Jump to content
Dogomania

Spytko

Members
 • Content Count

  159
 • Joined

 • Last visited

About Spytko

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  okolice Gdanska
 1. Spytko

  PON-owy bałwanek

  poprzedniej zimy miałem w ogródku ulepionego bałwanka, tak ok. 100cm wzrostu. Całą zimę mój Ponik nie pił wody tylka jak miał pragnienie zjadał bałwana.. Zjadł całego. :D
 2. Spytko

  PONy

  No i w końcu nasze kudłacze doczekały się na Dogomanii wyodrębienia :D Gratulacje dla wystawców.
 3. Spytko

  PONy

  Ano wlaśnie , Fido. Może by się tak kulturalnie ujawnić, przedstawić sibie i psa ?
 4. Spytko

  PONy

  Myślę że Dzidtka ma rację .( mimo że mamy zupełnie inne podejscie do PONów :wink: ) A gdzie, jak nie w ojczyźnie rasy mają byc najpiękniejsze psy ? I że trudniej wygrać w Polsce niż poza granicami to chyba normalna rzecz. A psy jezeli ktoś ma ochotę to niech wystawia aż do emerytury ( swojej albo psa :lol: )
 5. Spytko

  Dzien dobry Państwu 2 - trochę długie

  A ja stosuje BARF juz od roku !!! A co, A jak. :wink: Rano daje skrzydełka, lub szyjki czy inne korpusy, a popołudniu zmiksowane warzywka z podrobami.Nie zauważyłem żadnych problemów z przyswajaniem. Do tego dorzucam co akurat mam: a to jajko ( całe ze skorupka), a to troszki oleju,, a to rybkę albo inny twaróg. A mam nie-charta Pona żarłocznego, jak typowy przedstawiciel tej rasy, W dodatku pies po operacji stawu ( dysplazja ). i sobie chwali jedzonko, a jak doakazuje , biega, prawie jak chart :wink:
 6. Spytko

  BARF dla seniorów

  Ja mam młodego psiaka ok. 2 lat. Rano dostaje 2-3 skrzydełka ewentualnie szyjki i korpusy. Po południu zmielone warzywa i owoce, tudzież podroby mięso itp. Miele to w mikserze wszystko razem + troszkę witamin. A kości ? Zmielić w maszynce do mięsa? :hmmmm: Trzeba spróbować.
 7. Spytko

  Kleszcze

  Ja z moim nie-chartem, ale za to bardzo Kudłatym Ponem chadzam na spacery codziennie nad rzekę , w zarośla. Kleszczy od zatrzęsienia. Próbowałem różne środki i Frontline jest zdecydoawanie najlepszy. Ja stosuję Frontline w pipetce., kiedyś próbowałem w sprayu, ale jak miałem wykonać ponad 60 psiknięć aby zabezopieczyć psiaka to i ja , i on mieliśmy dosyć, A po za tym kto by do tylu zliczył. :wink:
 8. Spytko

  Krycie

  Kwestia odpowiedniego zarejestrowania "Organizacji" :lol:
 9. Spytko

  ...dla Rotti ...

  Rotti - trzymaj się ! Czekamy na Ciebie na Dogomanii.
 10. Spytko

  Podatek od hodowli???

  Przy działach specjalnych produkcji rolnej , Ty sama określasz i zgłaszasz do US wielkośc stada podstawowego. Od Ciebie zależy , które psy uznasz za zdatne do dalszej hodowli, a które trzymasz tylko dla swojej przyjemności.
 11. Spytko

  Podatek od hodowli???

  Sztuka stada podstawowego to suka lub pies, która/y może być uzyta do dalszej hodowli zgodnia z przepisami Związku Kynologicznego. Czyli pies dzięki , któremu możemy uzyskać przychód ze sprzedaży szczeniąt. Czyli psiaki wysterylizowane i z innych powodów nie mogące mieć szczeniaków uznanych przez Związek, nie są psami stada podstawowego.
 12. Spytko

  Podatek od hodowli???

  530,08,-zł jest to kwota wolna od podatku, a nie dochód wolny od podatku( tak zresztą napisał ZEMAT :wink: ) Dochód wolny to 2789,90,-zł, :lol:
 13. To ja tez pytanko :wink: Z czego to wynika , że tylko tyle jest miotów rocznie ? Według wyliczeń Marcina jest ok. 250 Chartów Polskich, niech z tego w wieku hodowlanym jest 50 %. Zostaje nam 125 chartów. Dalej , niech suki stanowia ok. 40% - to daje ok. 50 suk. I z tych 50 suk tylko 2 mioty ? Rozumiem , że częśc właścicieli nie zamierza posiadać szczeniaków, ale reszta ? Czy CP mają problemy z zaciążeniem ? Czy wpływ na ilość miotów ma popyt na Charty Polskie ?
 14. Spytko

  Podpatrzone

  Ja w sprawie posikiwania chartów. Mój PON przestał w domu sikać w domu w wieku 12-13 tygodni, od tego czasu ani razu się nie zlał. Podobnie mój poprzedni pies Cocker Spaniel 3 mieisące i koniec sikania. A o chartach czytam 9 miesięcy, 1,5 roku. Takie słabe pęcherze mają, czy nie wyuczalne ? :-?
 15. Spytko

  Zapraszam miłosniukow PONa

  Proponuje założyć fotoalbum. Chociażby na onet.pl I można zdjęcia bez problemu "zacytować" :lol:
×