Jump to content
Dogomania

Szopen cudem uratowany po ponad 1,5 roku walki ma świetny DS :) Dziekujemy;)


divia_gg

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[CENTER][U][B]Nie o takiej melodii podłości marzył Chopin. Jak można było?[/B][/U]
[/CENTER]

[CENTER][B]Metr = dystans wolności[/B], [B]metr na zrobienie paru kroków w przód[/B],[B] w tył i na boki.[/B] Żyć nie umierać!!! Do tego pałac, dzieło polskiego wcielenia Gaudiego ([B]cud architektoniczny oddają zdjęcia[/B]) i [B]rewelacja sporadycznej wyżerki w postaci skiśniętego chleba[/B]. [B]Popitka tej wyszukanej strawy nie była konieczna[/B],[B] śniegu[/B],[B] lodu wokół do wyboru do koloru[/B]. Ten "uroczy eden" zamieszkiwał [B]2 letni[/B], [B]przekochany[/B], [B]bez cienia agresji[/B], [B]ewidentnie podszyty strachem owczarek Chopin[/B]. Czyjeś litościwe oko nie potrafiło znieść już dłużej widoku [B]zwierzęcia[/B],[B] upodlonego do granic możliwości wolą człowieka[/B]. Biedak, na całe jego szczęście, trafił do lecznicy weterynaryjnej. Bez cienia przesady rzecz można, że był to dla niego przysłowiowy, ostatni gwizdek. [B]Z oczu Chopina sączyła się zielonkawa wydzielina, z uszu krew, ciało pokrywała masa ran, wyłysień, wśród których bezkarnie królowały stada pcheł. [/B]Ile podłości musiało drzemać w kimś, kto zaniechaniem, obojętnością, bezdusznością i...jeden Pan Bóg wie, czym jeszcze, doprowadził tego
cudownego czterołapka do zastanego stanu? Czy w piersi kogoś takiego aby na pewno biło serce? Te pytania na zawsze chyba pozostaną bez odpowiedzi, szkoda i czasu, by szukać ich z uporem maniaka. Najważniejsza obecnie jest pomoc Chopinowi, kolejnej, skrzywdzonej istocie, nauczonej cierpieć w poddańczej pokorze. [B]Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o włącznie się w ratunkowy
nurt, jaki, o co modlimy się, z dnia na dzień przybierze na sile![/B] Nie można poddać się zwątpieniu i bezsilności, choć i one, siłą rzeczy, podcinają nasze skrzydła. Sami, bez wsparcia, niczego nie zdziałamy. Tak wygląda smutna prawda. [B]Pozostaje nam więc skądinąd naiwne może przekonanie, że dołączą do nas inni, równie współczujący i empatyczni ludzie i... że jednocząc siły, wspólnym działaniem, zdołamy przywrócić Chopinowi utraconą świetność, natchnąć go wiarą w lepszą przyszłość.[/B] Czego potrzeba psiakowi "na tu i na teraz"? Praktycznie wszystkiego: [B]środków finansowych na leczenie[/B], [B]pomysłów[/B], [B]jakie specyfiki zastosować[/B],[B] by proces zdrowienia przebiegał sprawnie[/B],[B] domu[/B], [B]który podjąłby się opieki nad ofiarą swego oprawcy[/B], względnie [B]datków[/B], jakie umożliwiłyby umieszczenie jej w hoteliku. Nie czarujmy się, droga ku normalności Chopina jest jeszcze daleka ale nie jest pozbawione sensu poprowadzenie go tą drogą.
[B]Raz wtóry błagamy, nie pozostawiajcie nas samych z tym trudnym zadaniem! Z cząstkowych gestów pomocowych da się złożyć ostateczny sukces![/B]

[LEFT][I][B] Osoby zainteresowane losem Chopina proszone są o kontakt pod numerem[/B][/I][I][B] 0-600-047-392 lub drogą mailową, pisząc na adres [/B][B][email protected][/B][/I]
[/LEFT]

[B]Tym z Państwa, którzy zechcą wspomóc leczenie i hotelowanie psiaka pozostawiamy dane do wpłat, a są nimi:[/B]
[B][COLOR=Blue]Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Zwierzak”
ul. Św. Leonarda 1/4
25-311 Kielce
68 1240 1372 1111 0010 2812 7861
z dopiskiem NICK + "darowizna dla Chopina"[/COLOR][/B]













[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Ewa...do kiedy ma czas? [B]w Radomsku przy lecznicy jest hotelik - ale nie mam namiarów[/B]:( tam może zgodziliby się go umieścić jesli mieliby miejsce - tylko kasa i transport...[/QUOTE]

Radomsko lecznica-hotelik [B]tel. 44/6823455[/B]
Koszt za psiaka w typie ONka 20zł/dobę (po negocjacji, że to psiak bezdomny bo normalnie już było 25zł)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Nie ma za co Andziu. :oops: Dopadnijcie teraz kogóóóś ;), kto ma graficzny dar, by tekst wpadł w właściwą oprawę, czyli kierunek allegro.[/QUOTE]


:oops::oops::oops:zrobiłam allegro...ale takie jakie umiem:

[URL]http://www.allegro.pl/item890189398_onkowaty_chopin_w_strasznym_stanie_pomoz_mu.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']Majqa, tekst super, dzięki:loveu:.

A czy sa juz jakies wstępne wyniki badań Chopena?[/QUOTE]


Wczoraj nie było...pamietam jak w przypadku Czarka to miały byc wstępnie za 2-3 dni - nie było...ale Czarek poszedł do domu to i tak nie było to tak ważne...zadzwonili po 3 tyg. z wynikami...na dodatek ze 3 razy:)

Link to comment
Share on other sites

Andzia, może w tytule na allegro zamiast onkowaty (bo to jest język tylko dla wtajemniczonych) napisac po prostu owczarek ? Chyba czesto ludzie wyszukuja przez tytuł.. Zastanawiałam się kto i jak trafia na takie ogłoszenia.. myślę, że ludzie szukający psa, owczarka itp mogą przez przypadek wejsc na takie ogłoszenie, wzruszyć się i dac kasę.. ale większe szanse gdyby w tytule były te słowa.. " Owczarek umierający na łańcuchu potrzebuje Twojej pomocy" np..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']Radomsko lecznica-hotelik [B]tel. 44/6823455[/B]
Koszt za psiaka w typie ONka 20zł/dobę (po negocjacji, że to psiak bezdomny bo normalnie już było 25zł)[/QUOTE]

Hotelik Marka mogę polecić, to świetny weterynarz i bardzo kocha psy. Ma wspaniałe podejście. Jakby coś dajcie znać mogę Chopina odwiedzić lub ugotować mu coś ekstra. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temida']Hotelik Marka mogę polecić, to świetny weterynarz i bardzo kocha psy. Ma wspaniałe podejście. Jakby coś dajcie znać mogę Chopina odwiedzić lub ugotować mu coś ekstra. :)[/QUOTE]


Temida - dzięki:) dobrze by było mieć kogoś tam na miejscu:) zobaczymy czy mają miejsca....

Link to comment
Share on other sites

Najtragiczniej zawsze wygladaja te psiaki wiejskie ... lancuchowe ....
A to przeciez taki piekny pies ....

U mnie w hotelu wolne budy, ale kojce na zewnatrz wszystkie ......
Jesli moge wiec byc pomocna, to wszystko w moim podpisie .....
Mam wspaniala pania doktor niedaleko i woze do niej wszystkie moje psiaki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...