Jump to content
Dogomania

wronka

Members
 • Content Count

  667
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wronka last won the day on May 19 2016

wronka had the most liked content!

About wronka

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

2,022 profile views
 1. wronka

  Kłopoty z chodzeniem, tylne łapki

  Zapalenie pęcherza diagnozuje się poprzez badanie laboratoryjne moczu. Urazy ortopedyczne - głównie poprzez zdjęcie RTG. Leczenie "na oko" nie jest żadnym leczeniem. Z opisu sytuacji i filmu najbardziej prawdopodobne wydaje się zerwanie więzadła krzyżowego - to akurat uszkodzenie sprawdza się testem szufladowym w znieczuleniu (chciałabym wierzyć, że test został przeprowadzony w trakcie wizyty, cóż...), ale diagnostykę musi przeprowadzić lekarz dysponujący doświadczeniem i sprzętem.
 2. wronka

  Problem z nerkami - karma bez kurczaka

  Możesz spróbować Bosch Sensible Renal & Reduction - ma w składzie tłuszcz drobiowy, ale jeśli uczulenie nie jest silne to śladowa zawartość białek drobiowych nie powinna uczulić. Przy chorobach nerek zwracaj uwagę nie tylko na białko / tłuszcz, ale także na proporcje składników mineralnych (potas, fosfor...)
 3. wronka

  Zerwane więzadła krzyżowe komplikacje

  Po pierwsze - w przypadku psa tej masy stosowanie metody zewnątrztorebkowej to spore ryzyko nawrotu. Tę metodę stosuje się u lekkich ras miniaturowych albo w przypadku, kiedy naprawdę trzeba bardzo oszczędzać finanse (w porównaniu z innymi jest tania). U psa wielkości beagla rozsądnym rozwiązaniem jest metoda TTA, TTA Rapid lub najnowsze TTA Porus - każda z nich niestety kosztuje około 2.500 - 3.500 zł. Zabieg powinien przeprowadzić doświadczony ortopeda, podobnie z wydaniem zaleceń pooperacyjnych. W każdym przypadku zalecane jest ograniczanie ruchu, ale przy wszystkich TTA środki ostrożności są mniejsze niż w przypadku metody zewnątrztorebkowej. Zapisz się do FB grupy "Choroby ortopedyczne psów i kotów im. Borysa Owczarka" - to kompendium wiedzy i doświadczeń w leczeniu zerwanych więzadeł.
 4. wronka

  Ekstremalnie twardy gryzak dla psa

  Kup korzeń o nazwie torga w największym rozmiarze - testowany na amstaffach, jest piekielnie twardy i bardzo trwały. A z jadalnych - poroże jelenie.
 5. wronka

  Foksterier szorstkowłosy (kupno) jaka hodowla?

  Bo kundelka podobnego do foksa możesz adoptować w schronisku. Związki i stowarzyszenia "hodowców" powstałe w 2011 roku po nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt nie wymagają od swoich członków potwierdzenia rasowości psów wiarygodnym, wielopokoleniowym rodowodem, nie wymagają profesjonalnej oceny sędziów kynologicznych, nie wymagają badań rodziców szczeniąt w kierunku chorób typowych dla rasy. Rejestrujesz pieska z grubsza wyglądającego jak rasowy, rozmnażasz, kosisz kasę. Jeśli chcesz mieć foksteriera to szukaj hodowli zrzeszonej w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP).
 6. wronka

  Foksterier szorstkowłosy (kupno) jaka hodowla?

  Hodowla zarejestrowana w Dolnośląskim Związku Hodowców Psów. Czyli omijać z daleka.
 7. wronka

  Ciągłe mlaskanie i rozglądanie się

  To mogą być objawy refluksu. Bardzo charakterystyczne dla tej choroby jest uporczywe mlaskanie, oblizywanie się, lizanie szorstkich powierzchni (dywan, legowisko), w zaawansowanym stadium ulewanie (nie mylić z wymiotami). Jedynym sposobem na pewną diagnostykę jest gastroskopia - musi być wykonana w pełnym znieczuleniu i przez ogarniętego lekarza. Jeśli refluks jest nieleczony to może prowadzić do stanów zapalnych przełyku (kwas niszczy błony śluzowe, podrażnia tkanki, może powodować obrzmienia, nawet krwawienia).
 8. wronka

  Przygarnę/zaadoptuję Amstaffa

  A co do meritum - w schroniskach i fundacjach nie ma szczeniąt rasowych. A jeśli już się zdarzą (rzadkość i cud) to ustawia się po nie kolejka chętnych długa jak ogon węża. Jeśli jesteś zainteresowany psem w typie szukaj na bieżąco w fundacjach (Fundacja AST, Amstaff Azyl, TTB Poznań, SOS Amstaff i jeszcze kilka innych, łatwo znaleźć) - żadna nie jest z Twoich okolic, ale po przyjaciela na lata warto jechać nawet kilkaset kilometrów.
 9. wronka

  APBT Serbia

  http://zkwp-koszalin.pl/2015/02/20/komunikat-badania-dna/
 10. wronka

  Łysiejący ogonek

  Do dobrego dermatologa warto jechać nawet kilkadziesiąt albo i więcej kilometrów. Choroby skórne leczy się długo i żmudnie - nie warto oszczędzać. Co z tego, że lokalny wet zleci badania, skoro potem i tak nie będzie potrafił wyciągnąć z nich poprawnych wniosków i dobrać leczenia.
 11. wronka

  APBT Serbia

  Tak, dokładnie tak to działa. Pitbulle nie są uznane przez FCI, mają swoje organizacje, z których absolutnym numerem 1 jest ADBA, i swoje (dziwne dla nas) ścieżki.
 12. wronka

  Karma bez wypełniaczy? Jaka?

  Na rynku praktycznie nie ma suchych / półwilgotnych karm bez wypełniaczy (jest Alpha Spirit i trudno dostępna Ziwi Peak, przy której Alpha wyda Ci się tania). Nawet drogie karmy (Orijen) zawierają w sobie dodatek grochu, soczewicy, ziemniaków, ryżu, czyli produktów bogatych w skrobię. Pozostaje Ci tak naprawdę BARF, ale trzeba się do niego przygotować merytorycznie i pamiętać o regularnych badaniach krwi.
 13. wronka

  Karma bez wypełniaczy? Jaka?

  Wszystkie karmy z tej półki cenowej co Bozita zawierają zboża, ryż (który też jest zbożem de facto :) ), ziemniaki albo groch, czyli wypełniacze pełne skrobi :/
 14. wronka

  Karma bez wypełniaczy? Jaka?

  Tak na szybko to półwilgotna Alpha Spirit spełnia kryteria, ale trzeba sie liczyć z dość wysoką ceną :/
 15. wronka

  Rejestracja w ZKwP z czym się wiąże??????????

  Źle rozumiesz. Dokumentem potwierdzającym rasowość zwierzęcia jest metryka. Rodowód wyrabiasz w przypadku, kiedy planujesz wystawiać psa i ewentualnie robić hodowlankę.
×