Jump to content
Dogomania

Iskierka walczy o sprawność! Zbieramy na operację i rezonans! POMÓŻCIE BŁAGAM!!


Evelka

Recommended Posts

  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Patia [/B]- ogromnie dziękuję za banerek! Jest wspaniały! Tylko błagam niech mi Ktoś napisze PW jak mam go umieścić u siebie,bo nie mam pojęcia...:oops:
Co do rezonansu to muszę znaleźć numer do Warszawy i w pon.zadzwonić i zapytać o dokładną cenę. Ale z tego co szperałam po necie wynika,że około 300/400 zł...;/ A w kwestii transportu to nie orientujecie się może czy byłby Ktoś kto mógłby zabrać Iskierkę na badania?
Co do Nivalinu to ciągle bijemy się z myślami... Możecie coś doradzić? Bo ciężko nam samym. Pierwszy raz jesteśmy w takiej sytuacji.
Bazarek też zrobię,tylko niech mi Ktoś proszę napisze PW na czym to dokładnie polega i przede wszystkim jak to zrobić?!
W kwestii sterylki to jeśli tylko masz taką opcję to warto zapytać. Byłoby to dobre wyjście na teraz, kiedy z kasą krucho...
Z racji,że jestem tu nowa to proszę instruujcie mnie jak bym coś robiła źle i piszcie co mam robić;) Z góry dziękuję!
Jesteście wspaniałe dziewczyny!:)
PS:A Iskierka z każdym dniem coraz więcej chodzi na nóżkach! Kupy robi ładne i to sama!(bo nie do końca jeszcze wiemy na czym dokładnie polega to uciskanie...) Teraz jasno już żąda,żeby całe mieszkanie było do jej dostępu i biega jak szalona za naszym psem;) Ale przy tym jest naprawdę bardzo grzeczna i wie,że czasem trzeba iść i położyć się grzecznie na swoim posłanku;)

Link to comment
Share on other sites

Jak wstawić banerek :
Skopiuj banerek
Po lewej u góry masz PANEL UZYTKOWNIKA
wejdź w panel użytkownika i kliknij w EDYTUJ SYGNATURĘ ( po lewej stronie w ustawieniach )
wklej banerek i kliknij w ZAPISZ SYGNATURĘ ( na dole)

W Wieliczce sunię można wysterylizować w przyszłym tygodniu w środę , czwartek lub piątek . Tylko musiałabyś ją tu przywieźć rano , bo ja przez najblizsze dwa tygodnie nie dam rady pomóc z transportem.

Link to comment
Share on other sites

Co do sterylki to byłoby wspaniale! Pogadam z właścicielami i zobaczę co da się zrobić. Nasze auto niestety popsute,a na naprawę funduszy chwilowo brak...;/ Ale coś pokombinuję;)
A filmik oczywiście wrzucę! Zaraz postaram się nagrać coś fajnego;)
A napiszę mi Ktoś proszę co z tymi bazarkami?!
Bo kurczę jutro przydałoby się pojechać z Iskierką na szczepienie (koszt-45zł),no i koniecznie załatwić ten rezonans,albo przynajmniej zacząć Jej podawać Nivalin i tą iniekcję witaminową...
No i co z tym ewentualnym transportem do Warszawy? Orientujecie się może?

Link to comment
Share on other sites

Oto filmy:
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=Mq5KFVOi3Vk"]YouTube - Iskierka[/URL]
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=jtLCYTR3vxw"]YouTube - Iskierka2[/URL]

Biorąc pod uwagę to w jakim stanie była mała tydzień temu,kiedy ją zabieraliśmy, to naprawdę jest o niebo lepiej! Iskierka coraz więcej staje na nogach i wyraźnie nabiera sił.
Będzie dobrze - prawda?
Bo chyba z tym jej niedowładem nie jest aż tak tragicznie?
W każdym razie biegać(susami,ale jednak;))i skakać może:)

Link to comment
Share on other sites

jej... Evelka.. myślałam,ze to lepiej wygląda :(
znaczy myślałam, ze ona po prostu źle stawia łapki :( ale teraz widzę, ze ona właściwe na nich nie staje :(
Kurcze..jest gdzieś na dogo wątek Molly, która urodziła się też z jakąś anomalią, miała zrośnięte jakieś kości w biodrach..... muszę poszukać....
Tak sobie myślę.. moze by ją w kundlu pokazać :roll:

Link to comment
Share on other sites

Eh... A ja się cieszyłam jak głupia,że Iskierka takie postępy zrobiła i że jest już lepiej...:-( Ale wiem,muszę zdawać sobie sprawę,że to nie wygląda zbyt dobrze...:-( Ale ona tak się chce bawić, wszędzie jej pełno i jest mimo wszystko taka radosna:-(

Link to comment
Share on other sites

bo Iskierka nie zdaje sobie sprawy z własnej ułomności, z tego że jest inna... i tak naprawdę jeżeli ktoś byłby w stanie zaakceptować niedogodności z tego wynikające, to byłaby szczęśliwa w życiu :cool1:

obiektywnie patrząc, źle to wygląda - na spacerze na zewnątrz będzie obcierała sobie łapki - czyli zakażenie gwarantowane :shake:
albo usprawni się to chodzenie, albo potrzebny będzie wózek

natomiast patrząc na to radosne szczenię... tak jak pisałam wpłacę jeszcze 30 zł na pierwszą serię leków, czy ktoś się dołoży???? przynajmniej zobaczymy czy jest szansa...

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak Borys jest już na szczęście w dobrym i kochającym domu:)
[B]Patia[/B] - a co do tej sterylki to czy dałoby się to załatwić np.w przyszłym tygodniu? Bo kurcze teraz mam sajgon na studiach, kończymy remont mieszkania(wszystko będzie lepiej jak już się tam przeprowadzimy w końcu...),a jeszcze dziś odeszła od nas nasza ukochana, najstarsza szczurzynka :-( Tak więc przepraszam,ale ciężko mi to wszystko ogarnąć i dobrze zorganizować... I tak już mocno niedosypiam i chodzę mocno nieprzytomna,a i tak nie mogę się z wszystkim wyrobić;/
Ale mniejsza o to. Co do Iskierki to czy Ktoś mógłby dorzucić resztę do leczenia i ew.sfinansować też szczepienie?
I co najważniejsze to czy Ktoś mógłby zrobić Iskrze allegro (takie z cegiełkami). My zwrócimy koszty,bo najlepiej żeby było wyróżnione jeszcze. Tylko,że chyba lepiej,żeby zrobił to Ktoś kto robił już takie cegiełkowe akcje na allegro,żeby to było wiarygodne - prawda?
Aha,no i oczywiście czy Ktoś mógłby napisać jakiś dobry i łapiący za serce tekst? Ja mogę spróbować,ale nie wiem coby z tego wyszło,bo umysł mam raczej ścisły:roll:
I obiecuję,że w najbliższych dniach zrobię jakiś bazarek (tylko czemu doba nie chce się rozciągnąć?!:mad:), żeby skombinować więcej funduszy na Maleńką.
Proszę porozgłaszajcie to gdzie możecie,żeby ściągnąć tu więcej ludzi i dać Iskierce szansę, szansę na szczęśliwe życie...!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']bo Iskierka nie zdaje sobie sprawy z własnej ułomności, z tego że jest inna... i tak naprawdę jeżeli ktoś byłby w stanie zaakceptować niedogodności z tego wynikające, to byłaby szczęśliwa w życiu :cool1:

obiektywnie patrząc, źle to wygląda - na spacerze na zewnątrz będzie obcierała sobie łapki - czyli zakażenie gwarantowane :shake:
albo usprawni się to chodzenie, albo potrzebny będzie wózek

natomiast patrząc na to radosne szczenię... tak jak pisałam wpłacę jeszcze 30 zł na pierwszą serię leków, czy ktoś się dołoży???? przynajmniej zobaczymy czy jest szansa...[/QUOTE]Ja się dołoże do leczenia tej Kruszynki..mama Ci ja takiego Anioła, ktory pozwolil mi decydowac dla jakiego psiaka chce wplacac kaskę...dziś "padło" na Iskierkę..mogę wplacic 30 zł- prosze o numer konta na PW

Link to comment
Share on other sites

[B]gonia66[/B] - jesteś Wspaniała! Bardzo Ci z Iskierką dziękujemy!:) PW już wysłałam oczywiście.

Czy Ktoś jeszcze mógłby się dołożyć?! Chcemy Iskierkę jeszcze gdzieś skonsultować i albo wysłać na rezonans do Wawy, albo kombinować wózek, bo z nóżkami w takim stanie nie może funkcjonować(zresztą już ma małe obtarcie na jednej łapce,choć staramy się dbać o Nią najlepiej jak możemy:-()...
W pierwszej kolejności musimy ją jednak zaszczepić! Bo my zupełnie nie mamy teraz kasy niestety, a nawet już nie miałam na ten moment od kogo pożyczyć, więc nie mieliśmy jak tego zorganizować:/

I jeszcze raz ponawiam prośbę o wystawienie allegro z cegiełkami na rzecz Iskierki! Czy Ktoś mógłby się tym zająć?! Błagam pomóżcie i rozgłaszajcie Maleńką gdzie tylko możecie...
Tutaj stawką jest życie tego rozkosznego szczeniaka! Nie pozwólcie Jej odejść! Ja sama nie dam rady:-(

Link to comment
Share on other sites

Evelka, zobacz, kto robił allegro cegiełkowe np. w wątku Trevora.
Ja niestety nie robię teraz allegro, bo wiszę im pieniądze...

Jakby się znalazł ktoś, kto poprowadzi bazarek, to przekażę na rzecz malutkiej ładny płaszcz damski. Zapytajcie może Fizię z Krakowa (Fizia), ona robi fajnie bazarki.

A jak się ma malutka?

Kiedy chcecie ją szczepić?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Ci dziękuję za wieści! Zaraz napiszę do Fizi i poszukam w wątku Trevora!:)
A co do szczepienia to jeśli tylko gonia66 przelałaby pieniądze, to brakujące 15 zł już gdzieś wybłagam i poszlibyśmy od razu! Bo i tak już powinniśmy jakiś czas temu...:/
A Iskierka jest cudowna! Pełna życia, mała psotnica;) Widać,że ząbki ją swędzą bo gryzie wszystko, a najchętniej nasze stopy;) Jak tylko ktoś z nas wraca do domu to piszczy, a jak otworzymy pokój (siedzi w jednym jak jest sama, żeby nie "nękała" bez nadzoru naszego Barrego, który wciąż się jej boi<;p>,a poza tym tam jest dywan) to pędzi do nas jak szalona i widać wtedy, że rozpiera ją wielkie szczęście. A jak już się wyszaleje to najchętniej gramoli się na kanapę i zasypia, ale koniecznie wtulona w ramię, pachę, tudzież inne miłe i cieplutkie miejsce;) Jest przeurocza:)
A ja uczę się dzielnie wyciskać kupki i chyba jest nieźle;) Iskra jest przy tym cierpliwa jak anioł! Dziś tylko troszkę popiskiwała, ale to dlatego, że kupka była naprawdę duża, więc mogło ją boleć:( Ale zaraz po tym dostała w nagrodę za cierpliwość smakołyk i znów pełna radości i ufności zaczęła hasać po pokoju...
Naprawdę musimy znaleźć jej dobry i kochający dom. Ona odwdzięczy się całym swoim serduszkiem!:)

Link to comment
Share on other sites

No z racji uszkodzenia tego nerwu ma ten sam problem co Grall z Ligoty... :( Tzn. jeśli kupki by się nie wycisnęło to ona "wyjdzie" sama, ale niesamowicie twarda,zbita i sklejająca Małej włosy koło odbytu, więc przy okazji pewnie jest to też bolesne...:/ Pęcherz jeśli jest pełny to Iskierka posikuje np. przy podnoszeniu(nacisku na brzuszek),ale jeszcze nie udało mi się tak dobrze opanować ucisku pęcherza, żeby wzbudzić sikanie... Ale to naprawdę nie jest takie straszne! Tylko oczywiście nie można się brzydzić...

[B]auraa[/B] - dziękuję za radę. Jutro wrzucę Maleńką na ogólny, bo teraz już padam...:/ Mam nadzieję, że to coś pomoże i znajdziemy więcej dobrych duszyczek, które pomogą Iskierce cieszyć się życiem...

Link to comment
Share on other sites

Evelka, ja "wysciskałam" kiedyś kota... Może u szczeniaczka jest tak samo: bierzesz malutką między nogi głową do siebie, dłońmi obejmujesz brzuszek zaraz przed tylnymi nogami (kciuki na plecach, reszta palców pod brzuch, między brzuchem a nóżkami) i masujesz dość mocno w stronę pupy.
Co ile godzin musisz masować małą? Pewnie co 3-4?

Link to comment
Share on other sites

Laima, dziękuję za radę. Spróbuję tak to robić. Mam nadzieję, że będzie dobrze:)
A masować staram się jak najczęściej, ale niestety nie zawsze udaje mi się co te najlepsze 3/4 godz.,bo czasem nie daję rady wrócić do domu między zajęciami, a czasem wypadają jeszcze inne sprawy:/ Ale kupka zazwyczaj wychodzi raz na dzień (tj.np.dwa"kawałki",ale podczas jednego masowania/wyciskania).

Link to comment
Share on other sites

Laima! Sposób na masowania brzuszka jest bardzo dobry i działa na sikanie;)
Założyłam Iskierce wątek na ogólnym ([URL]http://www.dogomania.pl/threads/174259-8-tyg-Iskierka-z-urazem-krAE-gosA-upa-tak-bardzo-chce-A-yAE-Potrzebny-DT-DS-i-deklaracje[/URL]). Mam nadzieję,że to coś pomoże i że będzie jakiś odzew,bo naprawdę Maleńka może zostać u mnie jeszcze maksymalnie kilka dni... Musi się udać - prawda?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelka']
Założyłam Iskierce wątek na ogólnym ([URL]http://www.dogomania.pl/threads/174259-8-tyg-Iskierka-z-urazem-krAE-gosA-upa-tak-bardzo-chce-A-yAE-Potrzebny-DT-DS-i-deklaracje[/URL]). Mam nadzieję,że to coś pomoże i że będzie jakiś odzew,bo naprawdę Maleńka może zostać u mnie jeszcze maksymalnie kilka dni... Musi się udać - prawda?![/QUOTE]

wg mnie bez sensu jest zakładanie nowego tematu....
po co??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...