Jump to content
Dogomania

Tchawice, języki, żwacze - tzw. odpady


basia

Recommended Posts

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='basia']Ja czasami podaję, ale z umiarem (jak zwykle). Zawierają dużo potasu ale i znośnie białka 16,8 /100g. Moim psom bardzo zmakują :eviltong:


Hahaha... u mnie też tak było:p Ciekawe, że wątrobę, nerki, serca i żołądki drobiowe wcinają, że aż furczy a płus i flaków nawet nie powąchają :razz:[/quote]
[COLOR=navy][I][B]Mój kiedyś zjadł trochę wątroby cielęcej i na tym był koniec. Poza wątrobą nie tknie też nerek.[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]Ale tych płuc to mu nie podaruję. Tak się cieszylam, że je kupiłam:mad: [/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][COLOR=navy][I][B]Ale tych płuc to mu nie podaruję. Tak się cieszylam, że je kupiłam:mad: [/B][/I][/COLOR][/quote]Trzeba je było ususzyć. Jestem pewna, że zjadłby ze smakiem. Ale piekarnika chyba nigdy byś nie dowietrzyła :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Trzeba je było ususzyć. Jestem pewna, że zjadłby ze smakiem. Ale piekarnika chyba nigdy byś nie dowietrzyła :evil_lol:[/quote]
[COLOR=navy][I][B]No jasne, że takie śmierdziele by wsunął!:diabloti: Kiedyś mu dawałam, żwacze zresztą też. Już ja coś wymyślę...[/B][/I][/COLOR]:angryy: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mój ze średnim apetytem wcinał kurze serduszka.
Kiedyś kupiłam mu płucka...o matko, co za ohydztwo...wcale się nie dziwię, że nie chciał tego jeść.

[B]Basia[/B], wspomniałaś o rybach. W jakiej postaci je dajesz? Bo mój tata jest wędkarzem ;) ale że my za rybami nie przepadamy to złowione najczęsciej oddaje znajomym ;) a tak to może zagospodarowałabym jego zdobycze :lol: Bo jak mój psiur czuje wędzoną rybę to pokroić by się za nią dał..:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Co do rybek, to lekko je podgotowuję lub przynajmniej zaparzam na chwilę - czemu ? Szczerze mówiąc nie wiem - jakoś zakodowałam sobie, że jak pies będzie jadł surowe ryby, to mi później nad jeziorem zacznie węszyć za rarytasami ;)
Przeważnie kupuję szprotki, więc odpada problem z obieraniem ości - gotuję je w całości razem z ryżem i warzywami. Niestety coraz częściej to rarytas, szczególnie że kosztuje 2 zł za kg, a wędzone sprzedawane są już co najmniej za 8 zł, więc od razu surowizna idzie na przerób :cool3:
Nie mam dostępu do świeżych słodkowodnych ryb, natomiast jak kupuję w całości śledzie, to niestety ale w miarę mozliwości je filetuję, kroję w większe kawałki i zaparzam wrzątkiem. Z pozostałych części, tzn. łby, płetwy i to co zostanie po filetowaniu - gotuję wywar rybny, potem odcedzam i na tym gotuję ryż. Dorzucam trochę warzyw, pokrojoną rybkę i żarełko gotowe ! Przeważnie kupuję więcej i mrożę - niestety nie za wiele, bo zamrażarka jest za mała :lol: Kiedyś w rybnym kobieta była tak miła, że zmieliła mi ryby w całości w maszynce, ale dostała opr od kierowniczki, że w ten sposób tępi maszynkę - także radzę sobie inaczej :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Ostatnio się dowiedziałam, ze u mnie w mięsnym czasem bywają przełyki...

Co to jest (mięsnie? chrząstki?)? Kupić to? Co można z tym zrobić? Jak to się je? ;)[/quote]
[COLOR=navy][I][B]No takie to chrzęstne i bardzo smaczne:cool3: [/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]Ja daję wszystko na surowo[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Chrzestne przelyki :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: sorry, ubawilam sie po pachy :megagrin: :megagrin: :megagrin: co za bzdur mnie ucza na tych studiach :megagrin: :megagrin: :megagrin: przelyki to miesnie gladkie, nie wiem czy mniej czy bardziej wartosciowe niz miesnie szkieletowe, ale na pewno nie sa to elementy chrzestne!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy][I][B]Łaaaaa, ale obciach, ale się wypuściłam!:oops: :oops: :oops: :lol: [/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]Nie miałam okazji tego nigdy podawać, a byłam święcie przekonana, że to twarde jest:oops: :roll:. Myśląc 'przełyk' przed oczyma miałam twardą rurę:evil_lol: Sorry Coztego, wybacz!:lol: Mam nadzieję, że z powodu mojego błędu nie dokonałaś niepotrzebnego zakupu:oops: [/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]Na szczęście jesteś tutaj saJo i pilnujesz aby forumowicze nie byli w błąd wprowadzani. No i dostarczyłam Ci rozrywki-miło mi.:p [/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]To w końcu są twarde czy miękkie? Bo "co za bzdur mnie ucza na tych studiach" świadczy, że albo masz "złą" wiedzę, abo uczęszczasz na kiepską uczelnie;) :lol: [/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Hihi

an3czka
Przelyk jest elemenstem miesniowym. Natomiast jako odpad poubojowy najczesciej jest sprzedawany razem z tchawica i krtania (czasami tez z plucami), ktore zawieraja dyzo elemntow chrzestnych.[/quote]
[COLOR=navy][I][B]To właśnie mi się to z szyjami kojarzyło, a szyje sztywne jak cholera ( przynajmniej te indyczne, bo z nimi mam do czynienia:lol: ).[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]Przed chwilą zapytałam męża (myśląc, że uratuje mój honor:roll: ) jak wygląda szyja bażanta i niestety "Twoja uczelnia nie kłamie"-flak:-( :eviltong: [/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]Jaki to człowiek niedouczony?:roll: :eviltong:[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']
Przelyk jest elemenstem miesniowym. Natomiast jako odpad poubojowy najczesciej jest sprzedawany razem z tchawica i krtania (czasami tez z plucami), ktore zawieraja dyzo elemntow chrzestnych.[/QUOTE]
No to muszę się wybrać do sklepu i zobaczyć te przełyki na własne oczy :crazyeye: Jeśli są z płucami to nie kupię... płuca są ohydne :eviltong:
Tchawicę i krtań może jakoś przeżyję ;)
No i będę musiała to obgotować nieco, bo surowizny suczysko nie jada..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'] Sorry Coztego, wybacz!:lol: Mam nadzieję, że z powodu mojego błędu nie dokonałaś niepotrzebnego zakupu:oops:[/QUOTE]
Nie dokonałam, bo sklepy w niedzielę zamknięte :diabloti:
I wcale się nie gniewam, mnie też się te przełyki kojarzyły z chrząstkami, dlatego zapytałam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Czy te tchawice i krtanie traktować jako podroby, czy elementy chrzęstno-kostne, czy jak? Parę dni temu zobaczyłam kartkę na sklepie mięsnym "podroby dla psów". Zapytałam co to takiego i sprzedawczyni wytłumaczyła mi obrazowo, że to te twarde części z szyi świni, czyli chyba włąsnie krtanie albo tchawice? Obejrzeć nie mogłam, bo już "wyszły" (duży popyt jest). Pani tłumaczyła mi też, że gotować je trzeba. Tchawice kiedyś już widizałam :), czasem trafiały się razem z płuckami, no ale wtedy gotowalam psu, nie są jednak takie twarde żeby nie zjadł na surowo, krtanie -nie wiem. I tu mam pytanie do BARFiarzy - czy takie elementy wieprzowe też trzebaby mrozić ze względu na ryzyko choroby Aujeszkiego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katrinko']Czy te tchawice i krtanie traktować jako podroby, czy elementy chrzęstno-kostne, czy jak? Parę dni temu zobaczyłam kartkę na sklepie mięsnym "podroby dla psów". Zapytałam co to takiego i sprzedawczyni wytłumaczyła mi obrazowo, że to te twarde części z szyi świni, czyli chyba włąsnie krtanie albo tchawice? Obejrzeć nie mogłam, bo już "wyszły" (duży popyt jest). Pani tłumaczyła mi też, że gotować je trzeba. Tchawice kiedyś już widizałam :), czasem trafiały się razem z płuckami, no ale wtedy gotowalam psu, nie są jednak takie twarde żeby nie zjadł na surowo, krtanie -nie wiem. I tu mam pytanie do BARFiarzy - czy takie elementy wieprzowe też trzebaby mrozić ze względu na ryzyko choroby Aujeszkiego?[/quote]
[COLOR=navy][I][B]saJo halo, halo!! Pytanie do Ciebie:lol: [/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...