Jump to content
Dogomania

TARNÓW - 4 psiaki, koń i rodzina. Podaruj radość na Święta!


Recommended Posts

Asior, a propo tych mebli...to nie to, że chcę im nazwozić pełno gratów...tylko jeżeli np. Nie mają biurka do odrabiania lekcji, to można by było o tym pomyśleć przecież, albo jak śpią na zapadniętych łóżkach z wystającymi sprężynami...też można pomysleć. Pisze o takich naprawdę złych warunkach - bo takie widziałam nie raz !! Ale może tam jest lepiej. Zobaczyć możecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ketunia']Z przyborów szkolnych zakupiłyśmy:
zeszyty
ołówki
kredki
pisaki
linijki
zszywacz
bloki
korektory
plastelinę
cyrkle
farby
gumki
temperówki
Od mojego siostrzeńca dostaną jeszcze masę pluszaków i gry planszowe.
Starsze dzieciaki dostaną jakieś kosmetyki.

Dowiedzcie się proszę w jakich warunkach żyją psiaki.[/QUOTE]
ok.. tylko wiesz, nie przesadzajmy z tymi pluszakami bo mała ma już 9 lat :) To jak wszyscy zasypią ich pluszakami to nie będą mieli gdzie mieszkać :)
Kilka można jeszcze wysłać, , ode mnie też jest worek pluszaków już przyszykowany.....

[quote name='gameta'][B]Poczekajcie z kupnem żarcia dla psów do samego końca - naprawdę będzie głupio, jak psy dostaną masę żarcia a oni nie[/B] :([/QUOTE]

[B]O TO WŁAŚNIE CHODZI!!!!!!!![/B]
[quote name='Monday']Asior...z tą szafą to był żart...
A z całą resztą, żeby podpatrzeć...bo ludzie czasem zmieniają meble, bo im nie pasują czy coś...
To tak na później[/QUOTE]
a no widzisz, myślałam, że serio piszesz :p

Link to comment
Share on other sites

Piszecie , że tam jest straszne błoto i nie można tam prawie przejść . Może jeszcze kogoś załatwić żeby się zajął właśnie tym strumykiem ,który wypływa. Niedługo może źle to wpłynąć na dom. Wszystko od wody zacznie gnić i dopiero się narobi . :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja i Aza']Biafro, wyslalam mala paczuszke, glownie slodycze, ale rozpakuj ja sama koniecznie, prosze.[/QUOTE]

Dobrze...rozpakuję sama
Czyżby paczka miała podwójne dno :diabloti:
A w pierwszej części jest granat ...
czy ja aż tak podpadłam :placz:

Link to comment
Share on other sites

Biafro podaj mi swój numer konta na PW- odeslę Ci kasę, którą ja otrzymam na zakup karmy. Myslałam, że to tylko pomoże, jak ktoś Was odciąży chociaż od zakupu karmy, ale widać że wprowadza to bałagan ;/

Ja w takim razie swoje skromne 20 zł wycofuję, przekażę na innego psa, skoro tutaj narzucone jest pomaganie ludziom, a ponadto są finanse na zakup karmy.

Co do artykułów biurowych to chyba dzieciaki będą miały tego sporo :) ja też wysłałam im dlugopisy, zeszyty, kleje....
Mam nadzieję, że uda mi sie jeszcze w przyszłym tygodniu wysłać kawę i herbatę.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie kiedy dokładnie będziecie jechać do rodziny zawieźć paczki? Może ktoś już pisał, ale nie dam rady przeczytać wszystkiego. Rodzice proszą o informacje (może być pw), bo ich kierowcy jeżdżą 3 razy w tygodniu do Krakowa. Rodzice dają od siebie wędliny i mięso dla rodziny oraz chrząstki dla psów. Mogę zapewnić że dobre, z ich firmy. Jednak taka paczka nie może za długo czekać więc najlepiej byłoby to przywieźć dzień wcześniej. No i jeśli ktoś ma coś ciężkiego, a nie chce wysyłać to niech pisze. Jeśli będzie istaniała taka możliwość to kierowcy z firmy to zabiorą i przywiozą do Krakowa.

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam że jak ktos chce przekazać pieniadze na karme to tak powinno zostać, a jeżeli uwazacie że jest za dużo kasy na kame dla psiaków z Tarnowa to przecież mozna część tej kasy przekazać na karme dla psiaków Biafry, one potrzebuja specjalistycznego jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Poczekajcie z kupnem żarcia dla psów do samego końca - naprawdę będzie głupio, jak psy dostaną masę żarcia a oni nie :([/QUOTE]

Cały czas to piszę :oops:
Jak im kupimy 100 kg suchej karmy to wory będą stać w stodole bo psy tego nie przejedzą a 5 osób będzie na wigilię jadło jednego karpia z chlebem...
Przecież za miesiąc czy dwa można zrobić jakiś bazarek i uzbierać na dwa wory po 20 kg i znowu podrzucić.

Link to comment
Share on other sites

Ja dołożyłam oprócz jakiś tam ciuszków : blok rysunkowy , techniczny , nożyczki do papieru , pisaki , kredki , pióro na naboje i 100 nabojów , długopis był w komplecie , miśka , laleczkę , kredkę do oczu , piankę do modelowania włosów , 2 plecaki , 1 dla chłopaka ( nowy czarny ) 1 dla dziewczyn - szaroniebieski taki spacerowy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Biafro podaj mi swój numer konta na PW- odeslę Ci kasę, którą ja otrzymam na zakup karmy. Myslałam, że to tylko pomoże, jak ktoś Was odciąży chociaż od zakupu karmy, ale widać że wprowadza to bałagan ;/
[/QUOTE]

Ale ja nie będę kupować karmy w sklepie...tylko w krakvecie.
Może jeśli te pieniądze już są w drodze do Ciebie , to zapłać za karmę bezpośrednio do krakvetu.
Jeśli możesz.
Zawsze jeden przelew mniej ;)
Twój wybór karm uważam za bardzo dobry.

Ja po prostu trochę odczekam i kupię im karmę za miesiąc lub dwa, żeby im myszy nie zjadły zapasów.
Psy będą tam cały czas i muszą mieć jedzenie nie tylko na Święta

Link to comment
Share on other sites

Ależ zasuwacie z tymi stronami. :-) Wróciłam od mamy - przywiozłam dziewicze nówki - spodnie, spódnice (pakuję je z wieszaczkami i w folli osłonowej); używane kurtki, kożuszek (pewno na najmłodszą z dziewczynek), dorzucam 2 śliczne, nowe prześcieradła, 2 używane, w pełni sprawne walkmany (czyli już mają 3), jeśli ktoś miałby na zbyciu sluchawki (bo tych brakuje), byłoby super, do paczek znów dorzucam świetlówki, w b.dobrym stanie buty skórzane, brąz, typu oficerki; kula choinkowa, świecąca; b.ładny, nówka plafon oświetleniowy i giteśny hm...jak to nazwać, nowy zestaw oświetleniowy (na 3 żarówki halogenowe tzw. halolinka, oczywiście w zestawie halogeny) - zdecydowanie funkcjonalny (mam identyczny i jestem b.zadowolona). O transporcie napiszę pod koniec tyg. jestem w trakcie dogrywania go. Współpracownicy męża mają czas do czw. włącznie z podaniem tego, co zakupili lub przeznaczyli dla rodziny. Szlag mnie trafi, bo korytarz (do tego mały) mam zastawiony pudłami. :-( Jutro idę do pobliskich aptek i spożywek po kartony (już mi zabrakło). W tym układzie wielgachny miś pójdzie wspólnym transportem, nie mam innego wyjścia (on nie wchodzi w worek 120l).

Link to comment
Share on other sites

Lepszy, już wyjaśniam dlaczego, jest fiprex niż obróżka. Mój wet, dopytajcie i swoich, odradzał nawet hiper - super obróżkę, jeśli psy wariują ze sobą i się podgryzają. Nadgryzienie takiej obróżki jest dla konsumenta niebezpieczne. Jeśli psy są spox, nie cudują ze sobą, to obróżka ma większą rację bytu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Ja nie chcialam im kupować 100kg, tylko tak jak piszę od wczoraj - 40kg plus puszki. Taka ilość będą miały na trochę :)

Pomyslałam sobie też o tym czy te psy są w ogóle zaszczepione?? Pytam z ciekawości.[/QUOTE]

No, to ilość w sam raz.
Niestety nie wiem nic na temat psów, zobaczę na miejscu.
Ja siedziałam z koniem w stajni i było już ciemno. Czarno jak na wsi - bez żadnej lampy.
Tylko słyszałam jak szczekały.

Biorę ze sobą środki na odrobaczenie, odpchlenie i biotynę.
Pooglądam je za dnia z bliska.
Mam nadzieję zrobić kilka zdjęć.
Jeśli będą suczki będę kombinowała coś żeby je wysterylizować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gazzy']Piszecie , że tam jest straszne błoto i nie można tam prawie przejść . Może jeszcze kogoś załatwić żeby się zajął właśnie tym strumykiem ,który wypływa. Niedługo może źle to wpłynąć na dom. Wszystko od wody zacznie gnić i dopiero się narobi . :([/QUOTE]
no tak, błoto i oni mówią, zę pod spodem jakiś strumyk płynie :roll:
ale nie wiem jak można było by im pomóc... czy to zasypać się dało by....
[quote name='obraczus87']Biafro podaj mi swój numer konta na PW- odeslę Ci kasę, którą ja otrzymam na zakup karmy. Myslałam, że to tylko pomoże, jak ktoś Was odciąży chociaż od zakupu karmy, ale widać że wprowadza to bałagan ;/ [/QUOTE]
jesoo widzę,z ę rzucasz fochem... chyba nie jest ku temu ani miejsce ani czas...
Przecież nie pisałam tego, żeby Cię obrazić, ani umniejszać Twoje zasługi.. Chodziło mi o to, ze część osób pisze np mi na maila, ze wysyła jakąś tam kasę i część jest na np psy a część na jedzenie dla ludzi, i teraz nie wiem czy te pieniądze przyjdą do Ciebie czy do Izy, jak potem pilnować rozliczeń i jak sprawdzać czy kasa doszła, skoro nie wiadomo do kogo pójdzie :roll:
I o to mi chodziło z tym bałaganem... Oprócz tego to chyba kłopotliwe wysyłać na dwa konta, skoro można na jedno....
[quote name='obraczus87']Ja w takim razie swoje skromne 20 zł wycofuję, przekażę na innego psa,[B] skoro tutaj narzucone jest pomaganie ludziom[/B], a ponadto są finanse na zakup karmy.[/QUOTE]
wiesz co... ręce opadają normalnie.. NIKT NIKOMU NIC NIE NARZUCA, ale chyba nie zrozumiałaś idei tego wątku.. chcemy pomóc całej rodzinie a nie zawieść im no 60 kg żarcia dla psów kiedy dla ludzie mamy na razie 100 zł przeznaczone....
ehhhh odechciewa się wszystkiego.....
[quote name='Macia']Mam pytanie kiedy dokładnie będziecie jechać do rodziny zawieźć paczki? Może ktoś już pisał, ale nie dam rady przeczytać wszystkiego. Rodzice proszą o informacje (może być pw), bo ich kierowcy jeżdżą 3 razy w tygodniu do Krakowa. Rodzice dają od siebie wędliny i mięso dla rodziny oraz chrząstki dla psów. Mogę zapewnić że dobre, z ich firmy. Jednak taka paczka nie może za długo czekać więc najlepiej byłoby to przywieźć dzień wcześniej. No i jeśli ktoś ma coś ciężkiego, a nie chce wysyłać to niech pisze. Jeśli będzie istaniała taka możliwość to kierowcy z firmy to zabiorą i przywiozą do Krakowa.[/QUOTE]
planujemy 5 grudnia, ale to zależy jak podochodzą paczki i pieniądze....
[quote name='tula'][B]Ja też uważam że jak ktos chce przekazać pieniadze na karme to tak powinno zostać[/B], a jeżeli uwazacie że jest za dużo kasy na kame dla psiaków z Tarnowa to przecież mozna część tej kasy przekazać na karme dla psiaków Biafry, one potrzebuja specjalistycznego jedzenia.[/QUOTE]
kochana, ależ przecież nikt nikomu nie narzuca na co ma przekazywać kasę.... :shake:... po prostu trzeba się wstrzymać z jej zakupem, aż będzie wiadomo ile kasy będzie na ludzi.. [U]Przecież nie do pomyślenia jest to, ze ktoś chce przekazać kasę na psy a my je weźmiemy na ludzi[/U]... ALE np Emilia powiedziała, ze jest jej obojętne na co przeznaczymy jej pieniądze i stąd ta dyskusja ile na co przekazać...
[quote name='Alicja']Ja dołożyłam oprócz jakiś tam ciuszków : blok rysunkowy , techniczny , nożyczki do papieru , pisaki , kredki , pióro na naboje i 100 nabojów , długopis był w komplecie , miśka , laleczkę , kredkę do oczu , piankę do modelowania włosów , 2 plecaki , 1 dla chłopaka ( nowy czarny ) 1 dla dziewczyn - szaroniebieski taki spacerowy[/QUOTE]
OK, to chyba teraz naprawdę mamy już komplet do szkoły :)
[quote name='emilia2280']Dobra, róbcie jak bédzie najlepiej z moimi pieniédzmi. Moze poczekajcie z zakupem paré dni, bo jeszcze mogá wplynác pieniádze i na karmé dla psów i dla ludzi, wiéc poczekalabym z decyzjá az wszystko bédzie juz zebrane - wplywy.[/QUOTE]
I O TO WŁAŚNIE CHODZI!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Ja nie chcialam im kupować 100kg, tylko tak jak piszę od wczoraj - 40kg plus puszki. Taka ilość będą miały na trochę :)

Pomyslałam sobie też o tym czy te psy są w ogóle zaszczepione?? Pytam z ciekawości.[/QUOTE]

Zgadzam się, że dla czterech psiaków 40kg to wcale nie jest za dużo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...