Jump to content
Dogomania

Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)


0bleblak

Recommended Posts

Ale ja jeszcze widzę że Herbatnik sam/a sobie przeczy:
"Nigdzie też nie napisałam , że w schronisku nie jest dobrze. Proszę mi nie wkładać w "usta" słów , któych nie mówię ."

"Celem jest przede wszystkim poprawa losu zwierząt"
", w tym okropnym dla nich miejscu ... Ile łez się wylewa z bezsilności, ile smutku się wiąże z tym wszystkim... Bo , pomimo , ze to taki "cudowny" obiekt to dla przebywających w nim zwierzaków ( najb. jednak dla kotów i psów , które potrzebują wolności , przestrzeni i własnego człowieka) to horror i dramat ...."


To raz pisze że wszystko jest ze zwierzakami w porządku, a za chwilę że smród, brud i ubóstwo... Zdecyduj się jaką postawę przyjąć :)


A jeśli mam być naprawdę bardzo upierdliwa, to utrzymanie mojego jednego żółwia kosztuje maks 4gr dziennie :) Seriously. One nie jedzą karm ze sklepów, gotowców itd - idę na łąkę to pozbieram chwastów, dżdżownic, ślimaków, w akwarium karmowym rozmnażają się rybki do skarmiania, rosną roślinki - uważasz że mnie to dużo koszuje? ;> A i jeszcze zaznaczę że jedzą co kilka dni, a nie codziennie. Jak się człowiek zna na terrarystyce, to wie co zrobić żeby jak najwięcej zaoszczędzić - gdybym kupowała wszystko w sklepie zoologicznym/hurtowni to faktycznie, cena utrzymania byłaby wyższa. Ale tutaj trzeba umieć pomyśleć i pokombinować nad tym JAK to zrobić mądrze, ale osoby które nie są, nie były związane z terrarystyką na pewne rozwiązania nie wpadną - więc siłą rzeczy kalkulacja im drożej wychodzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Elliannia']Ale ja jeszcze widzę że Herbatnik sam/a sobie przeczy:
"Nigdzie też nie napisałam , że w schronisku nie jest dobrze. Proszę mi nie wkładać w "usta" słów , któych nie mówię ."

"Celem jest przede wszystkim poprawa losu zwierząt"
", w tym okropnym dla nich miejscu ... Ile łez się wylewa z bezsilności, ile smutku się wiąże z tym wszystkim... Bo , pomimo , ze to taki "cudowny" obiekt to dla przebywających w nim zwierzaków ( najb. jednak dla kotów i psów , [B]które potrzebują[/B] wolności , [B]przestrzeni[/B] i własnego człowieka) to horror i dramat ...."


To raz pisze że wszystko jest ze zwierzakami w porządku, a za chwilę że smród, brud i ubóstwo... Zdecyduj się jaką postawę przyjąć :)


A jeśli mam być naprawdę bardzo upierdliwa, to utrzymanie mojego jednego żółwia kosztuje maks 4gr dziennie :) Seriously. One nie jedzą karm ze sklepów, gotowców itd - idę na łąkę to pozbieram chwastów, dżdżownic, ślimaków, w akwarium karmowym rozmnażają się rybki do skarmiania, rosną roślinki - uważasz że mnie to dużo koszuje? ;> A i jeszcze zaznaczę że jedzą co kilka dni, a nie codziennie. Jak się człowiek zna na terrarystyce, to wie co zrobić żeby jak najwięcej zaoszczędzić - gdybym kupowała wszystko w sklepie zoologicznym/hurtowni to faktycznie, cena utrzymania byłaby wyższa. Ale tutaj trzeba umieć pomyśleć i pokombinować nad tym JAK to zrobić mądrze, ale osoby które nie są, nie były związane z terrarystyką na pewne rozwiązania nie wpadną - więc siłą rzeczy kalkulacja im drożej wychodzi :)[/QUOTE]

Tak, szczegolnie ta przestrzen "bije po oczach" preludium do tego, ze schronisko przepelnione. W połaczeniu "nie nadajace sie do chowu"= eutanazja.

manipulacja, manipulacja, manipulacja. Niech w mieszkaniach, w blokach, posprawdza ile psy maja miejsca. Niech zobaczy czy wszystkie psy mieszcza sie w budach,nieocieplanych, w nowodworskim schronie i ile m2 tam przypada na psa.
No poprostu zalosnie wypada ta "propaganda jej sukcesu".

Link to comment
Share on other sites

A ten Nowodworski schron, to skąd się w tym wątku wziął? Nie prowadzi go OTOZ.

Suma sumarum, ciekawe że na dogo jest sporo wolontariuszy ogłaszających psy z OTOZ-owskich schronisk, a nie ma ogłoszeń z Lubelskiego schroniska.

Dla mnie to pewien wyznacznik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='millarca']A ten Nowodworski schron, to skąd się w tym wątku wziął? Nie prowadzi go OTOZ.

Suma sumarum, ciekawe że na dogo jest sporo wolontariuszy ogłaszających psy z OTOZ-owskich schronisk, a nie ma ogłoszeń z Lubelskiego schroniska.

Dla mnie to pewien wyznacznik.[/QUOTE]
No nie prowadzi nowodworskiego ale skoro taki "skok' na lubelskie, dwoch organizacji preznych to moze by skoczyli na nowodworski schron? Skoro tak preznie dziala w Lublinie SDZ to chyba sytuacje tego schroniska, zwierzat w nim, znają ŚWIETNIE!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Herbatnik']Właśnie ..Bardzo szkoda , że nie podano stawek podanych przez OTOZ .

Ale ja Cię oświecę , bo widzę , że i tu masz chybe nieprawdziwe informacje , bo jeśli miałbyś porawdziwe to nigdy byś z takim zdaniem nie wystapił :cool3:

Domyślam się, że najbardziej interesuje się stawka za zwierzęta egoztyczne? Proszę bardzo :

Stawka dzienna utrzymania jednego zwierzęcia egzotycznego i terrarystycznego zaproponowana przez [B]OTOZ - 2,63 zł[/B] , przy [B]4 groszach zaproponowanych przez Poliwet i dr Kiedrowską[/B]. OTOZ zaproponował o [B]66-ciokrotnie wyższą[/B] stawkę, co w procentach daje [B]6600% [/B]wyższą stawkę .

I Wy mówicie , że zależy Wam na tym by schronisko prowadzili uczciwi ludzie , tak ?
Podanie takich stawek w ofercie przetargowej jest uczciwe ?!
W taki sposób wygrywa się przetargi ?
Gdzie tu uczciwość ?

OTOZ wszystkie ceny jednostkowe podał realne, z tym , że kosztowe , bo OTOZ nie uzwględnia w cenach ZYSKU , a w cenie dr Kiedrowskiej zawarty jest jeszcze jej ZYSK ... :-o


Nigdzie też nie napisałam , że w schronisku nie jest dobrze. Proszę mi nie wkładać w "usta" słów , któych nie mówię . Napisałam, że może być jeszcze lepiej zwierzakom , ze względu na to , że OTOZ dokłada bardzo dużo pieniędzy do swoich schronisk i nie nie zarabia , nie osiąga zysku .

I skoro zarzucasz , że to co jest na stronach OTOZU może być stronnicze , to dlaczego mi każesz wierzyć w publikacje i fora stworzone przez pracowników i wolontariuszy , którzy są w 100% zależni od obecnego administratora ?
Na stronach OTOZU są sprawozdania i raporty na co została przeznaczona każda złotówka , można to sprawdzić , w każdej chwili.
A skąd wiesz , na co idą pieniądze przeznaczone przez miasto Lublin na zwierzaki w schronisku ? skąd wiesz ile idzie na zysk , czyli zarobek dla dr Kiedrowskiej ? Może idzie zbyt wiele ? Może odbywa się to kosztem zwierząt ? Zwracam uwagę , że piszę :"MOŻE". Nigdy się tego nie dowiesz , bo takich sprawozdań nie ma i nie będzie . I też uważasz , że to jest bardziej wiarygodne i uczciwsze ?[/QUOTE]

skąd żeś się w ogóle wziął człowieku że wysnuwasz takie wierutne i obrzydliwie chamskie bzdury? jak w ogóle śmiesz nas posądzać o jakikolwiek zysk? bo zaraz zaraz, o zgrozo, może chodzi o to że osoby tam pracujące ZARABIAJĄ? nie no, to przecież niemożliwe by pracując dostawać za to pieniądze! no ale jaja, w życiu bym się nie domyśliła!
to w takim razie w OTOZ ludzie pracują całkowicie za darmo tak? wow, toż to muszą być niesamowici samarytanie!

otóż:

[B]cztery grosze za utrzymanie żółwia to jest stawka zaproponowana MIASTU. akurat to, że bardzo dużą część pieniędzy zyskujemy od sponsorów oraz przez dobrowolne datki to już nikt nie doda, co nie? no bo po co, lepiej oczernić od razu. cena zaproponowana przez otoz jeśli okaze się jedynym źródłem utrzymania nie będzie miała prawa bytu, a miasto więcej na utrzymanie nie da, to sobie możecie wybić z głowy. [/B]

poza tym jak już mówiłam, cena jest tylko jedynym kryterium a tych kryteriów powinno być o wiele więcej - ot, m.in odpowiednie doświadczenie w opiece nad gadami, doświadczenie w prowadzeniu takiej placówki, dostateczna ilość opieki weterynaryjnej. tego otoz już nie zapewnia.

przyjdź herbatniczku do schroniska i powiedz nam w twarz dokładnie co o tym wszystkim myślisz skoro opierasz swoje widzimisię tylko na reportażu z TVP2. Skonfrontujemy nasze poglądy w realnym świecie, a nie tutaj, gdzie każdy sobie pozostaje anonimowy, tutaj zawsze odwaga jest o wiele większa. i nie gadaj wydumanych bzdur bo za oszczerstwa możemy cię spokojnie posądzić.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.kurierlubelski.pl/region/210004,dymisja-szefa-strazy-dla-zwierzat,id,t.html[/URL]
To smiech nasz i placz zwierzat! I nie mowcie mi, ze to milosnicy zwierzat maja zarzadzac schroniskiem! Jedni pojda nastepni przyjda, to wszystko są przypadkowi ludzie, w takich rekach maja byc zwierzeta??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psia.mama007'][URL]http://www.kurierlubelski.pl/region/210004,dymisja-szefa-strazy-dla-zwierzat,id,t.html[/URL]
To smiech nasz i placz zwierzat! I nie mowcie mi, ze to milosnicy zwierzat maja zarzadzac schroniskiem! Jedni pojda nastepni przyjda, to wszystko są przypadkowi ludzie, w takich rekach maja byc zwierzeta??[/QUOTE]

Sieją ferment od dawna [url]http://6yy-in.wegetarianie.pl/Article652.html[/url] - takie przepychanki nie posłużą nikomu, a już zwłaszcza zwierzętom.
Pozwolę sobie jeszcze zacytować tekst z jednego z forów, który stanowiłby niezłą odpowiedź (ripostę) na kryterium obecnego przetargu dotyczącego schronu w Lublinie (coś dla niektórych pracowników UM w Lublinie):

"Własne życie wyceniaj wartością innych istnień, których los zależy od ciebie !"

AIKIDAS

Link to comment
Share on other sites

Do psiej mamy !

Nie jestem w stanie zacytowac twych postow z tego watku ,ale ujelas te sprawe najlepiej jak bylo mozliwe.Stowarzyszenie rzuca sie na nowoczesne schronisko widzac te podupadle gdzie dzieje sie naprawde wielka kszywda zwierzetom , jednak przechodzi obojetnie .Dlaczego?? Bo mozliwosci brak??
Ale nowoczesne schronisko ,to ok, co??
W Polsce niestety ,ale panuje samowolka , moze nie wszedzie ,ale w 70% schronisk .Dlaczego OTOZ nie popatrzy tam??
Te proponowane cenniki utrzymania zwierzat przez OTOZ ,to ciekawa sprawa .Jasne, ze mozna proponowac ceny z gornej polki i isc na latwizne ,w czasach gdy kazdy grosz sie liczy ,lub wlozyc troche wysilku wlasnego nie szkodzac tem zwierzeciu .
Ciekawa jestem jaki cennik jest dla psow??
Licza karme Hills dla kazdego psa ?? Czy inna??
Jaka w koncu bylaby rzeczywistosc??
Czyzby pan ze Strazy dla Zwierzat potrzebowal schroniska dla swych interwencji??
Mozna powciskac wiecej psow do boksow i miec miejsce dla"innch".
Jakie sa te cenniki sterylek proponowanych przez OTOZ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek'] Stowarzyszenie rzuca sie na nowoczesne schronisko widzac te podupadle gdzie dzieje sie naprawde wielka kszywda zwierzetom , jednak przechodzi obojetnie .Dlaczego?? Bo mozliwosci brak??
Ale nowoczesne schronisko ,to ok, co??
[/QUOTE]
:cool3:To jest ciekawe. Mieli szanse, bez doswiadczenia, SDZ, poprowadzic schronisko i co?
[URL]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100103/CHELM/831757078[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psia.mama007']:cool3:To jest ciekawe. Mieli szanse, bez doswiadczenia, SDZ, poprowadzic schronisko i co?
[URL]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100103/CHELM/831757078[/URL][/QUOTE]

Bo pewno najlepiej przyjść na gotowe ;) Co tam porywać się na schrony, które ledwie piszczą i trzeba włożyć w nie całe mnóstwo wszystkiego, nie tylko pieniędzy.

Ja też z utęsknieniem czekam na tę cenę OTOZ za sterylizację. Narobili z tym strasznego szumu w TVP. Wiadomo, że cena komercyjna, to cena komercyjna. Czy ktoś sobie wyobraża, że w schronisku wystawią za sterylizację suki np. 200 zł ? Kto miałby za to zapłacić ? Miasto :-o ? Na pewno nie
:shake:
Wątpię w to, by OTOZ podał cenę rynkową, to byłoby bardzo nielogiczne, a jeśli tak, to padnę chyba ze zdziwienia.
Hm... a więc gdzie ta cena OTOZ :cool3: Mniemam, że dalece odbiega od rynkowej ;) Tylko, że ja nie robiłabym z tego sensacji, bo dla mnie to nie jest nic dziwnego. Każdy, kto ma choć troszkę oleju w głowie, rozumie w czym rzecz.
Dobrze, że głosów "ZA" wciąż przybywa :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='0bleblak']Bo pewno najlepiej przyjść na gotowe ;) Co tam porywać się na schrony, które ledwie piszczą i trzeba włożyć w nie całe mnóstwo wszystkiego, nie tylko pieniędzy.

Ja też z utęsknieniem czekam na tę cenę OTOZ za sterylizację. Narobili z tym strasznego szumu w TVP. Wiadomo, że cena komercyjna, to cena komercyjna. Czy ktoś sobie wyobraża, że w schronisku wystawią za sterylizację suki np. 200 zł ? Kto miałby za to zapłacić ? Miasto :-o ? Na pewno nie
:shake:
Wątpię w to, by OTOZ podał cenę rynkową, to byłoby bardzo nielogiczne, a jeśli tak, to padnę chyba ze zdziwienia.
Hm... a więc gdzie ta cena OTOZ :cool3: Mniemam, że dalece odbiega od rynkowej ;) [B]Tylko, że ja nie robiłabym z tego sensacji,[/B] bo dla mnie to nie jest nic dziwnego. Każdy, kto ma choć troszkę oleju w głowie, rozumie w czym rzecz.
Dobrze, że głosów "ZA" wciąż przybywa :p[/QUOTE]

Bo to jest Polska własnie! Organizacje zamiast sie cieszyc,ze cena za sterylke prawie zero to robią afere! Przeciez w schroniskach porzadnych sa gabinety lekarskie "full wypas", zatrudnieni weci sa i tak na etacie, jedynie co schronisko musi zakupic lub zdobyc od sponsorow to materialy do samego zabiegu. Pytam wiec o co tu chodzi??? Zadobrzy nagonka, beznadziejni tez nagonka, my jedyni 'sprawiedliwi". A w nowodworskim schronisku, od lat, suki są kryte rowno i ich to nie interesowalo i nieinteresuje:angryy: Tam, w nowodworskim, cena RZECZYWISTA za sterylizacje jest dokladnie rowna ZERO, niech tam robią afere!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psia.mama007']Bo to jest Polska własnie! Organizacje zamiast sie cieszyc,ze cena za sterylke prawie zero to robią afere! Przeciez w schroniskach porzadnych sa gabinety lekarskie "full wypas", zatrudnieni weci sa i tak na etacie, jedynie co schronisko musi zakupic lub zdobyc od sponsorow to materialy do samego zabiegu. Pytam wiec o co tu chodzi??? [/QUOTE]

Myślę sobie, że o wykoszenie konkurencji z przetargu, nie do końca uczciwymi metodami zresztą. Reportaż miał sprytną formę, ale nie aż tak, by nie zauważyć braku obiektywizmu i stronniczości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='0bleblak']Zapraszamy do podpisania petycji, a i oczywiście do włączenia się w dyskusję ;)[/QUOTE]

Ktos mi podesłał link do tego psa, ze to podopieczny nowej szefowej SDZ w Lublinie, "ciekawy" wątek:shake:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/128921-Koszmar-Kajtka-jeszcze-siAE-nie-skoA-czyA-Zbieramy-na-nowy-DT-PomA-A[/URL]

post.nr.8, pisany rok temu, cyt:

"[B]pies obecnie od około roku ma żywą ranę na ogonie, przebywa na dworze, na krowim łańcuchu. met skarzy sie, ze nie ma na niego wplat, ze Tiger o nim zapomniala, ze ma zostac natychmiast zabrany"[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='millarca']Powiedzcie, że czegoś tu nie zrozumiałam i się mylę.
Na terenie schroniska dla bezdomnych zwierząt są organizowane KONCERTY?!!!
[URL]http://prawdziwy-przyjaciel.blogspot.com/[/URL][/QUOTE]

A dlaczego Ciebie to dziwi? Tak, sa krotkie tez koncerty. Caly dzien otwarty jest wypelniony roznymi programami; edukacyjno-rozrywkowymi. A co pies to "małpa w zoo" tylko do ogladania i placzu nad jego losem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='millarca']Powiedzcie, że czegoś tu nie zrozumiałam i się mylę.
Na terenie schroniska dla bezdomnych zwierząt są organizowane KONCERTY?!!!
[URL]http://prawdziwy-przyjaciel.blogspot.com/[/URL][/QUOTE]

A dlaczego mają być nie organizowane? Wg mnie dni otwarte to świetna sprawa na przyciągnięcie potencjalnych rodzin dla zwierzaków, czy zebranie dodatkowych funduszy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elliannia']A dlaczego mają być nie organizowane? Wg mnie dni otwarte to świetna sprawa na przyciągnięcie potencjalnych rodzin dla zwierzaków, czy zebranie dodatkowych funduszy :roll:[/QUOTE]
filmik z takiego jednego dnia. WARTO! schroniska nie maja byc "odgrodzone murem cierpienia" od mieszkancow. Maja ich przyciagac. Jak nie schronisko, jego pozytywny wizerunek, schronisko przyciągajace w roznej formie, to ludzie ida na gieldy i kupuja psy i koty "od producentow psiego nieszczescia":angryy:
[URL]http://gallaanimaanimus.blogspot.com/2010/01/temat-schronisko.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...