Jump to content
Dogomania

Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.


Jasza

Recommended Posts

Geranium mi sie marzy...ale ze mnie kiepski ogrodnik.

Mam zrywy ogrodnicze, co kilka lat i uprawiam wtedy wszelaka roslinnosc, ale tylko na rabacie, bo do domu roslin nie wnosze, bo koty pozeraja mi prawie wszystkie rosliny doniczkowe :)

Wlasnie sie zastanawiam, czy ten rok tez bedzie pod znakiem zrywu...ale chyba nie bedzie :)

Link to comment
Share on other sites

Moje całe życie to zrywy ;)

A geranium rośnie pięknie, pachnie kiedy je potrącam wchodząc na balkon i bardzo je lubię.

Teraz dmucham i chucham na podarowane fikusy, na razie mają się dobrze.

 

Aaa, i zapomniałam.

Nastała pora jerzyków :)

Cieszę się bardzo słysząc wieczorową porą ich okrzyki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Więcej nas jest, jerzykolubów :)

Myślę, że może ich okrzyki mają taką częstotliwość, która sprawia, że pobudzają się pewne miejsca w moim mózgu,

powodując wydzielanie endorfin. Teoria czysto spekulacyjna i utopijna, ale siedząc jak teraz przy oknie i słysząc ich cierpkie skwirrr,

wydaje mi się wielce prawdopodobna ;)

 

Tymczasem nazbierałam dzisiaj kwiatów jarzębinowych i nieco głogowych.

Wypuściłam w świat wszystkie zamieszkujące je czarne żuczki, poobcinałam gałązki i teraz suszą się w kuchni,

rozłożone na papierowych ręcznikach i pachną obłędnie.

 

67a81486d2f2c531gen.jpg

 

7262b9f870da96fagen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Taki hotelik to po prostu miejsce gdzie "zapylacze" mogą złożyć jaja i odchować nowe pokolenie.

 

Informacje na przykład tutaj:

 

http://uslugiekosystemow.pl/?q=node/344

 

http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,133895,15805295,Hotele_dla_zapylaczy.html

 

* * *

 

Tobołki zaszczepione na wściekłość.

U Reksia przy okazji wetka usłyszała brzydkie szmery w sercu i w czwartek idziemy na badania.

Nie powiem, trochę mnie to martwi...

 

* * *

 

Tymczasem pogoda jest taka ładna, że każdą wolną chwilę spędzamy na łące.

Trawa jest już wysoka i majowo, soczyście zielona. Wystarczy się pochylić, żeby zauważyć, że wśród miliardów

źdźbeł miniświat żyje swoim życiem, tętni, pobrzękuje, wszystko dzieje się w mniejszej skali chociaż nie traci na ważności.

Pająki budują swoje domy pułapki zlepiając liście babki i rozplatają pajęczyny wszelkich rozmiarów i ksztaltów jak baldachimy.

I jaka to sprawiedliwośc, zupełnie mimochodem burzymy tą misterną koronkę moimi kamaszami, tobołkowymi łapkami.

Pająki oburzone, w milczeniu, ale pewnie z zaciśniętymi zębami umykają pod liście albo dalej, trawiastą autostradą w nowe, lepsze miejsce.

Mrówki opanowały czosnaczek a kiedy pochylam się nad nimi z aparatem unoszą do góry czułki i spoglądają na mnie swoimi brązowymi oczami.

Przeszkadzam im. 

Ślimaki toczą sie dostojnie zostawiając za sobą srebrne ślady.

Wstężyki chowają się od razu kiedy je podnoszę, żeby przenieść ze ścieżki na trawę, ale duże, beżowe, pękate winniczki 

wcale nie. Patrzymy na siebie i dużo bym dała, żeby wiedziec co sobie o mnie myślą.

Widziałam wczoraj pierwszego polnego konika, zielonego jak niedojrzałe jabłko.

Siedział na dmuchawcu i wyglądał, jakby za chwilę miał wykonać swój pierwszy w życiu skok.

 

 

 

eb1d9296b3c7271agen.jpg

 

54f9f36dd8a67cc0gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mucha w jaskrze. Widać jej tylko nogi, jest zajęta i pewnie wielce zadowolona, że udało jej się znaleźć takie pyszności.

Dla niej cały świat jest w tym momencie złoty, ciepły smaczny i pachnący. Reszta nieważna.

Tak trzymać.

 

137f591a7add01fcgen.jpg

 

977e6c95cbdd445egen.jpg

 

7c126d05b557768egen.jpg

 

5a02e7e8c370e5e7gen.jpg

 

4b8b6ad5cb602642gen.jpg

 

Maj...

 

1a61d453451987d3gen.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ale pięknie.... rozmarzyłam się.

I słyszę ciszę, patrząc na te zdjęcia. Ciszę przerywaną ptasimi trelami i  szumem wiatru.

:)

 

Sedruszkiem Reksia się nie martw. Nawet jeśli coś znajdą (oby nie!) to Reksina dostanie leki i będzie sobie dalej spokojnie żył.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...