Jump to content
Dogomania

wolfi

Members
 • Posts

  432
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

wolfi's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Po dwóch latach bracia wrócili z adopcji, są teraz w hotelu. Koszt miesięczny za dwa psy to 800 złotych miesięcznie, który spadł na jedną osobę prywatną. Dotychczasowa pomoc w sumie – 188 złotych jednorazówki. Dorzucisz złotówkę dla Paka i Astora? Wspomożesz jakkolwiek?

  http://www.dogomania.pl/threads/134003-Po-dwóch-latach-zwrot-bracia-wrócili-są-w-hotelu..potrzeba-800-zł.-proszę-o-pomoc

 2. wolfi

  Odrobaczanie

  Już minęły te czasy odrobaczania co 5 minut . Polecam pismiennictwo amerykańskie na ten temat - to oni sa w czołówce. Jeśli ktos uważa,że leki przeciwpasożytnicze nie maja działań ubocznych, niech sobie więcej o nich poczyta.I jeszcze małe pytanie - a na co nalezy odrobaczać co trzy miesiące - na wszystko co mozliwe ?! -bo jesli tak , to przypominam, że poszczególne preparaty pzreciwrobacze nie działają na wszystko. Tak częste odrobaczanie to swoista " wygoda " dla niedoinformowanego właściciela. Ale czy korzysta na tym pies ...?
 3. Czy widzisz,ze zgrubienie się zmniejsza czy też nie ma zmian ? Czy jest twarde i ucieplone ? Czy pies jest w dobrej formie i czuje się dobrze ? Jakie zastrzyki dostawał ?
 4. Takie zgrubienie zdarza się po większej serii iniekcji np.podskórnych. Trzeba obserwować i czekać aż się wchłonie- trwa to zazwyczaj kilka dni do tygodnia.
 5. Może to to może tamto... Najpierw DIAGNOSTYKA - a potem wnioski !!!! Upewnij się ,że to nic poważnego - zrób badania.
 6. Iwono - powinnaś psu zrobić ECHO serca bo tylko ECHO uwidoczni dokładny obraz zmian i pokaże co się w sercu dzieje. Vetmedin ma wiele dobrych opinii ale są lekarze, którzy się nim nie fascynują . W USA nie jest dopuszczony do użytku. Ważne w przypadku Vetmedinu jest to, że w bardzo osłabionym sercu nie jest wskazany (obrazowo najlepiej oddaje to powiedzenie- nie pogania się konia ,który pada ).Niektórzy uważają,że efekty po Vetmedinie nie różnią się od efektów po Enalaprilu . Najważniejsze by leczenie prowadził dobry, doświadczony w tematyce kardiologicznej lekarz . Dieta powinna być bardzo wartościowa - przewaga mięsa jako najlepszego źródła energii i jedynego żródła wszystkich aminokwasów egzogennych. Zboża jako dodatek, bo biodostępność jest niższa a trawienie pochłania więcej energii. Podroby bo są bogactwem witamin a szczególnie serca wołowe i cielęce( tauryna i karnityna ). Jaja. Można podawać wszystko surowe ( BARF) lub też gotować . Powracam do ECHO serca bo przyczyny tachykardii mogą być różne- także takie wcale z sercem nie związane.
 7. wolfi

  Barf

  Na temat czosnku czytałam niezależnie od BARFU ale jeśli masz jaieś interesujące dane, które zmieniłyby moja aktualną wiedzę - to chętnie przeczytam i z góry dziękuję. Pozdrawiam Ewa
 8. wolfi

  Barf

  Mięso z kośćmi (RMB- różnych rodzajów) i podroby. Jaja. Od czasu do czasu warzywka lub niekoniecznie.Od czasu do czasu duża kość (cielęca lub wołowa) do poobgryzania.Dla moich psów = pełnia szczęścia. Nasypałam ostatnio Whisperkowi (whippet) karmy suchej z ciekawości-popatrzył na mnie -" A do czego to potrzebne ?" Nawet nie ruszył. Kiedyś dostał resztki makaronu z obiadu- też nie pojął, że to do jedzenia... A apetyt ma szalony. Przede wszystkim patrz na psy - jak się czują i wyglądają , jakie mają odchody, jaką kondycję.
 9. Pan Doktor jest z Brwinowa. Ale przyjmuje w różnych miejscach, także w domu pacjenta. Trzeba zadzwonić i się umówić. Można powołać się na mnie ( Ewa Frydecka z wilczarzem Aristo :) ).
 10. wolfi

  Barf

  [QUOTE]Ostatnie badania wykazały iż czosnek zawiera siarczan S-metylocysteiny oraz dwusiarczki n-propylu, metylu i azylu powodujące niedokrwistość hemoliczną u psów (to samo dotyczy cebuli, ale ona w barfie dawno była juz zakazana). Wynika zatem że czosnek powinien być z djety BARF wykluczony[/QUOTE] Cebuli nie należy podawać w ogóle w żadnych ilościach psu. Czosnek w niewielkich ilościach ( ząbek czy dwa na tydzień czy dwa ) można podawać a nawet trzeba bo działa ppasożytniczo i uodparniająco.
 11. wolfi

  Barf

  Posłuchaj swoich psów :) Nie chcą serka ( a serek to nie BARF ), bo pewnie nie czytały,że jest zdrowy.Albo podaj im coś do czytania o zaletach nabiału :) albo zaufaj naturze. To tak pół żartem,pół serio :) [U]Najważniejsze[/U] są indywidualne potrzeby i upodobania Twoich psów.
 12. Polecam pana doktora Piotra Jakubaszka -602623666. Ma duże doświadczenie z leczeniem epilepsji . Aristo zawdzięcza mu nowe życie - na nowym ustawieniu leków .
 13. wolfi

  Willy

  Willy -te oczy na pewno znajdą DOM !
 14. wolfi

  Jadłowstręt?

  Na co ten pies jest leczony ??? Jeśli nie je i może nie pije kilka dni musi być nawadniany( kroplówki ) i można podać w kroplówce koktajle aminokwasowe zanim całkiem opadnie z wszelkich sił. Badania diagnostyczne migiem !!! Badania krwi i USG jamy brzusznej.
 15. wolfi

  Nowotwory kości

  Colia nie jest sama za Tęczowym Mostem - jest tam wiele wspaniałych psów. Serdecznie Was pozdrawiam Ewa
×
×
 • Create New...