Jump to content
Dogomania

Tchawice, języki, żwacze - tzw. odpady


basia

Recommended Posts

Co możecie powiedzieć mi na temat tzw. odpadów ubojowych, jak te wymienione przeze mnie w tytule? Interesuje mnie głównie jakieś chociaż przybliżone wartości odżywcze, ile białka, tłuszczu itp.
Mam możliwość karmienia psów świezymi odpadami wołowymi, takimi jak języki, przełyk, mięście głowy. Przyznam się, że psy bardzo chętnie to jedzą (ugotowane) i wydaje mi się, że im to odpowiada, ale bardzo chciałabym poznać chociaż trochę skład tego co jedzą, by móc uzupełniac im diete w miare potrzeby :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiscie, ze mozesz dawac takie odpady psom!!!! Nie widze przeciwskazan, jesli pochodza od zdrowych zwierzat. Nie moze to byc jedyne zrodlo bialka miesnego, ale jako dodatek na pewno ok (j gotjac daje pol na pol, oczywiscie biorac pod uwage co ile czego zawiera, czyli np polowa bialka z miesa polowa z podrobow)

produkt - woda - bialko - tluszcz - wapn - fosfor - energia
wymiona - 72,4 - 11 - 15,3 - 0,26 - 0,24 - 182
tluste pluca - 73,1 - 17,2 - 5 - 0,01 - 0,19 - 114
mozdzek - 79,4 - 10,3 - 7,6 - 0,01 - 0,34 - 110
zoladki wieprzowe - 79,1 - 11,6 - 8,7 - 0,03 - 0,11 - 125
sledziona - 75,9 - 17,0 - 6,5 - 0,03 - 0,22 - 126
nerki wolowe - 79,8 - 15,7 - 2,6 - 0,02 - 0,25 - 86
serce - 70,1 - 14,3 - 15,5 - 0,02 - 0,18 - 197
serce odtluszczone - 76,3 - 18,9 - 3,6 - 0,005 - 0,23 - 108
watroba swierza - 68,8 - 21,1 - 7,8 - 0,001 - 0,36 - 163
flaczki - 76,2 - 12,3 - 11,6 - 0,01 - 0,1 - 154
flaczki swierze - 88 - 9 - 3 - 0,08 - 0,04 - 63

Link to comment
Share on other sites

Basia - to świetne składniki dla psa.

Ja podaję je surowe.
Jeśli masz do nich dobry dostęp- Twoje psy mają farta.
Oczywiście nie możesz karmic tylko tym,ale dawać jak najczęściej.
Jesli nie dajesz surowych to tylko obgotuj krótko.
Ale przełyki stanowią super przegryzki, dużo chrzęści i zabawy-zwłaszcza z wołowymi ,bo są dość twarde. Możesz podawać surowe. .
Mnóstwo wartości odżywczych,
chrząstek,substancji kleistych, tkanek mięśniowych, dobrze przyswajalne białko zwierzęce.

Jedynie nie podaję podrobów wieprzowych ( Aujeszke ) ale jesli podgotowujesz ,to chyba nie stanowi problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Nasz wet zaleca jako przekaske zwacze wolowe - zawieraja omulki, regulujace flore bakteryjna w przewodzie pokarmowym - daje - zreszta rumen tabs tez je zawiera (mielone zwacze) - nie mamy problemu z tym, ze pies zjada 'dziwne" rzeczy (kupy itp...)[/QUOTE]

Omułki?? a to nie takie mięczaki?? :hmmmm: czy to słowo ma także inne znaczenie?? tak z ciekawości pytam:p

Link to comment
Share on other sites

saJo, skąd czerpiesz te dane?
Czy język i mięśnie przełyku zaliczają się do podrobów? :roll:

Wolfi, a dlaczego nie mogę karmić tylko tym? Moje psy maja dietę urozmajconą, jedzą właściwie wszystko. W tych "odpadach" dostaję bardzo dużo mięśni, jak pisałam na początku mięśni głowy. Krowa jako przeżywacz, ma dość solidne mięśnie czaszkowe. Chyba są to normalne mięśnie bogate w białko. Zastanawiam się czy te mięśnie różnią się czymś od mięśni np. ud... :roll: Te 'odpady' to nie sa jedynie chrząstki przełyku itp.

an3czka, mnie to przywozi pan z ubojni, bo znajomy. Mówi jednak, że mają na to ogromny popyt.

Link to comment
Share on other sites

Just-tea, no też mi się tak wydawało.
Ja karmie na zmianę, w miare możliwości drobiem, baraniną, wołowiną i rybami (z tym ostatnim w tej chwili mam problem, bo stawy pozamarzały i nikt nie łowi ;) ). Wołowinę miałam dość drogą a w momencie pojawienia się tych 'odpadów' pomyślałam, że zamienię ją właśnie na nie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia']Wołowinę miałam dość drogą a w momencie pojawienia się tych 'odpadów' pomyślałam, że zamienię ją właśnie na nie :roll:[/QUOTE]

Sama chętnie kupowałabym takie dobroci moim zwierzaczkom, ale nie jest to takie proste bo krowie głowy generalnie przeznaczone są do utylizacji i cięzko znaleźć, przynajmniej wtedy kiedy ja szukałam( ale akurat nie w celach konsumpcyjnych;) )

Link to comment
Share on other sites

Napisałam,że możesz podawać to jak najczęściej.
Ale ja daję także inne rzeczy- mięsne kości, podroby w szerszym wachlarzu, flaki, no i w miarę mozliwości staram się o urozmaicenie rodzajów mięs.
Ale jak wspomniałam -podaję wszystko surowe.
Z gotowaną dietą nie mam doświadczeń.

Link to comment
Share on other sites

Mieso z glowy czy jezyka ma taka sama strukture jak miesnie innych czesci ciala, dlatego nie podawalam ich wartosci odzywczych. Dane zaczerpniete z ksiazki o zywieniu psow i kotow, ale nie pamietm tytulu, bo po przeczytaniu ksiazki sxerowalam sobie tylko te tabele...Na podstawie tej ksiazki moje psy mialay ustalana diete i poki co sa z niej zadowolone :) ja takze :)

Link to comment
Share on other sites

saJo a nie pamiętasz przypadkiej co to była za książka? Błagam, przypomnij sobie :p

A jakie macie zdanie na temat właśnie flaków. Moje psy mnie... delikatnie to ujmując... prawie wysmiały jak im raz to podałam :roll: Nie wspomne, że dom wietrzyłam przez dwa dni. Całe szczęście, że to było lato :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia']saJo a nie pamiętasz przypadkiej co to była za książka? Błagam, przypomnij sobie :p

A jakie macie zdanie na temat właśnie flaków. Moje psy mnie... delikatnie to ujmując... prawie wysmiały jak im raz to podałam :roll: Nie wspomne, że dom wietrzyłam przez dwa dni. Całe szczęście, że to było lato :roll:[/quote]
[COLOR=navy][I][B]Cholera mój też się na mnie dzwnie patrzył, gdy dałam mu flaki (w końcu wylądowały w koszu a rąk domyć nie mogłam):roll: .[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=navy][I][B]Dzisiaj kupiłam cholerne płuca i to samo. Nie tknie! Może jakoś przemycę w papce:roll:[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote]a co sadzicie o olowych sercach?????[/quote]
Ja czasami podaję, ale z umiarem (jak zwykle). Zawierają dużo potasu ale i znośnie białka 16,8 /100g. Moim psom bardzo zmakują :eviltong:

[quote][B][I][COLOR=#000080]Dzisiaj kupiłam cholerne płuca i to samo. Nie tknie! Może jakoś przemycę w papce[/COLOR][/I][/B][/quote]
Hahaha... u mnie też tak było:p Ciekawe, że wątrobę, nerki, serca i żołądki drobiowe wcinają, że aż furczy a płus i flaków nawet nie powąchają :razz:

Link to comment
Share on other sites

A moje zzeraja wszstko co pochodzenia zwierzecego :) chociaz flakow jeszcze nie probowalam :shake:

basia
Postaram sie poszukac tej ksiazki w bibliotece, pamietam jak wyglada, tylko nie pamietam tytulu i autora. Tylko musisz mnie co jakis czas meczyc, bo ja zapominalska jestem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...