Jump to content
Dogomania

joanna

Members
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About joanna

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  120848
 • Website URL
  http://

Converted

 • Location
  Warszawa
 1. joanna

  Kremacja psa

  Nie wiem jakie dokładnie usługi obiecują w Krematis ale nie jest to spalarnia a więc nie może oferować usług kremacji. Można to sprawdzić tu: [URL]http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=3047[/URL] Być może jest to zakład utylizacyjny a wtedy lepiej właścicielom nie wiedzieć w jaki sposób odbywa się unieszkodliwienie zwłok. A jeśli jest to zwykła działalność gospodarcza, są jedynie pośrednikiem który ma podpisane umowy ze spalarniami, to obawiam się, że z całą pewnością nie jest to spopielanie indywidualne. Zresztą "zwykłe" spalarnie nie zajmują się spalaniem zwłok a mączek wyprodukowanych ze zwłok. Ja generalne z usług Krematis nie skorzystam.
 2. Kochane Cioteczki zapraszam na wątek cudownej Bajeczki!

  banerbajka.jpg

 3. Dziś rano, (tj. 20 lutego, ok godziny 10-ej) na warszawskim Wilanowie (róg ul. Radosnej i Pastewnej) został znaleziony dalmatyńczyk. Pies, o czytelnym numerze tatuażu: K050, w dobrej kondycji, bardzo przyjacielski i łagodny. Biorąc pod uwagę dzisiejszą pogodę z całą pewności nie przebywał w tej okolicy zbyt długo. Podaję telefon do osoby która zaopiekowała się psem: [B]502 579 122[/B] z ogromną prośbą o pomoc w znalezieniu właściciela i umieszczenie tej informacji gdzie się da.
 4. joanna

  Chipowanie w Warszawie

  A ja z akcji warszawskiej nie skorzystam, bo jest to bezmyślna sztuka dla sztuki. Właśnie rozmawiałam z panią z Urzędu Miasta i okazuje się, że baza AnimalUM jest bazą wyłącznie dla Warszawy. Dane nie są przesyłane do ogólnopolskiej bazy Identyfikacja, a co za tym idzie nie są dalej przekazywane do Europejskiego Systemu Baz Danych EUROPETNET. Efekt, pies jest w razie zaginięcia jest identyfikowalny WYŁĄCZNIE w Warszawie. Na dodatek nikt nie potrafi mi powiedzieć jaką normę ISO posiadają te chipy, więc w przypadku wyjazdu za granicę może się na niej okazać, że trzeba mieć własny czytnik.
 5. joanna

  Wilno 2xCACiB 15-16.03.2008

  Teoretycznie kuzynka mogłaby wysłać przelew przez mBank za jedyne 25 zł, ale tam dla odmiany zastrzegają sobie 7 dniowy termin na przekazanie pieniędzy. Troche boję się, że nie dojdą już przed poniedziałkiem. W życiu bym się nie spodziewała takich problemów. A podobno jsteśmy w zjednoczonej Europie a świat to globalna wioska. Śmiechu warte.
 6. joanna

  Przyjazny oddzial ZKwP

  Atmosfera w warszawskim oddziale zależy od "składu" który akurat ma zmianę. Sa 3 bardzo miłe panie, kompetentne, które czasami, kiedy trzeba było poczekać prpopnowały nawet herbatę (to było jeszcze w dawnej siedzibie na Bagateli, bo w nowej nie ma na to warunków). Ale są też takie, że bez kija nie podchodź. Kiedyś kwitłam przy kasie z 10 minut, bo pani paliła sobie w przedsionku papierosa. Na dodatek drzwi były uchylone i cału smród wlatywał do pomieszczenia. Podejrzewam, że podobnie jest w większości oddziałów, wszystko zależy na jakiego pracownika się trafi. Aha, na Nowym Świecie jest nie oddział a Zarząd i ja akurat kontakt z nimi dosyć miło wspominam.
 7. joanna

  I MWPR w Białymstoku 25-26 08.2007

  Czy są może jakieś przecieki czy oddział planuje przedłużyć termin przyjmowania zgłoszeń (a co za tym idzie płatności)?
 8. joanna

  Warszawa CACIB 7 - 8.07.2007

  A jednak termin przedłużony do 22 czerwca !
 9. joanna

  Warszawa CACIB 7 - 8.07.2007

  Nie sądzę, aby był przedłużony. Do wystawy zostało juz tylko 3 tygodnie. Termin jak na międzynarodówkę i tak jest bardzo długi.
 10. joanna

  (nie) "RODOWODOWY" reproduktor

  Haniu, a tak z ciekawości to czy twój psiak wabi się Berek i w jakim jest wieku? Pytam, bo jak piszesz szczeniaka kupiłaś od "wspaniałego chodoffcy" a sądząc z podpisu maluch ma dopiero ok. 7 tygodni. Czy to nie za wcześnie na zamieszkanie w nowym domu? I jeszcze jedno. Ci ludzie bardzo chcieli mieć szczeniaczki po swojej suni. Czy sobie jakieś zostawili? I czemu na reszcie postanowili zarobić? Nawet na swojej znajomej (jaką jak rozumiem jesteś).
 11. joanna

  I MWPR w Białymstoku 25-26 08.2007

  Nie wiem jak w innych grupach, ale obsada sędziowska dla pastuchów nie zachwyca. Poczekam jeszcze kogo nam przydzielą, ale niestety raczej nie pojadę, mimo że planowałam .
 12. joanna

  bułgaria

  Odwiedziłam sobie stronę bułgarskiego związku i tam wogóle nie ma wymienionej wystawy 1 wrześna. Jest CAC 31 sierpnia i potem CACIB 2 września. Nie wiem o co chodzi ale jeśli to prawda to w tym momencie bardziej bym była zainteresowana wystawami majowymi (26 Pazarjik i 27 Asenovgrad) albo lipcową Warną
 13. joanna

  bułgaria

  No właśnie. Mnie przeraża ta odległość (ok. 1600 km) i mały samochód bez klimy, który może mnie zawieść w drodze. Zresztą nawet gdyby się zmówić i jechać "w konwoju" to nie wiem czy dam radę przejechać taką odległość nie mając zmiennika. Samolot odpada. Muszę sprawdzić jeszcze PKP, choć tam pewnie koszt zbliżony do wynajęcia autokaru lub busa. No cóż jest jeszcze trochę czasu na zastanawianie. Ewentualnie czy ktoś miałby miejsce dla 2 osób i 2 małych i niekonfliktowych psów? I mam jeszcze prośbę do posiadaczy katalogu. Czy były w zeszłym roku jakieś szelciaki i jeśli tak to ile i skąd. Bardzo proszę :roll:
 14. joanna

  bułgaria

  Mam pytanie jak to jest z tymi 2 CACIB-ówkami w Velingradzie czy to dwie niezależne wystawy i dwóch różnych sędziów, czy też jest to jedna wystawa 2-dniowa? Baaaardzo mnie korci taki wyjazd (Velingrad lub Varna) i gdyby było coś organizowane (wspólne wynajęcie busa i rezerwacja noclegów) to ja bym się chyba pisała i zaczęla zbierać kaskę)
×