Jump to content
Dogomania

Masakra! dom spalony! 1 kobieta i 8 psów! pomocy!!


Ambra

Recommended Posts

  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wikuwiku']Amikat organizuje kontener i wielkie sprzątnie u pani Stasi, ponoć jutro ukarze się artykuł w gazecie wyborczej wirtualnie już się pojawił, poza tym jutro idzie następny szczyl zainicjowałem adopcję reszta w rękach dziewczyn.[/QUOTE]

wiku, to dajcie znać kiedy to wielkie sprzątanie, każda para rąk się przyda.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwa diabełki na zdjęciach widoczne (Pino i Dabi) i jeszcze kota Gamonia, który na ogół chętnie bierze udział w łóżkowych zapasach, tylko na fotkę się nie załapał :)
W każdym razie wesoło z nimi mam :)
Nawet już mają "swoje" łóżko i pościel - przynajmniej oszczędzają moje :)

Jak wszystko dobrze pójdzie, to Reks jedzie jutro do swojego domku. A później Pino ... ;(

Link to comment
Share on other sites

Kochani oprócz sprzątania, jest potrzebnych wiele rzeczy, o tym też należy przypomnieć. P. Stasia oprócz tego,że kocha zwierzaki i często nie dojadała, dając psom ostatki, co widać choćby po psach a nie koniecznie po najbliższym otoczeniu, ale chyba o to chodzi na tym forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wikuwiku']Evelynko dzięki tobie ta psina dostała nową szansę, nie wiele ludzi stać na taki gest. Jednak Ty jesteś wielka!!!! W jego sercu już zaistniałaś i on Cię nie zapomni, daj szanse innym, coby się wykazali oczywiście, ale będzie dobrze ja to wiem.[/QUOTE]
Na ostatnim naszym spacerze Rex obszczekał przechodnia który się nim zainteresował :D Ważne że już się nie boi bo wcześniej to jak przechodził koło niektórych mężczyzn to się kulił...i zapomniałam powiedzieć nowemu włascicielowi że, one wszystkie były nauczone wchodzić do łóżka, ja starałam się oduczyć, bo nie wiedziaalm czy przyszły domek będzie to tolerował a nauczyć jest łatwo a oduczyć już gorzej :P tym bardziej że będzie to ponad 40 kg wagi....a przed świętami ważyliśmy się i było 8,25 kg :D oczywiście wagą weterynaryjną.

Link to comment
Share on other sites

A mój Pinuś tydzień temu u weta ważył 9,5 kg ;)

Dzisiaj ma jakiś gorszy dzień. Co prawda ładnie przespał prawie 8 godzin bez wpadki, ale jakoś apetyt mniej mu dopisuje. Rano zjadł trochę, resztę dopiero jak go z ręki karmiłam. W południe też sobie rozłożył posiłek na dwa razy, teraz wieczorem zjadł trochę, reszta w misce czeka... Normalnie by mnie to nie martwiło, ale on miał wilczy apetyt i tak nagle... Poza tym od wczoraj jest jakiś przerażająco spokojny..Cały czas śpi. To dopiero do niego nie podobne. Wczoraj jeszcze myślałam, że to ze zmęczenia (jak byłam w pracy to zajmowała się nim moja siostra, która ćwiczyła z nim aportowanie i mi piesa wymęczyła ;) ) ale dzisiaj jest tak samo, a cały dzień przespał...
Poza tym wczoraj zauważyłam, że on tak jakby utykał lekko, od czasu do czasu na tylnią nóżkę...Nie wiem skąd mu się to wzięło, bo nie spadł z niczego, ani nic... Co jakiś czas popiskuje (ale nie wiem czy to objaw, bo on od początku często piszczał). Martwię się o niego - to nie ten sam szczenior z ADHD jakiego wzięłam...
Jutro wyjeżdżam na cąły dzień, ale jak mu nie przejdzie, to w czwartek rano zaraz polecę z nim do weta. I tak miałam iść, bo szczepienie ma zaplanowane.

Ewelinko, domyślam się co czujesz...

Ja Pina też chciałam oduczyć spania na łóżku, ale i tak podstępnie w nocy mi się do łóżka wspinał i tak słodko spał, że dałam spokój. Mi to nie przeszkadza, a przyszły właściciel niech sam się o to martwi - i tak dostanie wyszkolonego psiaka ;);)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wikuwiku']Kochani oprócz sprzątania, jest potrzebnych wiele rzeczy, o tym też należy przypomnieć. P. Stasia oprócz tego,że kocha zwierzaki i często nie dojadała, dając psom ostatki, co widać choćby po psach a nie koniecznie po najbliższym otoczeniu, ale chyba o to chodzi na tym forum.[/QUOTE]

[B]wiku, co dokładnie jest potrzebne???[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halbina']Natalijo, nie chcę Cię straszyć, ale siostra psa przetrenowała... a to kulenie i popiskiwanie to może objaw [URL]http://www.vetopedia.pl/article68-1-Dysplazja_stawu_biodrowego.html[/URL]
jednak absolutnie nie wyrokuję po opisie, tylko weterynarz po odpowiednich badaniach może podać taką diagnozę...[/QUOTE]

Tak mnie też weterynarz powidział że są to psiaki w grupie ryzyka i zaproponował zabieg sprawdzenia tych stawów i w razie potrzeby nacięcia tam czegoś.....nie pamiętam dokładnie...no ale mówiłam że to w razie czego przyszły właściciel będzie robić i wtedy połączyć to z przepukliną, żeby nie usypiać często. Natalko tak one tak piszczały często, ledwo co się gwałtownie ktoś poruszył to już ze strachy piszczały... A jeśli chodzi o jedzonko to może coś mu zaszkodziło, co nawet nie możesz być śwadoma...i powinno przejść po dobie, byle by pił....żeby się nie odwodnić. Mam nadzieję że będzie ok. W porównaniu do mojego Alexa i tak uważałam że one są jakieś takie wiotkie,....nie wiem jak to wytłumaczyć ale Alex mimo że ważył mniej to wydawał się taki zbity a szczylki takie miękkie, delikatne, może mi się wydawało bo miały takie długie nogi...atleciki kochane :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara'][B]wiku, co dokładnie jest potrzebne???[/B][/QUOTE]
Wszystko: środki czystości miotły, grabie, pewnie łopata, wory na śmieci, szmaty, wiadra miski... Ale przede wszystkim chęci i ręce do pracy. Pytanie twoje było b. ważne bo jak każdy coś weźmie to zbierzemy komplet. Koleżanka ma drzwi jak beda potrzebne to je przywiozę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...