Jump to content
Dogomania

Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)


0bleblak

Recommended Posts

Ja mam pytanie. Czy Poliwet ma zamiar robić coś w kwestii poprawy warunków, w jakich żyją psy? Czy przewiduje np. zakup bud czy innego jakiegoś wyposażenia, które pozwoliłoby psu znaleźć spokojny kątek i schronienie przed zimnem? Może jestem nie na bieżąco ale z tego, co wiem, psy siedzą w betonowych boksach, na betonowej podłodze, nie widząc niczego prócz siebie nawzajem i nie mogąc schować się. Jak wygląda sprawa zagryzień w lubelskim schronisku?

Olek pyta, ile zwierząt (w kilogramach) oddawanych jest miesięcznie do utylizacji.
.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='rozi']Ja mam pytanie. Czy Poliwet ma zamiar robić coś w kwestii poprawy warunków, w jakich żyją psy? Czy przewiduje np. zakup bud czy innego jakiegoś wyposażenia, które pozwoliłoby psu znaleźć spokojny kątek i schronienie przed zimnem? Może jestem nie na bieżąco ale z tego, co wiem, psy siedzą w betonowych boksach, na betonowej podłodze, nie widząc niczego prócz siebie nawzajem i nie mogąc schować się.[/QUOTE]

Rozi, ja proponuję Ci po prostu odwiedzenie tego schroniska, jeśli będziesz miała taką możliwość, albo zadzwonić do schroniska czy też UM, bo najgorzej powtarzać niesprawdzone i nieprawdziwe informacje.
W schronisku lubelskim nie ma psów w budach i na łańcuchach, bo nie jest to do niczego potrzebne. Boksy, w których mieszkają zwierzęta, są złożone z dwóch części: zewnętrznego wybiegu, gdzie mogą pooddychać świeżym powietrzem oraz ogrzewanego boksu wewnętrznego. Wyjątkiem jest letni wybieg dla szczeniąt, gdzie znajduje się budka, w której psiaki mogą się schronić przed słońcem, a tam zaś wynoszone są tylko w ciepłe, słoneczne dni. Schronisko zostało zaprojektowane z myślą o tym, by zwierzętom żyło się tam bezpiecznie i w takich warunkach, jakie powinny mieć zapewnione, ale również, by dało się tam utrzymać należytą czystość, co nie jest rzeczą błahą. W boksach nie ma żadnego betonu, choć na pierwszy rzut oka tak to wygląda. Jest to jakiś specjalny materiał wybrany przez projektanta tylko i wyłącznie do tego celu; poza tym, że nie jest to zimny beton, to przede wszystkim łatwo jest takie pomieszczenie zdezynfekować i utrzymać w czystości. Poza tym psy mają w boksach specjalne podesty i nie muszą leżeć na betonopodobnym podłożu.

Czy ziemia i deski są więc według Was lepsze? Czy standardem schronisk mają być zasyfione wybiegi i rozlatujące się budy?


[quote name='rozi'] Jak wygląda sprawa zagryzień w lubelskim schronisku?[/QUOTE]

W schronisku dla zwierząt w Lublinie pracuje zoopsycholog, o czym wcześniej już pisałam. Jego zadaniem jest dbać m.in. o odpowiednie zestawienie psów tak, by w poszczególnych boksach przebywały razem tylko te zwierzęta, które się ze sobą „dogadują”, a to oczywiście ma bezpośrednie przełożenie na ilość zagryzień.

[quote name='rozi'] Olek pyta, ile zwierząt (w kilogramach) oddawanych jest miesięcznie do utylizacji.[/QUOTE]

Jeszcze raz wyjaśniam, że nie jestem pracownikiem schroniska dla zwierząt w Lublinie, nie jestem też wolontariuszką w tej placówce, nie jestem więc w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Można liczyć na to, że ktoś z lubelskiego schronu tu zajrzy i będzie Wam w stanie to podać, ale radzę jednak, by o tą informację oraz inne, szczegółowe dane, o które czasem tu prosicie, zapytać dzwoniąc lub odwiedzając osobiście schronisko.

Dane kontaktowe (a te z łatwością możecie znaleźć, wpisując w Google to, co trzeba leniuszki:mad:):

[FONT=&quot][SIZE=3][COLOR=Red]Schronisko dla zwierząt w Lublinie[/COLOR] [B]tel. 081 466-26-42[/B][/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=3]

Można też szukać informacji tutaj:[/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=3]

[COLOR=SeaGreen]Wydział Ochrony Środowiska UM Lublin[/COLOR] [B]tel. 081 466-26-00[/B][/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=3]
[COLOR=YellowGreen]Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lublinie[/COLOR] [B]tel. 081 744-28-85[/B][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...