Jump to content
Dogomania

Iskierka walczy o sprawność! Zbieramy na operację i rezonans! POMÓŻCIE BŁAGAM!!


Evelka

Recommended Posts

Jestem.

Nie zdążyłam przeczytać całego wątku, tylko wzmiankę o przykurczach. Mogą być bolesne, więc trzeba małą masować z użyciem maści/kremu/żelu na bazie kwasu acetylosalicylowego. Masować począwszy od stopki, w górę. Jak najczęściej. Niezbyt mocno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie będę się spierać. Jedno co mogłoby być powodem do stosowania CEPANU jest jego działanie (słabe) na kolagen, jednak krem taki nie ma właściwości transdermalnych, by przenikać aż do ścięgna. Jego działanie jest bardzo powierzchowne i stosowany jest na skórę, a nie na ścięgna.

Może podam tel do fizjoterapeutki Itiego? Dziewczyna jest zawsze chętna do pomocy, ma doświadczenie i wiedzę.

Link to comment
Share on other sites

Sonikowa, dziękuję za pamięć i zaufanie. Niewiele pomogę, myślę, że tel do Ewy i kontakt z nią byłby wskazany. Ewa wciąż się kształci, współpracuje teraz z najlepszymi wetami na Uniwersytecie we Wro, a co ważne - ma serce i na pewno się zaangażuje, można do niej dzwonić nawet z najmniejszą "pierdołą". Jeśli nie będzie umiała odpowiedzieć na jakieś pytanie, znajdzie tę odpowiedź.

Nie wiem kto bezpośrednio sprawuje opiekę nad tą malizną, ale jeśli chcecie porad Ewy, napiszcie do mnie sms 0 694 795 026, a ja prześlę jej wizytówkę.

Link to comment
Share on other sites

[B]diuna[/B] bardzo ale to bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpujące informację! Jutro się z Tobą skontaktuję w sprawie numeru do Ewy.
A do masowania faktycznie stosujemy krem CEPAN... Farmaceutka z naszej apteki też była bardzo zdziwiona... Na nim jest niby napisane, że do stosowania też na przykurcze, ale bez wątpienia głównie jest to krem na blizny... Dał nam go podczas wizyty dr Kujawski, dlatego właśnie jego używamy... Stąd też możliwe, że Roxi też go używała (bo z tego co wiem też bywała u dr Kujawskiego?).
Czy Twój TŻ mógłby polecić jakiś inny, lepszy krem/maść czy cokolwiek, co lepiej przenikałoby do ścięgien i skuteczniej "rozprostowywało" przykurcz? Bo w kwestii tego cepanu sama już nie wiem co myśleć:/

[B]karusia[/B]! Dzwoniła dziś do mnie p. Magda! Jestem Ci OGROMNIE wdzięczna, że poprosiłaś Ją o ten telefon! Rozmowa z Nią bardzo dużo mi dała, wiele się dowiedziałam. Zresztą mam nadzieję, że uda mi się z p. Magdą spotkać "na żywo", to wtedy mogłaby mi dokładnie pokazać konkretne ćwiczenia:multi:
A co do ewentualnego wyjazdu do Katowic, to oczywiście główną przeszkodą są finanse...:shake: Ile taka wizyta mogłaby kosztować? Zresztą pewnie, żeby to miało jakiś sens trzeba by pojechać kilka razy przynajmniej?
Mam jeszcze taki szatański plan :diabloti:, że spróbuję poprosić i ubłagać tamb, która ma pojechać z Grallem na konsultację do Wrocławia (do dr M.Wrzoska), żeby zabrała też Iskierkę, ale to oczywiście tylko wtedy jeśliby udało mi się zebrać potrzebną na taką wizytę kwotę... Swoją drogą nie orientuje się ktoś może ile tam może kosztować taka konsultacja? Bo ceny są podobno astronomiczne...:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']Evelka na klinikach dla psa odratowanego ceny nie sa kosmiczne;)sprobuje sie dowiedziec.
A w sprawe wtajemniczyla Pania Magde irenaka,ja juz tylko tak sobie towarzysko rozmawialam:)takze nie ma za co:)[/QUOTE] Karolina co Ty robisz o tej godzinie na Dogo. Do wyrka kobieto :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NaamahsChild']Jakby co, to mogę pomóc w konsultacji na klinikach i spróbować obniżyć koszt tej wizyty;)
Jakoś między zajęciami lub w dzień wolny od zajęć możemy się umówić;)[/QUOTE]

Skorzystajcie z pomocy Naa, cioteczki! Ona umie sprawiac cuda :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NaamahsChild']Jakby co, to mogę pomóc w konsultacji na klinikach i spróbować obniżyć koszt tej wizyty;)
Jakoś między zajęciami lub w dzień wolny od zajęć możemy się umówić;)[/QUOTE]

To byłoby naprawdę wspaniale!:lol: Zresztą odpisała tamb, że bez problemu będzie mogła zabrać Iskierkę:multi: Jak będziemy znali termin wizyty to wtedy będziemy się jakoś dogadywać - dobrze Naa?

Link to comment
Share on other sites

ode mnie dr Wrzosek za konsultacje Itiego wziął 40zł.

Co do maści/kremu/żelu do masażu: tak jak pisałam, na bazie kwasu acetylosalicylowego lub jakaś rozgrzewająca.
Żaden z tych leków nie daje gwarancji, że ścięgno powróci do normalności. To są tylko specyfiki wspomagające masaż. CEPAN natomiast jest na przykurcze, ale bliznowate, czyli przykurcze, nieprawidłowe napięcia włókien w strukturze blizny.

Z tego co wiem, na prawidłowy poziom kolagenów w ścięgnach najlepszy jest laser.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam dziękuję! I faktycznie połączenie konsultacji u dr Wrzoska i spotkania z Ewą byłoby bardzo fajne. Mam nadzieję, że uda się to tak wszystko zorganizować i przede wszystkim zebrać potrzebne fundusze...

Co do maści to postaramy się jakąś kupić, bo nie zaszkodzi spróbować czegoś co może przynieść lepsze efekty.

A lasery są w Krakowie? I jaki jest koszt? ...:roll:

A Iskierka obecnie przebywa u mnie, czyli w Krakowie, w DT. To my z TŻ'em zabraliśmy ją od poprzednich właścicieli, gdzie miała zastać uśpiona (a na samym początku też utopiona:/).
O pływaniu wspomniała mi już pani Magda M., więc dzisiaj robiliśmy pierwszą próbę;P
Generalnie Iskierka pracowała wszystkimi nogami (przednimi to wręcz zasuwała, rozchlapując wodę na całą łazienkę;)), ale w niektórych momentach jedna noga się "wyłączała", tj. pozostawała jakąś chwilę mocno przykurczona do brzuszka (coś jakby w skurczu...?).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karusiap']Evelko laser maja np lekarze na Orlich Gniazd:)[/QUOTE]
Dziękuję za wieści. Spróbuję się tam zatem czegoś dowiedzieć:)

A tak w ogóle to zrobiłam porządek w pierwszym wątku, żeby nowo przybyłym (których mam nadzieję będzie sporo;)) było się łatwiej rozeznać w sytuacji Iskierki i naszych potrzebach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...