Jump to content
Dogomania

Megi od 8 LAT za kratami - ponad 3,5 roku poza nimi - odeszła za TM 27.11.2013


Dada M

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Rozliczenie od końca grudnia 2012:

Wpłaty XII 2012

28.12 - Ala123 - 80 zł (za XI)

wydatki:

250 zł - hotel
12 zł - odrobaczenie

WPŁATY I 2013

2.01 - Malibo57 - 50 zł
9.01 - Ghanima - 50 zł
9.01 - Agat21 - 10 zł

wydatki:

250 zł - hotel
20 zł - leki

II

4.02 - Malibo57 - 50 zł
7.02 - Agat21 - 10 zł
15.02 - Ala123 - 80 zł (za XII 2012)
15.02 - Ala123 - 160 zł (za I i II 2013)
15.02 - Ghanima - 50 zł

wydatki:

250 zł - hotel

III

4.03 - Agat21 - 10 zł
5.03 - Malibo57 - 50 zł
13.03 - Agnieszka S. - 150 zł (10 zł za III, 30 zł za IV, 30 zł za V, 30 zł za VI, 30 zł za VII, 20 zł za VIII)
15.03 - Ghanima - 50 zł

wydatki:

250 zł - hotel
116 zł - badania krwi, leki

IV

2.04 - Malibo57 - 50 zł
10.04 - Agat21 - 10 zł
15.04 - Ghanima - 50 zł

wydatki:

250 zł - hotel

V

2.05 - Malibo57 - 50 zł
7.05 - Agat21 - 10 zł
15.05 - Ghanima - 50 zł
19.05 - Ala123 - 160 zł (za III i IV)

wydatki:

250 zł - hotel

VI

3.06 - Malibo57 - 50 zł
3.06 - Agat21 - 10 zł
21.06 - Ghanima - 50 zł

VII

2.07 - Malibo57 - 50 zł
5.07 - Agat21 - 10 zł
22.07 - Ghanima - 50 zł

Stan konta na dzień 30.07 - minus 136 zł. Opłaty za hotel uregulowane do końca maja 2013.

Link to comment
Share on other sites

A teraz kilka słów odnośnie samopoczucia Megi - Megi mieszka w pokoju razem z Kapselkiem, niedużym staruszkiem, z którym żyje w pełnej zgodzie. Jest łakomczuchem - i jest to dobra wiadomość, gdyż widać, że pomimo zaawansowanego wieku, jest coś, co wciąż sprawia jej radość. Podczas spacerów najczęściej szuka czegoś, co można by było zjeść ;-)
Wobec innych psów zachowuje się całkowicie neutralnie, a one traktują ją przyjacielsko albo ignorują - dzięki temu Megi może wychodzić na spacery z każdym nowym podopiecznym hotelu.
Ogólnie jest tak, jak napisała Astaroth - Megi już raczej żyje w swoim świecie, spokojnym rytmem i bez stresów. Na głaskanie reaguje nieznacznie, największą przyjemność można jej sprawić podarowując smakołyki. Megi lubi też dreptać po ogrodzie, gdy jest ładna pogoda - mogłaby tak dreptać przez wiele godzin (podobnie zachowuje się Kapselek, tylko u niego raczej nie widać w tym celu, a Megi zawsze spaceruje z nosem wciśniętym w trawę ;-)).
Będąc w domu Megi przeważnie śpi.
Trochę przytyła, poprawił się też stan jej sierści, ale nie są to spektakularne zmiany - weterynarze określają wiek Megi na ok. 15 lat, więc cudów już nie zdziałamy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Wczoraj wysłałam do Astaroth sms z pytaniem o Megi,wcześniej pytałam na pw; i nic,nie otrzymałam żadnej odpowiedzi,chociaż widzę,że Astaroth była w tym czasie kilkakrotnie na dogomanii. Jestem zaniepokojona i pełna podejrzeń. [B]Czy ktoś wreszcie napisze,co się dzieje? O co tutaj chodzi?[/B] Chyba mam prawo wiedzieć,zresztą wyjaśnienia należą się nie tylko mnie,tak jest przyjęte na dogomanii. Z doświadczenia wiemy,że milczenie i unikanie odpowiedzi zwykle nie oznacza niczego dobrego. Żądam wyjaśnień.
Biedna Megi nie miała od początku szczęścia,w poprzednim dt również wiele było niedomówień i bardzo prawdopodobne,że była źle traktowana,teraz znowu coś jest ukrywane,bo nie wiem czym innym wytłumaczyć brak odpowiedzi i uporczywe milczenie na wątku.

Link to comment
Share on other sites

już Ci odpisałam na pw, brak odpowiedzi można tłumaczyć tym że dostałam smsa od Ciebie chwile po tym jak dostałam inf o ucieczce z DS psa który był u mnie 2,5miesiąca,a w sobotę pojechał do adopcji, na dogo zajrzałam tylko po to by poszukać ludzi z Wrocławia żeby pomogli szukać, , wczoraj dostałam inf że Minka wpadła pod samochód i nie żyje. [url]https://www.facebook.com/events/608534649185510/609095639129411/?notif_t=plan_mall_activity[/url]

Megi jak to pies w tym wieku ma różne problemy, ostatnio schudła i nerki zaczęły szwankować, ale ciągle ma apetyt i wychodzi chętnie na spacery. [url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=579728315431155&set=a.252911821446141.60701.252626274808029&type=1&relevant_count=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

Tego wszystkiego nie mogłam wiedzieć,dlatego też byłam pełna podejrzeń. Prosiłabym o częstsze wpisy,bez wywoływania do tablicy kogokolwiek. Wątek praktycznie nie istnieje,a uważam,że dopóki Megi żyje (przepraszam,że tak piszę,ale taka jest rzeczywistość),to należą się wszystkim informacje. Kto pilnuje rozliczeń? Bardzo proszę o podsumowanie moich zaległości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala123']Tego wszystkiego nie mogłam wiedzieć,dlatego też byłam pełna podejrzeń. Prosiłabym o częstsze wpisy,bez wywoływania do tablicy kogokolwiek. Wątek praktycznie nie istnieje,a uważam,że dopóki Megi żyje (przepraszam,że tak piszę,ale taka jest rzeczywistość),to należą się wszystkim informacje. Kto pilnuje rozliczeń? Bardzo proszę o podsumowanie moich zaległości.[/QUOTE]

Ja nie prowadzę wątku, ani rozliczeń. Przestałam się udzielać na dogomanii jakiś czas temu i zaglądam tu sporadycznie. Zgodziłam się na przyjazd Megi do mnie tylko dlatego że kiedyś dawno temu zanim pokasowano wątki hotelowe, DadaM prosiła o rezerwacje dla niej na wszelki wypadek jakby we Włocławku nie wyszło. Megi żyje, ma się raczej dobrze, chociaż wygląda jak ostatnie nieszczęście, jest chuda, głowa cały czas skręcona, nogi powykręcane każda w inną stronę. DadaM była u mnie jakieś 3 miesiące temu i stwierdziła że Megi chyb już za wiele czasu nie zostało. 1,5miesiaca temu była u mnie wolontariuszka Megi jeszcze ze schroniska żeby się z nią pożegnać. Ale sunia chyba nie wzięła sobie tego do serca i żyje dalej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']Ja nie prowadzę wątku, ani rozliczeń. Przestałam się udzielać na dogomanii jakiś czas temu i zaglądam tu sporadycznie. Zgodziłam się na przyjazd Megi do mnie tylko dlatego że kiedyś dawno temu zanim pokasowano wątki hotelowe, DadaM prosiła o rezerwacje dla niej na wszelki wypadek jakby we Włocławku nie wyszło. Megi żyje, ma się raczej dobrze, chociaż wygląda jak ostatnie nieszczęście, jest chuda, głowa cały czas skręcona, nogi powykręcane każda w inną stronę. DadaM była u mnie jakieś 3 miesiące temu i stwierdziła że Megi chyb już za wiele czasu nie zostało. 1,5miesiaca temu była u mnie wolontariuszka Megi jeszcze ze schroniska żeby się z nią pożegnać. Ale sunia chyba nie wzięła sobie tego do serca i żyje dalej :)[/QUOTE]

Biedactwo kochane. Starość jest okrutna. A ona mieszka w domu, czy w kojcu?
Zaraz ureguluję trochę zaległych wpłat.Nikt nic nie pisze, nie upomina się o zapłacenie za hotelowanie,tak jakby nie było takiej potrzeby,stąd moje obawy:roll:

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam 160zł,ale nadal nie wiem,jak wyglądają finanse Megi.Kasa idzie na czyjeś konto,czy Tobie (Astaroth) ktoś przelewa coś ; a jeżeli tak to jakie kwoty? Zupełny brak informacji i przejrzystości. Chciałabym to wiedzieć,bo nie rozumiem dlaczego nie pisze się nic na ten temat. Zdaję sobie sprawę,że wszyscy jesteśmy bardzo zajęci,ale dla mnie rozliczenie to podstawa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kochani, dziś przed południem odeszła Megi.
Rano była na spacerze, na którym zachowywała się tak, jak zazwyczaj; później zjadła swoją porcję karmy z apetytem, nawet podskakiwała chwilę przed otrzymaniem miski (robiła tak zawsze, wiedząc, że zaraz będzie jedzenie).
Jeszcze o 11.30 spała w swoim pokoju i oddychała.
O 12.00 już jej nie było wśród nas.

Od jakiegoś czasu było widać, że Megi jest już bardzo wiekowa.
Na szczęście cieszyły ją jeszcze spacery, miała apetyt i chętnie zjadała smakołyki - ale przeważnie spała głębokim snem, najczęściej razem z Kapselkiem, [FONT="Calibri"][COLOR=#000000]równie dojrzałym staruszkiem, z którym połączyła ją nić porozumienia.[/COLOR][/FONT]
Cieszę się, że Megi i Kapselek miały swoje towarzystwo; cieszę się także, że Megi spędziła ponad rok u Astaroth i [FONT="Calibri"][COLOR=#000000]że żyła tak długo.[/COLOR][/FONT]
Wiem, że miała tam komfort, spokój, przyjazne towarzystwo i domowe ciepło, czyli to, co najważniejsze dla starszego psa.

Dziękuję wszystkim, którzy przez te kilka lat przyczynili się do tego[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000], że Megi była bezpieczna, zaopiekowana, diagnozowana, leczona i traktowana z należytą troską.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Dziękuję za to, że po wielu latach w schronisku, dostała możliwość, by te kilka ostatnich spędzić poza kratkami, że żyła sobie spokojnym rytmem, że nie doskwierał jej głód, chłód i poczucie zagrożenia.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Dziękuję wszystkim darczyńcom – jest to jedyna sytuacja, z jaką miałam do czynienia, gdy skład darczyńców pozostał niemalże niezmieniony przez kilka lat. Dziękuję za odpowiedzialne podejście, rzetelność, wszelkiego rodzaju wsparcie, zaangażowanie i zainteresowanie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Za chwilę opublikuję ostatnie rozliczenia.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Megi, na moją prośbę i za zgodą Astaroth, zostanie dziś pochowana w ogrodzie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Sierpień:[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]3.08 – Ala123 – 160 zł (za V i VI)
5.08 - Agat21 - 10 zł
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]5.08 – Malibo57 – 50 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]19.08 - Ala123 – 80 zł (za VII)
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]21.08 – Ghanima – 50 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Wrzesień:
[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]3.09 – Agnieszka – 120 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]10.09 – Malibo57 – 50 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]23.09 – Ghanima – 50 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Październik:[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]15.10 – Malibo57 – 50 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]21.10 – Ghanima – 50 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Listopad:[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]8.11 – Malibo57 – 50 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]15.11 – Ala123 – 160 zł (za VIII i IX)
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]21.11 – Ghanima – 50 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Darczyńca, który chce pozostać anonimowy, przekazał we wrześniu dla Megi 500 zł - wpłata poszła od razu na konto Astaroth (jako opłata za hotel w sierpniu i we wrześniu).
Ja przelałam Astaroth we wrześniu 700 zł (250 zł za czerwiec, 250 zł za lipiec, 200 zł za październik).
Czyli do zapłaty zostało 300 zł (50 zł za X i 250 zł za XI).

Na koncie Megi pod koniec lipca był MINUS 136 zł.
Od początku sierpnia do 27.11 wpłynęło 930 zł.
94 zł, które są na koncie, przeleję Astaroth w piątek.
Czyli zostanie 206 zł do uregulowania za hotel + koszt leków.

Link to comment
Share on other sites

Smutne wiadomości,dzisiaj dzwoniłam do Astaroth i dowiedziałam się o śmierci Megi. Na szczęście wygląda na to,że nie cierpiała;po prostu zasnęła sobie w spokoju na zawsze.
Dada M,tych 500zł od anonimowego darczyńcy nie dodajesz do rozliczenia w poście 1044 ? Pomimo tej wpłaty pozostaje dług?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...