Jump to content
Dogomania

psi łupież


iwa

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mój pies zawsze miał problemy ze skórą zimą , kiedy zaczynały grzec kaloryfery i powietrze w domu było za suche. Czasem łupież pojawiał się także po kąpieli jako alergia na szampon, dlatego zamiast kąpać psa może lepiej przejść się z nim do weterynarza, albo jeszcze lepiej przez kilka dni poobserwować, czy łupież nie przechodzi.

Pozdrawiam

Joanna

Link to comment
Share on other sites

Mój Żółty też miewa łupież. Polecam SUPER środek VetriDerm SENSIWET SPRAY firmy BAYER. Pomaga na łupież, podrażnienia i tego typu rzeczy. Zawszse zabieram go na wystawy i używam na codzień. Ma przyjemny zapach i śerść po nim jest gładka i nawilżona :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

czesc,wet na lupiez poradzil mi (sczzegolnie u mlodych psow) do jedzenia dodawac lyzke stolowa oleju jadalnego,moj pies mial straszny lupiez po schronisku ale 2 kapania w Bambi(to rada zaprzyjaznionego hodowcy Pudli championow) i lupiez zniknal ,pies nie ma alergii,nie drapie sie i pieknie sie lsni,tanio a dobrze-polecam!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Czy jest jakiś sposób żeby się go pozbyć?
Powiem tyle, że pies jadł przez kilka dni, może tydzień juniora pedigree, bo spóźniała się przesyłka z animondą, no to myślałam, że kilka puszek nic nie przeszkodzi, a tu takie pióra się porobiły. Z psa się dosłownie sypie. Oprócz rygoru karmowego należy udać się do weterynarza? Poradzi coś na to? Łupież sam zejdzie? Po jakim czasie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chantell']Czy jest jakiś sposób żeby się go pozbyć?
Powiem tyle, że pies jadł przez kilka dni, może tydzień juniora pedigree, bo spóźniała się przesyłka z animondą, no to myślałam, że kilka puszek nic nie przeszkodzi, a tu takie pióra się porobiły. Z psa się dosłownie sypie. Oprócz rygoru karmowego należy udać się do weterynarza? Poradzi coś na to? Łupież sam zejdzie? Po jakim czasie?[/QUOTE]
u nas zszedl sam
po 2 tyg karmeinia inna karma
wet nic tu nie pomoze :)
mozesz kupic jakis dobry szampon i wykapac psa, tez pomaga

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[B]Są specjalne szampony dla psów z suchą i wrażliwą skórą, które zapobiegają powstawaniu również łupieżu. Z tego co wiem, to można coś takiego kupić na e-karma.pl, szampon nazywa się[B] [/B][COLOR=#000000][FONT=verdana][B]SKIN SOOTHING SHAMPOO i jest idealny dla psów, które maja problem łupieżowy, nawilża skórę i likwiduje nieprzyjemny puszek.[/B][/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mojemu psu tez coś dziwnego sie ostatnio ze skórą koło uszu dzieje. jest jakby zaczerwieniona. Myslicie, że to wczesne stadium łupieżu?
A może po prostu zamiast szamponu przeciwłupiezowego wystarczy taki [URL="http://www.krakvet.pl/bayer-vetriderm-sensiwet-szampon-skory-wrazliwej-250ml-p-518.html"]krem nawilżajacy[/URL]?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

To niestety bardzo częsta przypadłość. Mój pies też miał kilka razy łupież:( Najlepiej wtedy używać tylko bardzo delikatnych kosmetyków, ja lubię all systems( na krakvet.pl) można kupić. No i ważne jest, by dokładnie spłukać szampon inaczej problem będzie się powtarzał

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Gosia']"PATIszon" napisała: Uszanowanie.

A wiecie, że pies może dostać łupieżu za stresu?
**********************************************************

Wiemy. Objawia się to na wystawach- niestety...

Gosia[/QUOTE]

Te psy na wystawach prędzej dostaną łupieżu od nadmiaru kosmetyków.

[quote name='uziluna']idź do weta niech ci da rozrobiony IMAVEROL (jest to odpowiednik naszego Nizoralu), a potem Peroxyvet, myj psa w szamponach firmy Dr. Siedel :D[/QUOTE]

To mi się podoba :-D A wet powie to po co pani do mnie przyszła skoro wie co podać ;-)

Dobrze mówisz uziluna. IMAVEROL albo KetoScan to szampony podobne do naszego Nizoralu. Ale to może nie rozwiązać sprawy.
Jak już się udać do weta to warto zasugerować badanie zeskrobin skóry. Przyczyną swędzenia mogą być ektopasożyty niewidoczne gołym okiem. Pies może się nimi łatwo zarazić np. od kota lub na spacerach w miejscach gdzie nocują bezdomne zwierzęta.
Zapobiegawczo trzeba podać FRONTLINE , FIPRex, lub FYPRYST - w sumie to samo różnią się tylko ceną. Po kilku dniach (4-5 nie wcześniej) wykąpać w jednym z wymienionych szamponów. Jeśli nie przejdzie to zostaje tylko alergia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeżeli zauważysz ze piesek ma łupież,to chyba najlepszym rozwiazaniem będzie udać się do weterynarza. On doradzi odpowiedni srodek,a z doświadczenia wiem że ich wybó na własną rękę nie zawsze kończy się dobrze. Powodów dla którego piesek ma łupież może być naprawdę wiele,w tym również stres.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Stres u zwierzaków często wywołuje łupież. Może to być też reakcja alergiczna na jeden ze składników karmy czy np. szampon. Jednak zwykle przechodzi po około 10 dniach. Jeżeli jednak u twojego psa zmiana skórna pojawia się na dłużej, radze porozmawiać o tym z weterynarzem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...