Jump to content
Dogomania

Iskierka walczy o sprawność! Zbieramy na operację i rezonans! POMÓŻCIE BŁAGAM!!


Evelka

Recommended Posts

[quote name='Asior']wg mnie bez sensu jest zakładanie nowego tematu....
po co??[/QUOTE]
No faktycznie sama nie wiem, auraa tak zasugerowała, a ja już łapię się wszystkiego, byle tylko pomóc Iskierce... Naprawdę zostało nam niewiele czasu. Może znacie Kogoś kto mógłby dać Maleńkiej choćby DT?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Evelka']No faktycznie sama nie wiem, auraa tak zasugerowała, a ja już łapię się wszystkiego, byle tylko pomóc Iskierce... Naprawdę zostało nam niewiele czasu. Może znacie Kogoś kto mógłby dać Maleńkiej choćby DT?[/QUOTE]

auraa sugerowała napisanie do moda w celu przeniesienia tego wątku na ogólny, a nie robienie drugiego - bo bałagan się robi...
czy Iskierka dostaje już nivalin?

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie zupełnie źle zrozumiałam...:oops: Ale w celu naprawienia błędu już napisałam do Szamanki z prośbą o zrobienie porządku z tymi wątkami (usunięcie tamtego i przeniesienie tego na ogólny). Mam nadzieję,że da to jakiś efekt.
Co do nivalinu to my teraz autentycznie kompletnie nie mamy pieniędzy <:/>, a wręcz same długi, więc nie mogliśmy jeszcze rozpocząć leczenia. Póki co (dzięki goni66:loveu:) pojedziemy małą zaszczepić. Zebrałam już kilka rzeczy na bazarek, więc poproszę Kogoś o zrobienie ładnego bazarku, to może wpłynie więcej gotówki. Poza tym nie mogę znaleźć tego wątku Trevora:/ Laima nie masz może namiaru na niego? Bo tam podobno był Ktoś robiacy już allegro z cegiełkami, jak nie to poszukam Kogoś innego kto już to robił i pobłagam o pomoc...
No i tak pokrótce wygląda nasza, naprawdę niezbyt ciekawa sytuacja...

Link to comment
Share on other sites

Coś się tutaj cicho zrobiło...:(
A u nas sporo nowin! Byliśmy wczoraj na kolejnej konsultacji (przy okazji szczepienia). Pani wet (z ul. Balickiej) powiedziała, że z nivalinem by się jednak wstrzymała, ale przepisała nam zastrzyki z witaminami z gr.B (tylko takie, które podobno zawierają środek przeciwbólowy, więc boleć ma tylko ukłucie...). I od dzisiaj zaczęliśmy je podawać! Mamy nadzieję, że nastąpi jakaś poprawa:)
A tak w ogóle to Iskierka w ostatnie dni tak czy inaczej poczyniła ogromne postępy! Coraz więcej chodzi już na wszystkich czterech nóżkach!:multi: Jak się zatrzymuje i np.czegoś nasłuchuje to z reguły też już stoi (w pięknej"wystawowej"pozycji;)), a nóżki wcale się nie rozjeżdżają! Mamy nadzieję, że będzie tak dalej. Oby!
A ja dalej nie mogę znaleźć nikogo kto mógłby zrobić Iskierce allegro cegiełkowe..:shake: Ale zaraz wystawię ją chociaż na gumtree. Gdybyście miały namiary na Kogoś konkretnego, kto już robił takie allegra to błagam dajcie znać! Z góry dziękujemy!:)

Link to comment
Share on other sites

Evelko - żeby zrobić allegro cegiełkowe, trzeba by poprosić jakąś instytucję (fundację, stowarzyszenie) o użyczenie konta na zbieranie kasy . Ludzie niezbyt chętnie wpłacają na prywatne konto. Nie mówiąc już o tym, że allegro cegiełkowe na prywatne konto pewnie i tak zaraz by usunięto jako niezgodne z regulaminem.

Trzeba by wiedzieć jakie są zalecenia - kto ją leczy, jak wygląda plan leczenia, jakie są koszty leczenia oraz jakie są plany wobec Iskierki tj. gdzie ona się podzieje do zakończenia leczenia lub ew. adopcji i wtedy poprosić o użyczenie konta (kogo? ma ktoś jakiś pomysł?). Samo allegro cegiełkowe - może Isadora7? ale i tak trzeba by jej zwrócić prowizję i opłaty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']niestety WSZYSTKIE ZASTRZYKI z grupy B są cholernie bolesne!!!! Współczuje małej :(
Wiem bo przechodziłam to z maluchami fretek, które musiały brać przez prawie miesiąc zastrzyki....[/QUOTE]

ja też o tym wiem
i dlatego nie do końca rozumiem decyzje weta
jeżeli coś ma pomóc Iskierce to wit. B ale łącznie z nivalinem
jaki jest sens podawania bolesnych wpomagaczy bez leku właściwego (i bezbolesnego)?

Link to comment
Share on other sites

To ja już naprawdę nie wiem co mam robić... Wynika z tego, że weterynarzom też już nie można ufać:/
Dokąd jeszcze mogłabym ją pojechać skonsultować?! Czy może po prostu pójść i poprosić o receptę na nivalin? Skoro mówicie, że same wit. nie mają żadnego sensu to oczywiście zaczniemy go podawać. Tylko, że na to kompletnie już nie będzie nas stać:/
Co do allegro cegiełkowego to wiem właśnie, że nikt nie wpłaci na prywatne konto, dlatego nie mogę zrobić go sama. A co do planowanego leczenia to tak naprawdę mam nadzieję, że wspólnie podejmiemy jakąś najlepszą decyzję?! W grę wchodzi również zrobienie tego rezonansu w Warszawie (o którym mówił wet Laimy), ale to byłyby na pewno duże koszty. Nie wiem czy uda się zorganizować aż tyle środków.
Przepraszam za moją nieporadność, ale tak naprawdę pierwszy raz uczestniczę w takiej "akcji" od strony organizacyjnej, więc wszystko jest dla mnie nowością. Bez Was nie dałabym rady!
To jaki plan "na teraz" proponujecie?

Link to comment
Share on other sites

Zatem jesteśmy umówieni do dr Kujawskiego na środę. Myślę, że wtedy wszystko już dokładnie ustalimy i będziemy mogli zrobić to allegro cegiełkowe (bo jak to się nie zwróci to będziemy mieli problem z dotrwaniem do końca miesiąca...:/). Mam nadzieję, że się uda!
Iskierka bryka niczym najnormalniejszy szczeniak. Z wielkim uporem zaczepia naszego bernola;) A wczoraj byliśmy na pierwszym w życiu spacerze! (oczywiście za krakowem, w miejscu nie uczęszczanym przez psy, bo szczepionka może jeszcze nie działać w pełni) Mała z wielką radością odkrywała nowy wielki świat i masę niesamowitych zapachów! Myślę, że się jej podobało:) Choć po jakimś czasie zrobiło jej się chłodno i postanowiła się przenieść pod kurtkę mojego TŻ;) A, no i pierwszy raz wykupkaliśmy się też na polu;)

Link to comment
Share on other sites

Eh... Dzisiaj niestety mniej optymistyczne wieści... Iskierka tak ładnie już chodziła, a od wczoraj chodzi podpierając się na stawach skokowych, tj. kładąc całą anatomiczną stopę na ziemi...:( Nie wiem z czego to wynika, ale mam nadzieję, że mimo wszystko to minie... Że Iskierka będzie zdrowa i będzie mogła już w pełni cieszyć się życiem... Jest taka malutka, a tak dużo już przeszła...:( (z bolesnością iniekcji oczywiście miałyście rację) :(:(:(:(:(:(:(
Popołudniu jedziemy na konsultację do dr Kujawskiego. Trzymajcie kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Zatem jak już napisałam w pierwszym poście jesteśmy już po wizycie u dr Kujawskiego. W ogóle to to naprawdę wspaniały Człowiek! I na wizytę u Niego warto poczekać nawet te 1,5 godz;)
W każdym razie po bardzo dokładnym zbadaniu i oglądnięciu zdjęć rtg, dr podejrzewa u Iskierki chorobę metaboliczną. Ma nie przyswajać ona kolagenu i wapnia. Jej biodra są na szczęście prawidłowe, tylko kolana z jakimiś przerostami i zniekształceniami... Ale dr mówi, że z wiekiem (i oczywiście przy odpowiedniej kuracji i traktowaniu) to wszystko może wrócić do normy! Wiązadła mogą się naciągnąć, a nogi "umiejscowić" w odpowiedniej pozycji. Reasumując powiedział, że warto walczyć!:)
W gabinecie Iskierka dostała dwa zastrzyki (jeden na pewno z wapniem, a drugiego niestety nie zapamiętałam:oops:), oraz kupiliśmy preparat z wapniem. W aptece dokupiliśmy też preparat z kolagenem. To wszystko mamy jej codziennie podawać i prowadzić kilka razy na dzień odpowiednią fizjoterapię, która ma fundamentalne znaczenie i może przynieść oszałamiające rezultaty!:)
Tak więc proszę trzymajcie kciuki.
Co do allegro cegiełkowego to w tej sytuacji na razie rezygnujemy, bo dzisiejsze koszty łącznie z preparatami wyniosły 85 zł. Następna wizyta za dwa tygodnie.
Ale może Ktoś mógłby dorzucić chociaż 5 zł? Bo musieliśmy dziś wydać pieniądze, które mieliśmy i musimy przeznaczyć na inny cel:/ A może Ktoś ma coś na bazarek? Ja mam już parę drobiazgów, więc jutro zrobię zdjęcia i ładnie Kogoś poproszę o pomoc;) Ale gdyby było więcej rzeczy, to oczywiście byłoby świetnie! Zatem czekamy na jakieś wieści.
Dobrej nocy:) <Iskierka już oczywiście smacznie śpi na poduszce;)>

Link to comment
Share on other sites

58 zł zapłaciliśmy łącznie, w tym 18 zł kosztował preparat z wapniem. Czyli 40 zł kosztowała wizyta + te dwa zastrzyki. Ale niestety ich cen jednostkowych nie jestem w stanie podać. Niemniej jednak wydaje mi się, że dr potraktował nas łagodnie i nie dużo skasował. W każdym razie poświęcił nam masę czasu i uwagi!:)

W kwestii deklaracji jednorazowych nadal cisza:/ A może Ktoś mógłby przesłać dla Iskierki jakąś dobrą karmę dla szczeniąt?! Myślę, że bardzo by się jej przydała, a nas kompletnie na to nie stać...:/

Link to comment
Share on other sites

kUrcze...cisza na wątku nastala..nikt sie nie cieszy z takich dobrych wiadomosci o Iskierce??Bo wiadomosci od weta sa wg mnie optymistyczne...:) BArdzo chce podzekowac Evelce za taka troske nad Iskiereczka...i za wszystko co dla Niej robi....tylko martwi mnie ze tu cisza, bo dziewczynki(mała i Duża) potrzebuja kaski...ja numer konta chyba mam..jesli mi sie uda cos wyskrobac- zrobie to na pewno(zapisuje w zeszyt i bede miala na uwadze)..ale ja wysle kilka zlotych..a mysle ze potrzeba wiecej....Teraz nie mozemy zostawić Iskierki..jest tak naprawde od nas zależna calkowicie- My to Jej byc- albo nie być....damy radę...wierze w to...:):)

Link to comment
Share on other sites

[B]gonia66[/B] - bardzo Ci dziękuję za dobre słowa i dalszą chęć pomocy. Sama faktycznie nie dam rady, a nie można teraz zmarnować szansy Iskierki na normalne i dobre życie!
Dlatego mam ogromną nadzieję, że Ktoś jeszcze się odezwie i zechce pomóc!
[B]dorota1[/B] - Tobie oczywiście też bardzo dziękujemy! PW już wysyłam.

Każde pieniądze są teraz na wagę złota, bo jak już pisałam przydałaby się kupić dla Iskierki dobrą karmę i oczywiście pokryć koszty leczenia, które ciągle są na minusie...:/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...