Jump to content
Dogomania

Katowice 24-26.03.2006


Savannah

Recommended Posts

Ano wystawiam dwie suki kl.pośrednia i kl. championów.
A jeszcze co do młodego wyglądu Godelaine to i tak masz spoko ja niestety miewam sytuacje gdy idę ze swoim 9-cio letnim synem i nagle słyszę ..." jaki ładny braciszek i jakie to miłe że siostra chce się nim zająć..." wtedy młody z furią ..."to moja mam.." na co rozmówca "...nie ładnie jest tak kłamać mój mały...":cool3:
Fajnie? a jestem nieco od ciebie starsza (tak prawie 10 lat):cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='"Tutami"']tym bardziej nie widzę powodu bym musiała katować np.beagle zamykajac je w pokoju hotelowym na dwa dni żeby "im nikt po łapkach nie deptał." Siedzą sobie w klatce przy ringu i nikomu nie wadzą.
[/quote]
A ja np. widzę zasadniczą różnicę pomiędzy "katowaniem" psa poprzez pozostawinie go w pokoju hotelowym, a "katowaniem" go w klatce, w hałasie i natłoku zapachów, na terenie wystawy :razz:
Z tym, że według mnie ten pokój jest znacznie lepszym miejscem dla psa niż klatka na wystawie :cool1:
Ponadto, moim zdaniem, odpowiedzialny hodowca-wystawca powinien tak zorganizować sobie sprawy aby miał z kim zostawiać niezgłaszane psy :roll:

[B]Poza tym pomyśl o tym, że Spodek nie jest z gumy i jeśli tylko co drugi wystawca zabierze poza zgłoszonymi psami choćby 1 dodatkowego to może ich być (tych ponadliczbowych) około 500 każdego dnia[/B] :crazyeye:

Nasza wystawa jest limitowana m.in. dlatego, że hala ma ograniczoną pojemność!

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że to samo co moje 3 husky w mieszkaniu.
Pies śpi 14-16 godzin na dobę :eviltong:

Nikt nie gwarantował, że będzie łatwo kiedy brało się na głowę psa a tym bardziej kilka psów!

Pies to wielka odpowiedzialność. Trzeba przewidzić wiele sytuacji-komplikacji, które mogą się zdarzyć. Życie to nie jest bajka!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Poza tym pomyśl o tym, że Spodek nie jest z gumy i jeśli tylko co drugi wystawca zabierze poza zgłoszonymi psami choćby 1 dodatkowego to może ich być (tych ponadliczbowych) około 500 każdego dnia[/quote]

Dokladnie.

Jezeli chodzi o JH, to dla mnie jest to inna sprawa (nie wiem jak to wyglada dla organizatorow) - przeciez psy biorace udzial w pokazach tez najczesciej nie sa wystawiane, a na teren wystawy wchodza. To tez sa uczestnicy wystawy.

Wiadomo, sa sytuacje wyjatkowe, kiedy rzeczywiscie nie ma co zrobic z psem/psami (choc ciezko jest mi wyobrazic sobie taka sytuacje na wystawie, ktora planuje sie z wyprzedzeniem), ale ja raczej szukalabym osoby, ktora moglaby sie nim/nimi zajac pod moja nieobecnosc niz probowala wejsc z nimi do Spodka :shake:

[quote]ie wiesz co beagle moze zrobic w pokoju hotelowym przez 8 godzin[/quote]

"widzialy galy, co braly" :lol:

Dla mnie zabieranie na wystawe halowa psow niebioracych w niej udzialu jest po prostu niepotrzebnym meczeniem psa i wyrazem braku szacunku do reszty wystawcow.

Link to comment
Share on other sites

owszem... niepotrzebny stres i zabieranie "drzewa do lasu"... ale co ja niby mialabym zrobic z moja roczną suczką... jak jade do Katowic ok 4-5 by być na czas a wróce pewnie po 20... mam ją samą zostawić w domu?????!!!!!!!! :crazyeye:

to dopiero stres i męka dla psa.... bez sikania tyle czasu... albo w zasiaknym pomieszczeniu z wyrzutami sumienia... :roll:

nie wyobrazam sobie zostawic mojego psa na tyle czasu!!

akurat tak sie sklada, ze osoba opiekująca sie psami ma zjazd na studiach i jej nie będzie... nie mam wyjscia... musze sunie wziąść ze sobą :p

Link to comment
Share on other sites

:lol: [quote name='Tutami']Nie powinno być problemu jeżeli oba psy są jednego właściciela. Jeżeli właściciele są różni to niestety może sie okazać konieczne wykupienie biletu na dni w których twój pupil nie jest wystawiany ,no chyba że w piątek weźmie grupę:cool3: .
Jak psy są w jednych rękachto organizator nie ma przwa odmówić wstępu psu który dziś akurat się nie pokazuje.
Ja w piątek wystawiam tylko dwa beagle a w sobotę tylko clumberka, czy wyobrażacie sobie pozostawienie w hotelu na dwa dni ośmiu Podhalanów bo nie mogą wejść na wystawę lub co gorsza dwóch beagli!:crazyeye:
Przecież oni by nie poznali tego pokoju:eviltong: :diabloti:[/quote]

Niestety psy nie sa w jednych rekach... ale razem jedziemy.... i razem mamy zamiar byc na wystawie...Jakos sobie damy mam nadzeje rade... W hotelu nie zostawimy aktualnie nie wystawianego, no i tez nie odwieziemy go na Wegry... Grupy chyba mój gonczy raczej nie wezmie....

Link to comment
Share on other sites

SH
Ja tam wolę mieć swojego psa w klatce przy sobie! I wybacz ale przy wysokości opłat za wystawy uważam że mam do tego prawo! Tylko raz zostawiłam psa z "osobą odpowiedzialną" i szukałam mojej biglicy po całym Krakowie przez prawie dwa tygodnie i zapewniam cię był to horror dla nas obu!
Moje psy są ze mną bardzo związane i choć wbrew zażutom jestem osobą odpowiedzialną to nie widzę żadnej konieczości by moje psy miały mieć tak duży stres jak pusty obcy pokój hotelowy!

Co do stwierdzenia że spodek nie jest z gumy to po pierwsze zawsze zdażają się psy które na wystawę z różnych względów nie przyjadą więc już liczbę zgłoszonych należy o nią pomniejszyć,po drugie problemem w spodku jest bałagan organizacyjny i złe rozplanowanie przestrzeni pomiędzy ringami.

babyCakes
Dla mnie brakiem szacunku jest traktowanie hodowców i ich psów jak zło konieczne bo to właśni my hodowcy - wystawcy płacimy za organizacje tej wystawy!
I przepraszam ale to wystawa powinna się czuć uchonorowana że hodowca zechciał pokazać na niej swoje psy ,a nie robić łaskę że wogóle tego hodowcę wpuszczą na teren wystawowy,bo ośmielił sie przywieść 1 pieska więcej.
Ja jestem zdania iż organizatorzy powinni starać się ułatwiać życie wystawcom ,a niestety częst to życie im utrudniają.

I jeszcze słówko wyjaśnienia do Katowić jeżdżę niezmiennie od pięciu lat i nie chodzi tu o to aby wylać"przuysłowiowe wiadro pomyj" na czyjąś głowę,ale o to by uzmysłowić niektórym ze nie każdy uważa tak samo i że każdy zna swojego psa najlepiej.
Więc jak mówię że moim beaglom będzie lepiej w klatce koło mnie niż w pokoju hotelowym lub z obcym opiekunem to wieżcie mi wiem co mówię!:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tutami']Ludzie to jakieś koszmarne nieporozumienie ja nie mówię o "spacerowiczach z pieskami" Tylko o sytuacji kiedy hodowca-wystawca który ma ze sobą niezgłoszonego psa bo z różnych powodów musiał go ze soba zabrać ma problem z wejściem na wystawę bo przecież pies nie zgłoszony!
Co do kosztów wystawy to czy nice_girl sądzisz ze jadąc na wystawę na trzy dni i zabierając na nią 11 zgłoszonych psów płacę mało?:crazyeye: Nie żartuj!:shake:
I tym bardziej nie widzę powodu bym musiała katować np.beagle zamykajac je w pokoju hotelowym na dwa dni żeby "im nikt po łapkach nie deptał." Siedzą sobie w klatce przy ringu i nikomu nie wadzą.
Problem moim zdaniem jest nie w samym zarządzeniu ale w sposobie jego egzekwowania który jest często niestety bezmyślny i bezduszny "bo przecież jast tok napisane i już".[/quote]

Albo pies zgloszony, ale na inny dzien. Przesies nie odwioze go do Budapesztu!!!
W obcym hotelklu go nie zostawie....

Link to comment
Share on other sites

Udział w wystawach nie jest przymusowy, więc jeśli się komuś nie podobają obowiazujące na nich regulaminy to wcale nie musi w nich uczestniczyć.

Świadome łamanie regulaminu wystaw to kpina nie tylko z tychże regulaminów i organizatorów, ale również działanie na szkodę pozostałych wystawców.

Tutami - może powinnaś się zastanowić, czy masz warunki do utrzymywania i wystawiania aż tylu psów?
Z tego co napisałaś wynika, że nie za bardzo :shake:
Bo nie możesz zapewnić bezpieczeństwa i komfortu wszystkim swoim psiakom bez łamania regulaminu.

Kwestia wprowadzania na teren wystawy psów biorących udział w JH i pokazach czy zawdoach flyball'u to zupełnie inna sprawa.

@Efra-husky
Wystarczy aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tutami. Wystawa jest DLA MNIE (i inynych wystawców), orgaznizatorzy mają za co ja zrobić ZA MOJE PIENIĄDZE ( i innych wystawców) odbędzie się wyłącznie dlatego, że przyjadę (I INNI WYSTAWCY) i życzę sobie, żebym mogła przyjechać tak jak mogę i z tym czym mogę. Jadąc ze Szczecina pociągiem jadę całą noc, na wystawie jestem cały dzień wracam całą noc. I mam zostawić na tyle godzin młodego psa, bo organizator traktuje mnie jak zło konieczne? To jest wystawa psów, nie właścicieli, nie jest organizowana dla przyjemności nie wiem kogo i ma tam być dużo psów, ma tam być głośno, mają tam szczekać psy i mają kichać alergicy. To jest właśnie charakter wystaw i cały urok. Jak komuś przeszkadza, to niech nie przychodzi. Niczym nie różnią się wystawy pozwalające wpuszczać psy i zabraniające wpuszczać psy niezgłoszone. Zawsze jest taki sam tłok, hałas, bieganina. Wyjątkiem jest chyba tylko Sopot, gdzie organizatorzy mają do dyspozycji ogromny teren (do pozazdroszczenia). Poza tym bez różnicy. Jak dla mnie zawsze rewelka :multi: I nie mogę się doczekać każdej wystawy.

Link to comment
Share on other sites

SH, ale o czym ty piszesz, że łamanie regulaminu przez hodowców jest złem. Jest, ale jak wiele przepisów łamie sam ZK! To jakaś farsa. Są równi i równiejsi? Przecież nie wolno w katalogu drukować tytułów jakie psy uzyskały, a wszystkie oddziały to robią. Daj spokój z regulaminem, skoro same grono ustawodawczo-wykonawcze z niego kpi. Jestem ciekawa, czy ktoś sprawdzi u mnie urzędowe świadectwo zdrowia psa....

Link to comment
Share on other sites

Owszem wystawy są jak najbardziej dla psów i za pieniądze wystawców.
Jest tylko jedno małe ale...
Nie tylko Ty opłaciłaś wystawę i nie tylko Tutami :cool3:
Pozostali wyatwcy też wnieśli opłatę i też mają swoje prawa :mad:
Być może właśnie do tych kilkudziesięciu centymetrów powierzchni podłogi, na których chcą się rozłożyć ze swoim ZGŁOSZONYM i OPŁACONYM psem, a które zajmują klatki z psami NIEZGŁOSZONYMI i NIEOPŁACONYMI :roll:

Hala, jak wiadomo, rządzi się nieco innymi prawami niż otwarty teren.
Jeśli komuś to nie odpowiada naprawdę [U]nie musi[/U] jechać z drugiego końca Polski, męczyć psów podróżą itd itp.
Skoro jednak decyduje się na udział w tej imprezie niech bedzie łaskaw przestrzegać zasad, jeśli nie przez szcunek do organizatorów to przynajmniej do innych wystawców :cool3:



[quote]Przecież nie wolno w katalogu drukować tytułów jakie psy uzyskały, a wszystkie oddziały to robią.[/quote]
Pierwsze słyszę?!
Masz zarzuty a opierasz na informacjach pochądzących skąd?
Bo na temat informacji katalogowych o zgłoszonych na wystawę psach => cytuję z Regulaminu wystaw:
[COLOR=#005633]Dane o każdym psie, które powinny zawierać:
- numer katalogowy, będący również numerem startowym,
[B]- posiadany tytuł (Champ., Int. Champ., Zw. Świata, Zw. Sekcji, Zw. Polski, Zw. Klubu [/B]
[B](tytuły muszą być potwierdzone; innych tytułów i wyróżnień nie należy umieszczać),[/B]
- nazwę (imię i przydomek hodowlany),
- stopień wyszkolenia,
- datę urodzenia, płeć, umaszczenie,
- nr PKR, względnie KW, nr rejestracyjny,
- nazwy (imiona i przydomki) rodziców,
- imię i nazwisko hodowcy,
- imię i nazwisko wystawcy oraz ewentualnie adres
(o ile w katalogu nie zamieszczono wykazu wystawców).[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Marta Chmielewska"']Wystawa jest DLA MNIE (i inynych wystawców), orgaznizatorzy mają za co ja zrobić ZA MOJE PIENIĄDZE ( i innych wystawców) odbędzie się wyłącznie dlatego, że przyjadę (I INNI WYSTAWCY) i życzę sobie, żebym mogła przyjechać tak jak mogę i z tym czym mogę.[/quote]

Z łaski swojej pisz we własnym imieniu :)

Ja też jestem wystawcą i niekoniecznie życzę sobie tego samego co Ty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']
Ja też jestem wystawcą i niekoniecznie życzę sobie tego samego co Ty.[/QUOTE]

Otóż to.

Ja jadę i płacę, również chcę wymagać. Jeśli nie miałabym jak zorganizować sobie opieki nad drugim psem, gdybym takowego posiadała, to bym się nie decydowała na daną wystawę. Proste.
Przepisy niekoniecznie są po to, aby je łamać, i w jakimś celu zostały wprowadzone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Otóż to.

Ja jadę i płacę, również chcę wymagać. Jeśli nie miałabym jak zorganizować sobie opieki nad drugim psem, gdybym takowego posiadała, to bym się nie decydowała na daną wystawę. Proste.
Przepisy niekoniecznie są po to, aby je łamać, i w jakimś celu zostały wprowadzone.[/quote]

Ja tez place, i mam psa zgloszonego. Jade nie sama... Osoba, z która jade, tez ma psa zgloszonego... ... tak sie sklada, ze psy sa wystawiane nie tego samego dnia... Ale bedziemy daleko od domu, nie mamy gdzie zostawic psa nie wystawianego w piatek, lub sobote...ale to sa PSY ZGLOSZONE NA WYSTAWE! Mysle, ze nie chce duzo, tylko tyle, zeby mógl byc zemna tez drugiego dnia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']to moze niech zk Katowice nie wpuszcza tylu gapiów?
Jakies ograniczenia zwiedzających ?[/quote]

ja nie widze w tym nic dobrego...wystawy od tego są żeby i wystawiać psy ale i żeby je oglądać...wierz mi jednak pare osób a pies to duża róznica na takiej małej powierzchni jaką mamyw spodku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krasna']Ja tez place, i mam psa zgloszonego. Jade nie sama... Osoba, z która jade, tez ma psa zgloszonego... ... tak sie sklada, ze psy sa wystawiane nie tego samego dnia... Ale bedziemy daleko od domu, nie mamy gdzie zostawic psa nie wystawianego w piatek, lub sobote...ale to sa PSY ZGLOSZONE NA WYSTAWE! Mysle, ze nie chce duzo, tylko tyle, zeby mógl byc zemna tez drugiego dnia...[/quote]

pies który jest "zgłoszony" to podobno ma prawo ewejść we wszystkie trzy dni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']owszem... niepotrzebny stres i zabieranie "drzewa do lasu"... ale co ja niby mialabym zrobic z moja roczną suczką... jak jade do Katowic ok 4-5 by być na czas a wróce pewnie po 20... mam ją samą zostawić w domu?????!!!!!!!! :crazyeye:

to dopiero stres i męka dla psa.... bez sikania tyle czasu... albo w zasiaknym pomieszczeniu z wyrzutami sumienia... :roll:

nie wyobrazam sobie zostawic mojego psa na tyle czasu!!

akurat tak sie sklada, ze osoba opiekująca sie psami ma zjazd na studiach i jej nie będzie... nie mam wyjscia... musze sunie wziąść ze sobą :p[/quote]

nic nie musisz tylk ochcesz nie musisz jechać tak samo na wystawe ale chcesz..po za tym w czym ta twoja sunia ma siedzieć w takim razie w hali ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...