Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

[quote name='Ania od Bory']Moja odpowiedź jest krótka: nie podobają mi się Asty z niekopiowanycm uchem :oops: [/quote]
Dla takich jak ty ktorzy sie pastwia nad bezbronnym zwierzeciem i TEGO NIE WIDZA I CZUJA musi istniec prawo !!!!!!
Tylko takie jest wyjscie .
[quote] Jedyne co mogę zapewnić mojej suni, która za tydzień będzie miała kopiowane ucho to bardzo dobrego weterynarza i dobrą opiekę po zabiegu. [/quote]
Najpierw sie poznecac a potem mowic czule slowka ha ha ha paranoja :evil_lol:

MOZE TO DOTRZE DO CIEBIE :

[quote name='"Niceravik"']Polecam uwadze obszerny artykuł Mirosława Redleckiego w czasopiśmie „Przyjaciel Pies” (nr 5/2008r.), zatytułowany „Ogon”. Autor wypowiada się również w kwestii cięcia. Pisze mi. tak:
[FONT=Verdana][B][SIZE=3]„...zakaz cięcia prędzej czy później obejmie wszystkie kraje,[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B][SIZE=3] które chcą uważać się za cywilizowane”.[/SIZE][/B][/FONT][/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przykre jest to, że z Wami nie można normalnie dyskutować. Nie można najnormalniej w świecie przedstawić swojego zdania bo od razu człowiek jest poniżany, obrażany i wkładany do jednego wora z zoofilami, sadystami i innymi zwyrodnialcami nad zwierzęciem.
Jeśli ktoś w taki sposób do mnie pisze to nie przemawia do mnie w ogóle. Jest więcej osób na forum, którzy chętnie wypowiedzieliby swoje "za" kopiowaniem, można by podyskutować, kogoś przekonać na "nie".
Osobiście żałuję, że zabrałam głos bo za to zostałam zbruzgana :shake: Ech...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']"Ty" pisze się z dużej litery, a wszystkich liter używa się w grzeczniejszych zwrotach. Takie są zasady dyskusji. Warto o nich pamiętać.[/quote]
ty czarna gwiazdo czy ty czytasz Van Jasia posty od kilku miesiecy
w jaki sposob pisze o mnie i do mnie i nie tylko do mnie ?,
przetrzyj oczy zanim komus zaczniesz zwracac uwage :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory']Jasiu nie ma sprawy :cool3:
Nigdy nie podaję info przez neta, ani na priva ani na ogólnym. Jestem zdania, że jak ktoś chce dobrze skopiować ucho to sam znajdzie weterynarza, który podejmie się zabiegu. Tak miałam przy mojej pierwszej Astce i tak mam teraz.[/quote]
Proszę o info na priv :lol: Doskonale potrafię te informację wykorzystać. Wykorzystać tak by wet , który nadal kopiuje - już nie kopiował :eviltong:

[quote name='Ania od Bory']Moja odpowiedź jest krótka: nie podobają mi się Asty z niekopiowanycm uchem :oops: Głowa jak dla mnie jest bez wyrazu, nic na to nie poradzę, jestem za kopiowaniem. Jedyne co mogę zapewnić mojej suni, która za tydzień będzie miała kopiowane ucho to bardzo dobrego weterynarza i dobrą opiekę po zabiegu.
A teraz czas na gromy po moim poście ;)[/quote]

[quote name='Ania od Bory']Przykre jest to, że z Wami nie można normalnie dyskutować. Nie można najnormalniej w świecie przedstawić swojego zdania bo od razu człowiek jest poniżany, obrażany i wkładany do jednego wora z zoofilami, sadystami i innymi zwyrodnialcami nad zwierzęciem.
Jeśli ktoś w taki sposób do mnie pisze to nie przemawia do mnie w ogóle. Jest więcej osób na forum, którzy chętnie wypowiedzieliby swoje "za" kopiowaniem, można by podyskutować, kogoś przekonać na "nie".
Osobiście żałuję, że zabrałam głos bo za to zostałam zbruzgana :shake: Ech...[/quote]
Chciałaś gromów po swoim poście ale dostałaś raczej łagodną w wyrazie odpowiedź Iwony&car. Z wyjątkiem może "ty" chyba celowo jak mniemam napisanego z małej litery. Nie zauważyłam natomiast "poniżania , obrażania" i "wkładania do jednego wora z zoofilami, sadystami i innymi zwyrodnialcami nad zwierzęciem" Jest opcja cytuj- zastosuj ją i pokaż , że sie mylę. Uważam, że prowokujesz :cool3: Kiedyś w podpisie dogomaniaka przeczytałam : Trollom mówimy stop!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Trollom mówimy stop![/quote]

Mam nadzieję, że nie mnie masz na myśli ;)

Nie mam ochoty na utarczki słowne, cytaty itp. :roll:
Wyraziłam TYLKO SWOJE ZDANIE! Nikogo nie obrażając. Przeciwnicy kopiowania powinni całą swoją energię skupić na załatwianiu absolutnego zakazu kopiowania w Polsce "gdzieś u góry" (może Sejm, ZK) zamiast tracić energię na Forum :shake:.
Onek jeśli tak bardzo chcesz się "dobrać do weterynarzy", którzy podejmują się kopiowania to umów się do pierwszego lepszego weta na wizytę i delikatnie wypytaj o kopiowanie. 90% z nich podejmuje się tego. Chcesz ode mnie nazwisko - ile Ty masz lat człowieku? Bądzmy poważni.

Link to comment
Share on other sites

To jest dramatycznie niski poziom dyskusji. I jednak obok tematu. Szkoda.

Prawda jest natomiast taka, że kopiuje się psy dla niskich pobudek estetycznych, a jak wiadomo gusta się zmieniają podobnie jak moda. Skoro "nie podoba się" ast z uszami, to nie lepiej po prostu wybrać inną rasę jeśli już natura uszami obdarzyła te psy?
Prawda jest również i ta, że weterynarze odmawiają tych "zabiegów" działając tym samym zgodnie z przepisami prawa. Znajomi szukali weta w moim (dużym) mieście, który obciąłby uszy suce doga. Nikt się nie zgodził. Suka, już teraz kilkuletnia, pięknie prezentuje się w przyrodzonej sobie urodzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S'] Znajomi szukali weta w moim (dużym) mieście, który obciąłby uszy suce doga. Nikt się nie zgodził. Suka, już teraz kilkuletnia, pięknie prezentuje się w przyrodzonej sobie urodzie.[/quote]
Bo obciecie uszu u doga to nie jest bułka z masłem:pDo tego trzeba być nie tylko wetem ale i dobrym fachowcem w kopiowaniu a ich jest coraz mniej-niestety:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Do tego trzeba być nie tylko wetem ale i dobrym fachowcem w kopiowaniu a ich jest coraz mniej[/quote]
Tak, bo mają coraz mniej praktyki na tym polu. Zdają sobie sprawę, że ryzykują poważnymi konsekwencjami wynikającymi z łamania prawa.
Są także i takie gabinety w Polsce, gdzie weterynarze widząc skopiowanego szczeniaka żądają danych hodowcy.
Powoli, ale jednak następują zmiany. Na lepsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S']
Są także i takie gabinety w Polsce, gdzie weterynarze widząc skopiowanego szczeniaka żądają danych hodowcy.
[/quote]

Z moimi kopiowanymi szczeniakami nie ma problemu .W ksiażeczce zdrowia są moje dane jako hodowcy, wszystko podane na talerzu oprocz nr. pesel:eviltong: i jakos nikt mnie od 10 lat do piredla nie przymknął:lol: A wiesz Marzenko po co wetom dane hodowcy?żeby załapać się na nastepne kopiowanie i przy okazji odrobaczenia i szczepienie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wszyscy weci, jak z tego wynika, trzymają się litery prawa. Część z nich, tak jak Twój, po prostu zarabia pieniądze spełniając życzenia właściciela zwierzęcia. Odrobaczenia i szczepienia przeprowadza się u wszystkich psów niezależnie od tego, czy są kopiowane czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S']Skoro "nie podoba się" ast z uszami, to nie lepiej po prostu wybrać inną rasę jeśli już natura uszami obdarzyła te psy?[/quote]

Marzena to nie takie proste ;) W mojej rodzinie była boksia z nieciętymi uszami i wyglądała cudnie, niestety ogonek miała kopiowany i to tak krótko, że praktycznie nie miała go wcale w dodatku boję się mysleć w jaki sposób bo odebrana została przez mojego szwagra praktycznie siłą z meliny pobita i głodzona :shake:. W domu rodziców jest goldenka no i moja druga w tej chwili astka. Właśnie do astów mam wyjątkowy sentyment :loveu:, niestety uszka mojej niuni nie są za piękne dlatego chcę je kopiować. Tak jak pisałam wcześniej głowa asta nabiera wyrazu.

[quote name='Marzena S'][I]Są także i takie gabinety w Polsce, gdzie weterynarze widząc skopiowanego szczeniaka żądają danych hodowcy.[/I][/quote]

Mnie nigdy coś takiego się nie przytrafiło. Borcia miała kopiowane ucho w znanej klinice w Katowicach. Ze znanych mi weterynarzy 10% nie kopiuje, reszta tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Bo obciecie uszu u doga to nie jest bułka z masłem:pDo tego trzeba być nie tylko wetem ale i dobrym fachowcem w kopiowaniu a ich jest coraz mniej-niestety:-([/quote]

Przede wszystkim do tego trzeba weterynarza, który nie przestrzega prawa.
:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory']Mam nadzieję, że nie mnie masz na myśli ;)

Nie mam ochoty na utarczki słowne, cytaty itp. :roll:
Wyraziłam TYLKO SWOJE ZDANIE! Nikogo nie obrażając. Przeciwnicy kopiowania powinni całą swoją energię skupić na załatwianiu absolutnego zakazu kopiowania w Polsce "gdzieś u góry" (może Sejm, ZK) zamiast tracić energię na Forum :shake:.
Onek jeśli tak bardzo chcesz się "dobrać do weterynarzy", którzy podejmują się kopiowania to umów się do pierwszego lepszego weta na wizytę i delikatnie wypytaj o kopiowanie. 90% z nich podejmuje się tego. Chcesz ode mnie nazwisko - ile Ty masz lat człowieku? Bądzmy poważni.[/quote]
Wyrażać zdanie tak, jak najbardziej, zarzucać pozostałym forumowiczom, że Ciebie obrażają chociaż to nie miało miejsca - nie :) To do Ciebie Aniu od Bory.
Całkowity zakaz kopiowania już jest. Nie ma zakazu wystawiania psów kopiowanych. Ale tendencje w Europie są takie , że i u nas niedługo będzie. Kwestia czasu.
Mam nadzieję, że nadal moge uczestniczyć w tym Forum choćby tylko po to by "tracić energię" :)
Mój wet nie obcina psom ani uszu ani ogonów w celach estetycznych, zresztą jak większość lekarzy weterynarii. Weci nie kopiują bo grozi im za to odpowiedzialność dyscyplinarna.U wejścia do gabinetu mojego weta wisi stosowne pismo z "góry" , że wetom kopiować nie wolno :)
42 :) skoro pytasz.

Link to comment
Share on other sites

[B]Aniu od Bory[/B],
nasze psy nie są idealne - wzorowy jest tylko wzorzec. Mój pies ma niesymetryczne znaczenie na kufie - lepiej by było gdyby symetria była zachowana. Z tego powodu nie farbuję mu jednak sierści. Podobnie jest z Twoją sunią. "Jej uszka nie są za piękne" - piszesz. No to trudno, taka jej uroda. Nie udały się uszka, więc trzeba je odciąć? Zrobisz oczywiście jak zechcesz, ale gdybyś mogła zapytać swoją ukochaną suczkę, co o tym sądzi, to z pewnością nie byłaby zachwycona ;). Jednak, niezależnie od tego jak Ty na to patrzysz, odcinasz jej kawałek ciała, bo nie jest zbyt ładny. Jak dla mnie, to bardzo samolubne.
Pomijając już kwestię prawną , bo kopiować po prostu nie wolno.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Właśnie do astów mam wyjątkowy sentyment :loveu:, niestety uszka mojej niuni nie są za piękne dlatego chcę je kopiować. [/QUOTE]
To szkoda ze masz sentyment do astów. Myslę że dla Twojej niuni jestes najpiekniejsza i nic jej nie przeszkadza w Twoim wyglądzie. Szkoda że mówiąc o swoim psie niunia, czyli z taką pieszczotliwością nie pomyślisz że narażasz ją na ryzyko związane z narkozą i na ból związany z obcięceim uszu.
Powiedz kupujesz szczeniaka. Przeciez nigdy nie masz pewnosci jaki będzie jak dorośnie. Jeżeli w tej chwili przeszkadzają Ci jej uszy bo według Ciebie nie są piekne, to co będzie jezeli suka wyrosnie i cos innego będzie Ci przeszkadzac bo nie będzie piękna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Dla takich jak ty ktorzy sie pastwia nad bezbronnym zwierzeciem i TEGO NIE WIDZA I CZUJA musi istniec prawo !!!!!!
Tylko takie jest wyjscie .

Najpierw sie poznecac a potem mowic czule slowka ha ha ha paranoja :evil_lol:[/quote]

Dla mnie to jest obraźliwe.
Powtarzam: dla mnie. Nie znęcam się nad psem ani nie pastwię się nad nim.
Zakończyłam "rozmowę" z Tobą. Koniec tematu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania od Bory']Dla mnie to jest obraźliwe.
Powtarzam: dla mnie. Nie znęcam się nad psem ani nie pastwię się nad nim.[/quote]
Ale to twoje subiektywne odczucie. Kazdy ma prawo, jak pisałaś, wyrazić swoje zdanie.
Dla mnie umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, niestanowiące dozwolonego prawem zabiegu lub doświadczenia na zwierzęciu jest znecaniem się, zresztą jest to zdanie zgodne z trescią art. 6 ust.2 pkt.1/ ustawy o ochronie zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S'][B]Aniu od Bory[/B],
nasze psy nie są idealne - wzorowy jest tylko wzorzec. Mój pies ma niesymetryczne znaczenie na kufie - lepiej by było gdyby symetria była zachowana. Z tego powodu nie farbuję mu jednak sierści. Podobnie jest z Twoją sunią. "Jej uszka nie są za piękne" - piszesz. No to trudno, taka jej uroda. Nie udały się uszka, więc trzeba je odciąć? Zrobisz oczywiście jak zechcesz, ale gdybyś mogła zapytać swoją ukochaną suczkę, co o tym sądzi, to z pewnością nie byłaby zachwycona ;). Jednak, niezależnie od tego jak Ty na to patrzysz, odcinasz jej kawałek ciała, bo nie jest zbyt ładny. Jak dla mnie, to bardzo samolubne.
Pomijając już kwestię prawną , bo kopiować po prostu nie wolno.[/quote] BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem dyskusje na ten temat nie będą miały końca, gdy każdy każdego będzie próbował upokorzyc za ... Własne poglądy... To troszkę przykre, ale nie mamy wyboru. Ci, co kopiują - przeważnie z resztą rasowców też będą tak robic - i nam , którzy nie kopiują - praktycznie nic do tego... Nie możemy zakazac - mimo, że ów zakaz już istnieje. To czyjaś indywidualna decyzja, niepodważalna... Są lek wet. , którzy kopiują, są tacy, którzy nie ...A to, czy człowiek skopiuje psu ogon / uszy zależy od sposobu patrzenia na zwierzę ... Czy jako członka rodziny - czy źródło dochodów... I to jest właśnie to, w czym widzimy problem... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...