Jump to content
Dogomania

RC Mobility Special


sota36

Recommended Posts

Witam - chce psa (briard, 17 miesiecy) karmic ta karma. dotad pies jest na domowym jedzeniu, chce przejsc na suchy pokarm, bo wiadomo - bilanse, witaminy itd.
Karma ta jest dla ochrony ukladu ruchu, dodam ze pies jak narazie nie ma z tym klopotow, dostaje Arthroflex - od szczeniaka, profilaktycznie. Czy ktos ma jakies zdanie na temat tej wlasnie karmy??? Jestem wdzieczna za uwagi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja dostalam troche rc mobility large dog, i daje mojemu mlodemu jak intensywnie trenujemy jako dodatek, albo w czasie treningow, raz w tygodniu jako nagrody ;) Ogolnie od wetow s;yszalam samo dobre, moj mlody na stawuy nie narzeka, mimo iz wazy 50kg to biega i skacze w agility bez problemow ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja suka je Royala MS. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, sierść bardzo ładna, kupki też bez zarzutu :wink: i co najważniejsze smakuje jej już od roku, nie ma żadnego marudzenia przy misce, polecam bo warto jedyne co jest odstraszające w tej karmie to cena a i jeszcze troche mały granulat jak dla dużego psa :-?

Link to comment
Share on other sites

No juz podnad tydzien jemy RC MS - i chyba jestem zadowolona - ale niestety (mja wina) zanecamy psa dodajac marchewke, miod, jogurt, rybki - roznie.
Kontrolujemy wage - dzis bedzie pierwszy ra wazony, po ponad tygodniowym, wcinaniu karmy. Nie wiem, czy to juz mozliwe, ale zauwazylam, ze siersc zaczela sie ladnie blyszczec , dotad trzeba bylo sie posilkowac vita wetem, teraz juz nie. Kupy , jesli mozna to tak okreslic, sliczne - wiec, czyzby to juz karma dawala o sobie znac??? tylko ta cena... ale coz - moja maksyma to "kochaj i ...płać"

Link to comment
Share on other sites

Oj :oops: przepraszam - problemy z kompkiem... Chcialam napisac ze moja dziewuszka zaczela jesc RC mobility trzy miesiace temu po zaleceniu weta /podobno wyniki badan prowadzonych na ONkach daly rewelacyjne rezultaty/i jak na razie wszystko super. Ciesze sie bardzo bo niestety moja sunia jest nadwrazliwcem pokarmowym i wiele rzeczy jej nie sluzy... A przy okazji mam tez wrazenie ze poprawila sie jej siersc... ale to tylko taki mily efekt uboczny :wink: bo najwazniejsze zeby karma dzialala zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

no wlasnie - jak sie przyjela> Otoz - konczymy worek, pies nie je podanej dawki, ale to niejadek, samej karmy nie tknie, trzeba zanecac, ale to moja wina - rozkapryszony jest i tyle. Wage trzyma (na domowym 37 kilo, po misieacu jedzenia RC M-S tez), kupy - jedno wyproznienie dziennie, szczerze - wzorcowe! Na domowym bylo kup ze 2 - 3. mowiac lanie - pachan uderzajaca, ale skoro to tylko jedna kupa, to musi byc chyba "skondensowana" - mam nadziej, ze wiecei o co chodzi. Ani razu nie bylo rozwolnienia! Bakow nie ma. Siersc blyszczaca, troche teraz wychodzi - moze o zima? tego nie wiem. Niestety pies ma tendencje do kamienia na zebach i nie sciera podczas jedzenia suchego, ale to chyba inny problem.
Jedna wada - cena!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36'] samej karmy nie tknie, trzeba zanecac, ale to moja wina - rozkapryszony jest i tyle... kupy - jedno wyproznienie dziennie, szczerze - wzorcowe! Na domowym bylo kup ze 2 - 3. mowiac lanie - pachan uderzajaca, ale skoro to tylko jedna kupa, to musi byc chyba "skondensowana" ...
[/quote]
moja sunia je sama karme bez dodatkow, pies tesciow tez ja chetnie je, wiec to chyba naprawde wina panci ze psa rozpuscila:cool3:my na kupy tez nie narzekamy(najczesciej raz dziennie i wzorcowe)co przy innych karmach(np.bosch) byly nawet 3 razy dziennie :shake:a siersc bedzie coraz ladniejsza

Link to comment
Share on other sites

Moj Dylan je ta karme od jakiegos czasu i bardzo mu sluzy. Fakt - jest droga, ale....zajrzyjcie [url=www.karmydodomu.pl]TU[/url]- my placimy 219 za 14kg z dostawa do domu gratis :cool3: Wogole ceny wszystkich karm maja najlepsze, jakie do tej pory udalo mi sie znalezc...

Link to comment
Share on other sites

ostatnio rozmawialam z weterynarzem o strasznej cenie tej karmy, pytalam go czy nie mozna by jej kupic w jakiejs hurtowni lub sklepie internetowym i wtedy dowiedzialam sie ze te wszystkie karmy wterynaryjne (w tym RC MS) sa nielegalnie sprzedawane przez internet, tak normalnie powinny byc tylko dostepne u weterynarza, nie mam pojecia skad taka duza przebitka na tej karmie :roll:i jeszcze dowoz gratis:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izold@']Agula - akurat ten sklep internetowy jest prowadzony przez weterynarza i karma jest sprzedawana legalnie..mi ta przebitka cenowa akurat nie przeszkadza, a wrecz przeciwnie....[/quote]
nie a nie mowie ze taka przebitka cenowa jest zla:cool3:tylko czemu normalanie u weterynarza jest o 30zl a nawet 40 drozsza:roll:(na 1 worku taka przebitka) weszlam na ta strone i tam wszystkie karmy sa bardzo tanie, moze i ja sie skusze:lol:a co do tego ze strone prowadzi weterynarz to chyba nic nie ma do rzeczy niestety, karm weterynaryjnych wogole nie powinno sie sprzedawac w internecie

Link to comment
Share on other sites

nie wiem, czy nie powinno sie sprzedawac karm weterynaryjnych przez internet - sa to karmy drogie, na ktore nie zdecyduje sie pierwszy lepszy bolek - gro ludzi, zanim je kupi, ma te karmy rekomendowane przez swojego weta, a gdzie je kupi, to juz jego sprawa..ja najpierw kupowalam karme u weta, ale kosztowala 40 zl drozej - a dlaczego? widocznie taka weci maja marze - zreszta jedni wyzsza, inni nizsza... ja akurat jestem zachwycona tym sklepem internetowym, bo nie dosc, ze karmy tansze, to i mozna sie skonsultowac na ich temat - wlasnie z wetem, ktory prowadzi ten sklep... w koncu - jesli chcesz swojego psa otruc, to i tak cie nikt nie powstrzyma :roll: zreszta, te karmy i tak zrobia mniejsza krzywde psu (nawet jesli zle dobrane) niz jakies goowno z supermarketu....a jesli chodzi o dostawe gratis, to ja sie tylko z tego ciesze - a dla nich to tez ewidentnie oplacalne, wiec co tu dyskutowac? cieszmy sie, ze i w Polsce w koncu trafiaja sie rzetelne i atrakacyjne uslugi - oby tak w kazdej branzy sie dzialo!

Link to comment
Share on other sites

Napiszę parę słów z perspektywy karmienia tą karmą dorosłego psa. Goro ma prawie 9 lat i stwierdzone zmiany zwyrodnieniowe stawów łokciowych. Wcześniej był karmiony Eukanubą senior i dodawany miał arthroflex. Zdecydowałam się na zmianę karmy po tym jak zauważyłam że pies nie za bardzo toleruje eukanube senior(trochę mnie to zdziwiło ponieważ od szczeniaka Goro jadł różne Eukanuby). Wet polecił nam RC mobility special. I muszę powiedzieć że ta karma to rewelacja. Goro je ją bardzo chętnie. Karma dana do miski znika w jednym momencie(eukanuba mogła leżeć pół dnia). Widzę też poprawę w jego łapach bo nie kuleje i sprawnie chodzi po schodach. Puszczanie bąków nie istnieje, kupy ok, a nie jak u słonia.
Potwierdzam też że karma ma wpływ na sierść. Gorulcowi sierść się zrobiła mięciutka i lśni pięknie.
Wada to faktycznie cena(płacimy 230zl) ale cóż wysoka jakość ma swoją cenę!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Muszę u Was wzbudzic trochę zazdrości ;) u mnie jest hurtownia Royala i jak się ma dobre wtyki (ja nie mam, ale kolezanka ma) to za ta karmę (i zreszta każdą weterynaryjną) zamiast 240 płaciłam 190 zł... :cool3: i jeszcze dostałam puchę nakarmę, próbek całe pudło i miarki. Miałam dobry humor chyba z 3 dni :D

A teraz o karmie - Mam psa z zespołem krótkiej kości łokciowej.
Pies NIEGDY nie grymasi na NIC (tylko nie lubi sałaty ;p). Więc akurat mnie nie dziwi, że z miski ta karma znika w 5 sekund. Mógłby tylko gryźć czasem ;p
Ale to, że na dworze też traktuje ją jako super nagrody, to już dla mnie coś znaczy, bo np pedigree jako nagrody często nie zje.

Kupa - na 6. 3x dziennie, jak to ładnie nazywają "kompaktowa" - 1 kawałek. Kolor - czekoladka, zapach - chyba jeszcze mnie nie doleciał nigdy, więc tez super.

Bąków - brak. Ani jednego dziennie. Chyba, ze dorwie coś extra na trawniku :p

A co najważniejsze - krzywe łapy jej się wyprostowały. Przynajmniej z zewnątrz to tak wygląda. Odkąd ją je, żaden sędzia na wystawie nie zwrócił uwagi, ze jest coś nie tak z łapami. Za jakiś czas zrobię jeszcze prześwietlenie.

Dla mnie karma pachnie ładnie. Jeszcze mi się nie znudziła :D Otwarty wór po 1,5 miesiąca nadal aromatyczny.

A że mnie cena nie odstrasza (bo mam taniej), to ogólnie daję 6.

Kolejny worek kupiłam Mobility Special Large Breed. Bo mój pies waży 25 kg, więc w sumie waga graniczna i chcę spróbować tamtej.

I zakłdam wątek podobny o innych karmach z chondroityną.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[B]Royal Canin Mobility[/B]

U naszego psa od lutego pojawiają się problemy ze stawami (najpierw przednia lewa łapka zaczęła "strzykać", a przed świętami pojawiła się kulawizna na prawą tylną). Od dwóch miesięcy pies dostaje Arthroflex z zalecenia "naszego" stałego weta. Wczoraj byliśmy u innego na okoliczność rtg i wróciłam do domu z paczką RC mobility. Kupiłam w ciemno, bo jakoś tak się gadało z wetem o tym i o tamtym ;), dopiero w domu spojrzałam na skład i jestem zaskoczona. Na pierwszym miejscu ryż, na drugim mąka kukurydziana, dopiero na trzecim suszone mięso drobiowe a zaraz potem znowu kukurydza i gluten kukurydziany. Toż to chyba pasza dla kurczaków a nie dla psa? Oczywiście jest chondroityna i glukozamina ale to pies dostaje przecież w Arthroflexie. Z tego, co wet mówił, to główna różnica polega na obecności NNKT ale pies dostaje także olej lniany, który zawiera omega 3 i omega 6. (Wet twierdzi, że z karmy NNKT są lepiej przyswajalne niż ze źródeł naturalnych (?) - wspomniał coś o długich łańcuchach, ale ja noga z biologii, więc nie wiem, o co chodzi) Na dodatek jest konserwant - sorbitan potasu. I przeciwutleniacze - galusan propylu, BHA.
Dawkowanie dzienne RC mobility zbliża się do pułapu pedigree - w przypadku naszego psiaka 165 g dziennie (większość karm, jakie stosowałam do tej pory wahała się w granicach 110-130 gram dziennie).
No i tak się gapię w tę etykietę i nie bardzo potrafię znaleźć powód, dla którego ta karma miałaby poprawić kondycję naszego psa. Czy mam rację, czy coś przeoczyłam?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Weterynarz zalecił nam tą karmę, jutro zamawiam. Skład także jest dla mnie dosyć dziwny, ale patrząc na wasze opinie to rzeczywiście karma psom pomaga. Mój cierpi na lekką kulawiznę. Dostaje także syrop apto-flex i tabletki przeciwbólowe. W dodatku ma problem neurologiczny (trzęsienie łap) który jest trudny do wyleczenia bo walczymy z tym od lat i się pogarsza. Na szczęście kuleje delikatnie, prawie że nie widocznie, dysplazji mam nadzieję nie będzie. Później badania rtg i serca. Musimy psa odchudzić.

Mam nadzieję że karma pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...