Jump to content
Dogomania

wronka

Members
 • Posts

  667
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wronka last won the day on May 19 2016

wronka had the most liked content!

Recent Profile Visitors

2735 profile views

wronka's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

136

Reputation

 1. Czy suczka ma zdrowe zęby? Bez kamienia? Bo problemy w jamie ustnej często powodują przewlekłe zapalenia spojówek, trudne do leczenia.
 2. Zapalenie pęcherza diagnozuje się poprzez badanie laboratoryjne moczu. Urazy ortopedyczne - głównie poprzez zdjęcie RTG. Leczenie "na oko" nie jest żadnym leczeniem. Z opisu sytuacji i filmu najbardziej prawdopodobne wydaje się zerwanie więzadła krzyżowego - to akurat uszkodzenie sprawdza się testem szufladowym w znieczuleniu (chciałabym wierzyć, że test został przeprowadzony w trakcie wizyty, cóż...), ale diagnostykę musi przeprowadzić lekarz dysponujący doświadczeniem i sprzętem.
 3. Profesjonalny sprzęt do rehabilitacji i wspomagania robi firma Admirał z Łodzi. Przejrzyj ich stronę. Chętnie dzielą się doświadczeniem i doradzają - w razie wątpliwości warto pisać lub dzwonić. Labrador to spory, ciężki pies - nosidło musi być porządne, solidnie podpierać ciało, dobrze rozkładać ciężar - tak, aby nie zrobić krzywdy ani "nosicielowi" ani psu. To z Alli wygląda licho. Ja bym mu nie zaufała.
 4. Oczywiście, że są stowarzyszenia, które pozwalają na rejestrowanie mieszanek dwóch ras i dają im normalne (normalne w sensie "swoje" oczywiście) metryki. Te metryki nie są nic warte, ale "hodowcy" robią to legalnie.
 5. Możesz spróbować Bosch Sensible Renal & Reduction - ma w składzie tłuszcz drobiowy, ale jeśli uczulenie nie jest silne to śladowa zawartość białek drobiowych nie powinna uczulić. Przy chorobach nerek zwracaj uwagę nie tylko na białko / tłuszcz, ale także na proporcje składników mineralnych (potas, fosfor...)
 6. To, że pies jest spokojny nie kasuje jego popędów. Jeśli suka poluje na kury to polować na nie będzie, więc albo zabezpieczysz ogrodzenie w taki sposób, by nie mogła się przez nie przedostać (a jeszcze lepiej byłoby podzielić ogród tak, aby nie miała kontaktu wzrokowego z potencjalnymi ofiarami) albo nie wypuszczaj jej na podwórko bez nadzoru.
 7. Zwróć uwagę na to mlaskanie, o ile się powtarza. Razem z uporczywym oblizywaniem nosa, lizaniem łap i szorstkich (najczęściej) powierzchni, w zaawansowanym stadium także ulewaniem może być objawem refluksu, który jest przeciwwskazaniem do stosowania BARFa.
 8. Po pierwsze - w przypadku psa tej masy stosowanie metody zewnątrztorebkowej to spore ryzyko nawrotu. Tę metodę stosuje się u lekkich ras miniaturowych albo w przypadku, kiedy naprawdę trzeba bardzo oszczędzać finanse (w porównaniu z innymi jest tania). U psa wielkości beagla rozsądnym rozwiązaniem jest metoda TTA, TTA Rapid lub najnowsze TTA Porus - każda z nich niestety kosztuje około 2.500 - 3.500 zł. Zabieg powinien przeprowadzić doświadczony ortopeda, podobnie z wydaniem zaleceń pooperacyjnych. W każdym przypadku zalecane jest ograniczanie ruchu, ale przy wszystkich TTA środki ostrożności są mniejsze niż w przypadku metody zewnątrztorebkowej. Zapisz się do FB grupy "Choroby ortopedyczne psów i kotów im. Borysa Owczarka" - to kompendium wiedzy i doświadczeń w leczeniu zerwanych więzadeł.
 9. Bez przesady - dziewczyna chce peta. W tej sytuacji rozumiem doskonale, że hodowca nie pozwala na swobodny wybór (bo przecież może się najbardziej spodobać ten pies, który najlepiej rokuje wystawowo i zwyczajnie szkoda byłoby go oddawać komuś, kto nie planuje wykorzystać tego potencjału).
 10. Nie, nie można. Szczeniak musi być w pierwszej kolejności zachipowany, następnie zaszczepiony przeciw wściekliźnie, a potem odczekać jeszcze minimum 21 dni.
 11. Pomijając kwestie poruszone powyżej - żyję z TTB (czyli terierami typu bull, do których zaliczają się amstaffy, pibulle, bullteriery i staffiki) od 23 lat. Znam te rasy. Pit nie jest psem dla laika, nie jest psem dla kogoś, kto nie będzie w stanie poświęcić sporo czasu na wychowanie, socjalizację i trening swojego zwierzaka. Dodatkowym problemem jest to, że FCI nie uznaje tej rasy, więc dla kogoś, kto nie "siedzi" w temacie kupno psa jest obarczone sporym ryzykiem nabycia kundelka z czerwonym nosem, a nie zwierzęcia rasowego. "Prawdziwe" pity to psy sportowe - mocno pobudliwe, szybkie, zwinne, cięte, wymagające pracy. Bardzo często mają problemy w kontaktach z innymi psami i to niezależnie od prowadzonej wcześniej socjalizacji. Jeżeli interesują Cię TTB to myślę, że lepszym wyborem będzie amstaff z dobrej hodowli ZKwP - to nadal żywy, ruchliwy pies, ale bez tak silnych popędów. No i jeszcze nie teraz - argumentacja w postach powyżej.
 12. Kup korzeń o nazwie torga w największym rozmiarze - testowany na amstaffach, jest piekielnie twardy i bardzo trwały. A z jadalnych - poroże jelenie.
 13. Nie wiem, czy myślałaś o takim rozwiązaniu, ale Exclusion ma też karmę na wieprzowinie - jest w wersji Intestinal, ale można ją podawać także zdrowym psom (omawiane z wetem). Też mało popularna - jeśli nie trafisz z królikiem zawsze jakaś opcja. Z czysta wołowiną i na ziemniakach jest jeszcze Healthy Doggie Beef&Potatoes Sensitive, ale zawiera tapiokę (nie wiem jak z tym u Was) - trudno dostępna, droga, bez warzyw. Jeśli nie to chyba pozostaje gotowanie :/
 14. Bardzo proste składy ma karma Exclusion Diet. Nie ma co prawda wołowej, ale z mięs nie uczulających i mało popularnych są np. konina / jeleń / królik / kaczka, wszystko z ziemniakami, bez dodatku warzyw.
 15. Brit Care nie ma karmy na wołowinie.
×
×
 • Create New...