Jump to content
Dogomania

Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)


0bleblak

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mike i Morgan']Ale ciekawy ten wątek jest aż sobie go zapiszę:D
psia.mamo widzę że lubisz rozmawiać [B]o Prywatnym schronisku w Nowodworze[/B] lecz jakoś nie zauważyłem że jak o nim mówisz zawsze zapominasz napisać że [B]jest ono prywatne[/B] dziwne na wątku właśnie dotyczącym Nowodworu też robiłaś awantury teraz tu przyszłaś ale masz frajdę z tego no nie?[/QUOTE]
Wydaje mi sie, ze Twoja wiedza o tym schronisku jest zerowa lub specjalnie mataczysz.
Schronisko nie jest prywatne gdyz teren jest dzierzawiony od Lubartowa, stanowi czesc wysypiska smieci, dzierzawa do 2011r. Poza tym, co najwazniejsze, psy sa wlasnoscia gmin wiec nie naleza to pana, ktory tylko poprostu prowadzi dzialnosc gospodarcza, ktora nazywa sie schronisko dla zwierzat a oznacza ni mniej ni wiecej, ze za nasze pieniadze, podatnikow, zobowiazal sie do opieki nad bezdomnymi zwierzetami z gmin, za to mu placa gminy, my. Tyle co do "własnosci"

Link to comment
Share on other sites

Rozi, konkretnie; kiedy, jak, dlaczego? Bez pomówień i niedomówień. Wolontariusze ze schronu w Lublinie, mówią, że to za byłego administratora wolontariatu nie było. Dlaczego mieliby mówić nieprawdę ? Chcąc pomagać zwierzętom, nie musimy być wolontariuszami w schronisku, więc na siłę nikt z nich nie musi tam pomagać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaiTheta']Opanujcie się. Ja ponawiam pytanie, czy nie dało się wymusić konkursu? Przetarg w takich instytucjach to paranoja, jak można oszczędzać na życiu?[/QUOTE]

Konkurs? PO CO? W tej sytuacji niech najlepszy prowadzi, konfrontacja "twarz w twarz" bez bezimienych ,schronisko jako jednostka budzetowa!

Link to comment
Share on other sites

Rozi, konkretnie; kiedy, jak, dlaczego? Bez pomówień i niedomówień.
Wolontariusze ze schronu w Lublinie, mówią, że to za byłego administratora wolontariatu nie było. Dlaczego mieliby mówić nieprawdę ?
Chcąc pomagać zwierzętom, nie musimy być wolontariuszami w schronisku, więc na siłę nikt z nich nie musi tam pomagać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']Dodam, że z umieralni próbujemy zrobić jedno z najlepszych schronisk w Polsce i po woli dążymy ku temu. Nasze psy jedzą Eukanubę, Royala,mają bawialnię,są kochane. [B]Niedawno 2 adoptowane psy uciekły z nowych domów i przybiegły do schroniska. [/B][/QUOTE]
Czyli mam sie cieszyc [B][U]z NIEUDANYCH[/U][/B] adopcji? Gratulowac?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psia.mama007']Wydaje mi sie, ze Twoja wiedza o tym schronisku jest zerowa lub specjalnie mataczysz.
Schronisko nie jest prywatne gdyz teren jest dzierzawiony od Lubartowa, stanowi czesc wysypiska smieci, dzierzawa do 2011r. Poza tym, co najwazniejsze, psy sa wlasnoscia gmin wiec nie naleza to pana, ktory tylko poprostu prowadzi dzialnosc gospodarcza, ktora nazywa sie schronisko dla zwierzat a oznacza ni mniej ni wiecej, ze za nasze pieniadze, podatnikow, zobowiazal sie do opieki nad bezdomnymi zwierzetami z gmin, za to mu placa gminy, my. Tyle co do "własnosci"[/QUOTE]

Temat brzmi: : "[URL="http://www.dogomania.pl/threads/177588-ProszAE-podpiszcie-dwie-petycje-dla-zwierzakA-w-ze-schroniska-w-Lublinie"]Proszę, podpiszcie dwie petycje dla zwierzaków ze schroniska w Lublinie :)" [/URL]
Proszę, nie urządzajcie tu dyskusji na tematy nie związane z problemem, który został tu zawarty. Powiem szczerze, że jak zaczęłam czytać różne tematy na tym forum, to w niektórych naprawdę ciężko mi było się połapać, bo co chwila ktoś wrzucał jakąś zajawkę z zupełnie innej beczki. Poza tym takie kłótnie, zwłaszcza nie na temat, są dość niesmaczne. Ludzie ;)
Muszę się zorientować czy tutaj są żółte kartki :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607'] Z racji swojego stanowiska odwiedzam schroniska w różnych miejscach Polski i wierzcie mi nie znam drugiego takiego schroniska jak nasze schronisko a to tylko dlatego, że prowadza go Animalsi. [/QUOTE]

Byłas w lubelskim schronisku?:roll: I jeszcze moge wymienic pare innnych:roll: [B]Ile w sumie polskich schronisk widzialas??[/B]


[QUOTE]Schroniska powinny prowadzić tylko organizacje OPP bo tylko one dokładają z 1%.
[/QUOTE]

Bzdura, nie moga dokladac calego 1%, zalezy na co. Czy moga przeprowadzic np. remonty budynkow juz istniejacych?? czy moga wybudowac dodatkowe jakies budynki, np. szpital?? Organizacje OPP powinny prowadzic ale WLASNE schroniska a reszta schronisk powinna byc wlasnoscia UM. gmin.
Nie powinny istniec schroniska komercyjne, nie powinno byc w ogole przetargow, gdzie decyduje najnizsza cena. Staniecie do takiego przetargu organizacji DESKREDYTUJE JĄ! Dobro zwierzat zamienia sie w kase!!
[QUOTE]
Nigy , przenigdy Ewa G. nie odmowiła nam przyjęcia psa z interwencji a nawet psy z dogo, wystaczył telefon i pies tam jechał, które schronisko przyjmuje psy z nieswojego terenu ? te z którymi nie idzie kasa .[/QUOTE]

No i wlasnie..to jest tez "kontrowersyjne". Czy opp moze wybudowac nowe miejsca dla psow??

[QUOTE]]
Wracając do tematu zwolonionej poprzedniej kier, schroniska (ktoś tu wtracil jej sprawe )informuje, że w dużym stopniu ja za tym stoję ,[B] poniewaz zaczeła dzialać na szkodę zwierzat[/B] a my na błedy nie możemy sobie pozwolić.
Nie znam p. Kiedrowskiej ale jestem pewna,że [B]nie ma takiego doswiadczenia w prowadzeniu schroniska jak Animalsi.[/B] Uważam, że jej zaciekli obrońcy powinni zacząć patrzec trzeżwo na fakty a nie bić piany bo podsycają i tak gorący temat.
Kończąc swoje spostrzeżenia radzę zacząc trzeżwo myśleć ![/QUOTE]
A moze zaczelabys pisac spojnie i logicznie? Najpierw piszesz, ze super, hiper, zarzadzaja schroniskami,OTOZ. Mają doswiadczenie wiec pytam: JAK to sie stalo, ze zatrudniono osobe dzialajaca na niekorzysc zwierzat jako ZARZADZAJĄCĄ?? Profesjonalisci takich bledow nie popelniaja, tak jak saper, myli sie tylko raz, szczegolnie, kiedy chodzi o zycie i zdrowie zwierzat!!

I podstawowa sprawa. Nie znasz Pani Kiedrowskiej to kto Ci dal prawo Ją oceniac?

Czyzby byl"prikaz odgorny",zeby tu wejsc w ten watek i pisac bez skladu i ladu i logiki " hymny pochwalne dla OTOZ"?

Link to comment
Share on other sites

Poraził mnie ten wątek. Jeszcze nie spotkałam się z nikim kto szkalował by Gebertów. To ludzie ,którzy nigdy nie odmowili mi pomocy....(mieszkam na ślasku). W kazdej sytuacji mogę liczyć na fachową poradę i pomoc w kewstii interwencji....w sprawach prawnych, i finansowych też (miewałam zwierzęta wymagajace hospitalizacji i zero srodków). Kiedy uświadomiłam sobie ,że działam z grupką ludzi dosc chaotycznie i w zasadzie po omacku... nie znając dobrze ustawy...Paweł Gebert przyjechał na śląsk ,przywiozl nam mnostwo materiałów i przeprowadził z nami całodniowe szkolenie (dla plujących jadem-nieodpłatnie) Wcześniej działałam na rzecz pewnego Stowarzyszenia, ale po jakims czasie wiedzialam i ja i moi ludzie ,że chcemy pracować jak OTOZ. Tam wszystko jest jasne. Zawsze można liczyć na pomoc. Fakt przejęcia Dąbrówki i Elbląga.... oraz zmian jakie tam nastapily w baaardzo szybkim tempie upewnił nas ,że chcemy aby nasze schronisko też tak wygladalo. Chcemy tak prężnie dzialającego wlontariatu...W koncu uwierzylam ,że istnieje organizacja prozwierzęca w tym kraju ,ktora robi coś z prawdziwej milości do zwierzat. Reasumując..... czytajac ten watek odnisołalm dziwne wrażenie ,że skądś znam styl pisania kilku dogomaniakow (o podejrzanie malej ilosci wpisow) i plujacej na OTOZ. Myślę ,że wszyscy wiemy dlaczego nastapila taka reakcja. Ktoś sie tu czegoś obawia. Prawda jest jedna.... wszystkie schroniska przejmowane przez OTOZ są prowadzone wzorcowo. Więc skąd te obawy? To pieknie ,że w schronisku w Lublinie dzieje się dobrze..... ale może być jeszcze lepiej. Z poważaniem dla prawdziwych..... zwierzętolubnych.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj jest wątek na temat zlikwidowania (i wznowienia) wolontariatu:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/115285-A-miaA-o-byAE-tak-piAE-knie-schronisko-Lublin[/url]

Trochę kłótni, jak zwykle, ale można się czegoś dowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']że chcemy aby nasze schronisko też tak wygladalo. .[/QUOTE]
A ja bym nie chiala aby moje schronisko tak wygladalo, z takim regulaminem, nigdy w zyciu!!
[URL]http://www.umelblag.pl/mieszkaniec/schronisko_3.htm[/URL]

[B][COLOR=#339966]VI. EUTANAZJA ZWIERZĄT[/COLOR][/B]

1. Eutanazji podlegają:
a) zwierzęta nieuleczalnie chore - na podstawie diagnozy schroniskowego lekarza weterynarii,
b) urodzone w schronisku lub przyniesione ślepe mioty z tym, że schronisko ma prawo zatrzymać jedno szczenię lub kocię przy suce lub kotce,
c) inne zwierzęta [COLOR=red][U][B]niezdatne do dalszego chowu[/B][/U][/COLOR] wg decyzji schroniskowego lekarza weterynarii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psia.mama007']A ja bym nie chiala aby moje schronisko tak wygladalo, z takim regulaminem, nigdy w zyciu!!
[URL]http://www.umelblag.pl/mieszkaniec/schronisko_3.htm[/URL]

[B][COLOR=#339966]VI. EUTANAZJA ZWIERZĄT[/COLOR][/B]

1. Eutanazji podlegają:
a) zwierzęta nieuleczalnie chore - na podstawie diagnozy schroniskowego lekarza weterynarii,
b) urodzone w schronisku lub przyniesione ślepe mioty z tym, że schronisko ma prawo zatrzymać jedno szczenię lub kocię przy suce lub kotce,
c) inne zwierzęta [COLOR=red][U][B]niezdatne do dalszego chowu[/B][/U][/COLOR] wg decyzji schroniskowego lekarza weterynarii.[/QUOTE]


To zapytaj ile zwierzat usypiają.... szczeka Ci opadnie. Naprawde niewiele. I z tego sie cieszę najbardziej....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']To zapytaj ile zwierzat usypiają.... szczeka Ci opadnie. Naprawde niewiele. I z tego sie cieszę najbardziej....[/QUOTE]
Rozumiem,ze masz WSZYSTKIE dane ze schronisk OTOZ a taki regulamin to "otwarte caly czas wrota",zreszta niezgodne z ustawa o ochronie zwierzat.
P.S. taki sam punkt, byl wpisany w warunakach przetargu lubelskiego schroniska i o dziwo, organizacja spoleczna TEGO nie oprotestowala, niedziwne, prawda?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca'] Poraził mnie ten wątek. Jeszcze nie spotkałam się z nikim kto szkalował by Gebertów. To ludzie ,którzy nigdy nie odmowili mi pomocy....(mieszkam na ślasku). .[/QUOTE]

Nie sądzę, żeby ktoś szkalował Gebertów. Trudno nie zauważyć, że są pewne fakty, które dają do myślenia. Zapowiedź, że schronisko miałaby prowadzić Straż dla Zwierząt jest dość zaskakujące i niedopuszczalne. Dlaczego straż sama nie staje do przetargu? Dlaczego szef straży występuje w mediach jako "niezależny" sędzia? Czy pytanie o dochody czerpane z 1% i składek publicznych to szkalowanie? Ze sprawozdań trudno nawet wysnuć jaka cześć jest przeznaczana na wypłaty dla szefowej i innych członków rodziny (bo nie tylko o syna tu chodzi). W końcu to organizacja PP, więc chyba kwestia zaufania ma duże znaczenie.

[quote name='nescca'] .Paweł Gebert przyjechał na śląsk ,przywiozl nam mnostwo materiałów i przeprowadził z nami całodniowe szkolenie (dla plujących jadem-nieodpłatnie).[/QUOTE]

Tak więc pytający o dochody nie tylko szkalują, ale tez "pluja jadem" :).
Dawno sie tak nie ubawiłam, histeria godna wyznawców ojca dyrektora. Po co młody Gebert miał brac od Was pieniądze. Nie ma chyba maszyny drukarskiej na której drukuje pieniędzy i na zagłodzonego tez nie wygląda. Ludzie powinni brać za swoją pracę pieniądze, zwłaszcza jeśli szefostwo OTOZU wykonuje dobra robotę to powinny byc godne zarobki, ale skoro to OPP to uważam, że warto byłoby wiedzieć jaka cześć pieniędzy to zarobki władz. Ta organizacja to tylko przykład, a pytanie dotyczy także innych OPP. Akurat ta się tutaj pojawiła, a moje pytanie zostało wywołane zarzutem, że OPP nie moga kierować sie chęcią zysku. Moga, o czym nie tak dawno pisały media, rozliczeń prawie nikt nie kontroluje, a setki fundacji i stowarzyszeń żyje głównie dla zbijania kasy "dla swoich". Tutaj nikt nikogo nie oskarża, ale pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psia.mama007']Czyli mam sie cieszyc [B][U]z NIEUDANYCH[/U][/B] adopcji? Gratulowac?[/QUOTE]

Widze, że nie jesteś partnerem do rozmów i nic nie wiesz o problemie bezdomniakow ! jesteś z tych bę bniących w klawiaturę ... Poza tym znam ten ton, te wyciaganie zdań z calości, jeżeli sie nie mylę to znamy sie dobrze.Uważaj więc na bana ! EOT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psia.mama007']A ja bym nie chiala aby moje schronisko tak wygladalo, z takim regulaminem, nigdy w zyciu!!
[URL]http://www.umelblag.pl/mieszkaniec/schronisko_3.htm[/URL]

[B][COLOR=#339966]VI. EUTANAZJA ZWIERZĄT[/COLOR][/B]


1. Eutanazji podlegają:
a) zwierzęta nieuleczalnie chore - na podstawie diagnozy schroniskowego lekarza weterynarii,
b) urodzone w schronisku lub przyniesione ślepe mioty z tym, że schronisko ma prawo zatrzymać jedno szczenię lub kocię przy suce lub kotce,
c) inne zwierzęta [COLOR=red][U][B]niezdatne do dalszego chowu[/B][/U][/COLOR] wg decyzji schroniskowego lekarza weterynarii.[/QUOTE]

Zadzwon do UM i się poskarż tam. Pani Frączkowska już czeka na Twój telefon i z chęcią wytłumaczy dlaczego tak a nie inaczej UM prowadzi swoją stronę. Ale jak już tak będziesz dzwonić to może przy okazji na Twój ukochany Paluch- dlaczego np chore zwierzęta musza koniecznie umrzeć w schronisku i nie moga być leczone w domu!!! Albo tam gdzie wystraszone, przerażone, rzekomo agresywne zwierzęta usypiane sa w pierwszy dzień " odłowu"..

mam pytanie: jak dlugo zbanowana Arka będzie pisała na tym forum?


edit: o widzę zadania wykonane: telefonat się odbył:lol:

Link to comment
Share on other sites

Normalnie mi piersi pachoskrętnie opadają, dlatego dotąd się na tym forum nie rejestrwałam, bo zawsze z wątku głównego się robi milion offtopów wyjętych z miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę :/ DLATEGO nie adoptowałam zadnego psa stąd, bo się cholera NIE IDZIE doczytać pomiędzy tym rzucaniem jadu nic a nic, modzi powinni coś z tym zrobić. Zastanówcie się nad tym, bo tworzycie bzdurne utrudnienia na kazdym mozliwym wątku.
Jak widzę OTOZ skierował swą armię zbawienia aby niosła nam, niedoświadczonym nieukom, kaganiec oświaty, dobrego słowa i nadziei.
Wam się serce kroi i OTOZ i Gerbertów czy jakimtam? To co mamy powiedzieć my? Doktor K. to jedyna osoba która rozumie tez problemy innych zwierząt i zwraca na nie uwagę. OTOZ chce przyjść na gotowe i się potem chełpić co oni to nie zrobili. Naprawdę brak słów na ignorancję, ślepotę i zapatrzenie niektórych :/ Po prostu klękajcie narody, wielkijaśniecudownieboski OTOZ raczył zwrócić uwagę swych niebiańskich oczu na schronisko w Lublinie, trzeba się bić piętami po pośladkach i walić głową w sufit przy skakaniu z radości.

Link to comment
Share on other sites

Ktoś tam pisał o jedzeniu Eukanuby, Royala - czy nie lepiej kupić normalną karmę i uratować więcej zwierząt? Rozbudować schronisko? Powiększyć? Przyjąć więcej zwierzaków, nie usypiać tylu z braku miejsca? Dla mnie to by było priorytetem, a nie to zeby psy jadły karmę w cenie min. 35 zł/500g :/ Głupota, idiotyzm i marnotrawstwo! I to ma być to wzorowo prowadzone schronisko?... m-a-s-a-k-r-a. Pisaniem tego tym bardziej udowodniłaś, ze OTOZ powinien się od Lublina trzymać z daleka :/ Takiego idiotycznego pomysłu to naprawdę wieki wieków nie czytałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elliannia']Normalnie mi piersi pachoskrętnie opadają, dlatego dotąd się na tym forum nie rejestrwałam, bo zawsze z wątku głównego się robi milion offtopów wyjętych z miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę :/ DLATEGO nie adoptowałam zadnego psa stąd, bo się cholera NIE IDZIE doczytać pomiędzy tym rzucaniem jadu nic a nic, modzi powinni coś z tym zrobić. Zastanówcie się nad tym, bo tworzycie bzdurne utrudnienia na kazdym mozliwym wątku.
Jak widzę OTOZ skierował swą armię zbawienia aby niosła nam, niedoświadczonym nieukom, kaganiec oświaty, dobrego słowa i nadziei.
Wam się serce kroi i OTOZ i Gerbertów czy jakimtam? To co mamy powiedzieć my? Doktor K. to jedyna osoba która rozumie tez problemy innych zwierząt i zwraca na nie uwagę. OTOZ chce przyjść na gotowe i się potem chełpić co oni to nie zrobili. Naprawdę brak słów na ignorancję, ślepotę i zapatrzenie niektórych :/ Po prostu klękajcie narody, wielkijaśniecudownieboski OTOZ raczył zwrócić uwagę swych niebiańskich oczu na schronisko w Lublinie, trzeba się bić piętami po pośladkach i walić głową w sufit przy skakaniu z radości.[/QUOTE]

nie chcesz OTOZu w Lublinie- rozumiem. Ale nie rozumiem dlaczego piszerz rzeczy dot. Elbląga, które nie są zgodne z prawdą, a zaraz potem żalisz się, że inni plują jadem, piszą od rzeczy i tworzą utrudnienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elliannia']Ktoś tam pisał o jedzeniu Eukanuby, Royala - czy nie lepiej kupić normalną karmę i uratować więcej zwierząt? Rozbudować schronisko? Powiększyć? Przyjąć więcej zwierzaków, nie usypiać tylu z braku miejsca? Dla mnie to by było priorytetem, a nie to zeby psy jadły karmę w cenie min. 35 zł/500g :/ Głupota, idiotyzm i marnotrawstwo! I to ma być to wzorowo prowadzone schronisko?... m-a-s-a-k-r-a. Pisaniem tego tym bardziej udowodniłaś, ze OTOZ powinien się od Lublina trzymać z daleka :/ Takiego idiotycznego pomysłu to naprawdę wieki wieków nie czytałam.[/QUOTE]

Basia o tym pisała. Eukanube dostają młodziutkie wyniszczone, zagłodzone i chore szczenięta. Royala młodziutkie kocięta. To nie jest idiotyczne. Są zdrowsze i silniejsze, rzadziej chorują- schronisko oszczędza na leczeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Tutaj jest wątek na temat zlikwidowania (i wznowienia) wolontariatu:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/115285-A-miaA-o-byAE-tak-piAE-knie-schronisko-Lublin[/URL]

Trochę kłótni, jak zwykle, ale można się czegoś dowiedzieć.[/QUOTE]

Oj, można. Aczkolwiek jak się okazuje wolontariat nie został zlikwidowany, zmieniły się tylko zasady, które są podyktowane prawem i ustawami, co mogło jak widzę wielu wydawać się podyktownym zupełnie innymi przyczynami. Pozwolę sobie zacytować kilka ważnych rzeczy, które powinny nieco tę kwestię rozjaśnić:

1. Na początek odpowiedź Mirosława Kalinowskiego z biura prasowego Kancelarii Prezydenta Lublina
[url]http://www.ekolublin.pl/Lubelski_Serwis_Ekologiczny/art,218/W_zwiazku_z_publikacja_Wolontariuszom_wstep_wzbroniony[/url]

2. Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 roku, gdzie jest wyjaśnione i uregulowane kto, z kim, na jakich zasadach. Wolontariat w Lublinie musiał więc zmienić zasady swojego działania, ponieważ było ono niezgodne z ustawą. W tej chwili działa z ramienia Stowarzyszenia Studentów Nauk Przyrodniczych i to już jest OK. Resztę proszę doczytajcie sobie w samej ustawie, bo przecież nie będę jej tutaj streszczać punkt po punkcie.
[url]http://www.boz.org.pl/prawo/ust_poz_publ.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ciasteczko1'] Zapowiedź, że schronisko miałaby prowadzić Straż dla Zwierząt jest dość zaskakujące i niedopuszczalne. Dlaczego straż sama nie staje do przetargu? Dlaczego szef straży występuje w mediach jako "niezależny" sędzia? Czy pytanie o dochody czerpane z 1% i składek publicznych to szkalowanie? Ze sprawozdań trudno nawet wysnuć jaka cześć jest przeznaczana na wypłaty dla szefowej i innych członków rodziny (bo nie tylko o syna tu chodzi). W końcu to organizacja PP, więc chyba kwestia zaufania ma duże znaczenie.
(...)Ludzie powinni brać za swoją pracę pieniądze, zwłaszcza jeśli szefostwo OTOZU wykonuje dobra robotę to powinny byc godne zarobki, ale skoro to OPP to uważam, że warto byłoby wiedzieć jaka cześć pieniędzy to zarobki władz. Ta organizacja to tylko przykład, a pytanie dotyczy także innych OPP. Akurat ta się tutaj pojawiła, a moje pytanie zostało wywołane zarzutem, że OPP nie moga kierować sie chęcią zysku. Moga, o czym nie tak dawno pisały media, rozliczeń prawie nikt nie kontroluje, a setki fundacji i stowarzyszeń żyje głównie dla zbijania kasy "dla swoich". Tutaj nikt nikogo nie oskarża, ale pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi.[/QUOTE]

Jakże się cieszę, że ktoś jeszcze poruszył tę ważną kwestię, bo choć pisałam o tym wcześniej i podawałam dość istotne linki, jakoś nikt się tym specjalnie nie przejął- mówię o SDZ i samych kuluarach przetargu :razz: Ciasteczko1, mam nadzieję, że to zasieje w ludziach jakieś dodatkowe refleksje; przecież w tak delikatnych sprawach, jak ta, należy wszystko przemyśleć obiektywnie i ze spokojem, a tu pojawiają się co i rusz jakieś przepychanki podyktowane emocjami.
A co może i co musi OPP ? Po raz kolejny odsyłam do ciekawej lektury, jaką jest przytoczona już wcześniej przeze mnie ustawa:
[url]http://www.boz.org.pl/prawo/ust_poz_publ.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']Nasze psy jedzą Eukanubę, Royala,mają bawialnię,są kochane. [/QUOTE]

;) a jednak "diabeł tkwi w szczegolach". Teraz sie okazuje, ze nie wszystkie a za chwile sie okaze, ze tylko wtedy jak sponsor da, Charly. A Ty nie jestes przypadkiem pracownikiem schroniska?:roll:
Rozumiem tez, ze w Waszym schronisku psy cudownie staja sie dlugowieczne, w ogole nie umierają.
P.s Charly, jakies obsesje masz odnosnie Arki i innych?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...