Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

[quote name='MARS']Ciekawe to porównanie spadającego kota z psem. Zastanawiam się czy jak psa z nieobciętym ogonem zrzucić z wysokosci kilku pięter to czy ten ogon też by mu pomógł.
Zastanawia mnie też jaka ta przyroda fascynująca jest. Taki zajączek uciekający przed chartem ma taki krótki ogonek a ile razy potrafi długoogonowego psa w pole wyprowadzić.
[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak te AKADEMIE Weterynaryjne się różnią ?![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Profesor jednej z nich, rżnie szczeniakom ogony na żywca, albo na miejscowym znieczuleniu i robi to tak sprawnie, że wnikliwy obserwator-hodowca, nawet nie zauważy różnicy w reakcji maluchów na ten zabieg.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]MARS, niepewny czy ogonów imają się prawa fizyki, ciekaw jest eksperymentu, który dowiódłby tego co już kilka wieków temu opisał Newton.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A zdaniem jeszcze innego uznanego lekarza weterynarii:[/FONT][/COLOR]
[B][I][COLOR=green][FONT=Verdana]„[/FONT][/COLOR][/I][/B][SIZE=3][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana]Ucho jest narządem, który [/FONT][/COLOR][/I][/B][/SIZE][B][I][COLOR=green][FONT=Verdana]nie tylko pozwala psu używać jednego z dwóch najważniejszych zmysłów (węch, słuch) [/FONT][/COLOR][/I][/B][B][I][FONT=Verdana][SIZE=3]i[COLOR=red] umożliwia utrzymanie równowagi[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/B][B][I][COLOR=green][FONT=Verdana], ale też stanowi część ciała, niezmiernie istotną w komunikacji z otoczeniem.”[/FONT][/COLOR][/I][/B]

[FONT=Verdana]Przytoczyłam całe zdanie, żeby nie było, że manipuluję :p.[/FONT]
[FONT=Verdana]Jest to cytat ze wstępu do specjalistycznego opracowania opublikowanego w połowie 2007 roku.[/FONT]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Tytuł: „Choroby uszu u psów”.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]I bądź tu mądra, pisz wiersze :shake:.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]O sztuce weterynaryjnej nie wspomne...[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]A zdaniem jeszcze innego uznanego lekarza weterynarii:[/FONT][/COLOR]
[B][I][COLOR=green][FONT=Verdana]„[/FONT][/COLOR][/I][/B][SIZE=3][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana]Ucho jest narządem, który (....)[/FONT][/COLOR][/I][/B][/SIZE][B][I][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=red] umożliwia utrzymanie równowagi[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/B][B][I][COLOR=green][FONT=Verdana]”[/FONT][/COLOR][/I][/B]

[FONT=Verdana]Przytoczyłam całe zdanie, żeby nie było, że manipuluję :p.[/FONT]
[FONT=Verdana]Jest to cytat ze wstępu do specjalistycznego opracowania opublikowanego w połowie 2007 roku.[/FONT]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Tytuł: „Choroby uszu u psów”.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]I bądź tu mądra, pisz wiersze :shake:.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]O sztuce weterynaryjnej nie wspomne...[/FONT][/COLOR][/quote]

Ależ to oczywista prawda o której uczą już w gimnazjum jeśli nie w szkole podstawowej. Tylko autor zapomniał sprecyzowac że chodzi o ucho wewnętrzne :p

Link to comment
Share on other sites

Zgodnia z prawami fizyki Newtona zarowno pies jak i kot spadną z tej samej wysokosci w tym samym czasie (choc koleś trochę naciagał swe definicje bo oporu powietrza nie uwzględniał). Natomiast nie wynika z praw fizyki czy oba zwierzaki spadną na cztery łapy czy też któryś boleśniej zaliczy glebę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

owszem...ale ogony kopiuje sie bardzo wcześnie szczeniakom,przy użyciu miejscowego znieczulenia.Zanim maluch dorosnie-ma juz pięknie wygojony,krótki ogonek i nie pamieta juz o tym,ze miał kiedys długi!!! :p
Uszy natomiast tnie się dużo pózniej-dlatego tak jak jestem za cięciem ogonków,uważam że uszka powinno sie juz zostawic.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']moja kella miala ciety ogon jak miala 2 tyg nie cale z tego co wiem :roll: [/quote]
To i tak bardzo pózno


[quote] a uszy tez mysle ze powinny byc naturalne chociaz pies z kopiowanymi wyglada grozniej ;)[/quote]
na uszach to ja sie tam za bardzo nie znam... wyżełki maja uszka klapiaste :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja np jak widzialam boksera z ogonem od boku to powiedzialam ze amstaf idzie :oops: no dla mnie to takie normalne sie zrobilo ze bokser,pudel czy doberman maja obciete ogony ;)[/quote]
Chyba boksera nie widziałaś-tylko bokseropodobnego.
Boksera z AST-em nie pomylisz za nic.
Dla niektórych normalne jest,że obcianają psom ogony-a dla innych to już nie bardzo normalne.

Link to comment
Share on other sites

[quote]no dla mnie to takie normalne sie zrobilo ze bokser,pudel czy doberman maja obciete ogony ;-)[/quote]

Dla innych normalne jest trzymanie psa przez całe życie na metrowym łańcuchu...:shake: tylko o czym to niby świadczy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja np jak widzialam boksera z ogonem od boku to powiedzialam ze amstaf idzie :oops: [/quote]
Widac, że się znacie, koleżanko, na rasach :evil_lol:.
Ja nie czuję się fachowcem ani od bokserów, ani od amstafów, ale odróżniam te rasy, niezależnie od tego, co mają (bądź nie) przycięte.

Link to comment
Share on other sites

gdzie watek o kopiowaniu tam bicie piany...
a życie życiem

10 lat miałam briarda z kłapciastymi uszami, boski był:loveu:i szczerze mówiąc bardziej podobaja mi się takie briardy niz te "wiewiórki"

miałam 2 sznauce olbrzymy z kłapciastymi uszami, też fajnie wyglądaly
miałam niekopiowanego doga i boksera z kłapnietymi uszami, bez ogona-nawet mi przez mysl nie przeszło ich kopiowanie

ale moj tata hodował dobermany już jakieś 50 lat temu, zgodnie z wzorcem wszytskie były całkowicie kopiowane,moja obecna dobka tez jest ciętoucha.Wzięłam ją ze schronu jako schorowaną staruszkę-ale bez hipokryzji przyznam, że szukałam do adopcji takiej własnie z stojącymi uszami.Takie wyobrażenie dobermana mam ukształtowane i musi wieeeele lat upłynąc zanim zmienię zdanie.

dobermany to moja ukochana rasa ale odejdę od niej bo ogoniasty doberman to jedyny pies którego widoku znieśc nie moge.Uszy jeszcze przezyje-z trudem, o ile pies pochodzi z dobrej linii i ma dobrze ukształtowane i nie latające jak u nietoperza.Zadna inna rasa nie odpowiada mi tak pod względem charakteru i ..urody takze.Ale takiego "wyzłowatego"nie chcę, wybiorę inna alternatywna rasę, u której moze wszytko wisiec i dyndac zgodnie z wzorcem i nie psuje proporcji.

a tak nawiasem:

Znalezienie weta, który kopiował i nadal to robi, zabrało mi ostatnio 5 minut, człowieka ktory jest w srodowisku hodowców wielka sławą pod tym względem-ale osoba na ktorej prośbe go szukałam zrezygnowała ostatecznie z cięcia uszu.;)To nadal żaden problem.

więc jak ktos będzie chciał kopiować to i tak to zrobi.Czy będziecie się opluwać nawzajem w mniej lub bardziej kulturalny sposób na tym czy innych wątkach to nie będziecie mieć na to wpływu.Zmienić to może tylko całkowita zmiana przepisów na jednoznaczne i surowe kary ale czy nie lepiej zając się do tego czasu konstruktywnie pomoca bezdomnym psom?
serdecznie polecam :razz:tam się można dopiero wyżyć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...