Jump to content
Dogomania

Jak radzicie sobie z włosami wszych pupili???


Wiki

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam buldoga, jest maly, ma krotkie i dosc twarde biale i jasnobrazowe klaki, ktore sypia sie z niego calymi chmurami.

Jeden znalazlem w piwie, kiedy bylismy - bez psa - na urlopie we Wloszech. Nie zartuje - "przetransportowalem" go najwyrazniej na jakiejs koszulce, mimo, ze wszystko bylo przed wyjazdem prane i on juz nie mial do tych rzeczy dostepu.

Ale juz to polubilem :lol: - i to chyba jedyna recepta.

Serio - tylko odkurzanie i czesanie. Tak, ze troche tego jednak zostaje na dworze ;)

Link to comment
Share on other sites

Ponoć jeśli nie można z czymś wygrać, należy to polubić. A przynajmniej się przyzwyczaić :) I chyba tak jest w tym przypadku.

Ja swoją Diankę wyczesuję codziennie na działce (ewentualnie spacerze). I nie pozwalam jej... kłaść się w dużym pokoju :roll: Bo tam mamy taki dywan, że na niego traci się podczas odkurzania tyle czasu, co na wszystkie pozostałe razem wzięte.

Wiem jednak, że jak będę za pare lat na swoim, to chciałabym mieć parkiety. Zwłaszcza, że gronek mi się marzy :D

Pozdrawiamy

Goddy i Diana

Link to comment
Share on other sites

no mi to tam nie przeszkadza czasami nawet jak jestem w pracy i pije sobie herbatke znajduje włosy Wiki ale moja mama dostaje szału jak robi obiad a tam na kotletach czy w zupie znajduje włosy psa :D hehe

No coz chyba musze jej powiedzieć ze cóz tak musi być i trzeba to polubić (dobra rada )hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie:)

U nas w domu tez zrezydnowalismy z dywanow, ze wzgeledu na siersc i nie tylko. Szczotkowanie psa jest konieczne i nie tylko poto zebyw domu bylo mniej siersci ale i pomoc psu zgubic liniejaca siersc. Przyzwyczajenie sie do tego ze siersc bedzie WSZEDZIE jest konieczne. Ale przeciez pies bedacy w domu jest czysty wiec i ta siersc jest czysta. Znam ludzi ktorzy maja kota i kot czasami siedzi na wersalce, ale jak wchodzi na wersalke odrazu panstwo klada gazete i kot moze siedziec ale na tej gazecie:(. Naszczescie kot juz sie przyzwyczail.

Link to comment
Share on other sites

Abakusie i tak powinno byc.Czlowiek kiedy decyduje sie na psa musi przyzwyczaic sie do siersci...No chyba ze wezmnie nagiego peruwianczyka lub meksykanskiego psa bezwlosego....Kiedy kocha sie psa kocha sie go z calym jestestwem a siersc jest nieodlaczna u wiekszosci ras......

Link to comment
Share on other sites

No chyba ze wezmnie nagiego peruwianczyka lub meksykanskiego psa bezwlosego....Kiedy kocha sie psa kocha sie go z calym jestestwem a siersc jest nieodlaczna u wiekszosci ras......

Albo cudownego foksteriera, który nie linieje gdy czesze się go codziennie (a czesania i tak jest mało) 8)

Link to comment
Share on other sites

Spytko :evil: :evil: :evil:

U mnie wszystko we włosach, mimo, ze mamy krótkowłosego charta i ON-kę. ON-ka robi za pięciu, bo włos zrzuca w niemiłosiernych ilosciach. Ale u nas nie ma dywanów i odkurzanie nie jest takim koszmarem.

Nasze psy nie mają wstępu do sypialni, bo tam mamy ciuchy, tam śpimy itd. i chcieliśmy, zeby to było miejsce wolne od kłaków... Terefere... przynosimy je sami na ubraniach i kapciach, nie potrzebujemy do tego wziyt naszych psów...

Ale za to psiarz psiarza wszędzie pozna... po ubraniu :)

Link to comment
Share on other sites

Stan na dzisiaj - 2 groenendaele - sposób na sierść - przyzwyczajenie i odkurzanie.

Co do szczotek - to polecam grzebień z obrotowymi zebami - pięknie rozczesuje długą sierść i nie wyrywa podszerstka. Do rozczesywania używam raz na tydzien/ 2 tygodnie preparatu którego nazwy zapomniałam bo mam galopujacą sklerozę. Jutro powiem a dzisiaj tylko tyle że jest świetny!!!

Link to comment
Share on other sites

Tak, i to bardzo dobrze wpływa na kondycję sierści mojej suczki. Wiem są różne szkoły np. że briarda wogle nie pwinno się kąpać.A przed wystawą to kategorycznie,ale jak narazie moja Vicia jest kąpana przed każdą i wygrywa ,więc nie jest to błędem. A woda jeszcze nikomu nie zaszkodziła a zwłaszcza briardowi. :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Ja swoją briardzicę czeszę tak raz na tydzień/raz na 2 tygodnie ... jak bym miała czesać raz na 3 tygodnie to musiałabym ją ostrzyc z kołtunów na jeża :lol: Gaja spędza dużo czasu na ogrodzie rozrabiając z naszym drugim psem rottweilerką, więc nie ma możliwości aby wyglądała cały czas elegancko :lol: Z sierścią w domu nie mam problemów bo briardy generalnie jej nie gubią ...

Natomiast nasza rottka gubi sierść dwa razy w roku i na potęgę ... :lol: ... pozostaje tylko porządne czesanko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Częstość czesania zależy od struktury sierści. Moja Vicia ma sierść jak najbardziej kozią co sprawia że się nie spilśnia. A po za tym ma 4,5 roku więc szczenięcą (miękką)sierść ma już za sobą. Odpowiednia pielęgnacja i kątunienie się sierści ma się za sobą. Trzeba zaznaczyś że brudna sierść bardziej jest podatna na spilśnianie. :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...