Jump to content
Dogomania

Piękny Bilon w Nowym Domku Dziękuję wszystkim za wsparcie Bilonika !


Klaudus__

Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[I]Pani Beatka wydaje się być prze-miłą osóbką. Tylko pytanie - czy Bilon się dogada z pieskiem Brata??
Bo Bilon to podobno taki trochę łobuz i nie koniecznie dogada się z innym psem...
Najlepszym wyjściem byłoby pojechać na tą wizytę z Bilonem... Żeby zobaczyć jaka będzie reakcja...
I jeszcze pytanie do dziewczyn co miały kontakt z Bilonem. Czy On nadaje się do domu z rocznym dzieckiem?
Nie jest 'za szalony?'?

Zapraszam na kolejny bazarek na 'resztę' do hoteliku...



[/I]

Link to comment
Share on other sites

Według mnie Bilon się nadaje-on jest mimo wszystko usłuchany, no i boi się podniesionej ręki, na pewno nei raz oberwał i respekt czuje. Moja wizyta była tylko jedna, starałam się podczas niej zorganizować chłopakowi zabawę. P. Kazik nie rozpuszcza psów, aby robiły wszystko co chcą i były agresywne itp., ja myślę że warto próbować - on nie jest takim rozlatanym wariatem, który nie reaguje na polecenia, to mądry psiak, jesli ise mu przedstawi jasne granice i określi zasady funkcjonowania wszystkich domowników i hierarchii to nie powinno być problemu. On jest na pewno bardziej skoncentrowany na otoczeniu, niżeli Rumek którego znamy z Poker - ten to zakręt chodzący, chociaż ostatecznie nie chciał mnie w b-cu opuścić;) Smolec jest też blisko w-wia i w razie potzreby zawsze można jakiegoś szkoleniowca poprosić o wskazówki i pokazanie pracy z psem, ale nie wiem czy to potzrebne w wypadku Bilona. Tam tez moja kolezanka niedługo się przeprowadzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Ale nie sugerujmy, że będzie grzeczny, jak się mu przyłoży....[/QUOTE]
nie, ja z doświadczenia własnego to pisałam;) nie biję psa tak w ogóle.
Mój Bismarck był katowany i bał się wszystkiego, do tej pory wystarczy mi na niego tylko podnieść głos i wie o co chodzi. Bilon chyba ma podobnie. One chyba sa lepszymi obserwatorami, wymusiło to od nich życie - łatwiej zakończyć z nimi zabawę, pokazać o co chodzi. Nie wiem czy to logicznie opisuję, ale miałam męczący dzień i wstałam wcześnie. Mój Bismarck bardzo szybko nauczył sie reguł, nawet chyba lepiej niż chciałam, teraz co prawda zrobił ise rozpuszczonym psim jedynakiem, ale nie mam problemów, aby coś mu pokazać i wytłumaczyć, zakończyć zabawę, wtedy kiedy ja chcę - to dla mnie taka ich mądrość życiowa, którą niestety okupiły własnym cierpieniem

Link to comment
Share on other sites

mój mnie też się nie boi - jestem idealnym towarzyszem do skoków, walnięcia pyskiem w twarz itp.;) tylko do facetów to taki już nie chce być - cwaniaczek jeden, ale wiem gdzie mu pozwoliłam no i chyba tak zostanie, że jestem guru w każdej sprawie i do zabawy i do jedzenia czy spacerów. Jak najdalej jestem od bicia, ale dzisiaj juz chaotycznie się wyrażam

Link to comment
Share on other sites

[B]Bilona [/B]widziałam tylko chwilkę jest bardzo szybki, chyba potrzebny mu taki sam kolega jak on.
Żeby się wzajemnie wyszaleli. Myślę, że po gonitwach w ogrodzie nie będzie im się chciało zaczepiać dziecka. Poza tym dzieci jak wiemy szybko rosną, psy dojrzewają i są spokojniejsze.
Chyba nikt na początek nie zostawi małego dziecka z nieznanym psem, a pod kontrolą można go uczyć zachowań pożądanych.
Mój mężuś mawia, że psy są jak dzieci na ile im się pozwoli tyle wyegzekwują.
Jak domek będzie chętny do współpracy z psem to chyba Bilonik ma szansę.
A z terierkiem to musi się sam dogadać, jak są podobnych gabarytów to chyba nie będzie problemów.
Ale któryś musi być górą, który .....to się okaże :):):)

Link to comment
Share on other sites

[B]Mrrroźźźny offf [/B]

[INDENT][COLOR=red][B][SIZE=4]W ZWIĄZKU Z PROGNOZAMI METEO ZAPOWIADAJĄCYMI NA KONIEC TYGODNIE WIELKIE MROZY OK -30 stopni CELSJUSZA
ZWRACAMY SIĘ DO WSZYSTKICH O PISANIE MAILI DO KIEROWNICTW SCHRONISK O NALEŻYTE ZABEZPIECZENIE PSÓW PRZEZ ŚMIERCIĄ Z ZAMARZNIĘCIA!!
Słoma. wysoko energetyczna karma w zwiększonych racjach i ciepła woda do picia ( najlepiej z dodatkiem oleju)
PROSIMY TEŻ WŁAŚCICIELI, ABY ZABDALI O SWOEJ E PSY W NADCHODZĄCE, TRUDNE DO PRZETRZYMANIA DLA ZWIERZĄT , DNI!!

Każde zwierzę, które przez ludzkie niedbalstwo zginie od mrozu - to hańba !!![/SIZE]

To apel EMIR, ja też się podpisuję czterema łapami, kto jeszcze ???
Podaj dalej !!!!! tyle możesz zawsze !!!![/B][/COLOR] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Dostałam z portalu OLX takiego maila
*Treść wiadomości:
Witam Państwa. Piszę w sprawie adopcji pieska, Jestem z Wrocławia . Szukamy razem z żoną pieska , Wcześniej mieszkaliśmy u teścia który ma psa podobnego do Bilona , wyprowadziliśmy się i mieszkamy sami teraz ale nasza 2,5 letnia córka bardzo tęskni za Cezarem (psem teścia) i szukamy podobnego pieska do psa naszego teścia. Bilon jest bardzo podobny a my już przyzwyczailiśmy się wszyscy do Cezarego ale teściu też nam nie da swojego pupilka. Bardzo byśmy chcieli zaadoptować Bilona, Ponieważ wszyscy kochamy zwierzęta a moja żona z córeczką opiekowały by się pieskiem cały dzień bo mamy na to warunki i czas.pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Wstępnie zapytam o warunki mieszkaniowe
W ogłoszeniu jest podany nr na Klaudię (chyba, bo innego nie podawałam - może ktoś Klaudio do Ciebie dzwonił?
Co odpowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że możemy kontaktować się z tym Państwem, może ktoś z w-wia by do nich podjechał i porozmawiał, a ja do sekkmet zaraz pw napiszę i się zapytam jak jej znajoma. Musimy chyba sprawdzać wszelkie możliwości, aby później nie zostać na przysłowiowym lodzie.
Klaudus ostatnio pisałaś, że Bilon nie ma pełnego pokrycia, ile jest w plecy, ja na razie nie jestemw stanie pomóc, bo z lolka mamy 2 psy w hotelach i zaczynający się kanał finansowy, ale może coś się uda wymyślić.

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam taką odpowiedź:

Aby zaadoptować Bilona niezbędna jest wizyta przedadopcyjna.
Tak więc ktoś z wolontariuszy powinien do Państwa podjechać i sprawdzić przyszły domek.
Jest jedna rodzina zainteresowana Bilonem, mają już foxteriera i nie wiadomo, czy pieski się się pogodzą. Trwają rozmowy w tej sprawie.
Jeśli są Państwo zainteresowani Bilonikiem, niezbędne jest podpisanie umowy adopcyjnej, którą załączam.
Proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Do mnie aktualnie poza Panią Beatką nikt się nie oddzywał. Zastanawiam się jak sprawdzić dom Pani Beatki,a raczej jak sprawdzić czy psiaki się dogadają...
Najlepiej byłoby zabrać Bilona z hoteliku - pojechać do Pani Beatki i zobaczyć... Tylko czy któraś z Cioteczek [na miejscu] dałaby radę coś takiego zrobić?
No i główne pytanie: Ile km. jest z hoteliku do P.Beaty?
Bo ja nie bardzo się orientuję...

Link to comment
Share on other sites

Państwo z Wrocławia po otrzymaniu mojej wiadomości wraz z umową podali adres i telefon. Zapraszają na wizytę. Myślę, iż można do nich podejść w sobotę lub niedzielę. Proszę zapytajcie ile kosztuje kastracja w hoteliku. Mam wrażenie, że da się to zrobić, proszę tylko o podanie ceny. Ja nie mogę podejść na tę wizytę, mam sunie po sterylce i dyżur sobotnio-niedzielny.
Pokerku, a może ty dasz radę?
Jest to mieszkanie w bloku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...