Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Patsi']Comfort 8m jest tylko z linką, dlatego u nas odpadło. Czekam aż zrobią Flexi 12m ;) Taka długość by była idealna :evil_lol: Elegance i te inne ładne kolorowe są z tego co widziałam do 25kg, więc dla większego psiaka wyboru nie ma. A szkoda.[/QUOTE]

Ja też sprawdzałam dokładnie,ze nie ma comfortu z taśmą 8m, a o linkach naczytałam sie tyle negatywnych opinii, że nie chcę. Wg mnie szkoda tez, ze Flexi robi linki odblaskowe, a taśmy nie. Przecież wieczorem nawet jasniejsza tasma nie musi być widoczna.
A jeśli chodzi o smycze automatyczne, to podobno warto kupować tylko flexi.

Link to comment
Share on other sites

ja mam dla 35 kg psa do 35 kg....ale mówią zeby brać większą tak więc do 50 powinna byc ok :)
osobiscie załuję, ze Flexi zapomina o właścicielach większych pupili....jedyne co mam poza Comfortem to Flexi Summertime, która ma ładne kolory..o Elegance i tych nowych mogę tylko snić....

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że niektorzy zastanawiają się nad Flexi Comfort. Ja posiadam zarówno Flexi compact 1 (taśma) jak i Flexi Comfort 1 (tez tasma). Tej Comfort nienawidzę, jest większa, cięższa a gumowana rączka jest zwyczajnie inna w dotyku od tej plastikowej. Dla mnie ta rączka nie powoduje wiekszego komfortu użytkowania. Używam tej Comfort tylko na wakacjach, gdy szalejemy po plaży i piasek lata wszedzie, wolę zniszczyć Comfort niż Compact. Jedyna zaletą Comfort jest chromowany karabińczyk-super sprawa nic sie nie niszczy. Comforty mają tez ciekawsza ofertę kolorystyczną, ale w uzytkowaniu mi nie pasuje. Może dla duzych psów lepiej się sprawdza, dla małych odradzam - ale to moja opinia, kazdemu moze pasować co innego

Link to comment
Share on other sites

ja mam dla yorkasa comfort i sprawdza się super aczkolwiek rączka się bardziej rysuje:eviltong: Używam jej stosunkowo rzadko, to bardziej smycz dla mojej mamy, bo ja to wolę zwykłą przepinaną:lol: A co do ciągnięcia-wszystko zależy jak pies jest wychowany.Franek zna komendy stój,siad, noga i nie ma problemy nawet na flexi a jak prowadziłam kiedyś małego yorka na zwykłej 2 metrówce to ciągnął jak parowóz...:crazyeye:Aż szok ,ze taki mały pies ma taką siłę:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam dość nietypowe pytanie. Już któryś raz z rzędu mam taśmową smycz automatyczną i po raz kolejny po pewnym czasie taśma zaczyna paskudnie śmierdziec :/ Co jakiś czas ją myję, ale to pomaga tylko na krótki czas. Jak można temu zaradzić? Bo szczerze przyznam że nie uśmiecha mi się wymienianie smyczy automatycznej co kilka tygodni....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']ciocia chce kupić automat dla westa i teraz pytanie: linka czy taśma, 3 czy 5 m, do 20 kg wystarczy czy lepiej do 25?[/QUOTE]

Zdecydowanie taśma - jest mocna i ładniej wygląda, linka jest wg mnie do d***y
Ja tam wolę 5m, ale to już zależy od oczekiwań Twojej cioci
Moim zdaniem do 20kg w zupełności wystarczy, znajoma prowadza suczkę westa - 9kg na Flexi tylko do 12 kg i jest ok:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']ciocia chce kupić automat dla westa i teraz pytanie: linka czy taśma, 3 czy 5 m, do 20 kg wystarczy czy lepiej do 25?[/QUOTE]

linka może robić otarcia, ale za to czasami taśma lubi się źle zwijać i się zacina. Jeśli chodzi o trwałość to wg. mnie jest porównywalna.
3 m z doświadczenia wiem że to mało, miałam najpierw taśmę 3m i szybko zachciało mi się czegoś dłuższego ;)
Ja mam psa 9 kg i flexi do 15, jak pies ciągnie i szarpie to kup flexi większą

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mam niebieską ze wzorki,nie polecam.Mimo iż mój pies ma więcej luzu,może się oddalić,a smycz wygodnie się trzyma,może wyrządzić duże niebiezpieczeństwo.Twój pies kilka metrów od Ciebie,a na przeciwko idzie drugi pies(nie dość,że mogą się pogryźć,bo nie masz zbytniej kontroli nad psem,to jeszcze zaplątać).Ale możesz kupić i używać jak smycz zwykłą(zablokować).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konwalia62']I jeszcze jedno: widzę na necie masowo smycze FLEXI MAXI, ale pojawiają sie też FLEXI SPECIAL MAXI? czy to ta sama smycz, czy dwie rózne?
A jesli rózne, to czym sie róznią?[/QUOTE]

To jest to samo, tylko ktoś nie wiem po co nazwę zmienił ;)

[quote name='Ajsza']Ja mam niebieską ze wzorki,nie polecam.Mimo iż mój pies ma więcej luzu,może się oddalić,a smycz wygodnie się trzyma,może wyrządzić duże niebiezpieczeństwo.Twój pies kilka metrów od Ciebie,a na przeciwko idzie drugi pies(nie dość,że mogą się pogryźć,bo nie masz zbytniej kontroli nad psem,to jeszcze zaplątać).Ale możesz kupić i używać jak smycz zwykłą(zablokować).[/QUOTE]

Przecież można psa przyciągnąc do siebie i zablokowac, od tego rączka nie odpada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']Przecież można psa przyciągnąc do siebie i zablokowac, od tego rączka nie odpada.[/QUOTE]

Jesli pies jest na dl 5-7 m to jak szybko jestes w stanie to zrobic przy psie ktory ciagle sie wyrywa? Ja wlasnie z tego powodu staram sie nie uzywac flexi, bo reakcja jest [U]za pozno[/U] i nie sposob zrobic to tak samo szybko jak przy klasycznej smyczy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...