Jump to content
Dogomania

pudelkowate


Mameczka

Recommended Posts

[quote name='Mameczka'][B]Laima[/B] bardzo cie przepraszam nie do ciebie bylo to o alergii tylko do [B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=17387"][COLOR=#00bb00][B]Chefrenek[/B][/COLOR][/URL]a .[/B]Rozumiem o czym piszesz. Tez marzy mi sie pudel krolewski. To piekne psy.I tak samo mysle ,ze ceny powoduja wymieranie rasy.Gdybym mogla za te pieniadze albo nawet za 300-400zl wiecej kupic rodowoda to bym sie nawet nad [B]boo[/B] nie zastanawiala.[/QUOTE]
Ano właśnie...
Wiem, że na cenę szczeniąt rodowodowych mają wpływ np. koszty krycia, koszty utrzymania psów, wizyty wet. etc. Ale nie wiem, czy one muszą być aż tak wysokie... Tu już trzeba by liczyć na szczerość hodowców. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mameczka']urodzila sie dokladnie 15.10.2009. dwa dni potem dostalam jej zdjecie. bedzie odrobaczona i szczepiona bo odbieram ja dopiero kolo swiat.Bedzi karmiona karma dla juniorow.Nie jakims super drogim jedzeniem ale zwyklym pedigre junior.Pani przy odbiorze pokaze jak ja czesac i takie tam i ja ostrzyze.[B]A co do alergii to czytaj ze zrozumieniem.Nikt nie ma u mnie alergii.[/B][/QUOTE]

Nie krzycz.;)

Nikt kto sprzedaje psa za 300 zł, z pewnością za dużo w niego nie zainwestował. Po prostu nie opłacałoby mu się to. Hodowla kosztuje - poczynając od karmy na wecie kończąc.

Czytając tą stronę mam wrażenie, że ci ludzie sprzedają pieski hurtowo, gdzieś na zachód.

Radzę poczekać i odłożyć pieniążki. No i popytać na "pudlach".

ps. pedigree to syf

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie to czytam wszystko... Oczywiście nie popieram pseudohodowli a nie daj Boże napędzania jej.. [B]Mameczka [/B]Pisałaś w swoim pierwszym poscie ze nie podobaja ci sie psy wystawowe- tzn ich uczesanie- a kto by ci kazal psa tak strzyc? Bo zabrzmialo to tak jakby pies z rodowodem byl TYLKO na wystawy i TYLKO tak ciagle wygladal...
a wogole to ogladalam str tejze "HODOWLI".. Jak dla mnie to duzo tych psów strasznie maja.. Ciekawa jestem czy maja czas zajmowac sie wszystkimi po rowno........

Link to comment
Share on other sites

Pudla tańszego z rodowodem będzie ciężko kupić(Teraz jest mniej hodowli tych fajnych psiaków)Ale może na raty?Zresztą i tak zrobisz jak będziesz chciała tylko nie mów potem,że Cię nie ostrzegano.Pies bez rodowodu wcale nie musi być ani chory ,ani nie podobny do rodziców.Nie wiem tylko czy w hodowli psów chodzi o opłacalność?Chyba tak i na psiej d.... wszyscy chcą zarobić \czy jest rodowód czy go brak.Różnica jest w cenie bo często nie w opiece choć często warunki też mogą być złe ale są i pseudo gdzie warunki bywają super. .Ale nad tą hodowlą bym się zastanowił bo pedigree to naprawdę syf.

Link to comment
Share on other sites

Ale oni tam kłamią! w ciekawostkach mają czarno-białego 'pudla' a mi to wygląda na mieszańca z shish lub yorkiem, bo ma prostą sierść...:roll:

to już pierwszy minus

drugi minus to karma (:-o)
Pies w tym wieku powinien być karmiony jak najlepszą karmą! No... Chyba, że chcesz mieć kalekę :roll:

drugi minus

a trzeci to rubryka 'reproduktorzy' ...

1. Pisze się reproduktory
2. Reproduktor to tytuł który pies zdobywa NA WYSTAWIE, więc jak to możliwe, ze kundel go ma ?:angryy:

Tyle kłamstw, w życiu bym od nich psa nie wzięła... Radzę się zastanowić, bo jeszcze jakiś burek 60 w kłębie ze spapraną psychiką z tego wyrośnie... ;)

Link to comment
Share on other sites

Psa i tak ktoś kupi .Ona i tak zrobi co uważa za stosowne.Psy z rodowodem naprawdę nie są na kieszeń zwyczajnego pracującego człowieka.Ja żeby kupić psa brałem kredyt(Pies kochany ale chory na różnego rodzaju choroby wrodzone)Ja za to hodowcy nie winiłem ale dla mnie R=R przestało mieć takie znaczenie.Hodowla to sztuka no i w zasadzie loteria można wyhodować i championa i kalekę(a wszystkie psy powinny mieć dobry dom).Podobają się jej pudelki ,a ceny są wysokie .Myślę,że kupno na raty lub tzw warunki hodowlane mogłyby wchodzić w grę,ale przy warunkach należy dobrze spisać umowę by nie wyjść jak tzw Zabłocki na mydle(Co niektórzy hodowcy bywają bardzo cwani)

Link to comment
Share on other sites

No i dobrze piszesz ze lajf is brutal dlatego chyba kupie fiata.Co do psow ze schroniska pisalam o tym na pierwszej stronie tego tematu.
Hm jesli chodzi o zdrowie psow z dobrej hodowli to tez bywa roznie.Mialam sasiadke, ktora miala bardzo duzego bzika na punkcie dobrej hodowli.Wziela sobie labradorka po rodzicach z rodowodem i w ogole wszystko cacy.Po kilku miesiacach okazal sie chory, dysplazja i jakas jeszcze inna choroba.Piesek zniknal , niby pojechal do jej ojca :roll::angryy: A ona szybko kupila drugiego laba z innej hodowli tym razem zdrowszy choc tez jakies klopoty ze stawami mial.Na szczescie juz nie takie zeby go nie wystawiac bo podzielilby los poprzednika.

Link to comment
Share on other sites

Jesli boisz się brania psa ze Schroniska, to moze zdecydujesz sie na takiego z domu tymczasowego? wtedy znane sa jego zachowania, zapedy, charakter.

o, np.

[IMG]http://i37.tinypic.com/24ux4e0.jpg[/IMG]

Fifi przebywa w domu tymczasowym we Wrocławiu.
Jest niewielka, wysterylizowana,nauczona czystości i chodzenia na smyczy.
To chodząca MIŁOŚĆ!!!
Człowiek jest całym jej ŻYCIEM!!
pieszczoty to cały jej świat.
Pokochaj śliczną Fifi. Kontakt

608 603 130, 601 73 00 13 mail [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#ff6600][email protected][/COLOR][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Oprócz schronisk są domy tymczasowe - ludzie walczą o to, żeby takie bidy, jak ta z pierwszego linku nie trafiły do schronu w ogóle, żeby znaleźć im dom, zanim to się stanie.
Oprócz hodowli polskich są jeszcze czeskie, słowackie i wiele innych - skoro chcesz jechać z Pomorza na południe, to znaczy, że i długą podróż kalkulujesz w koszty.
Strona tej "hodowli" nie podoba mi się, a to już jest śmiech przez łzy:
"Szanowni Państwo Jeśli są Państwo zadowoleni z zakupionych w naszej hodowli piesków, z przyjemnością opublikujemy Państwa opinie na naszej stronie internetowej.
A o to opinie, które nadesłano do nas do tej pory:"
Po czym następuje JEDNA opinia okraszona zdjęciami, na których jest dziwny pudel z trochę - jak na mój gust - dziwną czaszką.
Opinii negatywnych w ogóle prosimy nie nadsyłać - tak powinien brzmieć dopisek.
Reproduktor "na pograniczu miniatury i średniego" też brzmi wspaniale - zapewne można nim kryć dwie kategorie suk. Co za oszczędność.

Link to comment
Share on other sites

Wierzcie mi ze to iz wybralam [B]sredniego[/B] pudla to nie jest decyzja podjeta pod wplywem chwili.Znam sie troche na psach.Kilka mialam ,pare z nich szkolilam (w dobrych szkolach dla psow)[U]wydaje mi sie [/U]ze sporo o nich wiem.
W domu dokladnie za sciana rodzice maja owczarka , moj brat tez ma owczarka.Nie chce malenkiego psa , ktorego tamte 2 beda tratowac w zabawie.Sredni pies to minimum.Duzego pudla poprostu nie sposob znalezc.Takiego psa szukam od prawie pol roku i szperam w internecie na wszystkie sposoby. Duze owszem byly ale po 3000zl czarne na duza biala suczke mialam nawet wplacona zaliczke 500zl ale wycofalam bo juz 2 rok nie ma szczeniat.Ta biala miala byc wlasciwie dla moich rodzicow ale tak dlugo czekali ze w koncu kupili Hajdi (owczarek niemiecki). Jesli ktos z was jest w stanie znalezc psa do 1500 zl, spelniajcych moje wymagania to prosze o linki ;) Moze ja nie potrafie szukac? moze za malo hodowli obdzwonilam? Moze cos gdzies przeoczylam?

Link to comment
Share on other sites

Swiata nie zmienimy tlumaczeniem. Ludzie wiedza lepiej.
Nie kupie z rodowodem, bo sasiadka miala i byl chory i juz :niewiem:
Koronny argument....
Kupie od rozmnazacza, na pewno bedzie zdrowy.

Ja uwazam, ze powinien byc zakaz rozmnazania psow i tyle.
Psy tylko w zarejestrowanych hodowlach, nad ktorymi mozna sprawowac jakos nadzor.

Teraz to jakas paranoja.

[B]Mameczka[/B]
i nie uzywaj , prosze okreslenia pudel sredni. Pisz tak jak zaczelas: "piesek w typie pudla", bo to co bedziesz miala pudlem nie bedzie.

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi ale najmniej przekonuja mnie posty od osob ,ktore nabyly psa w podobny sposob a teraz mnie krytykuja.To tak jak palacz ,ktory rzuci palenie i nienawidzi wszystkich palaczy.Moze i ja po kupnie mojej suni bede z wami walczyc o to zeby nie bylo wiecej podobnych do niej dziwolagow.
Patiszon masz racje piesek w typie pudelka sredniego.Uwazam poprostu ,ze nigdy nie masz gwarancji na to ze pies bedzie zdrowy. Ludzie tez choruja choc sa wolni od wad genetycznych a ja napewno psa nie wyrzuce jesli bedzie z jakiegos powodu chory.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, co o tym myśleć. Ja to palnęłam głupotę - tak najzwyczajniej na świecie. Pies, pies, no dobra - dajcie tego psa, zamknę oczy i raz kozie śmierć. Ale pół roku przygotowań, wiedza o psach, psy już odchowane, wychowane, kontakt z hodowlami, znajomość forum i mimo to takie podejście do sprawy?

Mameczka, mówisz, że szperasz w internecie od pół roku, a jakoś na pudlowym podforum Cię nie widziałam. Akurat ostatnio pojawiły się tam pytania o mioty i plany na 2010 rok.
Ta kobieta nawet tam nie ma średniego samca - wyraźnie jest napisane "reproduktor na pograniczu miniatury i średniego", więc nadzieja, że średni będzie średni jest chyba mniejsza niż Twoje oczekiwania. Skoro marzysz akurat o takim psie, to dlaczego kupujesz kota w worku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka']Przykro mi ale najmniej przekonuja mnie posty od osob ,ktore nabyly psa w podobny sposob a teraz mnie krytykuja.To tak jak palacz ,ktory rzuci palenie i nienawidzi wszystkich palaczy.Moze i ja po kupnie mojej suni bede z wami walczyc o to zeby nie bylo wiecej podobnych do niej dziwolagow.[/QUOTE]
Tak, masz rację - mam w sobie gorliwość neofity. Za każdym razem jak zerknę do "pudli w potrzebie" to jest mi bezdennie głupio. Chciałam, żeby Cię to ominęło. Ale Ty chcesz to zrobić z premedytacją, więc jesteś przygotowana na takie emocje - poradzisz sobie z nimi lepiej niż ja.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny chyba napisały już wszystko w tej kwestii co można.

Wielu z nas nie miało tej wiedzy ani porad co ty kiedy decydowali się na kupno psa. I podziwiam osoby, które piszą: kupiłam psa z pseudo, wiem jaki to wielki błąd, źle zrobiłam, to ostatni taki pies w mojej rodzinie choć jest kochany i cudowny. Następny będzie z hodowli lub z adopcji.

Bo co to oznacza? Oznacza, że poczytali, zrozumieli i chcą naprawić swój błąd. Ty jesteś krok do przodu, a celowo robisz trzy kroki w tył. Wiesz, ale nie bo nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka']No ale jakos nikt linka do srednich pudli w dalszym ciagu mi nie daje? dlaczego?[/QUOTE]
Boisz się wejść na to pudlowe podforum i tam zapytać albo przeczytać pytania innych? Dlaczego?
Tyle już wiesz o psach, tak długo już szukasz, to pewnie wiesz także, że na psa rzadkiej rasy trzeba poczekać, trzeba go zarezerwować (i to jest dobry czas na uzbieranie odpowiedniej kwoty). Jeśli chcesz psa right now, to pomyśl o jakiejś popularniejszej rasie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...