Jump to content
Dogomania

pudelkowate


Mameczka

Recommended Posts

Dziekuje skorzystalam.narazie okazuje sie ,ze takie psy sa tylko w rosji.Tak mi powiedziala pani z hodowli do ktorej przed chwila dzwonilam.
Jeszcze napisze slowo o tatusiu mojej suczki.Pani pisze ,ze jest na pograniczu miniatury i sredniego i ma racje.Pies ktory ma 35cm w klebie moze byc gorna granica miniatury lub dolna sredniaka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tutaj są takie hodowle, nie orientuje sie w cenach, ale jeśli którejś nie znasz to możesz spytać:
[URL]http://www.duzypudel.republika.pl/miot_a.htm[/URL]
[URL]http://www.vericolor.republika.pl/vericolor.htm[/URL]

Jeśli na prawdę jesteś świadomą osobą, to dlaczego nie chcesz wziąść psa w typie pudla z domu tymczasowego, w potrzebie, albo po prostu większego psa, już nie koniecznie pudla ale z DT? Powinnaś posłuchać osób które mają psy w typie pudla, bo one sa bardziej doświadczone niż Ty i na pewno nie chcą dla Ciebie źle, a jak najlepiej. Rozważ to, czy nie warto poczekać jakiś czas, a mieć psa z marzeń. Cierpliwość ZAWSZE popłaca ;)

Link to comment
Share on other sites

Znalazlam jedna suczke juz jakis czas temu
[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2313421_sprzedam_pudla_sredniego_suke.html[/url]
Cena 1800zl. :roll: Wiem ,ze powiecie ze to nie duzo za psa z rodowodem ale dla mnie to majatek. Dlugo odkladam juz na psiaka i nie wyobrazam sobie zeby czekac jeszcze np. 2 lata zanim uzbieram i beda akurat jakies szczeniaki.
Piszecie o domach tymczasowych.nie jest to glupie ale jak pisalam w domu sa juz dorosle psy(nie w moim mieszkaniu ale beda mialy staly kontakt) i nie wiadomo czy zaakceptuja innego doroslego.Mam tez u siebie w mieszkaniu 2 koty i wiem ,ze pies ktory jest dorosly moze miec duzy problem z przystosowaniem sie do kotow.O dzieciach nie wspomne bo pies moze byc super slodki ale nie lubic dzieci np.

Link to comment
Share on other sites

W domach tymczasowych są też inne psy, koty, dzieci .... czasem konie i inne zwierzęta. Dlatego pies z DT jest wszechstronnie sprawdzony.

A czekanie .... myślę, że jeśli komuś zależy na określonej rasie - niestety czasami się czeka.... Pośpiech jest z reguły złym doradcą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka']No ale jakos nikt linka do srednich pudli w dalszym ciagu mi nie daje? dlaczego?[/QUOTE]

Alez prosze bardzo [URL]http://www.planetpoodle.de/dogs.php[/URL]

do wyboru do koloru.
1800 to nie majatek. Majatek mozesz wydac jesli Ci pies niedajboze zachoruje, albo bedzie mial wypadek. Poza tym majac pudla trzeba sie liczyc z wydatkami na fryzjera, czy szampony, itd itp. A szkolenia, tez kosztuja. Ogolnie zwierzeta sa kosztowne, wiec sie zastanow czy w ogole Cie stac.

Link to comment
Share on other sites

mameczka, jak dla mnie to co robisz, to juz podpada pod okrucienstwo. kupując tego swojego "pudelka" pozwalasz umrzec w schronie kilku innym psom. Nakręcasz spiralę produkcyjna, przykładasz do tego rękę, majać wiedze na ten temat. Dla mnie to podłe i okrutne. Nie widze żadnego usprawiedliwienia.
jak można wiedziec czym są pseudohodowle i kupowac tam psa? jak mozna wiedziec czym jest rodowód i jaka jest idea hodowli i kupuwać psa z pseudo? ja nie rozumiem. Bez dostepy do internetu w wieku 10 lat mialam to w małym palcu. A dorosli myślący ludzie, rodzice jak by nie było, mający internet, ba! będący na dogomani, nie widza w tym nic złego...:shake:

pies z rodo nie jest gwarancją tego, że pies nigdy nie zachoruje. Genetyka jest kapryśna, ale pies po przebadanych rodzicach/ dziadkach/ pradziadkach/ prapradziadkach, jest z cała pewnością mniej narażony na choroby, niz szczeniak po "mamie" i tatusiu-który to tatuś może być synkiem mamusi, bratem...ech i po co my to tłumaczymy?:shake:

A koniec końców, bierzesz szczeniaka od rodziców karmionych syfem, szczeniak tymże syfem karmiony będzie, jak myślisz ile wydasz na leczenie takiego psa przez pierwsze miesiące/lata? dużo więcej niż 3000zł.

Link to comment
Share on other sites

1800 zł to naprawdę niedużo. Ten pseudo ile będzie kosztował - 500, 600 zł? A może więcej? Będzie kosztował tyle co maszynka do strzyżenia? To te pieniądze, które masz odłożone na maszynkę, dodaj do tych, które masz odłożone na psa. Na parę pierwszych wizyt u groomera znajdą się z innych źródeł. A jeśli się nie znajdą, to rzeczywiście powinnaś przemyśleć czy w ogóle kupować.

Jeszcze teraz poczytałam to, co znalazło się w wątku o miotach w 2010. Mameczka, jeśli chodzą Ci czasem wystawy po głowie i hodowla, to nie zamykaj sobie tej drogi kupując psa bez papierów. Będziesz żałować. Może teraz wydaje Ci się, że nie na wystawy, ale jak psica wyrośnie piękna i zdrowa, to możesz nabrać ochoty. Ja dopiero rok po tym, jak kupiłam psa, poszłam pierwszy raz w życiu na wystawę psów. Boże, jakie tam były piękne pudle. Do dziś mam w komórce foty takiej pięknej czarnej panny. Poczytaj sobie to pudlowe podforum zanim podejmiesz decyzję - większość hodowców, którzy tam się wypowiadają, sama "robi" psa na wystawę. Dzięki ich radom nawet ja nauczyłam się strzyc, choć kiedyś wydawało mi się, że to czarna magia - no może nie strzygę tak, jak na wystawę ale i tak niebo lepiej, niż to co proponują niektórzy groomerzy. Poza tym robię postępy ;) A w przypadku pudla - czy to na wystawy, czy do kochania - nie uciekniesz przed kosztami. Kosmetyki muszą być dobre, maszynka musi być bardzo dobra.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka']No coz dla mnie 2000zl to nie jest niedrogo. Nie wymyslilam tej ceny, taka podaja hodowcy. Zdaje sobie sprawe ze ryzykuje ale to takie samo ryzyko jak branie psa ze schroniska.Tu wydaje mi sie ze wiem skad pochodzi , jacy sa rodzice i czy jest zdrowa. Adoptujac psa chyba bardziej biore kota w worku niz w tym przypadku.[/QUOTE]

Może i dasz 200 zeta, ale raz z pudelka moze wyrosnąć Ci wyrośnięty jamnik- widok rodziców nie daje gwarancji, nie daje gwarancji bo sukę mógł pokryć kundel, tylko rodowód daje gwarancję.
No i widzę lubisz ryzyko, albo zaoszczędzisz 1800zł, albo wydasz 3 razy tyle na weta, albo Twój piesek padnie na parwo- no bo w szczepienia w ksiązeczkach ja nie wierzę.
No i kto Ci każe wystawiać?
Jak nie chcesz wystawiać kup PETa, albo szczeniaka weź ze schronu.
Za telewizor mniemam dałabyś więcej niż za psa tak?
A telewizor, pralkę i lodówkę kupuje się na kilka lat, psa czasem nawet na 20, jak widać dla Ciebie to nieudana inwestycja, dać tysiaki za ps ai miec spokój.:cool1:
Powodzenia, już współczuję, bo też mam pieska z pseudo i wiem co ja przeszłam.
Pamiętaj też, że szczeniak moze mieć choroby genetyczne.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz nie o to mi chodzilo z wystawami.Chodzi o to ,ze jesli kupie taka suczke i nie bede jej wystawiac to z tego co mi sie wydaje(moze nie mam racji) nie bede i tak mogla jej kryc i rozpowrzechniac rase.Czy to nie troche marnotrawstwo? Ja tak to czuje. Czy naprawde kupienie psa od pani ,ktora moim zdaniem tez kocha psy i dobrze je traktuje. On ich nie katuje karmiac je tansza karma, nie wiaze , nie maltretuje.Wydaje wam sie ze tylko ludzie ktorych stac na drogie karmy moga miec psy?Ja swoja bede karmic najlepiej jak potrafie ale nie potepiam starszych pan ktore karmia pieski domowym jedzonkiem i resztkami z obiadu. Nie moge i nie wierze ,ze na calym tym forum sa tylko osoby ,ktore maja rasowce lub psy z adopcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka'] On ich nie katuje karmiac je tansza karma, nie wiaze , nie maltretuje.Wydaje wam sie ze tylko ludzie ktorych stac na drogie karmy moga miec psy?Ja swoja bede karmic najlepiej jak potrafie ale nie potepiam starszych pan ktore karmia pieski domowym jedzonkiem i resztkami z obiadu. [/quote]
Są naprawdę o wiele lepsze alternatywy dla marketowego świństwa, choćby przygotowywane samodzielnie posiłki- gotowane albo BARF...


[quote name='Mameczka']
Nie moge i nie wierze ,ze na calym tym forum sa tylko osoby ,ktore maja rasowce lub psy z adopcji.[/QUOTE]
Oczywiście, że nie ma tylko takich osób. :lol: Jest wiele takich, które kupiły psiaki w typie rasy- ale zrozumiały błąd :))

Link to comment
Share on other sites

Bo sporo ma psy z hodowli nie rejestrowanych czyli jak to tu się nazywa pseudo.(co według mnie nie zawsze taką hodowlę bezrodowodowych psów można nazwać ,a niejednokrotnie tą z rodowodami tak)Każdy chce abyś z psa była zadowolona ,aby był zdrowy.Nikt Nie zagwarantuje Ci ,że z papierami taki będzie masz jedynie tom świadomość ,że rodzice byli przebadani i że należą do tej właśnie rasy.I tak zrobisz jak zechcesz i być może ten psiak będzie bardzo rasę przypominał i będzie zdrowy.Swoją drogą wcale się nie dziwię tym z pseudo,że szczeniaków nie szczepią bo lepiej obniżyć cenę na owo szczepienie niż być posądzanym o fałszowanie książeczek.Po szczepieniu też pies może zachorować nawet po kilkukrotnym szczepieniu,bo wirusy też chcą żyć i podlegają różnego rodzaju mutacją.Zresztą tu nie o tym dyskusja.Przemyśl może któraś hodowla da Ci na raty.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się - nie będziesz wystawiać, nie będziesz mogła kryć. I jest w tym idea. Suka musi mieć 3 oceny bardzo dobre, żeby uzyskać uprawnienia hodowlane właśnie po to, żeby nie rozmnażano psów o wadliwym eksterierze. Dla dobra rasy, dla jej przyszłości, jakoś to musi być sformalizowane. Dopóki ludzie będą kupować psy z pseudohodowli, dopóty polskie schrony będą pękać w szwach. To popyt kształtuje podaż. Sprawiasz, że tej pani opłaca się mnożyć kolejne mioty. Nawet jeśli ona traktuje psy dobrze, nikt z nas nie wie, w jakie ręce trafiają jej szczenięta i gdzie potem służą za maszynki do rodzenia szczeniąt już nawet nie w pseudohodowlach ale w prawdziwych mordowniach. Spójrz na ten wątek "pudle w potrzebie" - ile tam jest pudli z rodowodem? To wszystko biedy w typie, mniej lub bardziej podobne do pudla, biedy, które wylądowały na ulicy z powodu takich właśnie rozmnażaczy i z powodu tych, którzy dają im zarabiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Zgadza się - nie będziesz wystawiać, nie będziesz mogła kryć. I jest w tym idea. Suka musi mieć 3 oceny bardzo dobre, żeby uzyskać uprawnienia hodowlane właśnie po to, żeby nie rozmnażano psów o wadliwym eksterierze. Dla dobra rasy, dla jej przyszłości, jakoś to musi być sformalizowane. Dopóki ludzie będą kupować psy z pseudohodowli, dopóty polskie schrony będą pękać w szwach. To popyt kształtuje podaż. Sprawiasz, że tej pani opłaca się mnożyć kolejne mioty. Nawet jeśli ona traktuje psy dobrze, nikt z nas nie wie, w jakie ręce trafiają jej szczenięta i gdzie potem służą za maszynki do rodzenia szczeniąt już nawet nie w pseudohodowlach ale w prawdziwych mordowniach. Spójrz na ten wątek "pudle w potrzebie" - ile tam jest pudli z rodowodem? To wszystko biedy w typie, mniej lub bardziej podobne do pudla, biedy, które wylądowały na ulicy z powodu takich właśnie rozmnażaczy i z powodu tych, którzy dają im zarabiać.[/QUOTE]
To już jest lekka przesada to kto je wyrzucił ten kto je rozmnożył?Ci ludzie mając nawet psa z rodowodem też by go wyrzucili bo są tacy który sprawy sobie nie zdają ,że tak nie wolno są i mordownie które też w ten sposób pozbywają się zwierząt.Zresztą procentowo tych bardzo podobnych do rasy jest niewiiele względem najzwyklejszych kundelków.Należy edukować społeczeństwo,a hodowle z rodowodem powinny być bez skazy i za wady wrodzone własnych psów powinny odpowiadać finansowo.Ja tam uważam,że ideałem by było gdyby wszystkie psy miały rodowody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']To już jest lekka przesada to kto je wyrzucił ten kto je rozmnożył?Ci ludzie mając nawet psa z rodowodem też by go wyrzucili bo są tacy który sprawy sobie nie zdają ,że tak nie wolno są i mordownie które też w ten sposób pozbywają się zwierząt.Zresztą procentowo tych bardzo podobnych do rasy jest niewiiele względem najzwyklejszych kundelków.Należy edukować społeczeństwo,a hodowle z rodowodem powinny być bez skazy i za wady wrodzone własnych psów powinny odpowiadać finansowo.Ja tam uważam,że ideałem by było gdyby wszystkie psy miały rodowody.[/QUOTE]
Chodzi mi o psy znajdujące się w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

michal_sm, obejrzałeś foty w "hodowli", w której autorka wątku chce kupić psa? Psy z przypadkowych połączeń, w przedziwnych wybarwieniach? To są po prostu skundlone pudle sprzedawane jako pudle. Sprzedawne przez osobę, która tylko przyklaśnie dalszemu namnażaniu. Sprzedawane za grosze trafiają w różne ręce i nie zawsze wyrastają na to, czego spodziewa się nowy właściciel. Mameczka chce pudla średniego, ale nie wie, co kupi. Bardzo fajnie, że deklaruje, że zajmie się psem niezależnie od tego, jak dalej potoczą się losy. Ale nie wszyscy tak myślą, jest sporo takich, którzy tani "produkt" wymieniają na lepszy, bardziej udany egzemplarz - dzięki takim pseudohodowlom mają w czym wybierać. Czy to się przytrafia pudlom z rodowodem?

Link to comment
Share on other sites

Niestety i te z rodowodem są wywalane to kwestia człowieka.Ja mam psy i z papierami i bez i wspaniałe kundle.Najfajniejsza jest taka z kompletnie wykrzywioną mordą(zupełnie fatalny zgryz)Czy ja dlatego mam ją wymienić na coś lepszego,że ona taka jest?W życiu.Debile nawet psy z rodowodem potraktują jak śmiecia ludzie z sercem zaopiekują się kaleką.Wiem co Ona chce kupić ale ja mogę jedynie wskazać drogę bo można kupić na raty ale ona chyba nie ma zamiaru kupować by potem wywalić jak sugerujesz.A hodowle które oddają stare już wyeksploatowane psy są ok?jak nie uda się komuś wcisnąć to albo pies ląduje w schronisku albo go usypiają(piszę o hodowlach związkowych)Nie ma co upraszczać sprawy to bezmózgowce którzy wezmą i wyrzucają są winni przpełnionych schronisk.

Link to comment
Share on other sites

TYlko, że mało który człowiek-debil wyda na psa 2tys zł... takie ceny za psy płacą w 98% pasjonaci, swiadomi właściciele, a nie debile-kaci. Ot, taka subtelna róznica.

No i jeżeli kogoś nie stać na wyłożenie 1500zl na psa, to jakim cudem znajdzie pieniądze w razie np. wypadku, czy długotrwałego leczenia? To są kwoty daleko przekraczające tą magiczna granice 2 tysięcy.

Watpie, też żey pani sprzedająca mameczce pudla poczuwała się do pomocy przy np. wyjeżdzie na wakacje, czy chorobie psa. A już z cała pewnościa, nie odda pieniędzy, jeżeli pies okaze sie "wadliwy".

mameczka, moje psy jedzą jedzenie domowe, tzw BARFa, ewentualnie przygotowywane i bilansowane przeze mnie posiłki. nie trzeba kupować karmy za 400zł żeby być dobrym właścicielem, ale karmienie szczeniaków pedigree to już lekka przesada...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']ale ona chyba nie ma zamiaru kupować by potem wywalić jak sugerujesz.A hodowle które oddają stare już wyeksploatowane psy są ok?jak nie uda się komuś wcisnąć to albo pies ląduje w schronisku albo go usypiają(piszę o hodowlach związkowych)Nie ma co upraszczać sprawy to bezmózgowce którzy wezmą i wyrzucają są winni przpełnionych schronisk.[/QUOTE]
Niczego takiego Mameczce nie sugeruję - podkreślam jedynie, że to popyt kształtuje podaż i że jak się nie będzie opłacać to nikt dla sztuki bezpapierowych psów mnożyć nie będzie. Ja, Mameczka i wiele innych osób, rownież z tego forum, stworzyliśmy rynek, a skutki są fatalne.
Wiem również, że w związkowych hodowlach różnie bywa, tylko że to nie jest argument na rzecz radosnego mnożenia kątem na podwórku. Ani też nie przemawia do mnie argument, że pseudo to wersja dla gorzej sytuowanych finansowo. To właśnie zrzucenie całej odpowiedzialności na nabywcę jest uproszczeniem. Do tanga trzeba dwojga - ktoś musi chcieć kupić, a ktoś sprzedać. Sprzedający wychodzą na przeciw oczekiwaniom nabywców - czasem aż za bardzo. I się kręci. Moja miniatura po srebrnych rodzicach wyrosła na czarniawego 43 cm w kłębie. Czy go z tego powodu wyrzucę - oczywiście, że nie. Ale czy to znaczy, że wszystko jest w porządku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka']Nie moge i nie wierze ,ze na calym tym forum sa tylko osoby ,ktore maja rasowce lub psy z adopcji.[/QUOTE]
To dobrze że nie wierzysz, bo tak nie jest. Są jeszcze osoby jak ja, Atkaa i inni którzy kupili psa zanim trafili tu. Którzy kupili psa zanim zrozumiali co to jest rodowód, po co on jest. I zanim zrozumieli że w schroniskach umierają biedne pokrzywdzone psy, a kupując psa z pseudo 'wspieramy' ten 'biznes'.

[quote name='michal_sm']Niestety i te z rodowodem są wywalane to kwestia człowieka.Ja mam psy i z papierami i bez i wspaniałe kundle.Najfajniejsza jest taka z kompletnie wykrzywioną mordą(zupełnie fatalny zgryz)[COLOR=Navy]Czy ja dlatego mam ją wymienić na coś lepszego,że ona taka jest?[/COLOR]W życiu.Debile nawet psy z rodowodem potraktują jak śmiecia ludzie z sercem zaopiekują się kaleką.Wiem co Ona chce kupić ale ja mogę jedynie wskazać drogę bo można kupić na raty ale ona chyba nie ma zamiaru kupować by potem wywalić jak sugerujesz.[COLOR=Green]A hodowle które oddają stare już wyeksploatowane psy są ok?jak nie uda się komuś wcisnąć to albo pies ląduje w schronisku albo go usypiają[/COLOR](piszę o hodowlach związkowych)Nie ma co upraszczać sprawy to bezmózgowce którzy wezmą i wyrzucają są winni przpełnionych schronisk.[/QUOTE]
Owszem są. Ale porównajmy sobie ilość psów w typie rasy do rasowych w schroniskach. Chyba każdy widzi różnicę.
[COLOR=Navy]Oczywiście że nie. Dla Ciebie to oczywiste, tak jak dla mnie. Ale dla przeciętnego człowieka nie.[/COLOR]
[COLOR=Green]Dla mnie psuedohodowla to nie tylko taka która sprzedaje psy bez rodowodu. Dla mnie psuedohodowla może sprzedawać psy rasowe, ale jeśli o nie nie dba w jakikolwiek sposób nie jet hodowlą. Dlatego nawet kupując psa rasowego trzeba uważać. Tak jak autorka wątku podawała przykład z labradorem. Labki to rasa rozpowszechniona, wśród ludzie należących do związku też zdarzają się przekręty. Acz w przypadku pudla z hodowli z prawdziwego zdarzenia raczej takich wpadek nie będzie, choćby nawet dlatego ze pudle to teraz nie jest modna rasa, a w Polsce hodowli jest mało. [/COLOR]

A ta Boo to jakaś jedna wielka masakra. Pedigree w okresie rozwoju, pedigree dla szczeniaków ?! To mówi samo za się. Te psy w różnych wielkościach i kolorach, mnożone każde z każdym.
Miłośnicy rasy rozmnażający psy w typie. Dobry żart. Prawie jak ''ekynologia'' z rasowymi mieszańcami.
A czegoś jeszcze nie rozumiem. Zalezy Ci na jak najniższych kosztach, a chcesz jechać po psa w typie przez całą Polskę ?
A jeśli o kasę chodzi. nawet jeśli trafisz na psa bez poważniejszych chorób. Są choroby układy pokarmowego po złej karmie. Choroby np. uszu po złych warunkach za szczeniaka. Są alergie. Na mojego 'donka' w typie w ciągu 3-4 pierwszych miesięcy pobytu u nas 'zwróciło mi się' za psa z rodowodem. Za samo leczenie. A ba nic poważnego chory nie był.
Przemyśl to jeszcze 1000 razy.
I jeszcze jedno- nie wrzucaj wszystkich schroniskowych psów do jednego worka. Są psy które w schronisku są dosłownie chwilkę, trafiły np. po śmierci właściciela. Są szczeniaki, który nie mają żadnych traumatycznych wrażeń za sobą. Są psy w domach tymczasowyh.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***kas']TYlko, że mało który człowiek-debil wyda na psa 2tys zł... takie ceny za psy płacą w 98% pasjonaci, swiadomi właściciele, a nie debile-kaci. Ot, taka subtelna róznica.

No i jeżeli kogoś nie stać na wyłożenie 1500zl na psa, to jakim cudem znajdzie pieniądze w razie np. wypadku, czy długotrwałego leczenia? To są kwoty daleko przekraczające tą magiczna granice 2 tysięcy.

Watpie, też żey pani sprzedająca mameczce pudla poczuwała się do pomocy przy np. wyjeżdzie na wakacje, czy chorobie psa. A już z cała pewnościa, nie odda pieniędzy, jeżeli pies okaze sie "wadliwy".

mameczka, moje psy jedzą jedzenie domowe, tzw BARFa, ewentualnie przygotowywane i bilansowane przeze mnie posiłki. nie trzeba kupować karmy za 400zł żeby być dobrym właścicielem, ale karmienie szczeniaków pedigree to już lekka przesada...:shake:[/QUOTE]
Nie tylko pasjonaci także snoby (a taki jak mu pies nie spasuje gotów go się pozbyć w różny sposób)Co do chorób być może finansowo to ludzi przerasta (ja też leczyłem na tzw krechę u weta psa) nieodpowiedzialny też chorego się pozbędzie.Co do wakacji to nie bardzo rozumiem dlaczego hodowca ma opiekować się psem? Są hotele lub znajomi lub brak urlopu(ja tak mam)A co do wadliwości psa to ostatnio był wątek na dogo (pies z rodowodem).Hodowca nie miał zamiaru oddać części nawet za operację dysplazji.Ja staram się uzmysłowić ,że dziewczyna mądrzej by zrobiła biorąc psa z papierami ale ,że ktoś ma psy bez papierów wcale nie dyskwalifikuje go ani jako hodowcę ani człowieka.Zresztą i hodowle psów rodowodowych by nie wydoliły gdyby każdy niezadowolony rościł pretensje.I hodowla też zaczynała się od psów bez papierów czyli tzw pseudo podhalany do tej pory mog być wpisywane do księgi wstępnej..Najważniejsza we wszystkim jest rozwaga.Np zauważyłem ,że rottweilerów jest bardzo mało,a jeszcze 10 lat temu tych bez papierów było strasznie dużo.Pseudohodowcy też bywają rozważni i nie mnożą czegoś co domu może nie znaleść .Pudli dużych i średnich z rodowodami też mało bo chętnych na szczenięta jest niezbyt wielu,a kryć trzeba jechać daleko i drogo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iś & Chester']To dobrze że nie wierzysz, bo tak nie jest. Są jeszcze osoby jak ja, Atkaa i inni którzy kupili psa zanim trafili tu. Którzy kupili psa zanim zrozumiali co to jest rodowód, po co on jest. I zanim zrozumieli że w schroniskach umierają biedne pokrzywdzone psy, a kupując psa z pseudo 'wspieramy' ten 'biznes'.


Owszem są. Ale porównajmy sobie ilość psów w typie rasy do rasowych w schroniskach. Chyba każdy widzi różnicę.
[COLOR=navy]Oczywiście że nie. Dla Ciebie to oczywiste, tak jak dla mnie. Ale dla przeciętnego człowieka nie.[/COLOR]
[COLOR=green]Dla mnie psuedohodowla to nie tylko taka która sprzedaje psy bez rodowodu. Dla mnie psuedohodowla może sprzedawać psy rasowe, ale jeśli o nie nie dba w jakikolwiek sposób nie jet hodowlą. Dlatego nawet kupując psa rasowego trzeba uważać. Tak jak autorka wątku podawała przykład z labradorem. Labki to rasa rozpowszechniona, wśród ludzie należących do związku też zdarzają się przekręty. Acz w przypadku pudla z hodowli z prawdziwego zdarzenia raczej takich wpadek nie będzie, choćby nawet dlatego ze pudle to teraz nie jest modna rasa, a w Polsce hodowli jest mało. [/COLOR]

A ta Boo to jakaś jedna wielka masakra. Pedigree w okresie rozwoju, pedigree dla szczeniaków ?! To mówi samo za się. Te psy w różnych wielkościach i kolorach, mnożone każde z każdym.
Miłośnicy rasy rozmnażający psy w typie. Dobry żart. Prawie jak ''ekynologia'' z rasowymi mieszańcami.
A czegoś jeszcze nie rozumiem. Zalezy Ci na jak najniższych kosztach, a chcesz jechać po psa w typie przez całą Polskę ?
A jeśli o kasę chodzi. nawet jeśli trafisz na psa bez poważniejszych chorób. Są choroby układy pokarmowego po złej karmie. Choroby np. uszu po złych warunkach za szczeniaka. Są alergie. Na mojego 'donka' w typie w ciągu 3-4 pierwszych miesięcy pobytu u nas 'zwróciło mi się' za psa z rodowodem. Za samo leczenie. A ba nic poważnego chory nie był.
Przemyśl to jeszcze 1000 razy.
I jeszcze jedno- nie wrzucaj wszystkich schroniskowych psów do jednego worka. Są psy które w schronisku są dosłownie chwilkę, trafiły np. po śmierci właściciela. Są szczeniaki, który nie mają żadnych traumatycznych wrażeń za sobą. Są psy w domach tymczasowyh.[/QUOTE]

...a w schroniskach są także wolontariusze, ktorzy zajmuja sie tymi psami, kochaja je i znają.Zawsze mozna spytac ich o rade.Ale autorka juz wybrala.
Autorka kupi psa z pseudohodowli.Nie wiem, czy warto sie gimnastykowac.

naprawde istnieja takie pudle?moze istnieja, ale to takie pytanie raczej z ciekawosci.
[URL]http://www.pudel.boo.pl/images/zdjecia/ciekawostki/08.JPG[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wiele osób już powiedziało wszystko i ja sie pod tym podpisuję. [B]Mameczka , ja Ci[/B] [B]tylko dedykuję mój banerek.[/B] To prawda ,że nie wszyscy na forum mają psy rodowodowe albo ze schronu, ale [B]Ty jeszcze możesz pomóc w tej akcji.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Pseudohodowcy rozmnażają tylko to,na co w danej chwili jest popyt,bo chcą na psach zarobić. Kiedy była moda na rotki i amstaffy mnożyli właśnie te rasy. Teraz na topie są Goldeny,Labki,Yorki,Shih Tzu więc i pseudo zmieniły profil na tzw.psy rodzinne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...