Jump to content
Dogomania

Katowice 24-26.03.2006


Savannah

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem w jh powinno sie zmieniac sedziow, szczegolnie powinno sie "dopuszczac" sedziow z zagranicy do sedziowania. Normalne ze kazdy sedzia ma swoje upodobania, a chociazby tak jak bylo w Poznaniu - sedziowanie przez Elke Peper, bylo dosc niespodziewane i ciekawe, a w przypadku niektorych polskich sedziow, patrzac na osoby jakie wystepujac mozna przyznac lokaty jeszcze przed konkursem... taka prawda ;)

[QUOTE]A ja przypominam że za tydzień zmieniamy czas .
Mam nadzieje że jadący z daleka to uwzględnili[/QUOTE]
Na stronie zk tez to przypomnieli :p

Link to comment
Share on other sites

Łohoho dobrze wiedzieć :lol:
Kurcze ja sie denerwuje tak, jakbym ja conajmniej coś wystawiała :cool3:
Tyle osób znajomych wystawia psy, że udziela mi się ich zdenerowanie (Nie za wcześnie? :eviltong: )
Tylko nadal jakoś mi się nie uśmiecha jazda prawie 12 godzin... No cóż przezyję JAKOŚ.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze będzie!!!:p Ale ja też już mam stresik!:evil_lol: Powoli planuję co spakować i o której ruszać!
Powiedzcie mi jeszcze na którą powinnam być najpóźniej żeby znaleźć jeszcze jakieś wolne miejsce na najbliższym parkingu, może któś ma jakieś doświadczenia z zeszłego roku!?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viz']Łohoho dobrze wiedzieć :lol:
Kurcze ja sie denerwuje tak, jakbym ja conajmniej coś wystawiała :cool3:
Tyle osób znajomych wystawia psy, że udziela mi się ich zdenerowanie (Nie za wcześnie? :eviltong: )
Tylko nadal jakoś mi się nie uśmiecha jazda prawie 12 godzin... No cóż przezyję JAKOŚ.[/quote]

To chyba mój stres Ci się udzielił po moim marudzeniu wczoraj na gg :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eve ja mam doświadczenie z innych wystaw, że jak przyjechałam o 8.00 to miejsca jeszce były :eviltong: Z kolei koło 9.00 mało gdzie ;)

Moniczko, wczorajszy stres? Nie, stanowczo nie.
To raczej ten Twój od poczatku stycznia :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś ma ma może namiary na tani nocleg w Katowicach? Chodzi o jedną osobę (mnie) ze sporym psem (Airedale Terrier), na noc z piątku na sobotę, a może również z czwartku na piątek...

Przperaszam, jeśli już na ten temat było - znaleźć nie potrafię, a topik ma ponad 100 stron!

I jeśli mogę prosić o info na priw to byłabym szczególnie wdzięczna!

Link to comment
Share on other sites

Dla wszystkich którzy mieli nadzieję na wejście na wystawę z psem niezgłoszonym bez problemów informacja ze strony oddziału Katowice:
" Informujemy,że na teren wystawy wprowadzone mogą zostać tylko psy na nią zgłoszone!"
Więc cóż moi drodzy przemyt lub wg.sugestji ochrony z zeszłego roku przywiązujemy do barjerki:shake: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Eveandaxel, ja w zeszlym roku bylam w Katowicach okolo 8 i zaparkowalam na parkingu powyzej Spodka (cos okolo 20zl placilam z tego, co pamietam) - nie wiem czy jest jakis parking blizej wejscia (z duzym psem, klatka, krzeslem i torba kazdy metr blize cenny ;) ). Miejsc juz tam nie bylo zbyt wiele.

A odnosnie wprowadzania na teren wystawy psow, ktore nie sa na nia zgloszone, to kompletnie tego nie rozumiem. Kto byl w Spodku, ten wie, ze super przestronnie w czasie wystawy tam nie jest. Gdyby nie fakt, ze wystawiam tam psa, do glowy by mi nie przyszlo, zeby go narazac na deptanie po lapach i duzo powazniejsze problemy, o tym, ze z psem ciezko ogladac co sie dzieje na ringu nie wspominajac :roll:

Link to comment
Share on other sites

babyCakes
A na trzy dniowy pobyt samego w domu byś go naraziła bo ja raczej swojego psa (żadnego ) bym samego na 3 dni w domu nie zostawiła!
poza tym jak ktoś ma jednego pupilka to nie ma problemu i możemu się wydawać to dziwne ze3 ktoś przyjeżdża z większą ilościę psów i musi zabrać także np. niezgłoszonego szczeniaka lub starego nie pokazywanego już psa.
Dla mnie to zażądzenia jest po prosyu chore. A swoją drogą cieksawe jak sobie służby porządkowe poradzą z młodym prezenterem. Mój syn występuje najczęsciej z sunią która na wystawę nie jest zgłoszona (bo po prostu nie ma takiej potrzeby ona w Polsce i tak juz osiagnęła co się dało niech się inni wykarzą) i nie widzę potrzeby zgłaszania psa na wystawę w której nie będzie brał udziału i płacenia za niego jeżeli regulamin JH tego nie wymaga!
I wież mi napewno bym się upierała przy wpuszczeniu tej suki na wystawę jeżeli moje dziecko zdecydowałoby się z nią wystartować.

A co do parkingów to w zeszłym roku oprucz parkingu na górze był też dostępny parking na dole po prawej str głównego wejścia. Napewno będzie ci znacznie wygodniej dojść z tego parkingu tobołkami niż z góry.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję się pod tym, co napisała BabyCakes. Tutami... Tu nie chodzi o sytuacje, o których Ty piszesz - a więc niemożliwość zostawienia psa samego w domu, przyjazd na kilka dni z kilkoma psami itp. Tu raczej chodzi o ludzi, którzy starają się wejść na teren wystawy z psem tylko po to, żeby pooglądać inne psy i żeby ich psiak się posocjalizował/pobawił itp. Jak dla mnie w warunkach "spodkowych" (i większości innych hal) to pomysł z lekka poroniony. Nie wspominając już o tym, że wystawa w ścisku i tłoku dla młodego szczeniaka może więcej złego przynieść, niż dobrego.

Link to comment
Share on other sites

Czasem z konieczności trzeba zabrać niezgłoszonego psa.Przecież nikt nie bierze stworzenia żeby mu deptali po łapach.Ale zabierajcie tym nielegalnym paszporty,książeczki,szczepienia.Czasem trzeba zrobić kilka kursów przez bramkę ale się udaje.Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Przecież nikt nie bierze stworzenia żeby mu deptali po łapach.[/quote]

No właśnie niestety biorą. Po to żeby piesek się pobawił, miał frajdę, zobaczył inne pieski itp itd. Dla psa to wtedy zwykła mordęga. Zwłaszcza, jeśli Pani lub Pan stoją cały czas przy ringu niespecjalnie interesując się co się dzieje z ich pieskiem lub też zostawiają go na długi okres przywiązanego do jakiegoś słupa lub barierki. Inna sprawa, że właściciele zgłoszonych psów też nieraz się tak zachowują... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']ja zawsze kupuje ulgowy 8) i jakoś nikt nigdy nic nie mówił[/quote]

Heh... Ja w zeszłym roku dzielnie próbowałam wejść na ulgowy, ale sympatyczny pan stwierdził, że wyglądam młodo, ale jednak nie az tak młodo :lol: Co ciekawe, jak przychodzi do sprzedaży alkoholu to barmani często patrzą podejrzliwie :roll: Baaa... Paru nawet poprosiło o dowód, mimo przeżytych już 22 wiosen :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jadę na wystawę, płacę sporo, naprawdę sporo, chcę więc, by warunki, w jakich przyjdzie mi przebywać, były dla mnie i dla mojego psa, przede wszystkim dla niego właściwie, komfortowe. Nie byłam na wystawie, na której nie byłoby tłoczno(również mam na myśli te odbywające się na powietrzu). Każdy kolejny pies wprowadzony na wystawę powoduje większy hałas, tłok.
Poza tym nie widzę sensu, aby niezgłoszonego psa zabierać na wystawę.Socjalizacja? Od tego jest dworzec, ulica, z pewnością nie wystawa. Wielu właścicieli psów mówi, że skoro sami idą na wystawę, to wezmą od razu swojego, co mu sprawi radość. Zapewniam, że większość gdyby miała wybór wolałaby zostać w domu niż przebywać kilka godzin na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie to jakieś koszmarne nieporozumienie ja nie mówię o "spacerowiczach z pieskami" Tylko o sytuacji kiedy hodowca-wystawca który ma ze sobą niezgłoszonego psa bo z różnych powodów musiał go ze soba zabrać ma problem z wejściem na wystawę bo przecież pies nie zgłoszony!
Co do kosztów wystawy to czy nice_girl sądzisz ze jadąc na wystawę na trzy dni i zabierając na nią 11 zgłoszonych psów płacę mało?:crazyeye: Nie żartuj!:shake:
I tym bardziej nie widzę powodu bym musiała katować np.beagle zamykajac je w pokoju hotelowym na dwa dni żeby "im nikt po łapkach nie deptał." Siedzą sobie w klatce przy ringu i nikomu nie wadzą.
Problem moim zdaniem jest nie w samym zarządzeniu ale w sposobie jego egzekwowania który jest często niestety bezmyślny i bezduszny "bo przecież jast tok napisane i już".

Link to comment
Share on other sites

Tutami wysawiasz beagle ?
Jakby chcial mnie ktos znaleźć wysawiam suczke beagle w młodzieży ;)
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img300.imageshack.us/img300/4346/obrazaa0743jl.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img300.imageshack.us/img300/1512/obrazaaa0782yo.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...