Jump to content
Dogomania

Dwudniowy szczeniak bez matki.


Ciemka

Recommended Posts

  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sytuacja wygląda tak, że wczoraj jak pisałam posta, mała po herbatce z kopru strzeliła mega-wielką kupencję i brzuszek od razu jej zmalał. No ale na tym się skończyło, teraz znowu jest to samo, mimo, że dostaje herbatkę z kopru do każdej porcji mleka.

Już przygotowałam len, za chwilę mała go dostanie.

A jutro podjadę do weterynarza z nią. Tak ogólnie to jestem motocyklistką i dowiedziałam się, że jeden gość, który jeździ na motocyklu ( i stąd go znam) jest bardzo dobrym weterynarzem. Wiem, gdzie przyjmuje, jutro do niego pojadę.
Myślę, że nie ma co czekać, bo brzuszek jest znowu wzdęty jak balonik.

Link to comment
Share on other sites

A rozrzedzilas to mleko???Moze malutkiej po prostu to mleko nie sluzy ...Ja czasem dawalam mleko kozie z kartonika.
Zabawne z tym wetem,moj tez jest motocyklista:evil_lol:.
Sprobuj po tym lnie jej masowac brzuszek butelka z ciepla woda -ja po tej parafinie ze spirytusem kladlam malego na flaszce z ciepla woda i delikatnie nim kolysalam na tej butelce (lezal brzuszkiem na flaszeczce)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']Lorien takiemu maluchowi nie wolno dawać saszetek.[/QUOTE]

Dodawalam podzielona saszetke do preparatu mlekozastepczego Mixol. Dwa zycia dzieki tym saszetkom zostaly uratowane bo kupki po tych mlekach zastapczych byly koszmarne i weci sami mowili, ze taka nieladna kupka moze byc zabojcza dla takich malych organizmow.
Ten royal polecila mi wlasnie jedna dogomaniaczka.

I taka uparta co do tych saszetek jestem bo na wlasne oczy widzialam, ze cuda zdzialaly i szczerze polecam takie zastosowanie Cioteczki;)

Daga - dobrze wiedzieć na przyszlosc gdyby zaistniala taka sytuacja;) A kto na taki krok wpadł? Ty czy weterynarz?(u mnie w bdg weci pod wzgledem leczenia maluchow sa..masakryczni i nie dosc, ze trzeba na rece patrzec to jeszcze mówić co maja konkretnie zastosowac:roll:)

Ciemka - kupka zolta.. to nie za dobrze.:oops:
Co ja bym w tej sytuacji zrobiła - nieoceniony royal conwalescense dodawany do obecnego mleczka.;)

(wet motocyklista?;)Tez takiego cudotwórcę weta na motorze mialam w Bdg ale niestety w zeszlym roku ten motor okazal sie dla Niego.. zgubny
[*]:-()

Ciemka - całuski dla maluszka oraz wielkie brawa dla Ciebie! :calus:

Link to comment
Share on other sites

"Daga - dobrze wiedzieć na przyszlosc gdyby zaistniala taka sytuacja;-) A kto na taki krok wpadł? Ty czy weterynarz?(u mnie w bdg weci pod wzgledem leczenia maluchow sa..masakryczni i nie dosc, ze trzeba na rece patrzec to jeszcze mówić co maja konkretnie zastosowac:roll:)"
Ale ktory??Z butelka czy parafina ze spirytusem??Parafine ze spirytem zaserwowala moja wetka od rozrodu:) .Flaszke sama wymyslilam i pomagala...
A weci z reguly sa masakryczni bo nie chca sluchac co mowi wlasciciel /hodowca..Ja mialam szczescie trafic na dobrych wetow ktorzy potrafili sluchac moich sugestii i kazda wlasna diagnoze mi tlumaczyc ,niestety wynioslam sie z torunia na wies i jezdze do innego weta-znany wet,drogi i na pewno specjalista ale bufon jakich malo -zawsze wszystko wie najlepiej...kroplowek dla chorej suki nie chcial mi dac do domu ktore podawalam wczesniej nie raz i nie dwa....

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że trochę nie na temat, ale jestem tu nowa i zwyczajnie nie wiedziałam gdzie "to" napisać :multi:.
Krążą opinie iż Yorki ze względu na to, że nie mają sierści tylko "włos ludzki" nie wywołują alergii:evil_lol:. Jest to tylko chwyt sprzedawców:mad:! Przed kupnem Yorka postanowiłam zasięgnąć informacji na ten temat u alergologa (ponieważ jestem alergiczką:-( [na gryzonie mam uczulenie] :P) Pani doktor wytłumaczyła mi, że to nie sierść wywołuje uczulenie tylko białko wydzielane przez pieski, które znajduje się na języku, a jak wiemy pieski bardzo dbają o higienę i wylizują całe ciałko zostawiając na sierści białko;).
PozdrawiaM wszystkich użytkowników:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabi_Posh']Przepraszam, że trochę nie na temat, ale jestem tu nowa i zwyczajnie nie wiedziałam gdzie "to" napisać :multi:.
Krążą opinie iż Yorki ze względu na to, że nie mają sierści tylko "włos ludzki" nie wywołują alergii:evil_lol:. Jest to tylko chwyt sprzedawców:mad:! Przed kupnem Yorka postanowiłam zasięgnąć informacji na ten temat u alergologa (ponieważ jestem alergiczką:-( [na gryzonie mam uczulenie] :P) Pani doktor wytłumaczyła mi, że to nie sierść wywołuje uczulenie tylko białko wydzielane przez pieski, które znajduje się na języku, a jak wiemy pieski bardzo dbają o higienę i wylizują całe ciałko zostawiając na sierści białko;).
PozdrawiaM wszystkich użytkowników:p[/QUOTE]

tutaj obserwujemy walkę o zycie jednego szczeniaczka!! Twój post totalnie tu nie pasuje!!!

Link to comment
Share on other sites

Apropos walki, szczeniaczka wycierałam prawie godzinę.... Piszczał, wyrywał się, miał dość... ale w końcu zrobił kupkę. Stopniowo zmienia kolor na ciemniejszy. Teraz każdą "normalną" porcję mleka rozcieńczam taką samą ilością herbatki z kopru lub lnem.

Nie pozwolę mu umrzeć, choćbym miała chodzić po suficie.
Jutro zabieram całą ferajnę do weta, koty do szczepienia, piesio do "przeglądu". Także zobaczymy co będzie jutro, ale ja myślę, że trzeba tak ze dwa dni, żeby te herbatki zaczęły działać jak należy, w końcu zioła nie działają natychmiastowo.

Czarnulka to bardzo silny szczeniak, wierzę, że przeżyje.

Link to comment
Share on other sites

Mała ma dokładnie 8 dni. Waży w tej chwili 350g. Co do imienia mówię do niej Czarna lub Czarnulka i tak już chyba zostanie. :)
Od dziś przechodzę na karmienie co 4 godziny, gdyż odkąd dostaje mleczko zmieszane z herbatką z kopru wypija dwa razy większą porcję, czyli około 30ml !!! Także myślę, że dam radę, tym bardziej, że od jutra wracam do pracy, więc trzeba spać szybko. ;)
gayka - w zasadzie to z tym snem to kiepsko jest, ale powiem szczerze, że po kilku dniach człowiek się przyzwyczaja, jednak trzeba uważać, bo wczoraj mało nie zasnęłam za kierownicą samochodu.

A Czarnulka dostała od mojej mamy kocyk elektryczny i teraz się na nim wygrzewa, już nawet do swojej włochatej czapuni nie wchodzi. :) Zdjęciuszka:

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_Dvl0yAD9Pp4/SwBnV-Qnk-I/AAAAAAAADfQ/XOpT5ung2iQ/s640/100_0903.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh5.ggpht.com/_Dvl0yAD9Pp4/SwBpm7qptQI/AAAAAAAADg8/EG_3A0mhS84/s640/100_0905.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Malutka , kochana kruszynka. Los obszedł się z nią straszliwie, nie poznała bezpieczeństwa bycia z mamą , dobrze, że ma Ciebie!! Pamietaj żeby te 4 goidzinki przerw wykorzystywac na spanie!!
Ja dziś w nocy walczylam z zatruciem u mojej suni i cały czas myślałam o Was, bo moja jedna , pokiereszowana noc, to nic w porównaniu z Twoimi nocami! Trzymaj się !! Pisz o niej często, bo my, kibice bardzo, bardzo czekamy na każde wieści od Was!

Link to comment
Share on other sites

To bardzo miłe, że tak nam kibicujecie. :)
Właśnie byłam u weta, właściwie nic nowego mi nie powiedział, lewatywy robić nie chciał, "bo piesek jest do tego za malutki". Dał jej jakąś mini-porcję zastrzyku ułatwiającego wypróżnianie się (hmm nie wiem co to?) i kazał owijać małą w ciepłą szmatkę i masować brzuszek, masować i jeszcze raz masować.
Koper owszem, kazał podawać, ale powiedział też, żeby nie rozcieńczać mleka bardziej, niż podane jest to na opakowaniu, bo mała nie dostanie wtedy odpowiedniej porcji wszystkich witamin itd.
Także idę masować. :)

Link to comment
Share on other sites

Ciemka zrób z tym termometrem tj ci ktoś tu pisał (nie pamiętam kto a nei chce mi się szukać) bo rozmawiałam z dziewczyną która odchowała miot i miała ten sam problem i wet kazał jej wkładać termometr w glicerynę/wazelinę a potem w odbyt i to bardzo pomaga się wypróżniać, tylko dzięki temu jej szczeniaki się wypróżniały

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...