Jump to content
Dogomania

Taste of the wild


MissKobieta

Recommended Posts

szczeniaka?Nawet w BARFie są inne proporcje dla szczeniaków:p Małe dzieci też mają trochę inną dietę niż dorośli,skład karm dla szczeniaków też różni się od tych dla dorosłych, proporcje mięsa/warzyw/kości w surowym jedzeniu też są inne;)Rozumiem ,że podział na yorki i shih-tzu jest z lekko(:lol:) przesadzony ale akurat podział szczeniaki-dorosłe wydaje się być sensowny;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']szczeniaka?Nawet w BARFie są inne proporcje dla szczeniaków:p Małe dzieci też mają trochę inną dietę niż dorośli,skład karm dla szczeniaków też różni się od tych dla dorosłych, proporcje mięsa/warzyw/kości w surowym jedzeniu też są inne;)Rozumiem ,że podział na yorki i shih-tzu jest z lekko(:lol:) przesadzony ale akurat podział szczeniaki-dorosłe wydaje się być sensowny;)[/QUOTE]

widocznie ma tak dobry skład że nadaję się dla każdego .

tutaj widać podzielone dawkowanie, że na szczeniaki również jest :
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/177929[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Jara']Macie może dawnkowanie, ale gramach?
Kupiłam to prawie 7kg opakowanie na spróbowanie, ale nie mam kubka i nie wiem kompletnie jak dawkować.

edit:
W jakich sklepach kupujecie karmę? W zooplusie dałam prawie 100zł za 6,8kg.[/QUOTE]

W Zooplus jest stara cena, u dystrybutora na Polskę kosztuje już 104 zł za 6,8 kg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='murakami']W Zooplus jest stara cena, u dystrybutora na Polskę kosztuje już 104 zł za 6,8 kg[/QUOTE]
właśnie kilka dni temu w zooplusie kupiłam i dziwiłam się czemu mają taniej ;)
jakby nie było 5zł podwyżki na średnim worku :roll:

kupiłam kolejny worek z przepiórką , zastanawiam się czy na zime nie kupić jednak rybnego totw ale boję się że takiego suka nie ruszy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']właśnie kilka dni temu w zooplusie kupiłam i dziwiłam się czemu mają taniej ;)
jakby nie było 5zł podwyżki na średnim worku :roll:

kupiłam kolejny worek z przepiórką , zastanawiam się czy na zime nie kupić jednak rybnego totw ale boję się że takiego suka nie ruszy .[/QUOTE]

kubek przetestował już wszystkie trzy wersje i każda mu smakuje [ale jak jest zdrowy to mu wszystko smakuje.. :/], i o ile dostaje do każdego posiłku colon c to jest wszystko w porządku.
jedno mnie zastanawia - dlaczego wersja wetlands ma mniejsze granulki od reszty? bizon i rybka miał kulki praktycznie identyczne, a tu takie minigranulki nagle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']kubek przetestował już wszystkie trzy wersje i każda mu smakuje [ale jak jest zdrowy to mu wszystko smakuje.. :/], i o ile dostaje do każdego posiłku colon c to jest wszystko w porządku.
jedno mnie zastanawia - dlaczego wersja wetlands ma mniejsze granulki od reszty? bizon i rybka miał kulki praktycznie identyczne, a tu takie minigranulki nagle.[/QUOTE]
według mnie wszystkie wersje mają dość małe granulki , moja suka na przykład na początku łykała bo była przyzwyczajona do granulek większych typu bc czy josera a te są mniejsze .
mi oprócz tego czy zasmakuję chodzi o różny skład , jednak i tłuszczu i białka sporo mniej i nie wiem jak na taką zmiane zareaguje pies (czy nie schudnie itd) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Mogą mu nie odpowiadać konserwanty TOTW.[/QUOTE]

Nie chcę wszystkiego zrzucać na karmę, bo nie jestem tego pewna. Czy czerwone łapy z łuszczącą się skórą to sprawka karmy. Do tego po podaniu posiłku, po 2h pies robił się czerwony i w krosty. Wolałam karmę odstawić.

Link to comment
Share on other sites

No to może być to karma - ale nie tylko.
A łapy nie zaogniają się np. po spacerach? U mojego potworka jakoś tydzień temu wyskoczyło paskudne uczulenie w okolicach pyska i oczu - a akurat zaczął się sezon grzewczy, kotłownia osiedlowa niedaleko i czarny syf na parapetach wita. Znowu miał odczulanie jak rok temu i już się tak nie trze, strupki złażą, więc może u Was to też jakaś atopia od zanieczyszczeń?

Link to comment
Share on other sites

Do tej pory z łapami wszystko było ok.
Sezon grzewczy u nas akurat objawia się ropiejącymi oczami.

Karmę odstawiłam, łapy po każdym spacerze myję szarym mydłem, a na spacer smaruję Tridermem. Czekam na zamówiony Hexoderm.
Wydaje mi się, że powoli zaczyna być lepiej. Ale czy to po maści czy po odstawieniu karmy?
Próbowałam się nawet kontaktować z dermatologiem z Uniwersytetu Przyrodniczego, ale ciężko z dodzwonieniem się. Jeśli minie to będę obserwować, a jeśli nie (to okaże się, że to nie wina karmy) to będę dalej dzwonić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...