemy[/B][/COLOR][/quote]
więc się nie dziw reakcji, jeśli po tej stronie stajesz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Zasady zostały ustalone przez drugą stronę
[B][COLOR=#9acd32]żywych jeńców nie bierzemy[/COLOR][/B] ...
więc się nie dziw reakcji, jeśli po tej stronie stajesz[/quote]
A na co nam żywy jeniec?
Takiego nawet wypchać się nie da. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S']Prawda jest również i ta, że weterynarze odmawiają tych "zabiegów" działając tym samym zgodnie z przepisami prawa. Znajomi szukali weta w moim (dużym) mieście, który obciąłby uszy suce doga. Nikt się nie zgodził. [/quote]

[B]"ŁATWY ZAROBEK[/B]
Poinstruowany przez Jarka dzwonię do klinik weterynaryjnych w Warszawie. W większości dużych lecznic lekarze odmawiają wykonania niedozwolonego zabiegu. W lecznicy Elwet pani odbierająca telefon informuje mnie: „Jest to zabieg nielegalny”.
– Od kilku miesięcy już prawie nikt się w tej sprawie nie zgłasza – mówi weterynarz z Całodobowego Centrum Weterynaryjnego na Targówku. – Wcześniej dzwonili ludzie nieświadomi, że zabieg jest nielegalny, ale z czasem świadomość społeczna wzrosła. Inna sprawa, że my nigdy się w tym nie specjalizowaliśmy. Proszę pytać w małych gabinetach.
W mniejszych lecznicach łatwiej o chętnych do przeprowadzenia takiego zabiegu. – W jakim wieku jest amstaf? – pyta jeden z weterynarzy. – Dziesięć tygodni. – To trzeba szybko przyjść, zanim uszy będą zbyt dobrze ukrwione. U mnie kosztuje to od 250 do 300 zł. I to z kołnierzem! – dorzuca na zachętę.
[B]Inny lekarz na pytanie, dlaczego kopiuje uszy mimo zakazu, odpowiada pytaniem: – Wie pan, jak trudno jest się utrzymać małej przychodni weterynaryjnej? I odkłada słuchawkę. "[/B]

Artykul " [B]OFIARY FANABERII[/B] " MOJ PIES nr 2/2006

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"twiggy"']
maluszkom ogonki kopiuje się mniej więcej w 3 dniu życia.Przy użyciu znieczulenia miejscowego.Tym starszym nie odrąbuje się ogonka a przeprowadza tzw "operację" .Przy takich operacjach wykorzystuje się narkozę wziewną,która jest NAJBEZPIECZNIEJSZĄ metodą znieczuleń!
Każda "operacja" odbywa się przy pełnym monitoringu pacjenta,gdzie każdy pacjent podlaczony jest do takich urządzeń jak kardiomonitory i pulsoxymetry,które na bieżąco informują o stanie pacjenta! :p [/quote]

Jaki maja komfort co czuja psy , poczytaj :

"W lipcu moja suczka urodziła 5 yoreczków .Miałam problem czy ciąć im ogonki czy nie ?
W końcu pojechaliśmy do weterynarza.
[B]Tego jak te pieski piszczały mimo znieczulenia nie da się opisać.[/B]
Po powrocie do domu piszczenie nie ustawało. Długo,długo miały drgawki.
Długo ,długo spały niespokojnie. Przyszli właściciele nie zwracali wogóle uwagi czy szczeniaczki mają ogonki czy nie.
W maju prawdopodobnie moja druga sunia będzie mieć szczeniaczki i [B]uwierz mi za żadne skarby nie obetnę szczeniaczkom ogonków.[/B]
Mam nadzieje że po wejściu do UE zakaz cięcia ogonków w Polsce będzie bardziej przestrzegany."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...